Харківський окружний адміністративний суд
61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
08 вересня 2021 року справа № 520/15928/21
Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Сліденка А.В., розглянувши у письмовому провадженні клопотання представника відповідача від 06.09.2021 р. про залишення позовної заяви без розгляду по справі за позовом Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення 6.783,00 грн. штрафу, -
встановив:
Спірні правовідносини склались у зв'язку із невиконанням приватною особою приписів правових актів індивідуальної дії суб"єкта владних повноважень, а саме: рішень ГУ Держпродспоживслужби в Харківській області від 24.06.2021р. №130 про накладення штрафу у сумі 1.700,00грн. та №131 про накладення штрафу у сумі 5.083,00грн. за порушення законодавства про рекламу.
Ухвалою Харківського окружного адміністративного суду від 25.08.2021р. по даній справі було відкрито спрощене позовне провадження без призначення судового засідання з повідомленням (викликом) осіб.
07.09.2021р. від представника відповідача надійшов відзив на позов, в якому було викладено клопотання про залишення позову без розгляду, мотивоване посиланням на положення п. 8 ч. 4 ст. 169 КАС України і тією обставиною, що станом на день звернення до суду із даним позовом - 20.08.2021р. - право на звернення до суду у владного суб'єкта ще не виникло, оскільки не закінчився 6-місячний строк на оскарження рішень, на яких ґрунтується заявлена до стягнення сума штрафу.
Відповідно до ч.4 ст.9 КАС України з'ясування об'єктивної істини вимагає витребування від позивача письмових пояснень та доказів з приводу питання дотримання строків звернення до суду із даним позовом.
У свою чергу, 07.09.2021р. від представника позивача до суду надійшла заява про розгляд справи за правилами загального позовного провадження, в обґрунтування якої владний суб'єкт зазначив, що за умови розгляду справи у спрощеному провадження відповідач зазначає обмежень у доступі до суду.
З цього приводу суду зазначає, що згідно ч. 2 ст. 257 КАС України за правилами спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка справа, віднесена до юрисдикції адміністративного суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.
У силу приписів ч. 1 ст. 260 КАС України питання про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі.
При вирішенні питання про прийняття позову до розгляду судом було з'ясовано, що відповідно до ч.4 ст.12, ч.4 ст.257 КАС України на даний спір не поширюється дія імперативного правила відносно форми адміністративного судочинства.
Також відповідно до положень ч. 5 ст. 262 КАС України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Згідно з п. 2 ч. 6 ст. 262 КАС України, суд може відмовити в задоволенні клопотання сторони про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням сторін, якщо характер спірних правовідносин та предмет доказування у справі незначної складності не вимагають проведення судового засідання з повідомленням сторін для повного та всебічного встановлення обставин справи.
Ознак існування значного суспільного інтересу до розгляду справи судом не виявлено, підстави для визнання спору складним наразі відсутні, адже зміст, характер та правова природа спірних правовідносин, предмет доказування, обсяг та характер доказів ані поодинці, ані у поєднанні не зумовлюють складності даної справи.
Наявності інших факторів, перелічених у ч.3 ст.257 КАС України, котрі б спричиняли доцільність розгляду справи у порядку загального позовного провадження, судом не знайдено.
З огляду на викладе, підстав для розгляду даної адміністративної справи за правилами загального позовного провадження суд не вбачає.
Керуючись ст.ст.8, 19, 124, 129 Конституції України, ст.ст. 6-9, ст.ст. 241-243, 255, 257, 262, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ухвалив:
1.Заяву позивача про розгляд справи за правилами загального позовного провадження - залишити без задоволення.
2.Зобов'язати ГУ Держпродспоживслужби протягом 5 днів з дня отримання копії даної ухвали подати до суду письмові пояснення та докази стосовно дотримання строку звернення до суду із даним позовом з урахуванням правового висновку постанови Верховного Суду від 19.06.2020р. по справі №520/12807/19.
3.Роз'яснити, що рішення набирає законної сили відповідно до ст.256 КАС України (негайно після проголошення чи підписання); підлягає оскарженню до Другого апеляційного адміністративного суду (протягом 15 днів з дати складення повного судового рішення).
Суддя Сліденко А.В.