ПРИМОРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА ОДЕСИ1
про направлення матеріалів справи
про адміністративне правопорушення для належного оформлення
08 вересня 2021 року м. Одеса
Суддя Приморського районного суду м. Одеси Русєва А.С., в порядку, передбаченому ст.278 КУпАП, підготовки до судового розгляду справи про адміністративне правопорушення відносно:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, проживаючої та зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч.1 ст. 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
встановив:
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 763507 від 08.07.2021 року, ОСОБА_1 08.07.2021 року о 22 год. 15 хв. за адресою: м. Одеса, вул. Буніна, 28, в суші бар «Наві», де вона працює адміністратором, порушила вимоги Постанови КМУ № 1236 від 09.12.2020 року, що виразилось у тому, що співробітники закладу обслуговували відвідувачів без засобів індивідуального захисту (масок та перчаток), за що передбачена адміністративна відповідальність за ч.1 ст. 44-3 КУпАП.
Дослідивши протокол про адміністративне правопорушення, матеріали справи про адміністративне правопорушення, складені відносно ОСОБА_1 вважаю, що при складанні протоколу суттєво порушені вимоги ст. 256 КУпАП, які не дають можливості суду розглянути справу по суті з наступних підстав.
Так, виходячи зі змісту ст. ст. 7, 254, 279 КУпАП провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Розгляд справи про адміністративне правопорушення здійснюється щодо правопорушника та в межах протоколу про адміністративне правопорушення, який є єдиною підставою для притягнення особи до адміністративної відповідальності. Протокол про адміністративне правопорушення як підстава для притягнення особи до відповідальності та як один із засобів доказування (ст. 251 КУпАП) у будь-якому разі повинен відповідати вимогам ст. 256 КУпАП.
Приписами ст.278 КУпАП визначено, що орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення повинен вирішити, у тому числі й питання про те, чи правильно складено протокол про адміністративне правопорушення (п. 2), а в разі неправильного його складення повернути матеріали справи органу, який його склав, для належного оформлення (доопрацювання).
Статтею 256 КУпАП визначені вимоги до протоколу про адміністративне правопорушення та відомості, які у ньому мають бути зазначеними.
Частина друга статті 251 КУпАП визначає, що обов'язок щодо збирання доказів покладається на особу, уповноважену на складення протоколу про адміністративне правопорушення.
Ч.1 ст.44-3 КУпАП передбачає відповідальність за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб», іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.
Диспозиція статті 44-3 КУпАП є бланкетною і умовою притягнення особи до адміністративної відповідальності за вказаною статтею Кодексу є чітке формулювання у протоколі про адміністративне правопорушення відповідно до вимог ст.256 Кодексу суті адміністративного правопорушення із зазначенням відповідної норми законодавства, яку особою порушено та надання належних доказів вчинення особою адміністративного правопорушення.
Під час підготовки справи до розгляду встановлено, що протокол про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 763507 від 08.07.2021 року не містить даних яка саме спеціальна норма була порушена ОСОБА_1 , зокрема конкретний пункт Постанови КМУ №1236, враховуючи бланкетність диспозиції ч.1 ст.44-3 КУпАП.
В протоколі про адміністративне правопорушення вказано, що ОСОБА_1 працює адміністратором суши-бар «Наві», проте, до протоколу не додано документів, які підтверджували те, що особа, відносно якої складено протокол працює в даному закладі та саме до її функціональних та посадових обов'язків входить контроль за дотриманням санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб», іншими актами законодавства під час карантину (наказ про прийняття на роботу, посадова інструкція, тощо).
Перелічене позбавляє суд можливості здійснити всебічне, повне і об'єктивне з'ясування всіх обставин правопорушення і, як наслідок, здійснити розгляд адміністративної справи по суті та прийняти обґрунтоване та законне рішення по ній, у зв'язку з чим суд прийшов до висновку про повернення протоколу та матеріалів справи про адміністративне правопорушення про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 44-3 КУпАП органу, який складав цей протокол для належного оформлення, а саме до Відділення поліції № 2 Одеського районного управління поліції № 1 ГУНП в Одеській області.
Керуючись п. 2 ч. 1 ст. 278 КУпАП, суд -
постановив:
Матеріали справи про адміністративне правопорушення про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст. 44-3 КУпАП - повернути до Відділення поліції № 2 Одеського районного управління поліції № 1 ГУНП в Одеській області, для належного оформлення.
Постанова оскарженню в апеляційному порядку не підлягає.
Суддя
Приморського районного суду м. Одеси А.С. Русєва
Єдиний унікальний номер справи: №522/17161/21
Номер провадження №3/522/11906/21
Головуючий суддя - Русєва А.С.