номер провадження справи 14/12/21
09.09.2021 Справа № 908/704/21
м.Запоріжжя Запорізької області
Господарський суд Запорізької області у складі судді Сушко Л.М., розглянувши матеріали справи №908/704/21
Кредитор - Товариство з обмеженою відповідальністю “Траверсін”, 87548, м. Маріуполь Донецької області, вул. Громової, 69
Банкрут - Товариство з обмеженою відповідальністю “Сан Вей”, 69097, м. Запоріжжя, вул. Світла, 4, код ЄДРПОУ 42851668
Ліквідатор - Сєдова Наталя Іванівна, 69005, м. Запоріжжя, вул. Гагаріна, 8, офіс 69
За участю представників сторін:
Від ГУ ДПС у Запорізькій області - Драч Б.В. посв.№00059 від 05.04.2021.
Ліквідатор - Сєдова Н.І.
Ухвалою господарського суду Запорізької області від 01.04.2021. відкрито провадження у справі №908/704/21 про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю “Сан Вей”, 69097, м. Запоріжжя, вул. Світла, 4, код ЄДРПОУ 42851668. Визнані грошові вимоги кредитора - Товариства з обмеженою відповідальністю “Траверсін”, 87548, м. Маріуполь Донецької області, вул. Громової, 69 до боржника на суму 1 800 000,00 грн. - 4 черга задоволення вимог кредиторів. Введено процедуру розпорядження майном, розпорядником майна призначено арбітражного керуючого Сєдову Наталю Іванівну.
05.04.2021. за №66210 у встановленому законодавством порядку оприлюднено повідомлення про відкриття справи про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю “Сан Вей”.
До господарського суду в порядку ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства заяв з грошовими вимогами до боржника не надійшло.
Ухвалою господарського суду Запорізької області від 25.05.2021 року встановлено дату проведення перших загальних зборів кредиторів та засідання комітету кредиторів - 08.06.2021. Встановлено дату підсумкового засідання суду - 10.06.2021. о/об 10-30 год.
Постановою господарського суду Запорізької області від 10.06.2021. Товариство з обмеженою відповідальністю “Сан Вей” визнано банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру, ліквідатором призначено арбітражного керуючого Сєдову Наталю Іванівну.
08.07.2021. до господарського суду Запорізької області від ліквідатора надійшов звіт та ліквідаційний баланс Товариства з обмеженою відповідальністю “Сан Вей”.
Ухвалою суду від 12.07.2021. звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс Товариства з обмеженою відповідальністю “Сан Вей” прийнято до розгляду, призначено судове засідання на 03.08.2021. о 11-45.
Крім того, 22.06.2021. до господарського суду Запорізької області від ГУ ДПС у Запорізькій області надійшло клопотання у якому податкова просить суд не здійснювати ліквідацію підприємства до моменту отримання від ліквідатора документів на проведення позапланової перевірки на припинення юридичної особи Товариства з обмеженою відповідальністю “Сан Вей”. Спонукати ліквідатора закрити рахунки, надати інформацію про рух грошових коштів по всіх банківських рахунках, ліквідаційний баланс, документи, підтверджуючі інформацію надану у балансі (у т.ч., що підтверджують кредиторську заборгованість), результати проведеної інвентаризації основних фондів, нематеріальних активів, ТМЦ, коштів тощо, надати документи фінансово - господарської діяльності за період з 28.02.2019 по дату їх надання до контролюючого органу. До отримання від ліквідатора документів та проведення перевірки працівниками ГУ ДПС у Запорізькій області, не затверджувати ліквідаційний баланс банкрута та не приймати рішення про припинення провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю “Сан Вей”.
Ухвалою суду від 03.08.2021. судове засідання відкладено на 31.08.2021. о/об 11-45. Зобов'язано Головне управління ДПС у Запорізькій області надати суду у строк до 31.08.2021. матеріали документальної позапланової перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю “Сан Вей”, 69097, м. Запоріжжя, вул. Світла, 4, код ЄДРПОУ 42851668; докази звернення до ліквідатора з вимогою про надання документів для проведення позапланової документальної перевірки банкрута; нормативно-обгрунтоване пояснення щодо дій посадових осіб контролюючого органу у разі відмови платника податків надати документи необхідні для проведення перевірки, щодо підстав звернення з подібним клопотанням в межах справи про банкрутства. Зобов'язано ліквідатора надати суду нормативно-обгрунтоване пояснення, щодо можливості надання ГУ ДПС у Запорізькій області витребуванних документів.
31.08.2021. від ГУ ДПС у Запорізькій області надійшли пояснення по справі, у яких зокрема зазначено, що відповідно до пп. 78.1.7 п. 78.1 ст.78, п. 522 підрозділу 10 розділу XX “Перехідні положення” Податкового кодексу України згідно наказу ГУ ДПС у Запорізькій області від 17.05.2021. року № 1283-п, 17 травня 2021 року фахівцями відділу перевірок інших галузей економіки управління податкового аудиту ГУ ДПС у Запорізькій області було здійснено вихід за податковою адресою підприємства-боржника: 69097, Запорізька область, м. Запоріжжя, Хортицький район, вул. Світла, буд.4.
За результатами виходу встановлено відсутність підприємства та його посадових осіб за місцезнаходженням платника податку у зв'язку з чим вручити Наказ на проведення перевірки №1283-п від 17.05.2021 року та пред'явити направлення від 17.05.2021 року №2015 та №2014 та розпочати проведення перевірки не було можливим. Про що було складено Акт №1210/08010704 від 17.05.2021 року про неможливість проведення перевірки.
Відповідно до пп. до пп. 20.1.4 п. 20.1 ст. 20, п.п. 75.1.2 п. 75.1 ст.75 та пп. 78.1.7 п. 78.1 ст. 78 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-УІ (зі змінами та доповненнями) ТОВ “САН ВЕЙ” (код за ЄДРПОУ 42851668) з метою отримання первинних бухгалтерських документів необхідних для проведення позапланової документальної перевірки з питання дотримання вимог податкового та валютного законодавства за період з 01.01.2017 року по теперішній час, було направлено запит № 29244/6/08-01-07-04-08 від 17.05.2021 року на адресу керівника та № 29243/6/08-01-07-04-08 від 17.05.2021 на адресу розпорядника майна.
24.06.2021 року Сєдовій Наталі Іванівні, яка була призначена ліквідатором підприємства вдруге надіслано лист №38649/608-01-07-04-08 від 24.06.2021року з проханням надати документи необхідні для проведення перевірки, лист було отримано 01.07.2021 року відповідь не надано.
Лист який було направлено на адресу керівника підприємства повернувся до ГУ ДПС у Запорізькій області у зв'язку із закінченням терміну зберігання.
Від оперативного управління ГУ ДФС у Запорізькій області отримано відповідь від 07.06.2021. №2364/7/08-97-04-03 в якій зазначено, що ТОВ “САН ВЕЙ” (код за ЄДРПОУ 42851668) по зазначеному адресу не встановлено, посадові особи відсутні.
Таким чином, у зв'язку з відсутністю підприємства за юридичною адресою та неможливістю проведення позапланової документальної перевірки передбаченої Податковим кодексом України контролюючий орган звернувся до господарського суду Запорізької області з клопотанням № 37837/6/08-01-20-05-07 від 18.06.2021 року.
31.08.2021. від ліквідатора до суду, також надійшли пояснення по справі у яких, Сєдова Н.І. зазначає, що відповідно п. 79.2 статті 79 ПК України наказу на проведення перевірки вона не отримувала, а ГУ ДПС у Запорізькій області не є стороною у справі про банкрутство ТОВ “САН ВЕЙ” в розумінні КУзПБ у зв'язку з чим вона не наділено правом подавати клопотання в межах даної справі.
Крім того, у судовому засіданні 31.08.2021. ОСОБА_1 надала суду пояснення, що документи фінансово - господарської діяльності ТОВ “САН ВЕЙ” керівником підприємства-боржника їй не передавались. Станом на теперішній час, дії щодо розшуку документів фінансово-господарської діяльності підприємства-банкрута, не призвели до позитивного результату. В ході проведення перевірки встановити місцезнаходження документів не виявилося можливим.
Ухвалою суду від 31.08.2021. судове засідання відкладено на 09.09.2021. о/об 10-20. Зобов'язано Головне управління Державної фіскальної служби у Запорізькій області надати суду у строк до 09.09.2021. докази направлення ліквідатору наказу на проведення перевірки; нормативно-обгрунтоване пояснення щодо можливості проведення податкової перевірки підприємства-банкрута у зв'язку з відсутністю у ліквідатора документів фінансово - господарської діяльності, щодо правових підстав звернення з відповідним клопотанням в межах справи про банкрутства.
ГУ ДПС у Запорізькій області вимог викладених в ухвалі суду від 31.08.2021. не виконано, витребуваних документів не надано.
Розглянувши клопотання Головного управління ДПС у Запорізькій області, суд зазначає наступне:
Відповідно до вимог статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно пп. 20.1.4. п. 20.1. ст. 20 Податкового кодексу України, органи державної податкової служби, зокрема, мають право проводити перевірки платників податків в порядку, встановленому цим Кодексом.
Позапланова виїзна перевірка здійснюється за наявності хоча б однієї з таких обставин: розпочато процедуру реорганізації юридичної особи (крім перетворення), припинення юридичної особи або підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця, порушено провадження у справі про визнання банкрутом платника податків або подано заяву про зняття з обліку платника податків (пп. 78.1.7 п. 78.1 ст. 78 Податкового кодексу України).
Тривалість перевірок визначена ст. 82 Податкового кодексу України (Строки проведення перевірок), відповідно до п. 82.2 якої тривалість перевірок, визначених у ст. 78 цього Кодексу (крім перевірок, що проводяться за наявності обставин, визначених у пп. 78.1.8 п. 78.1 ст. 78 цього Кодексу, тривалість яких встановлена у ст. 200 цього Кодексу), не повинна перевищувати 15 робочих днів для великих платників податків, щодо суб'єктів малого підприємництва - 5 робочих днів, інших платників податків - 10 робочих днів. Продовження строків проведення перевірок, визначених у ст. 78 цього Кодексу, можливе за рішенням керівника органу державної податкової служби не більш як на 10 робочих днів для великих платників податків, щодо суб'єктів малого підприємництва - не більш як на 2 робочих дні, інших платників податків - не більш як на 5 робочих днів. Загальний термін проведення перевірок, визначених у пунктах 200.10 та 200.11 статті 200 цього Кодексу, з урахуванням установлених цим пунктом строків зупинення не може перевищувати 60 календарних днів (п. 82.4 ст. 82 Податкового кодексу України).
Матеріалами справи підтверджено, що ухвала господарського суду від 01.04.2021. про відкриття провадження у справі №908/704/21, направлена на адресу Головного управління ДПС у Запорізькій області, у зв'язку з чим суд вважає, що податкова була належним чином повідомлена про порушення справи про банкрутство відносно Товариства з обмеженою відповідальністю “Сан Вей”.
Таким чином, суд вважає, що у Головного управління ДПС у Запорізькій області було достатньо часу для проведення позапланової перевірки підприємства-банкрута у строки визначені законодавством.
Окрім того, пунктом 78.4 статті 78 ПК України встановлено, що про проведення документальної позапланової перевірки керівник контролюючого органу приймає рішення, яке оформлюється наказом. Право на проведення позапланової документальної перевірки платника податків надається лише у випадку, коли йому до початку проведення зазначеної перевірки вручено під розписку копію наказу про проведення документальної позапланової перевірки.
Тобто, в силу положень Податкового кодексу України право на проведення позапланової документальної перевірки платника податків надається лише у випадку, коли йому до початку проведення зазначеної перевірки вручено під розписку копію наказу про проведення документальної позапланової перевірки.
Податковий кодекс України початок перевірки пов'язує із прийняттям керівником контролюючого органу рішення, яке оформлюється наказом, про проведення документальної позапланової перевірки, та з врученням такого наказу платнику податків під розписку.
Податковою службою надано копію наказу ГУ ДПС у Запорізькій області №1283-п від 17.05.2021 про проведення документальної позапланової виїзної перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю “Сан Вей”. Зазначеним наказом визначено провести перевірку товариства з 17.05.2021, тривалістю 5 робочих днів, за період з 28.02.2019 по 21.05.2021 з метою перевірки питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства та правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за період з 28.02.2019 по 21.05.2021.
Слід зазначити, що вказаним наказом визначено період для проведення перевірки боржника тривалістю 5 робочих днів, які станом як на день подання клопотання до суду (22.06.2021) минули.
На час прийняття податковим органом наказу №1283-п від 17.05.2021 у справі №908/704/21 тривала судова процедура розпорядження майном, що була введена на підставі ухвали суду від 01.04.2021., арбітражний керуючий Сєдова Н.І. виконувала повноваження розпорядника майна, і відповідно до положень КУзПБ (п. 10 ст. 44) розпорядник майна не має права втручатися в оперативно-господарську діяльність боржника, крім випадків, передбачених цим Кодексом.
Викладені у клопотанні обставини стосуються саме періоду розпорядження майном боржника, який тривав у справі з 01.04.2021. до 10.06.2021.
Наказ ГУ ДПС у Запорізькій області №1283-п від 17.05.2021 про проведення документальної позапланової виїзної перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю “Сан Вей” не був направлений на адресу арбітражного керуючого Сєдовій Н.І. ні за час виконання повноважень розпорядника майна у справі, ні за час виконання повноважень ліквідатора, жодного обґрунтування зазначеного кредитором не наведено в клопотанні, доказів протилежного суду не надано.
Наказу про призначення податкової перевірки боржника ліквідатору не було вручено, доказів того не було надано суду.
Будь-яких додаткових доказів, які б свідчили про вжиття податковим органом інших заходів з приводу організації податкової перевірки боржника суду не було надано.
Крім того, до компетенції суду не входить зобов'язання ліквідатора надавати податковим органам документи щодо діяльності підприємства, що ліквідується.
Окрім того, суд звертає увагу податкової на пояснення Сєдової Н.І., що документи фінансово - господарської діяльності ТОВ “САН ВЕЙ” керівником підприємства-боржника їй не передавались. Станом на теперішній час, дії щодо розшуку документів фінансово-господарської діяльності підприємства-банкрута, не призвели до позитивного результату. В ході проведення перевірки встановити місцезнаходження документів не виявилося можливим.
Окремо, суд звертає увагу на те, що проведення процедури банкрутства суб'єкта підприємницької діяльності згідно з приписами законодавства про банкрутство не залежить від факту можливості або неможливості провести перевірку банкрута податковим органом. Взаємовідносини між податковим органом як органом державного контролю та платником податків урегульовані спеціальними нормами Податкового кодексу України, які не залежать від норм Кодексу України з процедур банкрутства, якщо інше прямо не зазначено у самому законі. Ані норми Кодексу України з процедур банкрутства, ані норми Податкового кодексу України не містять положень про те, що підприємство - банкрут не може бути ліквідоване за рішенням суду чи ліквідаційна процедура має бути продовжена у зв'язку з неможливістю проведення перевірки банкрута податковим органом.
Обставини, пов'язані з виконанням податковим органом своїх повноважень, не можуть бути підставами для зупинення процесу ліквідації господарюючого суб'єкта, а також бути перешкодою для завершення провадження у справі про банкрутство за наявності передбачених законодавством про банкрутство підстав для того.
Крім того, частиною 1 статті 2 Кодексу України з процедур банкрутства визначено, що провадження у справах, про банкрутство регулюється Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.
Статтею 55 Конституції України кожному гарантується право на судовий захист.
Відповідно до ст. 7 Закону України “Про судоустрій і статус суддів”, кожному гарантується захист його прав, свобод та інтересів у розумні строки незалежним, безстороннім і справедливим судом, утвореним законом.
Доступність правосуддя для кожної особи забезпечується відповідно до Конституції України та в порядку, встановленому законами України.
Згідно ст. 6 Закону України “Про судоустрій і статус суддів”, звернення до суду громадян, організацій чи посадових осіб, які відповідно до закону не є учасниками судового процесу, щодо розгляду конкретних справ судом не розглядаються, якщо інше не передбачено законом.
Отже, реалізація конституційного права на звернення до суду, в даному випадку звернення Головним управлінням ДПС у Запорізькій області з клопотанням в межах справи про банкрутство №908/704/21, ставиться в залежність від положень Кодексу про банкрутство.
В силу особливостей справи про банкрутство (ст. 41 ГПК України), коло осіб, які мають право подавати заяви і клопотання процесуального характеру у справі про банкрутство, діючим законодавством звужено до учасників такої справи задля попередження необгрунтованого втручання інших осіб, які не є учасниками справи, у хід процедури банкрутства.
Учасниками у справі про банкрутство, згідно ст. 1 Кодексу України з процедур банкрутства, є: сторони, арбітражний керуючий, державний орган з питань банкрутства, Фонд державного майна України, представник органу місцевого самоврядування, представник працівників боржника, уповноважена особа засновників (учасників, акціонерів) боржника, а також у випадках, передбачених цим Кодексом, інші учасники справи про банкрутство, щодо прав або обов'язків яких існує спір.
Так, відповідно до норм 45, 46, 60 Кодексу України з процедур банкрутства, у справі про банкрутство, особа, яка має до боржника кредиторські вимоги, набуває саме процесуального статусу кредитора - сторони та учасника провадження у справі про банкрутство після звернення із заявою з кредиторськими вимогами у справі про банкрутство.
Отже, Кодексом про банкрутство, а саме статтею 1, не передбачено участі органу ДПС як учасника провадження у справі про банкрутство. Крім цього, Головне управлінням ДПС у Запорізькій області не зверталося до суду в межах провадження у даній справі про банкрутство з кредиторськими вимогами до боржника і не набула в установленому порядку статусу сторони чи учасника провадження у даній справі про банкрутство.
Враховуючи вищевикладене, клопотання Головного управління ДПС у Запорізькій області, суд залишає без задоволення.
Вивчивши подані документи звіт та ліквідаційний баланс банкрута судом встановлено, що ліквідатором до підсумкового реєстру вимог кредиторів включено наступних кредиторів:
1. Товариство з обмеженою відповідальністю “Траверсін”, 87548, м. Маріуполь Донецької області, вул. Громової, 69 на суму 76 700,00 грн. - 1 черга задоволення вимог кредиторів, на суму 1 800 000,00 грн. - 4 черга задоволення вимог кредиторів.
В ході проведення ліквідаційної процедури, ліквідатором відповідно до ст. 61 Кодексу України з процедур банкрутства виконані усі необхідні заходи, а саме: проведена інвентаризація майна Товариства з обмеженою відповідальністю “Сан Вей”, направлені запити до відповідних установ з метою виявлення майна підприємства, закриті поточні рахунки банкрута.
Згідно з матеріалами справи та документами, що підтверджують проведену ліквідаційну процедуру, майнових активів підприємства-банкрута, які належать йому на праві власності або повного господарського відання, що підлягають включенню до ліквідаційної маси не виявлено, у зв'язку з чим кредиторська заборгованість залишилась не погашеною.
Протокольним рішенням засідання комітету кредиторів Товариства з обмеженою відповідальністю “Сан Вей” №2 від 07.07.2021. було визнано задовільною роботу ліквідатора та такою, що проведена без порушень норм Кодексу України з процедур банкрутства та схвалений звіт арбітражного керуючого Сєдової Н.І. про проведену ліквідаційну процедуру підприємства-банкрута.
Частиною 3 ст. 65 Кодексу України з процедур банкрутства встановлено, якщо ліквідатор не виявив майнових активів, що підлягають включенню до складу ліквідаційної маси, він зобов'язаний подати до господарського суду ліквідаційний баланс, який засвідчує відсутність у банкрута майна.
Відповідно п. 5 ч. 1 ст. 90 Кодексу України з процедур банкрутства Господарський суд закриває провадження у справі про банкрутство, якщо затверджено звіт ліквідатора в порядку, передбаченому цим Кодексом.
Таким чином, оскільки за результатами ліквідаційної процедури у банкрута не залишилось майна, за рахунок якого можливе погашення кредиторських вимог, підприємницька діяльність товариства припинена, що відображено у ліквідаційному балансі, господарський суд приймає рішення про ліквідацію юридичної особи-банкрута та закриття провадження у справі.
Як визначено ч. 4 ст. 90 Кодексу України з процедур банкрутства, у випадках, передбачених пп. 4-6 ч. 1 цієї статті, господарський суд в ухвалі про закриття провадження у справі зазначає, що вимоги конкурсних кредиторів, які не були заявлені в установлений цим Кодексом строк або були відхилені господарським судом, вважаються погашеними, а виконавчі документи за відповідними вимогами визнаються такими, що не підлягають виконанню.
Крім того, від арбітражного керуючого Сєдової Н.І. надійшов звіт про нарахування та виплату основної грошової винагороди за виконання повноважень ліквідатора Товариства з обмеженою відповідальністю “Сан Вей” у період з 10.06.2021. по 07.07.2021. у розмірі 16 664,51 грн.
Статтею 30 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що арбітражний керуючий виконує повноваження за грошову винагороду.
Розмір основної грошової винагороди арбітражного керуючого за виконання ним повноважень розпорядника майна або ліквідатора визначається в розмірі середньомісячної заробітної плати керівника боржника за останніх 12 місяців його роботи до відкриття провадження у справі, але не менше трьох розмірів мінімальної заробітної плати за кожний місяць виконання арбітражним керуючим повноважень.
Згідно частини 6 статті 30 Кодексу України з процедур банкрутства арбітражний керуючий не менше одного разу на два місяці звітує про нарахування та виплату грошової винагороди арбітражного керуючого, здійснення та відшкодування його витрат на засіданнях зборів кредиторів (у процедурі банкрутства фізичної особи) чи комітету кредиторів (у процедурі банкрутства юридичної особи), а в частині витрат, що стосуються заставного майна, - перед забезпеченим кредитором.
Звіт арбітражного керуючого про нарахування і виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат має бути схвалений зборами кредиторів (у процедурі банкрутства фізичної особи) чи комітетом кредиторів (у процедурі банкрутства юридичної особи), а в частині витрат, що стосуються заставного майна, - забезпеченим кредитором.
Звіт про нарахування та виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат за підсумками процедур розпорядження майном, санації, ліквідації, реструктуризації заборгованості, погашення боргів подається арбітражним керуючим до господарського суду за п'ять днів до закінчення відповідної процедури, розглядається судом та затверджується ухвалою, що може бути оскаржена у встановленому порядку.
Так, на засіданні комітету кредиторів 07.07.2021., був схвалений звіт про нарахування основної грошової винагороди арбітражному керуючому Сєдовій Н.І. за виконання повноважень ліквідатора Товариства з обмеженою відповідальністю “Сан Вей” у період з 10.06.2021. по 07.07.2021. у розмірі 16 664,51 грн.
Перевіривши розрахунок основної грошової винагороди ліквідатора арбітражного керуючого Сєдової Н.І. за період з 10.06.2021. по 07.07.2021. у розмірі 16 664,51 грн., суд вважає його вірним і таким, що відповідає приписам Кодексу України з процедур банкрутства.
Керуючись ст. ст. 30, 64, 65, 90 Кодексу України з процедур банкрутства, ст. ст. 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
Клопотання Головного управління ДПС у Запорізькій області залишити без задоволення.
Затвердити звіт арбітражного керуючого Сєдової Н.І. про нарахування та виплату основної винагорода за виконання повноважень ліквідатора Товариства з обмеженою відповідальністю “Сан Вей” у період з 10.06.2021. по 07.07.2021. у розмірі 16 664,51 грн.
Звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс банкрута, затвердити.
Банкрута - Товариство з обмеженою відповідальністю “Сан Вей”, 69097, м. Запоріжжя, вул. Світла, 4, код ЄДРПОУ 42851668 - ліквідувати.
Провадження у справі №908/704/21 закрити.
Вимоги конкурсних кредиторів, які не були заявлені в установлений цим Кодексом строк або були відхилені господарським судом, вважаються погашеними, а виконавчі документи за відповідними вимогами визнаються такими, що не підлягають виконанню.
Державному реєстратору здійснити державну реєстрацію припинення юридичної особи.
Копію ухвали надіслати кредитору, ліквідатору, Департаменту реєстраційних послуг ЗМР, державному органу з питань банкрутства, Головному управлінню ДПС у Запорізькій області.
Ухвала набирає законної сили в порядку ст. 234 Господарського процесуального кодексу України та може бути оскаржена.
Повна ухвала складена 10.09.2021.
Суддя Л.М. Сушко