Постанова від 07.09.2021 по справі 600/1787/20-а

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 600/1787/20-а

Головуючий у 1-й інстанції: Дембіцький Павло Дмитрович

Суддя-доповідач: Капустинський М.М.

07 вересня 2021 року

м. Вінниця

Сьомий апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

головуючого судді: Капустинського М.М.

суддів: Смілянця Е. С. Сапальової Т.В.

розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області на рішення Чернівецького окружного адміністративного суду від 07 червня 2021 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Чернівецькій області про визнання протиправним та скасування рішення,

ВСТАНОВИВ:

в жовтні 2020 року ОСОБА_1 (далі - позивач) звернулася до Чернівецького окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України у Чернівецькій області в якому просила суд:

- визнати протиправними та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області від 16 червня 2020 року № 2400-0214-8/16979 про відмову в перерахунку ОСОБА_1 пенсії.

- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 за вислугу років відповідно до частини двадцятої статті 86 ЗУ "Про прокуратуру" від 14 жовтня 2014 року №1697-УІІ в первинній редакції на підставі довідки прокуратури Чернівецької області від 15 квітня 2020 року № 18-197 в розмірі 90 % місячної заробітної плати, без обмеження максимального розміру, з урахуванням раніше отриманих сум, починаючи з 13 грудня 2019 року.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначила, що перебуває на обліку в органах Пенсійного фонду України та отримує пенсію за вислугою років, призначену на підставі статті 50-1 Закону України "Про прокуратуру" в розмірі 90% від суми місячної заробітної плати за відповідною посадою. Прокуратурою Чернівецької області складено та надано позивачу довідку про розмір заробітної плати (грошового забезпечення), що враховується для перерахунку пенсії за конкретною посадою. Із зазначеною довідкою позивач звернувся до відповідача щодо здійснення перерахунку призначеної пенсії, однак йому відмовлено у проведення такого перерахунку, в зв'язку з відсутністю нормативно-правових актів, які регулюють питання проведення перерахунку пенсій прокурорським працівникам.

Позивач вважає вказане рішення протиправним, тому звернувся до суду з даним позовом.

Рішенням Чернівецького окружного адміністративного суду від 07 червня 2021 року позов задоволено частково.

Визнано протиправним та скасовано рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області оформлене листом від 18.06.2020 року № 2400-0214-8/16979 про відмову у перерахунку ОСОБА_1 пенсії за вислугу років згідно заяви від 15.06.2020 року.

Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області здійснити з 01.06.2020 року перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 за вислугу років відповідно до Закону України "Про прокуратуру" (який діяв на момент виникнення правовідносин) в розмірі 90% від розміру заробітної плати на підставі Довідки прокуратури Чернівецької області від 15.04.2020 року № 18-197 вих-20, з урахуванням раніше виплачених сум, без обмеження максимального розміру пенсії.

У задоволенні решти позовних вимог, - відмовлено.

Не погодившись з прийнятим судовим рішенням відповідач подав апеляційну скаргу в якій, з підстав порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права просить скасувати оскаржене рішення та постановити нове - про відмову в задоволенні позову.

Заслухавши суддю-доповідача, обговоривши доводи апеляційної скарги, перевіривши законність та обґрунтованість судового рішення, судова колегія вважає, що апеляційна скарга підлягає частковому задоволенню з огляду на таке.

Як встановлено судом першої інстанції та підтверджується наявними в справі матеріалами, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Чернівецькій області, як одержувач пенсії за вислугу років відповідно до Закону України "Про прокуратуру" від 05.11.1991 № 1789-XII. (а. с. 6).

З матеріалів пенсійної справи позивача встановлено, що пенсія позивачу, з 05.07.2011 року призначена за вислугу років, що підтверджується протоколом ГУ Пенсійного фонду України в Чернівецькій області за пенсійною справою - 2530 від 15.08.2004 року. Згідно вказаного протоколу - відповідачем ГУ Пенсійного фонду України в Чернівецькій області ОСОБА_1 призначено пенсію за вислугу років, довічно з урахуванням стажу (загальний стаж - 24 років 7 місяців 11 днів) в розмірі 90% від розміру заробітної плати на відповідній посаді в органах прокуратури, що підтверджується матеріалами пенсійної справи.

Крім того, матеріалами справи підтверджується наступне.

22.04.2013 року Постановою Першотравневого районного суду м. Чернівці справа №725/1419/13-а, залишеною в силі ухвалою Вінницького апеляційного адміністративного суду від 13.02.2014 року, зобов'язано Управління Пенсійного фонду України здійснити ОСОБА_1 перерахунок пенсії з 1 липня 2012 року відповідно до Закону України "Про прокуратуру" на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 31 травня 2012 року №505 "Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників органів прокуратури", із розрахунку 90 відсотків від нарахованої заробітної плати для обчислення пенсії відповідно до довідки прокуратури Чернівецької області від 18 жовтня 2012 року №18/554.

Постановою Шевченківського районного суду м. Чернівців від 07.06.2016 року у справі № 727/3298/16-а (з урахуванням ухвали суду про виправлення описки від 28.07.2016 року) позов ОСОБА_1 до Головного управління пенсійного фонду України в Чернівецькій області - визнано протиправними дії Головного управління пенсійного фонду України в Чернівецькій області щодо відмови у перерахунку пенсії за вислугу років ОСОБА_1 . Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України Чернівецькій області перерахувати ОСОБА_1 пенсію із середньомісячного заробітку згідно довідки прокуратури Чернівецької області за №18/159-вих.16 від 31 березня 2016 року відповідно до ст. 50-1 Закону України "Про прокуратуру" (в ред. 05 листопада 1991 року), виходячи з розрахунку 90% від середнього заробітку на посаді прокурора прокуратури м. Чернівці з 01 грудня 2015 року. Постанова набрала законної сили 17.06.2016 року. (а. с. 16-23).

15.04.2020 року Прокуратурою Чернівецької області видано довідку про розмір заробітної плати (грошове забезпечення), що враховується для перерахунку пенсій ОСОБА_1 № 18-197 вих-20. (а. с. 11).

15.06.2020 року позивач звернувся до ГУ Пенсійного фонду України в Чернівецькій області з заявою про перерахунок пенсії на підставі довідки про розмір заробітної плати (грошове забезпечення), що враховується для перерахунку пенсій ОСОБА_1 від 15.04.2020 року № 18-197вих-20. (а. с. 49).

У відповідь на заяву, відповідач відмовив у перерахунку пенсії позивача та листом від 18.06.2020 року № 2400-0214-8/16979 повідомив позивача, що права на перерахунок пенсії за вислугу років відповідно до Закону України "Про прокуратуру", згідно з довідкою про заробітну плату від 15.04.2020 року № 18-197 вих-20, вона не має, оскільки перерахунок пенсії проводиться у разі зміни розмірів посадових окладів працівників прокуратури після 13.12.2019 року, які є підставою для перерахунків пенсії вислугу років (а. с. 10).

Вважаючи протиправною відмову у проведенні перерахунку пенсії за вислугою років на підставі довідки прокуратури Чернівецької області 15.04.2020 року № 18-197 вих-20, викладеної у листі від 18.06.2020 року № 2400-0214-8/16979, позивач звернулася до суду з даним позовом.

Задовольняючи частково позовні вимоги суд першої інстанції дійшов висновку, що позивач має право на перерахунок пенсії з 01.06.2020 року у розмірі 90% від середнього заробітку без обмеження її максимальним розміром.

Колегія суддів, погоджуючись в цілому з прийнятим судовим рішенням, однак не погоджується з висновком суду першої інстанції щодо вирішення питання по вимозі - без обмеженням пенсії її максимальним розміром, у якому відсотковому еквіваленті має бути обрахована пенсія та щодо дати з якої має бути проведений розрахунок, з огляду на наступне.

Згідно зі статтею 19 Конституції України органи державної влади, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Верховним Судом 14 вересня 2020 року було прийнято рішення у зразковій справі №560/2120/20, залишене без змін постановою Великої Палати Верховного Суду від 20 січня 2021 року.

Відповідно до ч. 3 ст. 291 КАС України при ухваленні рішення у типовій справі, яка відповідає ознакам, викладеним у рішенні Верховного Суду за результатами розгляду зразкової справи, суд має врахувати правові висновки Верховного Суду, викладені у рішення за результатами розгляду зразкової справи.

Згідно із п. 21 ст. 4 КАС України типові адміністративні справи адміністративні справи, відповідачем у яких є один і той самий суб'єкт владних повноважень (його відокремлені структурні підрозділи), спір у яких виник з аналогічних підстав, у відносинах, що регулюються одними нормами права, та у яких позивачами заявленого аналогічні вимоги.

Таким чином, враховуючи предмет спору у даній справі та предмет спору у справі, яку розглянуто Верховним Судом як зразкову, суд дійшов висновку про те, що дана адміністративна справа є типовою справою по відношенню до зразкової справи №560/2120/20, а тому необхідно врахувати правові висновки Верховного Суду, викладені у рішення за результатами розгляду зразкової справи.

Водночас, в ході судового розгляду справи судом встановлено та підтверджено матеріалами справи проте, що позивач перебуває на обліку в органах Пенсійного фонду України, якому призначено пенсію за вислугу років згідно із з Закону України "Про прокуратуру" від 05.11.1991 року №1789-ХІ, з розрахунку 90% складових заробітної плати. Вказане також підтверджується рішенням судів, зокрема:

22.04.2013 року Постановою Першотравневого районного суду м. Чернівці справа №725/1419/13-а, залишеною в силі ухвалою Вінницького апеляційного адміністративного суду від 13.02.2014 року, зобов'язано управління Пенсійного фонду України зробити ОСОБА_1 перерахунок пенсії з 1 липня 2012 року відповідно до Закону України "Про прокуратуру" на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 31 травня 2012 року №505 "Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників органів прокуратури", із розрахунку 90 відсотків від нарахованої заробітної плати для обчислення пенсії відповідно до довідки прокуратури Чернівецької області від 18 жовтня 2012 року №18/554.

Постановою Шевченківського районного суду м. Чернівців від 07.06.2016 року у справі № 727/3298/16-а (з урахуванням ухвали суду про виправлення описки від 28.07.2016 року) позов ОСОБА_1 до Головного управління пенсійного фонду України в Чернівецькій області - визнано протиправними дії Головного управління пенсійного фонду України в Чернівецькій області щодо відмови у перерахунку пенсії за вислугу років ОСОБА_1 . Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України Чернівецькій області перерахувати ОСОБА_1 пенсію із середньомісячного заробітку згідно довідки прокуратури Чернівецької області за №18/159-вих. 16 від 31 березня 2016 року відповідно до ст. 50-1 Закону України "Про прокуратуру" (в ред. 05 листопада 1991 року), виходячи з розрахунку 90% від середнього заробітку на посаді прокурора прокуратури м. Чернівці з 01 грудня 2015 року. Постанова набрала законної сили 17.06.2016 року. (а. с. 16-23).

Станом на дату призначення позивачу пенсії, особливості пенсійного забезпечення прокурорів і слідчих визначалися статтею 50-1 Закону України «Про прокуратуру» від 05.11.1991 №1789-ХІІ (далі - Закон №1789):

Прокурори і слідчі зі стажем роботи не менше 20 років, у тому числі зі стажем роботи на посадах прокурорів і слідчих прокуратури не менше 10 років, мають право на пенсійне забезпечення за вислугу років незалежно від віку. Пенсія призначається в розмірі 80 відсотків від суми їхньої місячної (чинної) заробітної плати, до котрої включаються всі види оплати праці, на які нараховуються страхові внески, одержуваної перед місяцем звернення за призначенням пенсії. За кожен повний рік роботи понад 10 років на цих посадах пенсія збільшується на 2 відсотки, але не більше 90 відсотків від суми місячного (чинного) заробітку. Обчислення (перерахунок) пенсій провадиться за документами пенсійної справи та документами, додатково поданими пенсіонерами, виходячи з розміру місячного заробітку за відповідною посадою, з якої особа вийшла на пенсію, станом на час звернення за призначенням або перерахунком.

Призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв'язку з підвищенням заробітної плати відповідних категорій прокурорсько-слідчих працівників. Перерахунок призначених пенсій провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. Перерахунок пенсій провадиться з урахуванням фактично отримуваних працівником виплат і умов оплати праці, що існували на день його звільнення з роботи (ч. 17 ст. 50-1 Закону №1789).

Законом України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» від 08.07.2011 №3668-VI (далі - Закон №3668-VI) до статті 50-1 Закону №1789І було внесено зміни, унаслідок яких наведена вище частина сімнадцята статті 50-1 Закону №3668-VI з 01.10.2011 стала вісімнадцятою, - тобто відбулась зміна порядкового номеру частини статті, що регламентувала порядок та підстави перерахунку пенсії, проте її текст залишився незмінним.

Однак, 14.10.2014 ухвалено новий Закон України «Про прокуратуру» №1697-VІІ (далі - Закон №1697).

Частина 20 статті 86 Закону №1697-VІІ (в первинній редакції) мала такий текст: «Призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв'язку з підвищенням заробітної плати прокурорським працівникам на рівні умов та складових заробітної плати відповідних категорій працівників, які проходять службу в органах і установах прокуратури на момент виникнення права на перерахунок. Перерахунок призначених пенсій проводиться з першого числа місяця, наступного за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув право на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. Пенсія працюючим пенсіонерам перераховується також у зв'язку з призначенням на вищу посаду, збільшенням вислуги років, присвоєнням почесного звання або наукового ступеня та збільшенням розміру складових його заробітної плати в порядку, передбаченому частинами 2, 3 та 4 цієї статті, при звільненні з роботи або за кожні два відпрацьовані роки».

Отже, первісна редакція частини двадцятої статті 86 Закону №1697 та частина сімнадцята (з 01.10.2011 - вісімнадцята) статті 50-1 Закону №1789 містили аналогічні за змістом положення щодо підстав та порядку перерахунку пенсій за вислугу років, призначених працівникам прокуратури.

Розділ XII «Прикінцеві положення» Закону №1697-VІІ щодо набрання ним чинності (в розрізі конкретних статей закону) неодноразово змінювався, переважна більшість статей (у т.ч. стаття 86) цього Закону набрали чинності з 15 липня 2015 року. Водночас з 15.07.2015 втратив чинність Закон №1789-XII (крім п. 8 ч. 1 ст. 15, ч. 4 ст. 16, абз.1 ч. 2 ст. 46-2, ст. 47, ч. 1 ст. 49, ч. 5 ст. 50, ч. 3, 4, 6 та 1 ст. 50-1, ч. 3 ст.51-2, ст. 53 щодо класних чинів).

З 01 січня 2015 року набрав чинності Закон України від 28 грудня 2014 року №76-VIII «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» (далі - Закон №76-), яким, серед іншого, внесено такі зміни:

- частину вісімнадцяту статті 50-1 Закону України «Про прокуратуру» №1789-ХІІ (діяла до 15.07.2015) викладено в такій редакції: «Умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України»;

- частину двадцяту статті 86 Закону України від 14 жовтня 2014 року «Про прокуратуру» №1697-VІІ (набрала чинності 15.07.2015) викладено у такій редакції: « 20. Умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України».

Кабінет Міністрів України впродовж 2015-2019 років не визначив умов та порядку перерахунку пенсій працівникам прокуратури.

У грудні 2019 року Конституційний Суд України за результатами розгляду справи №3-209/2018 (2413/18, 2807/19) ухвалив рішення від 13.12.2019 №7-р(II)/2019 та вирішив таке:

- визнав таким, що не відповідає Конституції України (є неконституційним), положення частини двадцятої статті 86 Закону України «Про прокуратуру» від 14 жовтня 2014 року №1697 зі змінами, яким передбачено, що умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України;

- положення частини двадцятої статті 86 Закону України «Про прокуратуру» від 14 жовтня 2014 року №1697 зі змінами, визнане неконституційним, втрачає чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України цього Рішення.

Окрім того, Конституційний Суд України встановив такий порядок виконання рішення №7-р(II)/2019:

- частина 20 статті 86 Закону України «Про прокуратуру» від 14 жовтня 2014 № 1697-VII зі змінами не підлягає застосуванню з дня ухвалення Конституційним Судом України цього Рішення;

- частина двадцята статті 86 Закону України «Про прокуратуру» від 14 жовтня 2014 року № 1697-VII підлягає застосуванню в первинній редакції:

« 20. Призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв'язку з підвищенням заробітної плати прокурорським працівникам на рівні умов та складових заробітної плати відповідних категорій працівників, які проходять службу в органах і установах прокуратури на момент виникнення права на перерахунок. Перерахунок призначених пенсій проводиться з першого числа місяця, наступного за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув право на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. Пенсія працюючим пенсіонерам перераховується також у зв'язку з призначенням на вищу посаду, збільшенням вислуги років, присвоєнням почесного звання або наукового ступеня та збільшенням розміру складових його заробітної плати в порядку, передбаченому ч. 2, 3 та 4 цієї статті, при звільненні з роботи або за кожні два відпрацьовані роки».

Відповідно до частини другої статті 152 Конституції України закони, інші акти або їх окремі положення, що визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність, якщо інше не встановлено самим рішенням, але не раніше дня його ухвалення.

Отже, частина 20 статті 86 Закону №1697 набрала чинності з 13 грудня 2019 року.

Велика Палата Верховного Суду у постанові від 20 січня 2021 року у зразковій справі №560/2120/20 висловила правову позицію у якій вказала, що з 13 грудня 2019 року особи, яким пенсії призначені відповідно до Закону №1789-ХІІ або Закону №1697-VII, мають право на перерахунок пенсії у зв'язку з підвищенням заробітної плати працівників прокуратури (зокрема, на підставі Постанови №657); такі пенсії перераховуються з 13 грудня 2019 року.

Враховуючи викладене, колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції, що позивач має право на перерахунок пенсії, однак вважає, що суд першої інстанції невірно встановив дату з якої така пенсія має перераховуватися.

Так, враховуючи, що частина 20 статті 86 Закону №1697 набрала чинності з 13 грудня та застосовуючи правову позицію Великої Палати Верховного Суду у постанові від 20 січня 2021 року у зразковій справі №560/2120/20 колегія суддів приходить до висновку, що дії відповідача щодо нездійснення такого перерахунку пенсії позивача з 13.12.2019 відповідно до статті 86 Закону № 1697-VII на підставі довідки прокуратури Чернівецької області №18-197 вих. 20 від 15.04.2020 є протиправними.

Відповідно до правової позиції, що викладена у Рішенні Верховного Суду від 14.09.2020 у зразковій справі №560/2120/20, постанова Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №657 є чинною, а тому відсутні підстави для її незастосування. Таке рішення уряду є рішенням про «підвищення заробітної плати прокурорським працівникам».

Отже, при перерахунку пенсії позивача із 13.12.2019 постанова Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №657 підлягає застосуванню.

Враховуючи вищезазначене колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції, що слід зобов'язати Головне управління провести перерахунок раніше призначеної позивачу пенсії та її виплату на підставі поданої нею заяви, з урахуванням довідки №18-197 вих. 20 від 15.04.2020 року прокуратури Чернівецької області про розміри складових заробітної плати для перерахунку пенсії з 13.12.2019 року, враховуючи гарантії, право на які позивач набула станом на час призначення пенсії.

Переглядаючи правомірність прийнятого судом першої інстанції рішення в частині того, у якому відсотковому розмірі відносно заробітної плати підлягає перерахунок пенсії та по вимозі - без обмеженням пенсії її максимальним розміром колегія суддів не погоджується з позицією суду першої інстанції та зазначає, що ключовим правовим питанням у справі, щодо якого фактично виник спір, є право позивача на перерахунок пенсії у зв'язку з підвищенням заробітної плати працівникам органів прокуратури відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №657.

Відповідно питання відсоткового розміру та обмеженням пенсії її максимальним розміром для її перерахунку є похідними і повинні вирішуватись після вирішення питання про наявність відповідного права на перерахунок.

Апеляційний суд зауважує, що відповідач у рішенні за результатом розгляду заяви позивача відмовив йому у перерахунку пенсії з мотивів відсутності нормативно-правових актів про підвищення заробітної плати працівникам органів прокуратури. Відтак спору щодо відсоткового розміру та обмеженням пенсії її максимальним розміром для перерахунку пенсії на час звернення позивача у цій справі до суду не існувало.

Також, відповідач ще не ухвалював рішення щодо перерахунку із 13.12.2019 року призначеної позивачу пенсії за вислугу років на виконання цього рішення суду, а тому відсутні підстави вважати, що права позивача у зазначеній частині при здійсненні такого перерахунку будуть порушені.

Оскільки судовому захисту підлягають порушені права чи інтереси особи, а не ті, що можливо/ймовірно будуть порушені у майбутньому, то і у задоволенні цієї позовної вимоги (у якому відсотковому розмірі відносно заробітної плати підлягає перерахунок пенсії та по вимозі - без обмеженням пенсії її максимальним розміром) слід відмовити, як передчасної.

Подібна правова позиція викладені у рішенні Верховного Суду від 14 вересня 2020 року у справі №560/2120/20.

Враховуючи викладене, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції дійшов помилкового висновку щодо задоволення зазначених позовних вимог.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 315 КАС України за наслідками розгляду апеляційної скарги на судове рішення суду першої інстанції суд апеляційної інстанції має право скасувати судове рішення повністю або частково і ухвалити нове судове рішення у відповідній частині або змінити судове рішення.

Згідно зі ст. 317 КАС України підставами для скасування судового рішення суду першої інстанції повністю або частково та ухвалення нового рішення у відповідній частині або зміни рішення є: неповне з'ясування судом обставин, що мають значення для справи; недоведеність обставин, що мають значення для справи, які суд першої інстанції визнав встановленими; невідповідність висновків, викладених у рішенні суду першої інстанції, обставинам справи; неправильне застосування норм матеріального права або порушення норм процесуального права.

Керуючись ст.ст. 243, 250, 308, 310, 315, 317, 321, 322, 325, 329 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області задовольнити частково.

Рішення Чернівецького окружного адміністративного суду від 07 червня 2021 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Чернівецькій області про визнання протиправним та скасування рішення змінити.

Абзац третій рішення Чернівецького окружного адміністративного суду від 07 червня 2021 року викласти наступним чином:

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області здійснити з 13.12.2019 року перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 за вислугу років відповідно до Закону України "Про прокуратуру" (який діяв на момент виникнення правовідносин) на підставі Довідки прокуратури Чернівецької області від 15.04.2020 року №18-197 вих-20, з урахуванням раніше виплачених сум.

В решті рішення Чернівецького окружного адміністративного суду від 07 червня 2021 року залишити без змін.

Постанова суду набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена в касаційному порядку згідно зі ст.ст.328, 329 КАС України.

Головуючий Капустинський М.М.

Судді Смілянець Е. С. Сапальова Т.В.