Рішення від 06.08.2021 по справі 911/782/21

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"06" серпня 2021 р. м. Київ Справа № 911/782/21

Господарський суд Київської області у складі судді Мальованої Л.Я. за участю секретаря судового засідання Майбороди В.М. розглянувши справу

За позовом Приватного акціонерного товариства "Національна енергитична компанія "Укренерго", м. Київ

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Київська обласна енергопостачальна компанія", Київська обл., м. Вишневе

про стягнення 2 400 686 грн. 79 коп.

Представники сторін:

позивача - Верещагіна А.О.;

відповідача - Гончар М.С., Гулевич В.Г.

Обставини справи:

Позивач звернувся до суду з позовом про стягнення з відповідача заборгованості у розмірі 2 400 686 грн. 79 коп., з яких: 1 998 440 грн. 00 коп. - пеня; 402 246 грн. 79 коп. - 3% річних.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач у встановлений строк прострочив попередню оплату в липні, серпні 2019 року та відповідно до п. 5.7. типового договору йому нарахована пеня та 3% річних за період з квітня по грудень 2020 року.

В судовому засіданні оголошувалась перерва з 23.06.2021 року до 06.08.2021 року.

Представник позивача підтримав заявлені позовні вимоги та просив суд задовольнити позов в повному обсязі.

Представники відповідача заперечили проти позову та просили відмовити в задоволенні позовних вимог, посилаючись на те, що відповідачем було здійснено всі необхідні оплати у встановлені строки та у відповідних розмірах після вступу в силу постанови НКРЕКП від 12.07.2019 року № 1411, на період дії карантину або обмежувальних заходів, пов'язаних з поширенням короновірусної хвороби Covid-19, а саме з 08.04.2020 року по 27.01.2021 року оператору системи передачі заборонено застосовувати до електропостачальників будь-які санкції за порушення термінів розрахунку, позивачем не здійснювалось досудове врегулювання спору.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, заслухавши пояснення представників сторін, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, господарський суд

ВСТАНОВИВ:

01.01.2019 року між ДП "Національна енергетична компанія "Укренерго" та ТОВ "Київська обласна енергопостачальна компанія" було укладено договір про надання послуг з передачі електричної енергії № 0204-02024, відповідно до умов якого ДП "Національна енергетична компанія "Укренерго" (далі - ОСП) зобов'язується надавати послугу з передачі електричної енергії (далі-Послуга) відповідно до умов цього договору, а користувач зобов'язується здійснювати оплату за послугу відповідно до умов цього договору.

Відповідно до п. 3.1. договору ціна договору визначається згідно з діючим на момент надання послуги тарифом на послуги з передачі електричної енергії, затвердженим регулятором та оприлюднюється ОСП на своєму офіційному веб-сайті.

Пунктом 4.1. Договору передбачено використання планових та фактичних обсягів Послуги для розрахунків за даним Договором. Плановий обсяг Послуги визначається на основі наданих Користувачем і погоджених ОСП повідомлень щодо планового обсягу передачі електричної енергії на розрахунковий місяць.

При цьому визначення фактичного обсягу Послуги у розрахунковому місяці здійснюється на підставі даних щодо погодинних обсягів передачі електроенергії по точках комерційного обліку, які зареєстровані за відповідним Користувачем (додаток 2). З цією метою використовуються дані обліку Адміністратора комерційного обліку та ЕІС Користувача.

Згідно п. 5.1. договору планова та фактична вартість Послуги (грн.) за цим Договором визначається шляхом множення планового та фактичного обсягу (МВт-год) за розрахунковий період на тариф на послугу, затверджений Регулятором (грн/МВт-год).

Відповідно до п. 6.2. Договору встановлено поетапний порядок здійснення розрахунку: 1 платіж - до 17:00 другого банківського дня розрахункового місяця у розмірі не менше 1/5 від планової вартості Послуги, визначеної згідно з пунктом 4 цього договору. Подальша оплата може здійснюватися щоденно або шляхом сплати 1/5 від планової вартості, яка визначена згідно з пунктом 4, у кожен з наступних періодів: 2 платіж - з 06 до 10 числа розрахункового періоду; 3 платіж - з 11 до 15 числа розрахункового періоду; 4 платіж - з 16 до 20 числа розрахункового періоду; 5 платіж - з 21 до 25 числа розрахункового місяця. При цьому розмір оплати у вказані періоди повинен бути не меншим планової вартості Послуг, яка визначена згідно з пунктом 4, на 5 днів наперед.

Пунктом 6.5. договору передбачено, що користувач здійснює розрахунок з ОСП за фактичний обсяг Послуги протягом 3 банківських днів з моменту та на підставі отримання акта приймання-передачі Послуги, який ОСП надає Користувачу протягом перших 5 робочих днів місяця, наступного за розрахунковим. Оплата послуги здійснюється на підставі рахунків, наданих Виконавцем або самостійно сформованих в електронному вигляді за допомогу «Системи управління ринком», з використанням електронно-цифрового підпису тієї особи, яка уповноважена підписувати документи в електронному вигляді, у порядку, визначеному законодавством.

Тариф на послуги з передачі електричної енергії у період липень 2019 р. - грудень 2020 р. був встановлений постановами НКРЕКП: Постановою НКРЕКП № 954 від 07.06.2019 «Про встановлення тарифу на послуги з передачі електричної енергії ДП «НЕК «УКРЕНЕРГО» на II півріччя 2019 року» (далі - Постанова № 954), що набрала чинності з 01.07.2019, затверджено тариф на послуги з передачі електричної енергії на II півріччя 2019 року на рівні 347,43 грн./МВт.год. (без урахування ПДВ); Постановою НКРЕКП № 1411 від 12.07.2019 «Про встановлення тарифу на послуги з передачі електричної енергії ДП «НЕК «УКРЕНЕРГО» на II півріччя 2019 року», що набрала чинності з 01.08.2019, затверджено тариф на рівні 312,14 грн./МВт.год (без урахування ПДВ); Постановою НКРЕКП № 1781 від 30.08.2019 «Про внесення змін до постанови НКРЕКП від 12 липня 2019 року № 1411», що набрала чинності з 01.09.2019, встановлено тариф на рівні 116,54 грн./МВт.год. Постановою НКРЕКП № 2668 від 10.12.2019 «Про встановлення тарифу на послуги з передачі електричної енергії ПРАТ «НЕК «УКРЕНЕРГО» на 2020 рік», що набрала чинності з 01.01.2020, встановлено тариф на рівні 155,40 грн./МВт.год. Постановою НКРЕКП № 1329 від 11.07.2020 «Про внесення змін до постанови НКРЕКП від 10 грудня 2019 року № 2668», що набрала чинності з 01.08.2020, встановлено тариф на рівні 240,23 грн./МВт.год. Постановою НКРЕКП № 1998 від 04.11.2020 «Про внесення змін до постанови НКРЕКП від 10 грудня 2019 року № 2668», що набрала чинності з 01.12.2020, встановлено тариф на рівні 312,76 грн./МВт.год.

Відповідно до п. 6.7. договору у випадку порушення Користувачем термінів розрахунку ОСП має право нарахувати пеню у розмірі 0,1 % (але не більше подвійної облікової ставки Національного банку України, що діяла у період, за який сплачується пеня) від суми простроченого платежу за кожен день прострочення. Пеня нараховується до повного виконання Користувачем своїх зобов'язань.

В обґрунтування заявлених позовних вимог позивач посилається на те, що ТОВ «Київська обласна енергопостачальна компанія» починаючи з липня 2019 по грудень 2020 систематично порушує вимоги договору щодо строків оплати наданих послуг передбачених розділом 6 договору, у зв'язку з чим позивач просить стягнути з відповідача пеню в сумі 1 998 440,00 грн. та 3% річних в сумі 402 246, 79 грн.

Відповідач заперечив проти позову посилаючись на те, що ним було здійснено оплату поставленої електричної енергію вчасно та в повному обсязі, оскільки постанова № 954 від 07.06.2019 року, якою встановлювався тариф на послуги з передачі електричної енергії не діяла в липні 2019 року, тариф на послуги з передачі електричної енергії не був встановлений, а тому були відсутні підстави для оплати послуг з передачі електричної енергії. Оскільки ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 27.06.2019 у справі № 640/11330/19 за адміністративним позовом Акціонерного товариства «Нікопольський завод феросплавів» про визнання протиправними та скасування постанов Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 07.06.2019 № 954 та № 955 задоволено заяву AT «Нікопольський завод феросплавів» про забезпечення позову шляхом зупинення дії постанов Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 07.06.2019 № 954 «Про встановлення тарифу на послуги з передачі електричної енергії ДП «НЕК «Укренерго» на II півріччя 2019 року» та № 955 «Про встановлення тарифу на послуги з диспетчерського (оперативно-технологічного) управління ДП «НЕК «Укренерго» на II півріччя 2019 року».

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 01.08.2019 у справі № 640/12695/19 замінено захід забезпечення позову, встановлений ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 27.06.2019 у справі № 640/11330/19, а саме: зупинено дію постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 07.06.2019 № 954 «Про встановлення тарифу на послуги з передачі електричної енергії ДП «НЕК «Укренерго» на II півріччя 2019 року» щодо AT «Нікопольський завод феросплавів», AT «Запорізький завод феросплавів», AT «Покровський гірничо- збагачувальний комбінат», AT «Марганецький гірничо-збагачувальний комбінат» та AT «Дніпроазот»; зупинено дію постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 07.06.2019 № 955 «Про встановлення тарифу на послуги з диспетчерського (оперативно-технологічного) управління ДП «НЕК «Укренерго» щодо AT «Нікопольський завод феросплавів», AT «Запорізький завод феросплавів», AT «Покровський гірничо-збагачувальний комбінат», AT «Марганецький гірничо-збагачувальний комбінат», AT «Дніпроазот».

Отже, дію постанови до 01.08.2019 зупинено щодо всіх учасників ринку електричної енергії, а з 01.08.2019 зупинено лише щодо визначеного кола суб'єктів.

Водночас, постановою НКРЕКП від 12.07.2019 № 1411 визнана такою, що з 01.08.2019 втратила чинність постанова НКРЕКП від 07.06.2019 № 954.

Постановою НКРЕКП від 12.07.2019 № 1411 було встановлено новий тариф, однак вказана постанова підлягає застосуванню лише з 01.08.2019 та зворотної сили не має, у зв'язку з чим відсутні підстави для її застосування до спірних правовідносин, які стосуються липня 2019 року.

Крім того, відповідно до п. 6.4. Договору (у редакції, що діяла до 07.02.2020), у разі зміни Регулятором тарифу на послугу з передачі електричної енергії ОСП здійснює розрахунок належної до сплати вартості Послуги за новим тарифом, починаючи з дня набрання чинності рішенням Регулятора про зміну тарифу.

Тому, Відповідачем було здійснено всі необхідні оплати у встановлені строки та у відповідних розмірах відразу після вступу в силу Постанови НКРЕКП від 12.07.2019 № 1411, у зв'язку з чим прострочення попередньої оплати в липні та серпні 2019 року не відбулося.

Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг № 766 від 08.04.2020 року «Про дії учасників ринку електричної енергії у період дії карантину та обмежувальних заходів, пов'язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)» на період дії карантину або обмежувальних заходів, пов'язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19), та протягом 30 днів з дня його відміни (далі - період дії карантину) надано настанови, зокрема, Оператору системи передачі (який виконує функцію Адміністратора розрахунків) не застосовувати до електропостачальників заходи, передбачені підпунктами 1 - 6 пункту 1.7.2 глави 1.7 розділу І Правил ринку, затверджених постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, від 14 березня 2018 року № 307, та заходи, передбачені пунктом 5.7 Типового договору про надання послуг з передачі електричної енергії, що є додатком 6 до Кодексу системи передачі, затвердженого постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, від 14 березня 2018 року № 309. Електропостачальники не набувають статусу «Дефолтний».

А, відповідно до п. 5.7 Типового договору про надання послуг з передачі електричної енергії, що є додатком 6 до Кодексу системи передачі, у випадку порушення будь-яких термінів розрахунку за цим Договором Користувач сплачує ОСП пеню в розмірі 0,1 % (але не більше подвійної облікової ставки Національного банку України, що діяла у період, за який сплачується пеня) від суми боргу за кожен день прострочення платежу, ураховуючи день фактичної оплати.

Отже, на період дії карантину або обмежувальних заходів, пов'язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19), а саме з 08.04.2020 по 27.01.2021, Оператору системи передачі ЗАБОРОНЕНО застосовувати до електропостачальників будь-які санкції за порушення термінів розрахунку.

Позивач зазначає, що зміни до типового договору, які були внесені нормативно-правовими актами, необхідно додатково погоджувати з учасниками ринку.

Відповідач вважає таку позицію хибною виходячи з того, що відповідно до п. 5.5. Кодексу системи передачі, Договір про надання послуг з передачі електричної енергії укладається за типовою формою, яка затверджується Регулятором.

Типова форма Договору про надання послуг з передачі електричної енергії є Додатком № 6 до Кодексу системи передачі.

Частиною 2 статті 179 Господарського кодексу України передбачено, що Кабінет Міністрів України, уповноважені ним або законом органи виконавчої влади можуть рекомендувати суб'єктам господарювання орієнтовні умови господарських договорів (примірні договори), а у визначених законом випадках - затверджувати типові договори.

Таким чином, свобода договору, закріплена в статтях 6, 627 Цивільного кодексу України, яка полягає в тому, що сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору, не є безмежною і у разі якщо актом цивільного законодавства передбачена обов'язковість положень цього акта для сторін договору, вони не мають права відступити від цих положень (ч.З ст. 6 ЦК).

Зокрема, пункт 5.5 КСП передбачає обов'язок учасників ринку електричної енергії укласти Договір про надання послуг з передачі електричної енергії лише на основі типового договору.

За змістом ч. 3 ст. 6, ч.І ст. 630 ЦК України, умови типового договору, що набули юридично обов'язкового значення в силу дії актів цивільного законодавства, є обов'язковими для сторін договору, які не мають права відступити від їх положень і врегулювати свої відносини на власний розсуд.

Тому, враховуючи зазначені вимоги законодавства в укладений Договір вносилися зміни відповідно до постанов Регулятора.

Позивач у Відповіді на відзив зазначив, що НЕК «УКРЕНЕРГО» нараховувало вартість послуги з передачі електричної енергії за липень 2019 виходячи з тарифу 347,43 грн./МВт*год, а за серпень 2019 - 312,14 грн./МВт*год.

Однак, Відповідач вважає, що здійснив всі необхідні оплати у встановлені строки та у відповідних розмірах, у зв'язку з чим прострочення попередньої оплати в липні та серпні 2019 року не відбулося.

Крім того, суд звертає увагу на додані до матеріалів справи Рахунки-фактури від 10.07.2019, 15.07.2019та 19.07.2019 в яких зазначено, що через тимчасове припинення в судовому порядку дії постанов НКРЕКП від 07.06.2019 №954 та №955 про встановлення тарифів ДП «НЕК «УКРЕНЕРГО» на II півріччя 2019 р., в липні 2019 р. ДП «НЕК «УКРЕНЕРГО» виставлятиме рахунки за договорами на послуги з передачі електричної енергії по тарифу, який діяв до 1 липня 2019 р. Тобто відповідно до постанови НКРЕКП від 12.12.2018 №1905, якою встановлено єдиний тариф для компанії на III квартал 2019 року - 57,40 грн./МВт*год.

Отже, позиція Позивача не є однозначною через що і сам Позивач не може визначитися із тарифом, який мав застосовуватися в липні та серпні 2019 року.

Позивач також не виставляв Відповідачу окремого рахунку на суму пені та/або штрафу, як це передбачено абз. 4 п. 5.7 Типового договору у діючій редакції.

Також, п. 10.3. Типового договору у редакції що діяла станом на липень та серпень 2019, було передбачено, що у разі несвоєчасної оплати Користувачем отриманої Послуги ОСП направляє Користувачу письмове повідомлення із зазначенням суми заборгованості та кінцевого терміну її оплати, проте доказів надсилання письмового повідомлення Позивач не надає, що свідчить про належність виконання своїх зобов'язань Відповідачем.

Позивач не заперечує та погоджується з тим, що Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг № 766 від 08.04.2020 року «Про дії учасників ринку електричної енергії у період дії карантину та обмежувальних заходів, пов'язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)» на період дії карантину або обмежувальних заходів, пов'язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19), та протягом 30 днів з дня його відміни (далі - період дії карантину) надано настанови, зокрема, Оператору системи передачі (який виконує функцію Адміністратора розрахунків) не застосовувати до електропостачальників заходи, передбачені пунктом 1.7.5 глави 1.7 розділу І Правил ринку, затверджених постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, від 14 березня 2018 року № 307, та заходи, передбачені пунктом 5.7 Типового договору про надання послуг з передачі електричної енергії, що є додатком 6 до Кодексу системи передачі, затвердженого постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, від 14 березня 2018 року № 309. Електропостачальники не набувають статусу «Дефолтний».

Відповідно до п. 5.7 Типового договору про надання послуг з передачі електричної енергії, що є додатком 6 до Кодексу системи передачі, у випадку порушення будь-яких термінів розрахунку за цим Договором Користувач сплачує ОСП пеню в розмірі 0,1 % (але не більше подвійної облікової ставки Національного банку України, що діяла у період, за який сплачується пеня) від суми боргу за кожен день прострочення платежу, ураховуючи день фактичної оплати.

Отже, на період дії карантину або обмежувальних заходів, пов'язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19), а саме з 08.04.2020 по 27.01.2021, Оператору системи передачі заборонено застосовувати до електропостачальників будь-які санкції за порушення термінів розрахунку.

Позивач також зазначив, що відновив застосування до Відповідача штрафних санкцій після скасування заборони, а саме після прийняття НКРЕКП Постанови №93 від 27 січня 2021 року. Згідно викладених тверджень та наданих розрахунків Позивач нараховує штрафні санкції за минулі періоди, в яких було заборонено їх застосування.

Відповідач вважає, що така позиція є протиправною, адже за загальновизнаним принципом права закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі. Цей принцип закріплений у частині першій статті 58 Конституції України, за якою дію нормативно-правового акта в часі треба розуміти так, що вона починається з моменту набрання цим актом чинності і припиняється з втратою ним чинності, тобто до події, факту застосовується той закон або інший нормативно-правовий акт, під час дії якого вони настали або мали місце.

«Суть положення статті 58 Конституції України про незворотність дії законів та інших нормативно-правових актів у часі, на яке посилався Вищий арбітражний суд України, полягає в тому, що дія законів та інших нормативно-правових актів поширюється на ті відносини, які виникли після набуття ними чинності <...>, і не поширюється на правовідносини, які виникли і закінчилися до набуття такої чинності <...>.» (абзац другий пункту 4 мотивувальної частини рішення Конституційного Суду України у справі за конституційним зверненням відкритого акціонерного товариства "Концерн Стирол" щодо офіційного тлумачення положення абзацу першого пункту 1 частини першої статті 12 Господарського процесуального кодексу України (справа про оспорювання актів у господарському суді) від 2 липня 2002 року № 13-рп/2002).

Крім того, неустойка має на меті, насамперед, стимулювати боржника до виконання основного грошового зобов'язання та не може становити непомірний тягар для споживача і бути джерелом отримання невиправданих додаткових прибутків для кредитора. Таку правову позицію викладено в рішенні Конституційного Суду України від 11.07.2013 №7-рп/2013.

Законодавець у ЦК України прямо зазначає, що цивільні права та обов'язки можуть виникати з дій громадян і організацій, які хоча й не передбачені в законі, але в силу загальних засад і змісту цивільного законодавства породжують цивільні права і обов'язки.

Якщо цивільні відносини не врегульовані цим Кодексом, іншими актами цивільного законодавства або договором, вони регулюються тими правовими нормами цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, що регулюють подібні за змістом цивільні відносини.

Таким чином, до правовідносин з передачі електричної енергії мають також застосовуватися і положення ст. 693 ЦК України та ст. 538 ЦК України.

Отже, нездійснення Відповідачем до моменту поставки товару його попередньої оплати в силу приписів ст. 538 ЦК України не дає Позивачу права вимагати його оплати, і як наслідок у Позивача не виникає права нарахування на відповідну суму попередньої оплати на підставі положень ч. 2 ст. 625, ст. 549 ЦК України та умов договору 3% річних і пені, - у зв'язку з чим нарахування 3 % річних і пені у загальному розмірі 2 400 686,79 грн. є безпідставним і необгрунтованим.

Відповідно до абз. 4 п. 5.7 Типового договору, ОСП направляє Користувачу окремий рахунок на суму пені та/або штрафу протягом 5 робочих днів після виявлення порушення. Рахунок підлягає оплаті протягом 3 робочих днів від дати отримання.

Пунктами 9.3. - 9.4. Типового договору передбачено, що у разі несвоєчасної оплати Користувачем отриманої Послуги ОСП направляє Користувачу письмове повідомлення із зазначенням суми заборгованості та кінцевого терміну її оплати. У разі несплати заборгованості Користувачем ОСП має право направити Користувачу письмове попередження щодо можливого припинення надання Послуги відповідно до вимог КСП.

Рахунки, акти приймання-передачі, акти звірки розрахунків, будь-які повідомлення за цим Договором повинні направлятися однією Стороною іншій електронною поштою або факсимільним повідомленням, а також повинні бути обов'язково підтверджені рекомендованим листом, іншим поштовим відправленням або доставлені кур'єром під розписку за адресою, зазначеною в цьому Договорі.

Рахунки, акти приймання-передачі, акти звірки розрахунків, повідомлення вважаються отриманими Стороною: у день їх доставки кур'єром, що підтверджується квитанцією про вручення одержувачеві, що підписується його уповноваженим представником; у день особистого вручення, що підтверджується підписом одержувача та/або реєстрацією вхідної кореспонденції, або третій календарний день від дати отримання поштовим відділенням зв'язку, в якому обслуговується одержувач (у разі направлення поштою рекомендованим листом).

Звертаємо увагу також і на позицію Позивача, який зазначає, що Типовий договір не регулює відносини, а умовами підписаного договору не передбачено обов'язку Позивача направляти будь-яких повідомлень, рахунків та здійснювати досудове врегулювання спору.

Однак, зазначена позиція знову ж таки спростовується наданими Позивачем документами, а саме Додатковою угодою від 14.08.2019 до Договору про надання послуг з передачі електричної енергії від 01.01.2019 №0204-02024, в пунктах 10.3, 10.4 та 12.1 якої передбачено протилежне.

Зазначене свідчить, що Позивач передчасно звернувся до суду із даним позовом не намагаючись вирішити розбіжності шляхом переговорів, адже вжиття досудового врегулювання спору передбачено нормами та положеннями спеціального законодавства, зокрема Типовим договором про надання послуг з передачі електричної енергії, що є Додатком 6 до Кодексу системи передачі.

Позивачем не надано належних, допустимих та вірогідних доказів, які б підтверджували погодження планових обсягів передачі, доказів надання Відповідачу окремого рахунку на суму пені та/або штрафу, доказів направлення Відповідачу письмових повідомлень із зазначенням суми заборгованості та кінцевого терміну її оплати, рекомендованих листів на підтвердження рахунків, актів приймання-передачі, актів звірки розрахунків

Відповідно до ст. 77 ГПК України обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.

Виходячи з викладеного, суд не вбачає підстав для задоволення позову у даній справі, витрати по оплаті позову судовим збором підлягають покладенню на позивача.

Керуючись ст. ст. 129, 232-233, 237-238, 240 Господарського процесуального кодексу України, суд

ВИРІШИВ:

В позові відмовити повністю.

Дане рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. Апеляційна скарга може бути подана протягом двадцяти днів з дня складення повного тексту рішення відповідно до ст. ст. 240-241 Господарського процесуального кодексу України .

Повний текст рішення підписано 07.09.2021 року.

Суддя Л.Я. Мальована