Рішення від 01.09.2021 по справі 916/1562/21

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ

"01" вересня 2021 р.м. Одеса Справа № 916/1562/21

Господарський суд Одеської області у складі судді Бездолі Д.О.,

секретар судового засідання Овчар А.С.

розглянувши справу за позовом: Заступника керівника Чернігівської окружної прокуратури (вул. Шевченка, 1, м. Чернігів, 14000) в інтересах держави в особі Державної служби України з безпеки на транспорті (проспект Перемоги, буд. 14, м. Київ, 01135)

до відповідача: Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 )

про стягнення 12067,64 грн,

за участю представників учасників справи:

прокурор: Врублевська О.О.;

від позивача: не з'явився;

від відповідача: Козак А.В.

ВСТАНОВИВ:

Заступник керівника Чернігівської окружної прокуратури звернувся до Господарського суду Одеської області з метою захисту інтересів держави в особі Державної служби України з безпеки на транспорті до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 , в якій просить суд стягнути з відповідача до Державного бюджету України плату за проїзд автомобільними дорогами транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, у розмірі 12067,64 грн, що еквівалентно 366,12 Євро.

Позиції учасників справи

В обґрунтування позовних вимог прокурор зазначив, що при перевірці Управлінням Укртрансбезпеки в Чернігівської області габаритно-вагового контролю вантажних автомобілів було встановлено факт перевищення транспортним засобом нормативних вагових параметрів під час виконання перевезення відповідачем, про що було складено відповідний акт та довідку, на підставі яких було проведено розрахунок плати за проїзд автомобільними дорогами транспортного засобу відповідача, вагові параметри якого перевищують нормативні, на загальну суму 366,12 Євро, що еквівалентно 12067,64 грн. Як зазначив прокурор, станом на день подання позову відповідач спірні кошти в добровільному порядку не сплатив, разом з цим позивачем не було вжито заходи щодо стягнення з відповідача спірних коштів до бюджету.

Під час розгляду справи по суті у судовому засіданні 01.09.2021 прокурор позовні вимоги повністю підтримав, наполягав на їх задоволенні.

Представник позивача у судове засідання 01.09.2021 не з'явився, про причини неявки суд не повідомив, при цьому про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином.

Відповідач відзив на позов і жодних доказів суду не надав, у судовому засіданні 01.09.2021 представником відповідача було заявлено усне клопотання про ознайомлення з матеріалами справи та відкладення судового засідання. Судом було задоволено клопотання відповідача про ознайомлення з матеріалами справи, запропоновано у зв'язку з цим оголосити перерву у судовому засіданні на 30 хвилин, водночас представник відповідача зазначив, що йому необхідно більше часу для ознайомлення та підготовки позиції відповідача по суті позовних вимог, у зв'язку з чим наданою судом можливістю ознайомитись зі справою представник відповідача не скористався. При цьому судом було відмовлено відповідачу у задоволенні клопотання про відкладення судового засідання з проголошенням в порядку ч.10 ст.240 ГПК України мотивів, з яких суд дійшов такого висновку. Зокрема суд відзначив, що відповідачем не було наведено суду поважності причин неможливості ознайомитись зі справою раніше та подати у визначені законом строки відзив на позов, зважаючи, що ухвала про відкриття провадження у справі відповідачу була вручена ще 09.07.2021, що підтверджується наявним у справі рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення.

Приймаючи до уваги, що відповідач не скористався своїм правом на подання відзиву на позов, справа згідно з ч. 9 ст. 165 ГПК України вирішується судом за наявними матеріалами.

Процесуальні дії у справі

Ухвалою Господарського суду Одеської області від 29.06.2021 позовну заяву Заступника керівника Чернігівської окружної прокуратури було прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі; ухвалено розглядати справу в порядку спрощеного позовного провадження з викликом учасників справи; призначено судове засідання для розгляду справи по суті на "22" липня 2021 о 14:30.

22 липня 2021 судом у судовому засіданні протокольною ухвалою було оголошено перерву в судовому засіданні до 27 серпня 2021 о 13:45.

Ухвалою суду від 27.08.2021 судом було перенесено судове засідання у справі №916/1562/21 на "01" вересня 2021 о 14:00.

У судовому засіданні 01.09.2021 судом було проголошено вступну та резолютивну частини рішення.

Обставини справи

21.09.2020 Управлінням Укртрансбезпеки в Чернігівській області було видане відповідним посадовим особам направлення на рейдову перевірку №006868 на період 21.09.2020 по 27.09.2020 для проведення рейдової перевірки транспортних засобів щодо додержання автомобільними перевізниками вимог Закону України «Про автомобільний транспорт», «Про транспорт», «Про дорожній рух», чинних міжнародних договорів та інших нормативно-правових актів у сфері автомобільних перевезень, Європейської угоди щодо роботи екіпажів транспортних засобів, які виконують міжнародні автомобільні перевезення (ЄУТР), в т.ч. габаритно-вагових параметрів транспортних засобів у м. Чернігів, Чернігівській області (а.с.24, т.1). 21.09.2020 начальником Управління Укртрансбезпеки у Чернігівській області було затверджено щотижневий графік рейдових перевірок у період з 21.09.2020 по 27.09.2020 (а.с.23-24, т.1).

Як вбачається з наявного в матеріалах справи акту №220985 (а.с.21, т.1), 24.09.2020 посадовими особами Управлінням Укртрансбезпеки у Чернігівській області на а/д М-01 (124 км) (Київ - Чернігів - Нові Яриловичі) було проведено перевірку щодо додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень вантажів транспортним засобом марки RENAULT-PREMIUM, номерний знак НОМЕР_1 , серія і номер свідоцтва про реєстрацію НОМЕР_2 , під керуванням водія ОСОБА_2 . За результатами здійсненої перевірки посадовими особами позивача було виявлено, що перевезення вантажу здійснюється з перевищенням вагових обмежень, а саме навантаження на строєну вісь перевищує на 11,9% від дозволеного, при цьому у водія відсутній документ, передбачений ст.48 Закону України «Про автомобільний транспорт», а саме дозвіл, який надає право на рух автомобільними дорогами України.

24.09.2020 посадовою особою, що здійснює габаритно-ваговий контроль, було складено акт № 0005394 про перевищення вищевказаним транспортним засобом нормативних вагових параметрів (а.с. 18, т.1), в якому, зокрема, встановлено: маршрут руху м. Корюківка, Чернігівська область - м. Київ; пройдена відстань - 226 км.; фактична маса 42,60 т при нормативно допустимій 44,00 т.; осьові навантаження: нормативно-допустиме 11/11/8/8/8, фактичне 6,30/9,45/9,00/9,15/8,70. Крім цього, 24.09.2020 посадовою особою, що проводила габаритно-ваговий контроль, було складено довідку про результати здійснення габаритно-вагового контролю №042441 із зазначенням повної маси транспортного засобу та навантаження на осі, а також проставлено відмітку про тип транспортного засобу (а.с.19, т.1).

Також в матеріалах справи наявна квитанція від 29.09.2020 про зважування транспортного засобу з н/з НОМЕР_1 (а.с.18-зворотна сторінка, т.1), а на підтвердження обставини проведення повірки ваговими засобами, якими здійснювалось зважування при проведенні габаритно-вагового контролю, прокурором до матеріалів справи надано свідоцтво від 10.07.2020 №ПЗЗМ880405820 про повірку законодавчо регульованого засобу вимірювальної техніки, чинне до 10.07.2021 та видане Державним підприємством «Київський обласний науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації» (а.с.26, т.1).

На підставі акту від 24.09.2020 №0005394 посадовою особою Державної служби України з безпеки на транспорті було складено розрахунок плати за проїзд великовагових та (або) великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування, розмір якої складає 366,12 євро (а.с.20, т.1). Розрахунок здійснено відповідно до формули, що затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 27.06.2007 №879, з урахуванням п.31-1 цієї постанови.

Згідно наявних в матеріалах справи свідоцтв про реєстрацію транспортних засобів (а.с.28, т.1), автомобіль RENAULT-PREMIUM, номерний знак НОМЕР_1 , зареєстрований за власником - ОСОБА_1 , а напівпричіп SAMRO, номерний знак НОМЕР_3 , за ОСОБА_3 .

На підтвердження обставини здійснення саме відповідачем перевезення вантажу, щодо якого були виявлені вищевказані порушення, прокурор долучив до матеріалів справи товарно-транспортну накладну від 24.09.2020 №2567 із зазначенням відповідача як автомобільного перевізника (а.с.29, т.1).

Як вбачається з матеріалів справи (а.с.27, т.1), листом від 23.11.2020 №91139/19.5/24-20 Північне міжрегіональне управління Укртрансбезпеки повідомило відповідача про нарахування плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування великовагового/великогабаритного транспортного засобу марки RENAULT, номерний знак НОМЕР_1 , в розмірі 366,12 Євро. Також відповідача було проінформовано, що перевізник зобов'язаний протягом 30 календарних днів з моменту визначення плати внести її та повідомити про це відповідний територіальний орган Укртрансбезпеки.

Між цим, у листі Державної служби України з безпеки на транспорті від 29.01.2021 №7016/19/24-21 (а.с.16-17, т.1), управління на запит Чернігівської місцевої прокуратури повідомило, що ФОП ОСОБА_1 в добровільному порядку кошти в сумі 366,12 Євро на підставі вказаних вище актів та розрахунку не сплачено, між цим дії посадових осіб, які здійснювали габаритно-ваговий контроль та розрахунок не оскаржувались.

Далі, у листі від 23.02.2021 №1322/7.3/15-21 (а.с.14-15, т.1) управління наголосило, що повноваження Укртрансбезпеки щодо стягнення плати за проїзд обмежується лише нарахуванням такої плати, у зв'язку з чим позивач просив прокурора звернутись до суду з відповідним позовом для представництва інтересів держави.

В подальшому Заступником керівника Чернігівської окружної прокуратури в порядку ст.23 Закону України «Про прокуратуру» було скеровано позивачу лист-повідомлення від 26.05.2021 №2096ВИХ-21 щодо встановлення підстав для представництва інтересів держави в суді в особі позивача у спірних в цій справі правовідносинах (а.с.38, т.1).

Станом на день розгляду цієї справи відповідач спірні кошти не сплатив, що підтверджується матеріалами справи, поясненнями прокурора та позивача, а також не спростовано відповідачем.

Законодавство, застосоване судом до спірних відносин

Відповідно до абз. 4 п. 1 постанови Кабінету Міністрів України від 10 вересня 2014 року № 442 «Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади» утворено Укртрансбезпеку, шляхом реорганізації (злиття) Державної інспекції з безпеки на морському та річковому транспорті та Державної інспекції України з безпеки на наземному транспорті.

Пунктом 1 Положення про Державну службу України з безпеки на транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 лютого 2015 №103, передбачено, що Укртрансбезпека є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра інфраструктури і який реалізує державну політику з питань безпеки на наземному транспорті.

Згідно з підпунктами 15, 27 пункту 5 Положення № 103 Укртрансбезпека відповідно до покладених на неї завдань здійснює: габаритно-ваговий контроль транспортних засобів на автомобільних дорогах загального користування; нарахування, вживає заходів щодо стягнення плати за проїзд автомобільними дорогами транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, під час здійснення габаритно-вагового контролю.

Частиною 12 статті 6 Закону України «Про автомобільний транспорт» визначено, що державному контролю підлягають усі транспортні засоби українських та іноземних перевізників, що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів і вантажів на території України.

За змістом статті 48 Закону України «Про автомобільний транспорт» автомобільні перевізники, водії повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконують вантажні перевезення. Документами для здійснення внутрішніх перевезень вантажів є: для автомобільного перевізника - документ, що засвідчує використання транспортного засобу на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством; для водія - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, товарно-транспортна накладна або інший визначений законодавством документ на вантаж, інші документи, передбачені законодавством. У разі перевезення вантажів з перевищенням габаритних або вагових обмежень обов'язковим документом також є дозвіл, який дає право на рух автомобільними дорогами України, виданий компетентними уповноваженими органами, або документ про внесення плати за проїзд великовагових (великогабаритних) транспортних засобів, якщо перевищення вагових або габаритних обмежень над визначеними законодавством становить менше семи відсотків.

Відповідно до ч. 2 ст. 29 Закону України «Про дорожній рух» з метою збереження автомобільних доріг, вулиць та залізничних переїздів участь у дорожньому русі транспортних засобів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, допускається за наявності дозволу на участь у дорожньому русі таких транспортних засобів. Порядок видачі дозволу на участь у дорожньому русі транспортних засобів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, та розмір плати за його отримання встановлюються Кабінетом Міністрів України.

Постановою Кабінету Міністрів України від 27.06.2007 №879 затверджено порядок здійснення габаритно-вагового контролю та справляння плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові та/або габаритні параметри яких перевищують нормативні (далі - Порядок №879).

Згідно з підпунктом 3 пункту 2 Порядку № 879 великовагові та великогабаритні транспортні засоби - транспортні засоби, вагові та/або габаритні параметри яких перевищують нормативні навантаження на вісь (осі) та загальна маса або габарити яких перевищують один з параметрів, що зазначені у пункті 22.5 Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 р. N 1306 (далі - Правила №1306). При цьому транспортний засіб не може вважатися великоваговим та/або великогабаритним, якщо його параметри не перевищують нормативи більш як на 2 відсотки.

Відповідно п/п 22.5. п.22 Правил №1306 за спеціальними правилами здійснюється дорожнє перевезення небезпечних вантажів, рух транспортних засобів та їх составів у разі, коли хоч один з їх габаритів перевищує за шириною 2,6 м (для сільськогосподарської техніки, яка рухається за межами населених пунктів, дорогами сіл, селищ, міст районного значення, - 3,75 м), за висотою від поверхні дороги - 4 м (для контейнеровозів на встановлених Укравтодором і Національною поліцією маршрутах - 4,35 м), за довжиною - 22 м (для маршрутних транспортних засобів - 25 м), фактичну масу понад 40 т (для контейнеровозів - понад 44 т, на встановлених Укравтодором і Національною поліцією для них маршрутах - до 46 т), навантаження на одиночну вісь - 11 т (для автобусів, тролейбусів - 11,5 т), здвоєні осі - 16 т, строєні - 22 т (для контейнеровозів навантаження на одиночну вісь - 11 т, здвоєні осі - 18 т, строєні - 24 т) або якщо вантаж виступає за задній габарит транспортного засобу більш як на 2 м. Осі слід вважати здвоєними або строєними, якщо відстань між ними (суміжними) не перевищує 2,5 м. Рух транспортних засобів та їх составів з навантаженням на одиночну вісь понад 11 т, здвоєні осі - понад 16 т, строєні осі - понад 22 т або фактичною масою понад 40 т (для контейнеровозів - навантаження на одиночну вісь - понад 11 т, здвоєні осі - понад 18 т, строєні осі - понад 24 т або фактичною масою понад 44 т, а на встановлених Укравтодором і Національною поліцією для них маршрутах - понад 46 т) у разі перевезення подільних вантажів автомобільними дорогами забороняється. Забороняється рух транспортних засобів з навантаженням на вісь понад 7 т або фактичною масою понад 24 т автомобільними дорогами загального користування місцевого значення.

Згідно з п. 21 Порядку №879 у разі виявлення факту перевищення хоча б одного вагового та/або габаритного нормативного параметра більш як на 2 % подальший рух транспортного засобу забороняється до внесення плати за його проїзд автомобільними дорогами загального користування. Плата за проїзд великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу, що рухався без відповідного дозволу, здійснюється у подвійному розмірі за пройдену частину маршруту по території України.

За змістом п.п.26, 27 Порядку №879 кошти, стягнені за проїзд автомобільними дорогами загального користування великовагових та/або великогабаритних транспортних засобів, спрямовуються в установленому порядку до державного бюджету. Плата за проїзд справляється в національній валюті за офіційним курсом гривні, встановленим Національним банком на день проведення розрахунку.

Методику розрахунку плати за проїзд великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу залежно від маси такого транспортного засобу, навантаження на вісь (осі), габаритів та протяжності маршруту визначено пунктом 30 Порядку № 879, відповідно до якого плата за проїзд великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу справляється за встановленими ставками залежно від маси такого транспортного засобу, навантаження на вісь (осі), габаритів та протяжності маршруту за формулою: П = (Рзм + Рнв + Рг) х В, де П - розмір плати за проїзд; Рзм - розмір плати за перевищення загальної маси транспортного засобу за 1 км проїзду; Рнв -розмір плати за перевищення навантаження на вісь (осі) (за одиничну + за здвоєну + за строєну) транспортного засобу за 1 км проїзду; Рг - розмір плати за перевищення габаритів (за висоту + за ширину + за довжину) транспортного засобу за 1 км проїзду; В - відстань перевезення, км. Осі вважаються здвоєними або строєними, якщо відстань між зближеними (суміжними) осями не перевищує 2,5 м.

Пунктом 31 Порядку № 879 передбачено, що при визначенні розміру плати за проїзд транспортних засобів з осьовим сполученням більше трьох береться до рахунку схема, що спричиняє більші руйнування доріг з комбінацій одно-, двох- та трьохосьових сполучень, а найбільша сума навантаження на суміжні осі припадає на максимальну колісну формулу. Для строєних осей з одиночними шинами плата за перевищення допустимих навантажень на вісь (осі) збільшується у два рази.

Відповідно до пункту 31-1 Порядку № 879 якщо рух здійснюється без відповідного дозволу або внесення плати за проїзд великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу, така плата визначається за пройдену частину маршруту по території України або за частину, яку перевізник має намір проїхати, у разі перевищення нормативу хоча б одного вагового або габаритного параметру: до 10 % - у подвійному розмірі; на 10 - 40 % - у потрійному розмірі; більше як на 40 % - у п'ятикратному розмірі. У разі перевищення кількох нормативів вагових або габаритних параметрів плата за проїзд визначається виходячи з параметру з найбільшим перевищенням. Перевізник зобов'язаний протягом 30 календарних днів з моменту визначення плати внести її та повідомити про це відповідний територіальний орган Укртрансбезпеки.

У розділі 1 Правил перевезення вантажів автомобільним транспортом в Україні, затверджених наказом Міністерства транспорту України від 14 жовтня 1997 року № 363, перевізником визначено фізичну або юридичну особу - суб'єкт господарювання, що надає послуги з перевезень вантажів чи здійснює за власний кошт перевезення вантажів автомобільними транспортними засобами.

Згідно з ч.3 ст. 5 ГК України суб'єкти господарювання та інші учасники відносин у сфері господарювання здійснюють свою діяльність у межах встановленого правового господарського порядку, додержуючись вимог законодавства.

Відповідно до ч.1 ст. 216 ГК України учасники господарських відносин несуть господарсько-правову відповідальність за правопорушення у сфері господарювання шляхом застосування до правопорушників господарських санкцій на підставах і в порядку, передбачених цим Кодексом, іншими законами та договором.

За умовами п.п. 37, 41 Порядку №879 учасники відносин у сфері габаритно-вагового контролю несуть відповідальність згідно із законодавством. Дії або бездіяльність учасників відносин у сфері габаритно-вагового контролю можуть бути оскаржені в установленому порядку.

Частиною 3 статті 53 ГПК України передбачено, що у визначених законом випадках прокурор звертається до суду з позовною заявою, бере участь у розгляді справ за його позовами, а також може вступити за своєю ініціативою у справу, провадження у якій відкрито за позовом іншої особи, до початку розгляду справи по суті, подає апеляційну, касаційну скаргу, заяву про перегляд судового рішення за нововиявленими або виключними обставинами.

За змістом ч.ч.1,3 ст. 23 Закону України «Про прокуратуру» представництво прокурором інтересів громадянина або держави в суді полягає у здійсненні процесуальних та інших дій, спрямованих на захист інтересів громадянина або держави, у випадках та порядку, встановлених законом. Прокурор здійснює представництво в суді законних інтересів держави у разі порушення або загрози порушення інтересів держави, якщо захист цих інтересів не здійснює або неналежним чином здійснює орган державної влади, орган місцевого самоврядування чи інший суб'єкт владних повноважень, до компетенції якого віднесені відповідні повноваження, а також у разі відсутності такого органу.

Позиція суду

Як встановлено судом, у спірних правовідносинах відповідачем, як автомобільним перевізником, здійснювалось перевезення вантажу з перевищенням нормативно вагових параметрів транспортними засобами, про що посадовими особами позивача було складено відповідні акти, при цьому, на спростування цих обставин відповідач жодного доказу суду не подав.

Судом встановлено, що позивач виконує функції габаритно-вагового контролю транспортних засобів та нараховує відповідну плату за перевищення нормативів допустимої ваги транспортного засобу.

З аналізу вищевказаних норм законодавства вбачається, що у разі перевищення нормативу хоча б одного вагового або габаритного параметру плату за проїзд великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу має вносити саме перевізник, яким, як вже зазначено судом, є відповідач.

Так, за результатом проведеної позивачем перевірки та встановлення обставини перевищення відповідачем при виконанні перевезень вантажів нормативно вагових параметрів транспортними засобами, позивачем відповідно до положень Порядку № 879 та Ставок, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27 червня 2007 року № 879, було здійснено розрахунки плати за проїзд, разом з цим відповідач у встановлений строк ці кошти до державного бюджету не сплатив.

Відповідачем не було подано суду жодних доказів на спростування факту перевищення нормативно-вагових параметрів транспортними засобами під час перевезення вантажу, а також доказів оскарження в установленому порядку дій позивача щодо фіксування правопорушення та нарахування спірних коштів.

Отже, з врахуванням вищевказаних обставин та на підставі здійсненого судом дослідження доказів у їх сукупності, суд дійшов висновку, що позов прокурора слід задовольнити в повному обсязі.

Розподіл судових витрат

Згідно з ч. 1 ст. 129 ГПК України судовий збір покладається: у спорах, що виникають при укладанні, зміні та розірванні договорів, - на сторону, яка безпідставно ухиляється від прийняття пропозицій іншої сторони, або на обидві сторони, якщо судом відхилено частину пропозицій кожної із сторін; у спорах, що виникають при виконанні договорів та з інших підстав, - на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.

Приймаючи до уваги задоволення в повному обсязі позовних вимог прокурора, судовий збір в сумі 2270,00 грн слід покласти на відповідача в повному обсязі.

Керуючись ст.ст. 129, 231, 232, 233, 236, 237, 238, 240, 241 Господарського процесуального кодексу України, суд

ВИРІШИВ:

1. Позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Державного бюджету України (ГУК у м.Черніг.обл./Чернігів/22160100, код ЄДРПОУ: 37972475, номер рахунку (IBAN): UA188999980313181216000025739) плату за проїзд автомобільними дорогами транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, у сумі 12067 /дванадцять тисяч шістдесят сім/грн 64 коп.

3. Стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) на користь Чернігівської обласної прокуратури (отримувач - Чернігівська обласна прокуратура; код ЄДРПОУ - 02910114; банк отримувача - Державна казначейська служба України в м. Київ; рахунок отримувача - UA248201720343140001000006008) судовий збір в сумі 2270 /дві тисячі двісті сімдесят/грн 00 коп.

Видати наказ після набрання рішенням законної сили.

Рішення суду набирає законної сили в порядку ст. 241 ГПК України та може бути оскаржено в апеляційному порядку до Південно-західного апеляційного господарського суду шляхом подачі апеляційної скарги у строки, визначені ст. 256 ГПК України.

Повний текст складено 06 вересня 2021 р.

Суддя Д.О. Бездоля