ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД Луганської області 91016, м.Луганськ пл.Героїв ВВВ 3а тел.55-17-32
ХОЗЯЙСТВЕННЫЙ СУД Луганской области91016, г.Луганск пл.Героев ВОВ 3а тел.55-17-32
13.09.07 Справа № 5/575.
Суддя Закропивний О.В., розглянувши матеріали за позовом
Прокурора Краснодонського району в інтересах держави в особі Державної екологічної інспекції Луганської області, м. Луганськ
до Відкритого акціонерного товариства "Краснодонвугілля", м. Краснодон Луганської області
3-я особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача -Краснодонська районна державна адміністрація, м. Краснодон Луганської області
про стягнення 26829 грн. 90 коп.
за участю представників :
від позивача - Меженська О.О. за дов. від 29.03.06. № 912;
від відповідача - Труфманов В.М. за дов. від 03.01.06. № 13;
від заявника - Гришина Т.А. - прокурор,
встановив:
Суть спору: заявлена вимога про стягнення з відповідача шкоди, що була заподіяна в наслідок засмічення земель, що належать державі, розташованих на тераторії позивача, у сумі 26829,90 грн.
Прокурор звернувся до господарського суду з позовною заявою за правилами Господарського процесуального кодексу України, тому провадження у даній справі порушене за нормами саме Господарського процесуального кодексу України. Разом з цим позивач у справі -Державна екологічна інспекція Луганської області, є суб'єктом владних повноважень у розумінні пункту 7 частини 1 статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України компетенція адміністративних судів поширюється зокрема на:
1) спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності;
2) спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби;
3) спори між суб'єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень, а також спори, які виникають з приводу укладання та виконання адміністративних договорів;
4) спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.
Відповідно до ст. 60 Кодексу адміністративного судочинства України у випадках, встановлених законом, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини, прокурор, органи державної влади, органи місцевого самоврядування, фізичні та юридичні особи можуть звертатися до адміністративного суду із адміністративними позовами про захист прав, свобод та інтересів інших осіб і брати участь у цих справах.
Позов у даній справі прокурором пред'явлено з метою реалізації своїх владних повноважень щодо застосування до суб'єкта підприємницької діяльності встановлених законом санкцій за порушення природоохоронного законодавства.
Ст. 12 Господарського процесуального кодексу України містить вичерпний перелік спорів, що підвідомчі господарським судам. Господарським судам не підвідомчі спори, що виникають з публічно-правових відносин та віднесені до компетенції адміністративних судів.
За таких обставин дана справа підлягає розгляду адміністративним судом за правилами Кодексу адміністративного судочинства України.
Після набрання чинності Кодексом адміністративного судочинства України заяви і скарги у справах, що виникають з адміністративно-правових відносин, позовні заяви у господарських справах, що віднесені цим Кодексом до адміністративної юрисдикції, а також апеляційні, касаційні скарги (подання), заяви (подання) про перегляд судових рішень у зв'язку з нововиявленими та винятковими обставинами у таких справах, подані і не розглянуті до набрання чинності Кодексом адміністративного судочинства України, розглядаються в порядку, встановленому цим Кодексом (частина 7 розділу VII “Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України»).
Отже, право розгляду позовних заяв, поданих за правилами Господарського процесуального кодексу України та відповідно господарських справ, за правилами Кодексу адміністративного судочинства України було надано господарським судам лише у справах, що були порушені, але не розглянуті на момент набрання чинності Кодексом адміністративного судочинства України.
В інших випадках, а саме у випадку подання позовної заяви за правилами Господарського процесуального кодексу України чинне процесуальне законодавство (як Господарський процесуальний кодекс України так і Кодекс адміністративного судочинства України) не передбачають права суду стосовно переведення розгляду справи з одного процесуального закону на інший.
Таким чином, дана справа, порушена за позовною заявою прокурора Краснодонського району в інтересах держави в особі Державної екологічної інспекції у Луганській області, поданою за правилами Господарського процесуального кодексу України, не підлягає розглядові в господарському суді за правилами Господарського процесуального кодексу України та відповідно провадження у даній господарській справі підлягає припиненню на підставі п. 1 ч. 1 ст. 80 Господарського процесуального кодексу України.
Разом з цим суд роз'яснює, що заявник має право звернення з вказаними у позовній заяві вимогами в порядку, передбаченому Кодексом адміністративного судочинства України.
На підставі викладеного, керуючись п.1 ч.1 ст. 80, ст.86 Господарського процесуального кодексу України, суд
Провадження у справі припинити.
Суддя О.В. Закропивний
Помічник судді С. А. Кулешова