Рішення від 02.08.2021 по справі 160/8270/21

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02 серпня 2021 року Справа № 160/8270/21

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Єфанової О.В.

розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження у місті Дніпро адміністративну справу за позовною заявою Головне управління Держпродспоживслужби в Херсонській області до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості,-

ВСТАНОВИВ:

Головне управління Держпродспоживслужби в Херсонській області звернулося до суду з позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 в якому просить стягнути з відповідача штраф у сумі 102000,00 грн до державного бюджету.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, 23.03.2021 на підставі акту проведеної перевірки ГУ Держпродспоживслужби винесено Постанову про накладення штрафу №06-1-8/02, якою на відповідача накладено штраф у сумі 68000,00 грн. за порушення вимог п.2 ч.4 ст.44 ЗУ "Про державний ринковий нагляд та контроль нехарчової продукції" та Постанову про накладення штрафу №06-1-8/03, якою на відповідача накладено штраф у сумі 34000,00 грн. за порушення вимог п.3 ч.4 ст.44 ЗУ "Про державний ринковий нагляд та контроль нехарчової продукції". У зв'язку з тим, що відповідач самостійно не сплатив штрафні санкції на загальну суму 102000,00 грн., просить стягнути вказані кошти в судовому порядку.

Ухвалою суду від 31.05.2021 року відкрито провадження, та призначено справу до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи у письмовому провадженні.

Вказану ухвалу суду відповідачка отримала 17.06.2021 року (повідомлення повернулося на адресу суду 05.07.2021 року).

Таким чином, останнім днем для подання відзиву є 02.07.2021 року.

12.07.2021 до суду надійшов зустрічний позов фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області про визнання протиправними та скасування постанов.

Згідно роздруківки з сайту Укрпошта, вказаний зустрічний позов направлено 07.07.2021 року.

Так, відповідно до ч. 1 ст. 177 КАС України відповідач, який не є суб'єктом владних повноважень, має право пред'явити зустрічний позов у строк для подання відзиву.

Тобто, подання відзиву, як і зустрічного позову, є формами захисту від первісних вимог, реалізація яких обумовлена відповідними процесуальними вимогами (правилами).

Таким чином, обираючи спосіб захисту шляхом подання зустрічного позову, відповідач позбавляє себе права на подання відзиву на позовну заяву.

Крім того, як було зазначено вище, відзив на позовну заяву повинен був надійти до суду до 02.07.2021 року.

З огляду на вищевикладене, суд розглядає справу за наявними матеріалами в справі.

Відповідно до ч.1 ст.257 КАС України, за правилами спрощеного позовного провадження розглядаються справи незначної складності.

За приписами ч.5 ст.262 КАС України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

За викладених обставин, у відповідності до вимог ст.ст.258, 262 КАС України, справу розглянуто за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи у письмовому провадженні.

Згідно ст.258 КАС України суд розглядає справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.

Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.

Судом встановлено та матеріалами справи підтверджено, що на підставі секторального плану державного ринкового нагляду на 2020 рік Головним управлінням Держпродспоживслужби в Херсонській області видано наказ про проведення планової перевірки характеристик продукції в магазині «7 кілометр», за адресою: проспект 200 річчя Херсона, 30, місто Херсон від 26 серпня 2020 року № Н/3273-20 та направлення на проведення перевірки від 26 серпня 2020 року №1935.

Під час проведення планової перевірки в магазинні «7 кілометр» за адресою: АДРЕСА_1 на предмет дотримання вимог технічних регламентів: низьковолътного електричного обладнання, з електромагнітної сумісності обладнання, радіообладнання, енергетичного маркування електричних ламп та світильників, засобів вимірювальної техніки, про обмеження використання деяких небезпечних речовин в електричному та електронному обладнанні, безпечності іграшок встановлено, що господарську діяльність здійснює Фізична особа - підприємець ОСОБА_1 .

В подальшому, Головним управлінням Держпродспоживслужби в Херсонській області прийнято рішення про необхідність відбору зразків продукції від 04 вересня 2020 року №06-1-9/19 відібрано іграшку лялька «LOL» O.M.G. артикул WJ-21-22, виробник Китай для проведення лабораторних досліджень після чого складено акт відбору зразків продукції від 04 вересня 2020 року № 06-1-9/19 та прийнято рішення про призначення експертизи від 04 вересня 2020 року.

Відібраний зразок, був укомплектований, упакований та опломбований і відправлено до ДП «Укрметртестстандарт» за адресою вул. Метрологічна, 4, м Київ. Контрольний зразок укомплектований, упакований та опломбований залишено на зберіганні в магазині «7 кілометр» за адресою: АДРЕСА_1 де здійснює господарську діяльність Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 .

04 вересня 2020 року Головним управлінням Держпродспоживслужби в Херсонській області прийнято рішення про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів № 06-1-4/82, а саме: тимчасово заборонено надання продукції на ринку, а саме: іграшка лялька TM «LOL» O.M.G. артикул WJ-21-22, виробник Китай, до одержання органом ринкового нагляду результатів експертизи (випробування).

За результатами перевірки встановлено розповсюдження продукції, а саме: іграшка лялька TM «LOL» O.M.G. артикул WJ-21-22, виробник Китай, яка не відповідає встановленим вимогам нормативних документів: на іграшці, її пакуванні відсутній знак відповідності технічним регламентам, не нанесена інформація щодо контактної поштової адреси виробника/імпортера. Попередження та інструкція щодо безпечності не відповідає вимогам закону про порядок застосування мов.

Відповідно до протоколу ДП «Укрметртестстандарт» від 18 вересня 2020 року №7932/20-і іграшка лялька TM «LOL» O.M.G. артикул WJ-21-22, виробник Китай, не відповідає вимогам Технічного регламенту безпечності іграшок, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2018 року № 151, а саме: пункт 10 - найменування та адреса виробника чи зареєстрованої торгівельної марки відсутні; пункт 11 - інформація щодо безпечності, вказана на пакуванні, не відповідає вимогам Закону про порядок застосування мов; пункт 19 найменування та адреса імпортера чи зареєстрованої марки відсутні; пункт 38 наведене попередження, нанесене на пакування іграшки, не відповідає вимогам закону про порядок застосування мов; пункт 44 - іграшка не має зображення знака відповідності технічним регламентам.

За показниками вимог до пакування (товщина тонколистової пластмаси) не відповідає вимогам пункту 6 ДСТУ 71-1:2018 (EN 71-1:2014+А1:2018, IDT), «Безпечність іграшок. Частина 1. Механічні та фізичні властивості». Пакет з гнучкої тонколистової пластмаси, шо використовують для зовнішнього пакування іграшки, після випробування згідно з 8.25.1 має середню товщину плівкового матеріалу (0,037 +- 0,002) мм повинна мати середню товщину не менш ніж 0,038 мм.

У подальшому, Головним управлінням Держпродспоживслужби в Херсонській області прийнято рішення від 30 вересня 2020 року № 65 про скасування рішення про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів від 04 вересня 2020 року № 06-1-4/82, у зв'язку з виконанням рішення Фізичною особою-підприємець ОСОБА_1 повністю і результативно.

Оскільки протоколом випробувань ДП «Укрметртестстандарт» від 18 вересня 2020 року за № 7936/20-і визначено, що іграшка лялька TM «LOL» O.M.G. артикул WJ-21-22, виробник Китай, не відповідає вимогам Технічного регламенту безпечності іграшок, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2018 року №151 Головним управлінням Держпродспоживслужби в Херсонській області прийнято рішення від 30 вересня 2020 року № 06-1-4/94, 06-1-4/96 про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів яким фізичній особі-підприємцю ОСОБА_1 тимчасово заборонено надання продукції на ринку та спільно з розповсюджувачами/постачальниками у ланцюгу постачання вжити заходів щодо обмеження надання продукції на ринку шляхом тимчасової заборони продукції на ринку до проведення продукції у відповідність із встановленими вимогами та усунення формальної невідповідності відповідно до пп. 11, 19, 27, 38, 44, 45 Технічного регламенту безпечності іграшок, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2018 року № 151; вимогам 6 ДСТУ 71-1:2018 (EN 71-1:2014+А1:2018, IDT). «Безпечність іграшок. Частина 1. Механічні та фізичні властивості».

Також, 30 вересня 2020 року прийнято рішення № 06-1-4/95 про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів яким фізичну особу-підприємця ОСОБА_1 зобов'язано приведення продукції у відповідність до встановлених вимог спільно розповсюджувачами/постачальниками у ланцюгу постачання вжити заходів щодо приведення продукції у відповідність відповідно до пп. 10, 11, 19, 27, 38 Технічного регламенту безпечності іграшок, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2018 року № 151; вимогам 6 ДСТУ 71-1:2018 (EN 71- 1:2014+А1:2018, IDT). «Безпечність іграшок. Частина 1. Механічні та фізичні властивості».

30 вересня 2020 року Головним управлінням Держпродспоживслужби в Херсонській області винесено рішення від 30 вересня 2020 року №06-1-4/96 про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів яким фізичній особі-підприємцю ОСОБА_1 зобов'язано усунути формальну невідповідність спільно з розповсюджувачами/постачальниками, у ланцюгу постачання вжити заходів щoдo усунення формальної невідповідності продукції відповідно до пп. 27, 44, 45 Технічного регламенту безпечності іграшок, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2018 року №151. Термін виконання зазначених рішень до 07 грудня 2020 року.

26 листопада 2020 року до Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області надійшов лист від ФОП ОСОБА_1 з проханням продовжити термін виконання рішення що вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів від 30 вересня 2020 року №№ 06-1-4/94, 06-1- 4/95, 06-1-4/96 до 20 січня 2021 року.

Головним управлінням Держпродспоживслужби в Херсонській області винесено рішення від 26 листопада 2020 року №№ 79, 80, 81 про внесення змін до рішення про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів від 30 вересня 2020 року №№ 06-1-4/94, 06-1-4/95, 06-1-4/96 якими продовжено термін виконання рішень до 20 січня 2021 року.

20 січня 2021 року до Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області надійшов лист № Вх-12-2/13/325 від ФОП ОСОБА_1 з проханням продовжити термін виконання рішення про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів від 30 вересня 2020 року №№ 06-1-4/94, 06-1-4/95, 06-1-4/96 з 21 січня 2021 року до 10 березня 2021 року.

На підставі листа, який надійшов від ФОП ОСОБА_1 20 січня 2021 року за № Вх-12- 2/13/325, Головним управлінням Держпродспоживслужби в Херсонській області винесено рішення від 20 січня 2021 року №№ 106, 107, 108 про внесення змін до рішення про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів від 30 вересня 2020 року № 06-1-4/94, 06-1-4/95, 06-1-4/96, якими продовжено термін виконання рішень до 10 березня 2021 року.

В подальшому, з метою перевірки стану виконання суб'єктом господарювання рішень про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів від 30 вересня 2020 року №№ 06-1-4/94, 06-1-4/95, 06-1-4/96, Головним управлінням Держпродспоживслужби в Херсонській області видано наказ про проведення позапланової перевірки від 12 березня 2021 року №Н/717-21 та направлення про проведення перевірки від 12 березня № 454.

Перевіркою стану виконання суб'єктом господарювання рішень про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів 17 березня 2021 року встановлено, що ФОП ОСОБА_1 рішення про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів від 30 вересня 2020 року №06- 1-4/94 виконала в повному обсязі, а саме: продукція іграшка лялька TM «LOL» O.M.G. артикул WJ-21-22, виробник Китай, в торговому залі відсутня, в магазині не реалізується. Рішення про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів від 30 вересня 2020 року № 06-1-4/95 ФОЛ ОСОБА_1 не виконала в частині проведення продукції у відповідність іграшка лялька TM «LOL» O.M.G. артикул WJ-21-22 пп. 10,11,19, 27, 38 Технічного регламенту безпечності іграшок, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2018 року № 151; вимогам 6 ДСТУ 71-1:2018 (EN 71-1:2014+А1:2018, IDT). «Безпечність іграшок, Частина 1. Механічні та Фізичні властивості».

На вимогу посадових осіб органу ринкового нагляду не надано додаткових документів або їх копій, які підтверджують виконання рішення про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів № 06-1-4/95.

Також під час перевірки стану виконання рішення про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів від 30 вересня 2020 року № 06-1-4/96 встановлено, що ФОП ОСОБА_2 зазначене рішення не виконала в частині усунення формальної не відповідності продукції іграшка лялька TM «LOL» O.M.G. артикул WJ-21-22 відповідно до пп.27, 44, 45 Технічного регламенту безпечності іграшок, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2018 року № 151.

На вимогу посадових осіб органу ринкового нагляду уповноваженою особою не надано додаткових документів або їх копій які підтверджують виконання рішення №06-1-4/96.

В подальшому, за невиконання рішень про вжиття обмежувальних корегувальних заходів щодо приведення продукції у відповідність до встановлених вимог від 30 вересня 2020 року №№ 06-1-4/95, 06-1-4/96 Головним управління Держпродспоживслужби в Херсонській області винесено протокол від 18 березня 2021 року №№ 06-1-7/02, 06-1-7/03 про виявлене порушення вимог Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» та Закону України «Про загальну безпечність нехарчової продукції» відносно Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 .

Також, 18 березня 2021 року Головним управлянням Держпродспоживслужби в Херсонській області винесено рішення № 26 про скасування рішення про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів щодо тимчасової заборони надання продукції на ринку від 30 вересня 2020 року № 06-1-4/94 та винесено рішення від 18 березня 2021 року №№ 27,28 про внесення змін до рішення про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів від 30 вересня 2020 року №№ 06- 1-4/95, 06-1-4/96 (обмеження надання продукції на ринку щодо приведення продукції у відповідність до встановлених вимог) якими винесено такі зміни:

1.Обмежувальний (корегувальний) захід, визначений пунктом а) частини 2 рішення про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів щодо обмеження надання продукції на ринку шляхом приведення продукції у відповідність до встановлених вимог, замінити на пункт б) частини 2, а саме: заборона надання продукції на ринку;

2.Зміст обмежувального (корегувального заходу) та пов'язані з ним дії, що має виконати суб'єкт господарювання, викласти у редакції наступного змісту: вжити заходів щодо заборони надання продукції на ринку іграшки лялька TM «LOL» O.M.G. артикул WJ-21-22;

3.Встановити новий термін виконання рішення до 17 травня 2021 року;

4.Встановити термін повідомлення суб'єктом господарювання органу ринкового нагляду про виконання рішення до 19 травня 2021 року.

23 березня 2021 року Головним управлінням Держпродспоживслужби в Херсонській області винесено Постанову № 06-1-8/02 про накладення штрафу, якою на ФОП ОСОБА_1 накладено штраф в сумі 68000,00 гривень за порушення вимог п. 2 ч. 4 ст. 44 Закону України «Про державний ринковий нагляд та контроль нехарчової продукції», а саме: не виконано рішення про вжиття обмежувальних корегувальних заходів щодо приведення продукції у відповідність до встановлених вимог зазначених в рішенні від 30 вересня 2020 року № 06-1-4/95, особою, що є розповсюджувачем продукції, в частині приведення всіх одиниць відповідної продукції іграшка лялька TM «LOL» O.M.G. артикул WJ-21-22, виробник Китай у відповідність до встановлених вимог пп. 27. 38 Технічного регламенту безпечності іграшок затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2018 року №151 на іграшці її пакуванні не нанесена інформація щодо контактної поштової адреси виробника/імпортера. Попередження та інструкція щодо безпечності не відповідає вимогам закону про застосування мов, підтверджується протоколом випробувань ПП «Укрметртестстандарт» від 18 вересня 2020 року № 7932/20-і.

Також, 23 березня 2021 року Головним управлінням Держпродспоживслужби в Херсонській області винесено Постанову № 06-1-8/02 про накладення штрафу, якою на ФОП ОСОБА_1 накладено штраф в сумі 34000,00 гривень за порушення вимог п. 3 ч.4 ст. 44 Закону України «Про державний ринковий нагляд та контроль нехарчової продукції», а саме: не виконано рішення про вжиття обмежувальних корегувальних заходів щодо приведення продукції у відповідність до встановлених вимог зазначених в рішенні від 30 вересня 2020 року № 06-1-4/96 в частині усунення формальної невідповідності всіх одиниць відповідної продукції іграшка лялька TM «LOL» O.M.G. артикул WJ-21-22, виробник Китай у відповідність до встановлених вимог пп. 27,44, 45 Технічного регламенту безпечності іграшок, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2018 року № 151 - на іграшці, її пакуванні відсутній знак відповідності технічним регламентам.

Враховуючи, що станом на день звернення до суду відповідачем штраф не сплачений, позивач звернувся до суду з даним позовом.

Правові та організаційні засади здійснення державного ринкового нагляду і контролю нехарчової продукції встановлені Законом України "Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції" від 02.12.2010р. № 2735-VI (далі - Закон № 2735-VI).

Дія Закону № 2735-VI, відповідно до частини першої статті 2, поширюється на відносини щодо здійснення ринкового нагляду за продукцією, що охоплюється встановленими вимогами, крім видів продукції, зазначених у частині п'ятій цієї статті; здійснення контролю всієї продукції, крім видів продукції, зазначених у частині п'ятій цієї статті.

Відповідно до ч.2 ст.2 Закону №2735-VI, якщо технічними регламентами встановлено спеціальні вимоги щодо здійснення ринкового нагляду стосовно конкретних видів продукції, спрямовані на досягнення тих самих цілей, що й положення цього Закону, положення цього Закону застосовуються лише до тих аспектів ринкового нагляду, що не охоплюються такими спеціальними вимогами. Якщо законами України та виданими відповідно до них нормативно-правовими актами встановлено спеціальні вимоги щодо контролю продукції, положення цього Закону застосовуються лише до тих аспектів контролю продукції, які не охоплюються зазначеними спеціальними вимогами.

Законодавство України про державний ринковий нагляд і контроль продукції складається з цього Закону, Закону України "Про загальну безпечність нехарчової продукції", інших нормативно-правових актів, що регулюють відносини в цій сфері, у тому числі технічних регламентів (ч.1 ст.3 Закону України "Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції").

Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 11 Закону України "Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції", з метою здійснення ринкового нагляду органи ринкового нагляду в межах сфер їх відповідальності проводять перевірки характеристик продукції, в тому числі відбирають зразки продукції та забезпечують проведення їх експертизи (випробування).

Згідно з ч. 5 ст. 10 Закону України "Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції", повноваження та порядок діяльності органів ринкового нагляду, права та обов'язки їх посадових осіб, які здійснюють ринковий нагляд, встановлюються цим Законом та Законом України "Про загальну безпечність нехарчової продукції".

Частиною третьою статті 29 Закон № 2735-VI визначено, що орган ринкового нагляду невідкладно вимагає від відповідного суб'єкта господарювання вжити протягом визначеного строку заходів щодо усунення формальної невідповідності, якщо цей орган встановить будь-яку таку невідповідність:

знак відповідності технічним регламентам було нанесено з порушенням вимог, визначених у відповідному технічному регламенті;

не було нанесено знак відповідності технічним регламентам, якщо його нанесення передбачено відповідним технічним регламентом;

не було складено декларацію про відповідність або декларація про відповідність (її копія чи спрощена декларація про відповідність) не супроводжує продукцію, якщо це передбачено відповідним технічним регламентом;

декларацію про відповідність було складено з порушенням вимог;

органу ринкового нагляду не надано доступу до технічної документації або вона є неповною;

вчинено інші порушення встановлених вимог, визначені у відповідному технічному регламенті як формальна невідповідність.

Перелік порушень встановлених вимог, які вважаються формальною невідповідністю, уточнюється у відповідних технічних регламентах.

Частиною 1 статті 44 Закону України "Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції", встановлено, що відповідальність за порушення вимог цього Закону встановлюється цим та іншими законами України.

За приписами ч. 4 ст. 44 Закон № 2735-VI до суб'єкта господарювання застосовуються адміністративно-господарські санкції у вигляді штрафу в разі:

1) невиконання або неповного виконання вимог рішення про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів, визначених частиною першою статті 28 цього Закону, - у розмірі десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян для осіб, які ввели продукцію в обіг або відповідно до цього Закону вважаються такими, що ввели продукцію в обіг, та у розмірі семи тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян для розповсюджувачів;

2) невиконання або неповного виконання рішення про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів, визначених статтею 29 цього Закону, крім усунення формальної невідповідності, передбаченої частиною третьою статті 29 цього Закону, - у розмірі шести тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян для осіб, які ввели продукцію в обіг або відповідно до цього Закону вважаються такими, що ввели продукцію в обіг, та у розмірі чотирьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян для розповсюджувачів;

3) невиконання або неповного виконання рішення про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів щодо усунення формальної невідповідності, визначених частиною третьою статті 29 цього Закону, - у розмірі трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян для осіб, які ввели продукцію в обіг або відповідно до цього Закону вважаються такими, що ввели продукцію в обіг, та у розмірі двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян для розповсюджувачів;

4) невиконання або неповного виконання рішення про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів, визначених частинами першою та другою статті 29-1 цього Закону, - у розмірі двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;

5) невиконання припису про негайне усунення порушень вимог щодо представлення за місцем проведення ярмарку, виставки, показу чи демонстрації в інший спосіб продукції, що не відповідає встановленим вимогам, - у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а за невиконання вимог рішення про негайне припинення представлення продукції за місцем проведення ярмарку, виставки, показу чи демонстрації в інший спосіб продукції - у розмірі двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;

6) створення перешкод шляхом недопущення до проведення перевірок характеристик продукції та невиконання встановлених цим Законом вимог посадових осіб, які здійснюють ринковий нагляд, - у розмірі десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Справи про накладення штрафів за порушення, визначені цією статтею, розглядаються керівниками органів ринкового нагляду або їх заступниками відповідно до їх компетенції.

Суми штрафів, що накладаються органами ринкового нагляду, зараховуються до Державного бюджету України.

Про вчинення порушень, зазначених у цій статті, посадові особи органів ринкового нагляду, що виявили правопорушення, складають протокол на підставі документів, що містять інформацію про походження продукції та її обіг.

Протокол складається у двох примірниках, які підписуються посадовими особами органу ринкового нагляду та фізичною особою, у тому числі фізичною особою - підприємцем, чи керівником юридичної особи або уповноваженою ним особою.

У разі відмови фізичної особи, у тому числі фізичної особи - підприємця, чи керівника юридичної особи або уповноваженої ним особи підписати протокол посадова особа органу ринкового нагляду вносить до такого протоколу відповідний запис.

Один примірник протоколу вручається фізичній особі, у тому числі фізичній особі - підприємцю, чи керівнику юридичної особи або уповноваженій ним особі, а другий - зберігається в органі ринкового нагляду.

Протокол разом з актом перевірки, поясненнями фізичної особи, у тому числі фізичної особи - підприємця, чи керівника юридичної особи або уповноваженої ним особи (у разі їх наявності) та документами, що стосуються справи, не пізніше наступного робочого дня за днем його складання передається керівнику чи заступнику керівника органу ринкового нагляду, які розглядають справу протягом 15 календарних днів з дня отримання протоколу та відповідних документів і приймають рішення про накладення штрафу. Кожний штраф оформляється окремою постановою.

Постанова надсилається суб'єкту господарювання не пізніше наступного робочого дня за днем її оформлення.

Суб'єкт господарювання має сплатити штраф у п'ятнадцятиденний строк з дня отримання постанови про його накладення.

У разі несплати штрафу в зазначений строк він стягується в судовому порядку.

Суб'єкт господарювання має право оскаржити рішення органу ринкового нагляду про накладення штрафу до керівника органу ринкового нагляду, а також у судовому порядку. У разі оскарження рішення у суді суб'єкт господарювання сплачує штраф після прийняття відповідного рішення керівником органу ринкового нагляду або судом.

З аналізу викладених вище норм Закону України "Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції" слідує, що він містить імперативну норму, згідно з якою, суб'єкт господарювання зобов'язаний сплатити накладений на нього штраф у 15 (п'ятнадцятиденний) строк з дня отримання постанови, якою такий штраф накладено.

Несплата штрафу у встановлений строк є підставою для стягнення суми штрафу у судовому порядку.

Також нормою Закону України "Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції" передбачено, що постанова про накладення штрафу може бути оскаржена.

Судом встановлено, що примірники постанови про накладення штрафу отриманий уповноваженим представником відповідача 30.03.2021. Однак, у встановлений Законом строк накладений штраф відповідачем не сплачено. Доказів оскарження постанов про накладення штрафу до суду не надано.

Статтею 77 КАС України, встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Статтею 90 КАС України передбачено, що суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов до висновку, що позивач свою позицію обґрунтував належними та допустимими доказами. Відповідачем не надано жодних доказів сплати вказаної суми штрафної санкції або інших належних доказів, спростовуючих наведені позивачем доводи. Таким чином, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню.

Згідно ч.2 ст.139 КАС України при задоволенні позову суб'єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб'єкта владних повноважень, пов'язані із залученням свідків та проведенням експертиз.

З урахуванням зазначеного суд не вирішує питання розподілу судових витрат.

Керуючись ст. ст.243-246, 250, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позовну заяву задовольнити.

Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 штраф у сумі 102000,00 грн до державного бюджету (одержувач УК у м.Херсоні/м.Херсон, банк отримувача - казначейство України (ЕАП), код доходу 21081100, р/р UA668999980313010106000021451, код ЄДРПОУ 37959517).

Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в строки, передбачені статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України.

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи рішення суду оскаржується до Третього апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 Розділу VII Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя О.В. Єфанова