Ухвала від 08.09.2021 по справі 923/1016/21

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРCОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул.Театральна,18, м. Херсон, 73000,

тел./0552/26-47-84, 49-31-78, факс 49-31-78, веб сторінка: ks.arbitr.gov.ua/sud5024/

УХВАЛА

08 вересня 2021 року м. Херсон Справа № 923/1016/21

Господарський суд Херсонської області у складі судді Литвинової В.В., за участю секретаря судового засідання Горголь О.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали

за заявою Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі

до: Товариства з обмеженою відповідальністю "Стафф-сервіс"

про відкриття провадження у справі про банкрутство

за участю представників:

від ГУ ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі - Кромп О.П.

від боржника - не прибув

До Господарського суду Херсонської області надійшла заява Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі до Товариства з обмеженою відповідальністю "Стафф-сервіс" про відкриття провадження у справі про банкрутство, визнання вимог кредитора до боржника в розмірі 24934503,47грн та призначення розпорядником майна арбітражного керуючого Дудкіна Романа Анатолійовича.

Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 27.07.2021, заяву розподілено судді Литвиновій В.В.

Ухвалою від 29.07.2021 призначено розгляд заяви на 17.08.2021. Ухвалою від 17.08.2021 відкладено розгляд справи на 08.09.2021.

Боржник отримав ухвалу суду від 17.08.2021 - 23.08.2021 відповідно до поштового повідомлення.

В судове засідання представник боржника не прибув, відзиву на заяву не надав.

Представник ініціюючого кредитора підтримав заяву про відкриття провадження у справі про банкрутство, просить її задовольнити.

Дослідивши матеріали заяви, заслухавши представника заявника, господарський суд,

ВСТАНОВИВ:

Кредитор - Головне управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м.Севастополі звернулось з заявою до Боржника - Товариства з обмеженою відповідальністю "Стафф-сервіс" про відкриття провадження у справі про банкрутство, визнання вимог кредитора до боржника в розмірі 24934503,47грн та призначення розпорядником майна Дудкіна Р.А.

Відповідно до ч.1 ст. 2 Кодексу України з процедур банкрутства, провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України.

Згідно ч. 1 ст. 34 Кодексу України з процедур банкрутства, право на звернення до господарського суду із заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство мають боржник, кредитор.

Враховуючи вимоги ст. 39 Кодексу України з процедур банкрутства, перевірка обґрунтованості вимог заявника, а також з'ясування наявності підстав для відкриття провадження у справі про банкрутство здійснюються господарським судом у підготовчому засіданні, яке проводиться в порядку, передбаченому цим Кодексом.

Неявка у підготовче засідання сторін та представника державного органу з питань банкрутства, а також відсутність відзиву боржника не перешкоджають проведенню засідання.

У підготовчому засіданні господарський суд розглядає подані документи, заслуховує пояснення сторін, оцінює обґрунтованість заперечень боржника, вирішує інші питання, пов'язані з розглядом справи.

З огляду на те, що в даному випадку провадження у справі відкривається за заявою кредитора, господарський суд перевіряє можливість боржника виконати майнові зобов'язання, строк яких настав. При цьому боржник може надати підтвердження спроможності виконати свої зобов'язання та погасити заборгованість.

За приписами ст. 1 Кодексу, кредитор - юридична або фізична особа, а також контролюючий орган, уповноважений відповідно до Податкового кодексу України здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у межах своїх повноважень, та інші державні органи, які мають вимоги щодо грошових зобов'язань до боржника.

Суд зазначає, що предметом заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство є вимога, що ґрунтується на неплатоспроможності боржника. Підставою для подачі заяви є наявність сукупності обставин, що вказують на неспроможність боржника виконати свої грошові зобов'язання, строк виконання яких настав.

До обставин, якими заявник обґрунтовує свої вимоги, відносять факти, що мають юридичне значення і які становлять предмет доказування у справі. Предмет доказування у справі про банкрутство - це сукупність обставин, які необхідно встановити для висновку про неплатоспроможність боржника і прийняття господарським судом ухвали про відкриття провадження у справі про банкрутство.

Згідно з ст. 1 Кодексу України з процедур банкрутства, боржник - юридична особа або фізична особа, у тому числі фізична особа - підприємець, неспроможна виконати свої грошові зобов'язання, строк виконання яких настав.

Відповідно до ст. 1 Кодексу України з процедур банкрутства, неплатоспроможність - неспроможність боржника виконати після настання встановленого строку грошові зобов'язання перед кредиторами не інакше, як через застосування процедур, передбачених цим Кодексом.

Стаття 1 Кодексу України з процедур банкрутства встановлює, що кредитор - це юридична або фізична особа, а також контролюючий орган, уповноважений відповідно до Податкового кодексу України здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у межах своїх повноважень, та інші державні органи, які мають вимоги щодо грошових зобов'язань до боржника; забезпечені кредитори - кредитори, вимоги яких до боржника або іншої особи забезпечені заставою майна боржника; конкурсні кредитори - кредитори за вимогами до боржника, що виникли до відкриття провадження у справі про банкрутство і виконання яких не забезпечено заставою майна боржника; поточні кредитори - кредитори за вимогами до боржника, що виникли після відкриття провадження у справі про банкрутство.

Грошовим зобов'язанням є зобов'язання боржника сплатити кредитору певну грошову суму відповідно до цивільно-правового правочину (договору) та на інших підставах, передбачених законодавством України. До грошових зобов'язань належать також зобов'язання щодо сплати податків, зборів (обов'язкових платежів), страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування; зобов'язання, що виникають внаслідок неможливості виконання зобов'язань за договорами зберігання, підряду, найму (оренди), ренти тощо та які мають бути виражені у грошових одиницях. До складу грошових зобов'язань боржника, у тому числі зобов'язань щодо сплати податків, зборів (обов'язкових платежів), страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування, не включаються неустойка (штраф, пеня) та інші фінансові санкції, визначені на дату подання заяви до господарського суду, а також зобов'язання, що виникли внаслідок заподіяння шкоди життю і здоров'ю громадян, зобов'язання з виплати авторської винагороди, зобов'язання перед засновниками (учасниками) боржника - юридичної особи, що виникли з такої участі. Склад і розмір грошових зобов'язань, у тому числі розмір заборгованості за передані товари, виконані роботи і надані послуги, сума кредитів з урахуванням відсотків, які зобов'язаний сплатити боржник, визначаються на день подання до господарського суду заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство, якщо інше не встановлено цим Кодексом. При поданні заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство розмір грошових зобов'язань визначається на день подання до господарського суду такої заяви.

Згідно з ч. 3 ст. 34 Кодексу України з процедур банкрутства заява кредитора, крім відомостей, передбачених частиною першою цієї статті, повинна містити відомості про розмір вимог кредитора до боржника із зазначенням окремо розміру неустойки (штрафу, пені), яка підлягає сплаті.

Частиною 8 ст. 39 Кодексу України з процедур банкрутства встановлено, що в ухвалі про відкриття провадження у справі про банкрутство зазначається, серед іншого, про визнання вимог кредитора та їх розмір.

Відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, боржник - Товариство з обмеженою відповідальністю "Стафф-сервіс" зареєстровано за кодом 38697427, місцезнаходження - м. Херсон вул. Дорофєєва 10, кв. (офіс) 126.

З матеріалів заяви слідує, що боржник має заборгованість перед кредитором - Головним управлінням ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м.Севастополі.

Положеннями ст. 1 Кодексу України з процедур банкрутства визначено, що кредитор - юридична або фізична особа, а також контролюючий орган, уповноважений відповідно до Податкового кодексу України здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у межах своїх повноважень, та інші державні органи, які мають вимоги щодо грошових зобов'язань до боржника.

Таким чином, контролюючим органом, уповноваженим на здійснення заходів щодо забезпечення погашення податкового боргу та ініціювання процедури банкрутства (включаючи процедуру звернення до суду), є орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову, державну митну політику, реалізація повноважень якого на території Херсонської області здійснюється Головним управлінням ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі.

Боржник - юридична особа або фізична особа, у тому числі фізична особа -підприємець, неспроможна виконати свої грошові зобов'язання, строк виконання яких настав (ст. 1 Кодексу України з процедур банкрутства).

Товариство з обмеженою відповідальністю «Стафф- сервіс» код ЄДРПОУ 38697427) здійснює господарську діяльність на підставі державної реєстрації Суворовським управлінням юстиції у м. Херсоні 21.06.2013 року за №14991020000016138, взято на облік до Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі 25.06.2013 року за №210313103945.

За результатами фінансово-господарської діяльності за платником податків Товариством з обмеженою відповідальністю «Стафф-сервіс» (код ЄДРПОУ 38697427) обліковуються суми податкового боргу.

До боржника застосовувалися заходи стягнення визначені ПК України.

Керуючись п. 59.1 ст. 59 ПК України боржнику направлено податкову вимогу від 16.04.2019 року №2089-17 на суму 24 934 503,47 гривень.

Відповідно до положень п 59.5 ст. 59 ПК України у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення. У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).

Відповідно до п. 95.1 ст. 95 ПК України контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Керуючись положеннями Кодексу адміністративного судочинства України, пп.20.1.33 - пп.20.1.34 п.20.1 ст.20, п.95.1, п.95.3 ст. 95 ПК України податковий орган звертався до суду з адміністративним позовом щодо стягнення з платника податків сум податкового боргу.

Рішенням Херсонського окружного адміністративного суду від 13.03.2020 року у адміністративній справі №540/2787/19 задоволено позов про стягнення коштів з рахунків у банках Товариства з обмеженою відповідальністю «Стафф - сервіс» (код ЄДРПОУ 38697427), що його обслуговують та за рахунок готівки в рахунок погашення податкового боргу на загальну суму 24 934 503,47 грн, у тому числі:

№ з/ пНазва податкукод платежуподатковий борг, всьогоу т.ч.

основний боргштрафні санкціїпеня

1245678

1Штрафні санкції за порушення законодавства про патентування, за порушення норм регулювання обігу готівки та про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування 2108090024 330 000,000,0024 330 000,000,00

2Адміністративні штрафи та інші санкції21081103510,000,00510,000,00

3Єдиний податок з юридичних осіб18050300603 993,47378 580,0994 924,94130488,44

Разом24 934 503,47378 580,0924 425 434,94130 488,44

Згідно з абз. 1 п. 95.3 ст. 95 ПК України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Згідно бази даних Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі платник податків має відкритий розрахунковий рахунок в установі банку:

МФО банкуНазва банкуНомер рахункуВалюта рахункуДата відкриттяТип операціїВзято на облікДата операціїДата закриття

300528AT "ОТП БАНК"UA463005280000000260020001399980- УКРАЇНСЬКА ГРИВНЯ19.11.2018відкрито рахунок без ініц. клієнта20.11.201819.11.2018

З метою реалізації вказаного судового рішення та відповідно до вимог глави 12 Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, затвердженої Постановою Національного банку України від 21.01.2004 року №22 податковим органом направлялися до банків, обслуговуючих товариство, інкасові доручення від 04.03.2021 року №372, №371, від 30.03.2021 року №442, які повернено без виконання у зв'язку з відсутністю коштів на рахунках.

Положеннями п. 88.1 ст. 88 ПК України встановлено, що з метою забезпечення виконання платником податків своїх обов'язків, визначених цим Кодексом, майно платника податків, який має податковий борг, передається у податкову заставу.

Опис майна у податкову заставу здійснюється на підставі рішення керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу (абз. З п. 89.3 ст. 89 ПК України).

Керуючись ст. 89 ПК України податковим органом прийнято рішення про опис майна у податкову заставу від 16.04.2019 року №2089-17.

З метою виявлення майна, яке належить на праві власності Товариству з обмеженою відповідальністю «Стафф - сервіс» та може бути використане як джерело погашення податкового боргу в розумінні ст. 87 ПК України, податковим органом було отримано інформацію.

За даними інформаційної довідки з Державного реєстру прав власності на нерухоме майно від 24.04.2019 року №164711081 та від 07.07.2021 року №264797162 відсутні відомості про зареєстровані за підприємством об'єкти нерухомого майна. Згідно бази даних «НАІС ДДАІ» МВС України за платником автотранспорт не зареєстровано. У зв'язку з чим складено акт опису майна на яке платник набуде права власності у майбутньому від 25.04.2019 року №474.

Відповідно до ст. 1 Кодексу України з процедур банкрутства неплатоспроможність - неспроможність боржника виконати після настання встановленого строку грошові зобов'язання перед кредиторами не інакше, як через застосування процедур, передбачених цим Кодексом.

Станом на теперішній час рішення Херсонського окружного адміністративного суду від 13.03.2020 року у адміністративній справі №540/2787/19 платником самостійно не виконано, застосовані податковим органом заходи, передбачені ст.ст. 87 - 89, 95 - 96 ПК України, не призвели до погашення податкового боргу, тому погашення грошових зобов'язань Товариства з обмеженою відповідальністю «Стафф - сервіс» можливе лише через застосування процедур банкрутства.

Таким чином, зазначені обставини свідчать про неплатоспроможність боржника і його неспроможність виконати свої грошові зобов'язання, строк виконання яких настав, у зв'язку з чим суд вважає заяву Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі про відкриття провадження у справі про банкрутство обґрунтованою та такою, що підлягає задоволенню.

Відповідно до ч. 5 ст. 39 Кодексу України з процедур банкрутства, за результатами розгляду заяви про відкриття провадження у справі та відзиву боржника господарський суд постановляє ухвалу про: відкриття провадження у справі; відмову у відкритті провадження у справі.

Згідно з ч. 8 ст. 39 Кодексу України з процедур банкрутства, в ухвалі про відкриття провадження у справі про банкрутство зазначається про: відкриття провадження у справі про банкрутство; визнання вимог кредитора та їх розмір; введення мораторію на задоволення вимог кредиторів; введення процедури розпорядження майном; призначення розпорядника майна, встановлення розміру його винагороди та джерела її сплати; вжиття заходів щодо забезпечення вимог кредиторів шляхом заборони боржнику та власнику майна (органу, уповноваженому управляти майном) боржника приймати рішення щодо ліквідації, реорганізації боржника, а також відчужувати основні засоби та предмети застави; строк подання розпорядником майна до господарського суду відомостей про результати розгляду вимог кредиторів, який не може перевищувати одного місяця та 20 днів після дати проведення підготовчого засідання суду; дату попереднього засідання суду, яке має відбутися не пізніше 70 календарних днів, а в разі великої кількості кредиторів - не пізніше трьох місяців після дати проведення підготовчого засідання суду; строк проведення розпорядником майна інвентаризації майна боржника, який не може перевищувати двох місяців, а в разі значного обсягу майна - трьох місяців після дати проведення підготовчого засідання суду.

Враховуючи викладене вище, суд встановив наявність підстав для відкриття провадження у справі про банкрутство, передбачених ст.ст. 34, 41, 44 Кодексом України з процедур банкрутства, введення мораторію на задоволення вимог кредиторів, введення процедури розпорядження майном та призначення розпорядника майна.

За приписами ст. 41 Кодексу України з процедур банкрутства, мораторій на задоволення вимог кредиторів - це зупинення виконання боржником грошових зобов'язань і зобов'язань щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), строк виконання яких настав до дня введення мораторію, і припинення заходів, спрямованих на забезпечення виконання цих зобов'язань та зобов'язань щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), застосованих до дня введення мораторію.

Протягом дії мораторію на задоволення вимог кредиторів: забороняється стягнення на підставі виконавчих та інших документів, що містять майнові вимоги, у тому числі на предмет застави, за якими стягнення здійснюється в судовому або в позасудовому порядку відповідно до законодавства, крім випадків перебування виконавчого провадження на стадії розподілу стягнутих з боржника грошових сум (у тому числі одержаних від продажу майна боржника), перебування майна на стадії продажу з моменту оприлюднення інформації про продаж, а також у разі виконання рішень у немайнових спорах; забороняється виконання вимог, на які поширюється мораторій; не нараховується неустойка (штраф, пеня), не застосовуються інші фінансові санкції за невиконання чи неналежне виконання зобов'язань із задоволення всіх вимог, на які поширюється мораторій; зупиняється перебіг позовної давності на період дії мораторію; не застосовується індекс інфляції за весь час прострочення виконання грошового зобов'язання, три проценти річних від простроченої суми тощо.

Мораторій на задоволення вимог кредиторів застосовується до вимог кредиторів щодо відшкодування збитків, що виникли внаслідок відмови боржника від виконання правочинів (договорів) у процедурі санації, у порядку, передбаченому цим Кодексом.

Дія мораторію на задоволення вимог кредиторів не поширюється на вимоги поточних кредиторів, виплату заробітної плати та нарахованих на ці суми страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування, відшкодування шкоди, заподіяної здоров'ю та життю громадян, виплату авторської винагороди, аліментів, а також на вимоги за виконавчими документами немайнового характеру, що зобов'язують боржника вчинити певні дії чи утриматися від їх вчинення.

Дія мораторію не поширюється на будь-які дії довірчого власника щодо об'єкта довірчої власності, довірчим засновником якої є боржник. Дія мораторію не поширюється на процедуру обов'язкового звернення стягнення на об'єкт довірчої власності.

Дія мораторію не поширюється на задоволення вимог кредиторів у разі одночасного задоволення вимог кредиторів у процедурі розпорядження майном керуючим санацією згідно з планом санації, а також ліквідатором у ліквідаційній процедурі в порядку черговості, встановленому цим Кодексом.

Стягнення грошових коштів за вимогами кредиторів за зобов'язаннями, на які не поширюється дія мораторію, провадиться з рахунку боржника в установі банку. Контроль за такими стягненнями здійснює арбітражний керуючий.

Звернення стягнення на майно боржника за вимогами, на які не поширюється дія мораторію, здійснюється виключно за ухвалою господарського суду, у провадженні якого перебуває справа про банкрутство боржника.

Під час процедури розпорядження майном боржник має право задовольняти лише ті вимоги кредиторів, на які згідно з частиною п'ятою цієї статті не поширюється дія мораторію.

Задоволення забезпечених вимог кредиторів за рахунок майна боржника, яке є предметом забезпечення, здійснюється лише в межах провадження у справі про банкрутство.

З урахуванням положень ст. 44 Кодексу України з процедур банкрутства господарський суд вводить процедуру розпорядження майном боржника строком на 170 календарних днів.

Суд звертає увагу на те, що протягом процедури розпорядження майном органи управління боржника не мають права приймати рішення про: реорганізацію (злиття, приєднання, поділ, виділення, перетворення) і ліквідацію боржника; створення господарських товариств або участь в інших господарських товариствах; створення філій та представництв; виплату дивідендів; проведення боржником емісії цінних паперів; вихід зі складу учасників боржника юридичної особи, придбання в акціонерів раніше випущених акцій боржника; відчуження або обтяження нерухомого майна боржника, в тому числі його передачу в заставу, внесення зазначеного майна до статутного капіталу іншого підприємства або господарського товариства; надання позик (кредитів), надання поруки, гарантій, а також передачу в довірче управління майна боржника.

Керівник або орган управління боржника виключно за погодженням з розпорядником майна приймають рішення про: участь боржника в об'єднаннях, асоціаціях, спілках, холдингових компаніях, промислово-фінансових групах чи інших об'єднаннях юридичних осіб; передачу нерухомого майна в оренду; одержання позик (кредитів).

У процедурі розпорядження майном боржник не має права без згоди комітету кредиторів (зборів кредиторів - до моменту формування комітету кредиторів) вчиняти значні правочини, вчинення яких не заборонено цим Кодексом.

У процедурі розпорядження майном боржник не має права без згоди комітету кредиторів (зборів кредиторів - до моменту обрання комітету кредиторів) здійснювати продаж істотних активів боржника.

Суд враховує, що відповідно до п. 2-1 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу України з процедур банкрутства, до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи призначення арбітражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна або керуючого реструктуризацією у разі відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) здійснюється з урахуванням особливостей, визначених цим пунктом. Заява ініціюючого кредитора або боржника - фізичної особи про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність), крім відомостей, передбачених частиною першою статті 34, частиною другою статті 116 цього Кодексу, повинна містити пропозицію щодо кандидатури арбітражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна або керуючого реструктуризацією. Ініціюючий кредитор або боржник - фізична особа додає до заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) заяву арбітражного керуючого, зазначеного в абзаці другому цього пункту, про участь у справі, яка повинна відповідати вимогам, встановленим частиною третьою статті 28 цього Кодексу. Господарський суд, відкриваючи провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність), призначає арбітражного керуючого, зазначеного в абзаці другому цього пункту, розпорядником майна або керуючим реструктуризацією.

Кредитором до заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство було додано заяву арбітражного керуючого Дудкіна Р.А. про участь у справі, яка відповідає вимогам, встановленим частиною третьою статті 28 цього Кодексу.

Частиною 1 ст. 30 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що арбітражний керуючий виконує повноваження за грошову винагороду. Грошова винагорода арбітражного керуючого складається з основної та додаткової грошових винагород.

Відповідно до ч. 2 ст. 30 Кодексу України з процедур банкрутства, розмір основної грошової винагороди арбітражного керуючого за виконання ним повноважень розпорядника майна або ліквідатора визначається в розмірі середньомісячної заробітної плати керівника боржника за останніх 12 місяців його роботи до відкриття провадження у справі, але не менше трьох розмірів мінімальної заробітної плати за кожний місяць виконання арбітражним керуючим повноважень. право вимоги основної грошової винагороди виникає в арбітражного керуючого в останній день кожного календарного місяця виконання ним повноважень. Сплата основної винагороди арбітражного керуючого за виконання ним повноважень розпорядника майна, ліквідатора, керуючого санацією, керуючого реструктуризацією, керуючого реалізацією здійснюється за рахунок коштів, авансованих заявником (кредитором або боржником) на депозитний рахунок господарського суду, який розглядає справу, до моменту подання заяви про відновлення відкриття провадження у справі.

Враховуючи викладене, суд встановлює грошову винагороду розпоряднику майна арбітражному керуючому Дудкіну Р.А. у розмірі трьох мінімальних заробітних плат за кожен місяць виконання повноважень розпорядника майна ТОВ «Стафф-сервіс» за рахунок коштів, авансованих Головним управлінням ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі на депозитний рахунок Господарського суду Херсонської області.

При цьому суд зазначає, що у разі, якщо процедура триватиме після закінчення авансованих заявником коштів, основна винагорода арбітражного керуючого сплачується за рахунок коштів, одержаних боржником - юридичною особою у результаті господарської діяльності, або коштів, одержаних від продажу майна боржника, яке не перебуває в заставі.

Відповідно до ч. 9 ст. 39 Кодексу України з процедур банкрутства, з метою виявлення кредиторів та осіб, які виявили бажання взяти участь у санації боржника, на офіційному веб-порталі судової влади України не пізніше наступного дня з дня постановлення ухвали суду про відкриття провадження у справі господарський суд оприлюднює повідомлення про відкриття провадження у справі боржника (офіційне оприлюднення).

Керуючись ст.ст. 1, 2, 28, 30, 39, 40, 41, 44, 45, 96 Кодексу України з процедур банкрутства, ст. 234 Господарського процесуального кодексу України, суд, -

постановив:

1. Заяву - Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Стафф-сервіс" задовольнити.

2. Відкрити провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Стафф-сервіс" (код 38697427, місцезнаходження - м. Херсон вул. Дорофєєва 10, кв. (офіс) 126).

3. Визнати грошові вимоги Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі (код 43995495, м. Херсон пр. Ушакова 75) до Товариства з обмеженою відповідальністю "Стафф-сервіс" (код 38697427, місцезнаходження - м. Херсон вул. Дорофєєва 10, кв. (офіс) 126) в розмірі 24934503,47грн.

4. Ввести мораторій на задоволення вимог кредиторів (зупинення виконання боржником грошових зобов'язань і зобов'язань щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), строк виконання яких настав до дня введення мораторію, і припинення заходів, спрямованих на забезпечення виконання цих зобов'язань та зобов'язань щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), застосованих до дня введення мораторію).

5. Ввести процедуру розпорядження майном Товариства з обмеженою відповідальністю "Стафф-сервіс" (код 38697427, місцезнаходження - м. Херсон вул. Дорофєєва 10, кв. (офіс) 126) строком на 170 календарних днів.

6. Призначити розпорядником майна боржника Товариства з обмеженою відповідальністю "Стафф-сервіс" (код 38697427, місцезнаходження - м. Херсон вул. Дорофєєва 10, кв. (офіс) 126) арбітражного керуючого Дудкіна Романа Анатолійовича (свідоцтво № 865 від 24.04.2013, м. Херсон бульвар Мирний 3, офіс 612).

7. Встановити грошову винагороду розпоряднику майна арбітражному керуючому Дудкіну Р.А. у розмірі трьох мінімальних заробітних плат за кожен місяць виконання повноважень розпорядника майна Товариства з обмеженою відповідальністю "Стафф-сервіс" за рахунок коштів, авансованих Головним управлінням ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі на депозитний рахунок Господарського суду Херсонської області.

У разі якщо процедура триватиме після закінчення авансованих заявником коштів, основна винагорода арбітражного керуючого сплачується за рахунок коштів, одержаних боржником - юридичною особою у результаті господарської діяльності, або коштів, одержаних від продажу майна боржника, яке не перебуває в заставі.

8. Заборонити боржнику та власнику майна (органу, уповноваженому управляти майном) боржника приймати рішення щодо ліквідації, реорганізації боржника, а також відчужувати основні засоби та предмети застави.

9. З метою виявлення кредиторів оприлюднити на офіційному веб-порталі Верховного Суду оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Стафф-сервіс" (код 38697427, місцезнаходження - м. Херсон вул. Дорофєєва 10, кв. (офіс) 126), текст якого додається.

10. Визначити наступні дати у даній справі:

- строк подання розпорядником майна до господарського суду відомостей про результати розгляду вимог кредиторів, який не може перевищувати одного місяця та 20 днів після дати проведення підготовчого засідання суду - 25.10.2021.

- дату попереднього засідання суду, яке має відбутися не пізніше 70 календарних днів - 27.10.2021.

- строк проведення розпорядником майна інвентаризації майна боржника, який не може перевищувати двох місяців - 25.10.2021.

11. Призначити попереднє засідання на 27 жовтня 2021 року о 12:00 за адресою: м. Херсон, вул. Театральна, 18, зал судових засідань № 326

12. Зобов'язати розпорядника майна арбітражного керуючого Дудкіна Р.А.:

- не рідше одного разу на місяць надавати господарському суду (комітету кредиторів) звіт про свою діяльність з моменту призначення господарським судом.

- підготувати та надати в межах строку процедури розпорядження майном господарському суду аналіз фінансово-господарської діяльності, інвестиційного становища боржника та його становища на ринках разом з документами, що підтверджують відповідну інформацію.

- в строк до 25.10.2021 провести інвентаризацію майна боржника та надати інвентаризаційні відомості господарському суду в 10-ти денний строк після закінчення інвентаризації.

- до 25.10.2021 надати відомості щодо результатів розгляду заяв кредиторів (відзиви на заяви кредиторів; письмовий звіт про надіслані всім кредиторам боржника повідомлення про результати розгляду грошових вимог та їх отримання кредиторами разом з копіями повідомлень про вручення поштового відправлення та описів вкладення у поштове відправлення або інших документів, що підтверджують надсилання повідомлення кредиторам); реєстр вимог кредиторів; відомості щодо виконання повноважень відповідно до ч. 2 ст. 44 Кодексу України з процедур банкрутства.

13. Зобов'язати боржника: надати розпоряднику майна необхідні документи на його вимогу для підготовки аналізу фінансово-господарської діяльності, інвестиційного становища боржника та його становища на ринках; надати розпоряднику майна всі необхідні документи та представити майно для проведення інвентаризації на вимогу розпорядника майна.

14. Ухвалу направити ініціюючому кредитору, боржнику, розпоряднику майна арбітражному керуючому Дудкіну Р.А., Державному реєстратору Херсонської міської ради, Корабельному районному відділу Державної виконавчої служби м. Херсона Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, Сектору з питань банкрутства у Херсонській області відділу банкрутства Південного міжрегіонального управління юстиції (м. Одеса).

Ухвала є підставою для зупинення виконавчих дій відповідно до ч.2 ст. 41 Кодексу України з процедур банкрутства та п. 4 ч. 1 ст. 34 Закону України "Про виконавче провадження".

Ухвала про відкриття провадження у справі набирає законної сили з моменту її постановлення згідно ч.8 ст. 119 Кодексу України з процедур банкрутства.

Ухвала може бути оскаржена у порядку, встановленому ст.ст. 254, 255 Господарського процесуального кодексу України, ст. 9 Кодексу України з процедур банкрутства.

Повний текст ухвали виготовлено та підписано 08.09.2021

Суддя В.В.Литвинова