Справа № 444/2494/21
Провадження № 3/444/1217/2021
07 вересня 2021 року суддя Жовківського районного суду Львівської області Олещук М. М., з участю ОСОБА_1 , оглянувши матеріали адміністративної справи, які надійшли від УПП у Волинській області ДПП про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_1 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2 , одружений, учасник бойових дій, працює військова частина НОМЕР_1 м.Львів, -
- за ст.124 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
17.08.2021 року на адрес суду поступили матеріали справи про адміністративне правопорушення за ст.124 КУпАП відносно ОСОБА_1 .
Відповідно ч.1 ст. 276 КУпАП, справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення. Частиною 2 ст.276 КУАП передбачено, що справи про адміністративні правопорушення, передбачені ст.124 цього Кодексу, можуть також розглядатися за місцем обліку транспортних засобів або за місцем проживання правопорушника.
Згідно із ст.245 КУпАП, суддя при розгляді справи про адміністративне правопорушення має своєчасно, всебічно, повно й об'єктивно з'ясувати обставини справи і вирішити її в точній відповідності із законом.
В судовому засіданні ОСОБА_1 пояснив, що його місце проживання зареєстровано за адресою: АДРЕСА_2 , на підтвердження чого ним надано паспорт.
Як встановлено із паспорта, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2 .
Також, з матеріалів справи встановлено, що місцем вчинення даного адміністративного правопорушення гр. ОСОБА_1 є м.Ковель.
Окрім того, із копії свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу MITSUBISHI ASX, д.н.з. НОМЕР_2 , власникоим якого є ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , встановлено, що даний автомобіль зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2 .
ОСОБА_1 в судовому засіданні зазначені обставини підтвердив.
Статтею 6 Закону № 1382-ІVвизначено, що громадянин України, а також іноземець чи особа без громадянства, які постійно або тимчасово проживають в Україні, зобов'язані протягом тридцяти календарних днів після зняття з реєстрації місця проживання та прибуття до нового місця проживання зареєструвати своє місце проживання. Реєстрація місця проживання здійснюється тільки за однією адресою. У разі якщо особа проживає у двох і більше місцях, вона здійснює реєстрацію місця проживання за однією з цих адрес за власним вибором. За адресою зареєстрованого місця проживання з особою ведеться офіційне листування та вручення офіційної кореспонденції.
Засвідчення факту місця проживання у публічно-правових відносинах, має бути підтверджено реєстраційними відомостями.
Згідно з ч. 1 ст. 256 Кодексу України про адміністративні правопорушення, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Відповідно до роз'яснень, що містяться в п. 2 Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про окремі питання, що виникають при застосуванні судами положень ст. 276 Кодексу України про адміністративні правопорушення» №11 від 11.06.2004 року, питання про те, в який саме суд надіслати протокол про адміністративне правопорушення вирішується відповідним органом внутрішніх справ. Отже, при направленні справи до суду, належить врахувати зазначені вище обставини, та з урахуванням цього визначити суд, до якого належить направити протокол про адміністративне правопорушення для розгляду.
Верховним Судом України визнано правильною практику тих суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог ст. 256 Кодексу України про адміністративні правопорушення, відповідному правоохоронному органу для належного оформлення (п. 24 постанови Пленуму Верховного Суду України від 23.12.2005 р. №14 із останніми змінами та доповненнями від 19.12.2008 року).
Ураховуючи, що вищенаведені недоліки, допущені при направленні справи до суду, такі не дають можливості розглянути справу з дотриманням правил підсудності, а тому для забезпечення дотримання гарантованих законом прав особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, матеріал про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст.124 КУпАП підлягає поверненню до для належного дооформлення, а саме - направлення за належною підсудністю.
А відтак, приходжу до висновку, що даний протокол не може бути розглянутий в Жовківському районному суді Львівської області по суті, і разом з доданими до нього матеріалами підлягає поверненню органу, який складав відповідний протокол про адміністративне правопорушення, а саме до Управління патрульної поліції у Волинській області Департаменту патрульної поліції для її подальшого направлення за підсудністю до належного суду відповідно до вимог ст.276 КУпАП.
Керуючись ст.ст. 256, 276, 278, 283 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя,-
Адміністративний матеріал про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за правопорушення, передбачене ст.124 Кодексу України про адміністративні правопорушення, направити до Управління патрульної поліції у Волинській області Департаменту патрульної поліції для належного оформлення з підстав наведених у мотивувальній частині, ураховуючи вимоги статті 276 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Постанова суду остаточна та оскарженню не підлягає.
Суддя Олещук М. М.