Справа № 234/9767/21
Провадження № 2-а/234/166/21
про залишення позовної заяви без руху
28 липня 2021 року м. Краматорськ
Суддя Краматорського міського суду Донецької області Романенко К.С., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Батальйону патрульної поліції в м. Краматорську та м. Слов'янську УПП Донецької області про скасування постанови про притягнення до адміністративної відповідальності , -
До Краматорського міського суду надійщла позовна заява ОСОБА_1 до Батальйону патрульної поліції в м. Краматорську та м. Слов'янську УПП Донецької області про скасування постанови про притягнення до адміністративної відповідальності.
Вирішуючи питання про відкриття провадження за цією заявою, суд зазначає таке.
Частиною 3 статті 161 КАС України передбачено, що до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Частиною 1 статті 1 Закону України «Про судовий збір» визначено поняття судового збору. Судовий збір це збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом.
Відповідно частини 2 цієї ж статті, платниками судового збору є громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи - підприємці, які звертаються до суду чи стосовно яких ухвалене судове рішення, передбачене цим Законом.
Положеннями частини 1 статті 3 Закону України «Про судовий збір» передбачено, що судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Отже, сплата судового збору здійснюється за подання до суду як позовної заяви, так і іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Згідно приписів частини 1 статті 9 Закону України «Про судовий збір» судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України.
Відповідно до частини 2 вказаної статті суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.
Проте, під час дослідження матеріалів справи, судом встановлено відсутність зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.
Відповідно до ч. 1 ст.169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Частиною другою цієї ж статті встановлено, що в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Велика Палата Верховного Суду 18 березня 2020 року у цивільній справі №543/775/17 визначила, що чинне законодавство містить ставку судового збору, що підлягає сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги у справі про оскарження постанови про адміністративне правопорушення та подальшому оскарженні позивачем та відповідачем судового рішення. У справах щодо оскарження постанов про адміністративне правопорушення у розумінні положень статей 287, 288 КУпАП, як і в інших справах, які розглядаються судом у порядку позовного провадження, слід застосовувати статті 2-5 Закону України «Про судовий збір», які пільг за подання позовної заяви, відповідних скарг у цих правовідносинах не передбачають. З огляду на необхідність однакового підходу у визначенні розміру судового збору, який підлягає застосуванню у справах щодо накладення адміністративного стягнення, за подання позовної заяви підлягає сплаті судовий збір, який складає 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Правова позиція Великої Палати Верховного Суду є обов'язковою для врахування судами в силу ч. 5 ст. 242 Кодексу адміністративного судочинства України.
Враховуючи вищенаведене, позовну заяву слід залишити без руху з наданням часу позивачу для усунення недоліків.
Керуючись статтями 160, 169, 243, 248, КАС України, 287,288 КУпАП суд, -
Заяву ОСОБА_1 до Батальйону патрульної поліції в м. Краматорську та м. Слов'янську УПП Донецької області про скасування постанови про притягнення до адміністративної відповідальності, - залишити без руху.
Встановити ОСОБА_1 термін для усунення недоліків 10 днів з дня отримання копії ухвали суду, а саме надати до Краматорського міського суду Донецької області документ про сплату судового збору в розмірі 454,00 гривень.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Краматорського міського суду К.С. Романенко