Провадження №6-а/447/2/21
Справа №447/6/21
06.09.2021 Миколаївський районний суд Львівської області у складі головуючого судді Павліва В.Р., за участю секретаря судових засідань Стронської Р.Р., розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Миколаєві заяву ОСОБА_1 про зміну порядку виконання судового рішення
встановив:
30.08.2021 ОСОБА_1 звернулася в Миколаївський районний суд із заявою про зміну способу і порядку виконання судового рішення в адміністративній справі № 447/6/21 за позовом ОСОБА_1 до Управління патрульної поліції у Львівській області в частині відшкодування судового збору за рахунок бюджетних асигнувань Управління патрульної поліції у Львівській області Департаменту патрульної поліції, оскільки відповідач не є юридичною особою, не має самостійного балансу та рахунку в Державній казначейській службі, тому не може відшкодовувати витрати, що в свою чергу є обставиною, що істотно ускладнює рішення суду та робить його виконання неможливим взагалі.
Судом встановлено, що рішенням Миколаївського районного суду Львівської області від 12.01.2021 адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління патрульної поліції у Львівській області Департаменту патрульної поліції про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення задоволено та стягнуто на рахунок ОСОБА_1 за рахунок бюджетних асигнувань Управління патрульної поліції у Львівській області Департаменту патрульної поліції судовий збір в сумі 454 гривні. Судовий збір при поданні позовної заяви сплачений на рахунок ГУК Львів/Миколаївська територіальна громада /22030101.
Постанова суду набрала законної сили та, у відповідності до вимог Кодексу адміністративного судочинства України, є обов'язковою для сторін і підлягає виконанню.
Частиною першою статті 378 КАС України визначено, що за заявою сторони суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, може відстрочити або розстрочити виконання рішення, а за заявою стягувача чи виконавця (у випадках, встановлених законом), - встановити чи змінити спосіб або порядок його виконання. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.
Підставою для встановлення або зміни способу або порядку виконання, відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення є обставини, що істотно ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим (ч. 3 ст. 378 КАС України).
Згідно зі статтею першою Закону України "Про виконавче провадження" виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження і примусове виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) (далі - рішення) - сукупність дій визначених у цьому Законі органів і осіб, що спрямовані на примусове виконання рішень і проводяться на підставах, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією України, цим Законом, іншими законами та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону, а також рішеннями, які відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.
Частиною другою 2 статті 6 згаданого Закону встановлено, що рішення про стягнення коштів з державних органів, державного та місцевих бюджетів або бюджетних установ виконуються органами, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів.
Відповідно до частини 1 статті 3 Закону України "Про гарантії держави щодо виконання судових рішень" виконання рішень суду про стягнення коштів, боржником за якими є державний орган, здійснюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, в межах відповідних бюджетних призначень шляхом списання коштів з рахунків такого державного органу, а в разі відсутності у зазначеного державного органу відповідних призначень - за рахунок коштів, передбачених за бюджетною програмою для забезпечення виконання рішень суду.
Згідно із п. 19 Порядку виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.08.2011 № 845 (надалі - Порядок), безспірне списання коштів державного та місцевих бюджетів і їх перерахування на рахунок, зазначений у виконавчому документі про стягнення надходжень бюджету або у заяві про виконання рішення про стягнення надходжень бюджету, здійснюються органами Казначейства з відповідного рахунка, на який такі кошти зараховані, шляхом оформлення розрахункових документів.
Проаналізувавши наявні в матеріалах справи докази, суд дійшов висновку про відсутність правових підстав для зміни способу та порядку виконання рішення Миколаївського районного суду від 12.01.2021 в адміністративній справі 447/6/21.
Керуючись ст. 139 КАС України,
постановив:
В задоволенні заяви ОСОБА_1 про внесення змін щодо способу і порядку виконання судового рішення,- відмовити.
Ухвала може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Повний текст ухвали складено 06.09.2021.
Суддя Павлів В. Р.