Номер провадження 3/229/1543/2021
ЄУН 229/4537/21
10 вересня 2021 року м. Дружківка
Суддя Дружківського міського суду Донецької області Панова Т.Л., розглянувши матеріали, які надійшли з відділення поліції №1 Краматорського РУП Головного управління національної поліції в Донецькій області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, не працюючого, який зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , НОМЕР_1
за ст.187 ч.1, Кодексу України про адміністративні правопорушення
згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 689115 від 09.06.2021р, 08 червня 2021 року о 21 годині 12 хвилин, ОСОБА_1 був відсутнім за місцем свого мешкання, а саме АДРЕСА_2 , чим порушив правила адміністративного нагляду, які були встановлені постановою Дружківського міського суду від 30.03.2021 року № 229/1295/21, та вчинив правопорушення, передбачене ч.1 ст.187 КУпАП.
До суду ОСОБА_1 не з'явився. Просив розглянути справу без його участі.
На підставі ст.268 КУпАП, суддя вважає, що справу можливо розглядати без особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Згідно зі ст.245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до ч. 1 ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.
Згідно ч. 1 ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Зі змісту ст. 251 КУпАП вбачається, що доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються, зокрема, протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, що притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків.
Відповідно ст. 187 ч.1 відповідальність настає за порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, а саме:
1) неявка за викликом органу Національної поліції у вказаний термін і ненадання усних або письмових пояснень з питань, пов'язаних з виконанням правил адміністративного нагляду;
2) неповідомлення працівників Національної поліції, які здійснюють адміністративний нагляд, про зміну місця роботи чи проживання або про виїзд за межі району (міста) у службових справах;
3) порушення заборони виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу;
4) порушення заборони перебування у визначених місцях району (міста);
5) нереєстрація в органі Національної поліції -
Суть даного правопорушення зводиться до вчинення таких дій, що привели до порушення правил передбачених постановою про встановлення адміністративного нагляду.
Відповідно копії постанови, яка додана до матеріалів справи та набрала чинності 06.04.2021 року на ОСОБА_1 покладені такі обов'язки, а саме з'являтися один раз на місяця (в першу субботу) на реєстрацію та проведення профілактичної роботи у відділення поліції № 1 Краматорського районного управління поліції ГУНП в Донецькій області до територіального дільничного офіцера поліції; заборонити виїзд в особистих справах за межі м. Дружківка без дозволу керівництва відділу поліції № 1 Краматорського районного управління поліції ГУНП в Донецькій області; заборонити відвідувати ресторани, бари, кафе, магазини, торгівельні точки, де реалізуються на розлив спиртні напої, розташовані на території м. Дружківки.
З чого вбачається відсутність обмеження знаходження виходу за місцем мешкання.
Тобто, із протоколу та доданих до нього матеріалів не вбачається відомостей про обов'язок знаходитись вдома у зазначений у протоколі час .
Суддя вважає, вину ОСОБА_1 не доведено та в його діях відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 187 КУпАП.
Ураховуючи викладене, суддя вважає, що провадження по справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю на підставі п. 1 ч. 1ст. 247 КУпАП, в зв'язку з відсутністю в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 187 КУпАП.
Керуючись ст.ст.187,221,245,247-249,284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя-
провадження у справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст. 187 ч.1 КУпАП закрити у зв'язку із відсутністю події і складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 187 ч.1 КУпАП.
Постанова може бути оскаржена на підставі ст. 294 КУпАП особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником до Донецького апеляційного суду через Дружківський міський суд Донецької області протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя: Т.Л.Панова