Справа № 946/7355/21
Провадження № 3/946/2258/21
№ 3/946/2259/21
Іменем України
08 вересня 2021 року м. Ізмаїл
Ізмаїльський міськрайонний суд Одеської області у складі судді Яковенка І.І., розглянув справу про адміністративне правопорушення у відношенні
ОСОБА_1 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 в смт Свеса Лиманського району Сумської області, громадянина Україна, не працюючого, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 ,
за ст. ст. 124, 1224 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП),
встановив:
30 серпня 2021 року о 17:55 годині ОСОБА_1 , керуючи транспортним засобом «Scania R 114» номерний знак НОМЕР_2 з напівпричепом «Kogel SN 24» номерний знак НОМЕР_3 , в порушення вимог підп. «б» п. 2.3., п. 13.1. Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 року №1306 (далі - ПДР), не був уважним, не стежив за дорожньою обстановкою, відволікся від керування, не врахував особливості вантажу, що перевозиться, не дотримався безпечного інтервалу, внаслідок чого скоїв наїзд на перешкоду (опору газопроводу), в результаті чого було пошкоджено майно, а транспортний засіб отримав механічні пошкодження з матеріальними збитками. Крім того, в порушення п. 2.10 ПДР він поїхав з місця скоєння зазначеної дорожньо-транспортної пригоди, не повідомивши про неї уповноважений орган чи підрозділ Національної поліції. Своїми діями ОСОБА_1 вчинив адміністративні правопорушення, передбачені ст. ст. 124, 1224 КУпАП.
Притягуваний ОСОБА_1 у судовому засіданні вину у вчиненні адміністративного правопорушення визнав, пояснивши, що опора газопроводу опинилася обпертою на причіп автомобіля, він її поправив та поїхав з місця події, не повідомивши поліцію.
Крім визнання своєї вини притягуваним, його вина у порушенні правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження майна та транспортного засобу, а також у тому, що він поїхав з місця скоєння дорожньо-транспортної пригоди, повністю підтверджується сукупністю досліджених судом доказів.
Так, відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці данні встановлюються, зокрема, протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, а також іншими документами.
Відповідно до даних протоколу про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 в порушення вимог підп. «б» п. 2.3., п. 13.1. ПДР, керуючи транспортним засобом не був уважним, не стежив за технічним станом транспортного засобу, відволікся від керування, не врахував особливості вантажу, що перевозиться, не дотримався безпечного інтервалу, внаслідок чого скоїв наїзд на перешкоду (газопровід), в результаті чого було пошкоджено майно, а транспортний засіб отримав механічні пошкодження з матеріальними збитками. Крім того, в порушення п. 2.10 ПДР він поїхав з місця скоєння зазначеної дорожньо-транспортної пригоди, не повідомивши про неї уповноважений орган чи підрозділ Національної поліції.
Крім того, вказані обставини справи також підтверджуються даними схеми місця дорожньо-транспортної пригоди, яка підписана, в тому числі, притягуваним ОСОБА_1 , даними письмових пояснень ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , даними письмових пояснень самого притягуваного ОСОБА_1 , які долучені до протоколу про адміністративне правопорушення.
З досліджених доказів випливає, що ОСОБА_1 в порушення вимог підп. «б» п.2.3., п. 13.1. ПДР, відповідно до яких водій зобов'язаний бути уважним, стежити за дорожньою обстановкою, відповідно реагувати на її зміну, стежити за правильністю розміщення та кріплення вантажу, технічним станом транспортного засобу і не відволікатися від керування цим засобом у дорозі; водій залежно від швидкості руху, дорожньої обстановки, особливостей вантажу, що перевозиться, і стану транспортного засобу повинен дотримувати безпечної дистанції та безпечного інтервалу, керуючи транспортним засобом не був уважним, не стежив за дорожньою обстановкою, відволікся від керування, не врахував особливості вантажу, що перевозиться, не дотримався безпечного інтервалу, внаслідок чого скоїв наїзд на перешкоду (опору газопроводу), в результаті чого було пошкоджено майно, а транспортний засіб отримав механічні пошкодження з матеріальними збитками. Крім того, після дорожньо-транспортної пригоди ОСОБА_1 в порушення п/п. «а», «д» 2.10 ПДР, згідно яким у разі причетності до дорожньо-транспортної пригоди водій зобов'язаний: негайно зупинити транспортний засіб і залишатися на місці пригоди; повідомити про дорожньо-транспортну пригоду орган чи уповноважений підрозділ Національної поліції, записати прізвища та адреси очевидців, чекати прибуття поліцейських, не залишився на місці пригоди та не повідомив про дорожньо-транспортну пригоду орган чи уповноважений підрозділ Національної поліції.
Отже аналіз сукупності усіх даних, що містяться в досліджених у суді доказах, дозволяє суду дійти висновку про наявність адміністративних правопорушень, передбачених ст. ст. 124, 1224 КУпАП, та про доведеність винності ОСОБА_1 в їх вчиненні.
При накладенні адміністративного стягнення у відношенні ОСОБА_1 , суд враховує положення ч. 2 ст. 36 КУпАП, відповідно до яких, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Суд також враховує характер вчинених правопорушень, особу правопорушника, його майновий стан та обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність, та вважає, що достатнім і необхідним у відповідності до ч. 2 ст. 36 КУпАП є накладення на ОСОБА_1 адміністративного стягнення в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених, а саме в межах санкції ст. 1224 КУпАП, оскільки санкцією вказаної статті розмір штрафу більший, а також передбачене більш суворе адміністративне стягнення, ніж штраф чи позбавлення права керування транспортними засобами, а саме таке стягнення як адміністративний арешт.
Характер вчинених ОСОБА_1 правопорушень вказує на те, що він вчинив грубі правопорушення, що відповідно до ч. 2 ст. 30 КУпАП є однією з підстав для накладення адміністративного стягнення у виді позбавлення права керування транспортними засобами.
Отже, враховуючи зазначені обставини справи, беручи до увагу особу ОСОБА_1 , суд дійшов висновку про те, що для його виховання в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання нових правопорушень, буде достатнім застосування адміністративного стягнення у виді штрафу в межах санкції ст. 1224 КУпАП, оскільки в даному випадку таке стягнення повністю досягне мети його застосування, у зв'язку з чим суд не вбачає підстав для накладення більш суворого стягнення, з числа передбачених санкцією ст. 1224 КУпАП.
В силу ч. 1 ст. 401 КУпАП, з ОСОБА_1 має бути стягнутий судовий збір в розмірі, передбаченому п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» - 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 01 січня 2021 року, що складає 454 грн.
Керуючись ст. ст. 283 - 285 КУпАП, суд -
постановив:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ст. ст. 124, 1224 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення в межах санкції ст. 1224 КУпАП у виді штрафу в розмірі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 3 400 (три тисячі чотириста) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у сумі 454 грн. (чотириста п'ятдесят чотири гривні).
Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду через Ізмаїльський міськрайонний суд Одеської області протягом десяти днів з дня її винесення.
Постанова про накладення адміністративного стягнення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги та підлягає зверненню до виконання протягом трьох місяців з моменту її винесення. В разі ж оскарження постанови перебіг строку давності звернення її до виконання зупиняється до розгляду скарги.
Ізмаїльського міськрайонного суду І.І. Яковенко