СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. КИЄВА
ун. № 759/18068/21
пр. № 3/759/6846/21
27 серпня 2021 року суддя Святошинського районного суду міста Києва Жмудь Вікторія Олексіївна, розглянувши матеріали, які надійшли зі Святошинського УП ГУНП в м. Києві, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки с. Диканька Диканського р-ну Полтавської обл., українки, громадянки України, номер картки фізичної особи - платника податків невідомий, яка офіційно не працює, зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 , та проживає за адресою: АДРЕСА_2 ,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 156 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ОСОБА_1 09.07.2021 о 20 год. 30 хв., перебуваючи за адресою: м. Київ, пр. Академіка Палладіна, 5, здійснювала торгівлю алкогольними напоями сумнівної якості, а саме горілкою. Своїми діями ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 156 КУпАП.
У судове засідання ОСОБА_1 , будучи належним чином повідомленою про дату та час розгляду справи, не з'явилась. Жодних клопотань на адресу суду не надходило.
Слід зазначити, що відповідно до положень ст. 19 Закону України «Про міжнародні договори України» та ст. 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» при розгляді справ суди застосовують Конвенцію та практику Європейського суду з прав людини як джерело права.
У своїх рішеннях ЄСПЛ визначає правові підходи щодо розуміння порушення права особи на участь у судовому розгляді як з точки зору принципу процесуальної рівності, так й самої процесуальної поведінки сторони провадження, та наголошує, що сторони в розумні інтервали часу мають вживати заходів, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження («Олександр Шевченко проти України», «Трух проти України», «Пономарьов проти України»).
За таких обставин, враховуючи принцип судочинства, яким визнано пріоритет публічного інтересу над приватним, суддя вважає за можливе провести розгляд справи за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, оскільки безпідставне умисне затягування справи нівелює завдання КУпАП, яким є охорона конституційного ладу України, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції, законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством (стаття 1 КУпАП).
Також слід зазначити, що положеннями ст. 268 КУпАП не містять заборони щодо розгляду справи про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 156 КУпАП, без обов'язкової присутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.
Ретельно дослідивши матеріали справи про адміністративні правопорушення, а саме: протокол про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 387929 від 09.07.2021, який складений стосовно ОСОБА_1 ; рапорт ДОП Святошинського УП ГУ НП в м. Києві лейтенанта поліції Харченко Д. від 09.07.2021; письмові пояснення ОСОБА_2 від 09.07.2021; розписку ОСОБА_1 про отримання на відповідальне зберігання вилученого у неї товару від 09.07.2021; протокол огляду та вилучення від 09.07.2021; довідка ДОП Святошинського УП ГУНП в м. Києві лейтенанта поліції Харченко Д. від 09.07.2021 про те, що при перевірці бази УІТ «АРМОР», ОСОБА_1 протягом останнього календарного року до адміністративної відповідальності не притягувалась, суддя дійшла такого висновку.
З протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 387929 від 09.07.2021, вбачається, що ОСОБА_1 09.07.2021 о 20 год. 30 хв., перебуваючи за адресою: м. Київ, пр. Академіка Палладіна, 5, здійснювала торгівлю алкогольними напоями сумнівної якості, а саме горілкою.
Разом з тим, положеннями ч. 1 ст. 156 КУпАП встановлено адміністративну відповідальність за роздрібну або оптову торгівлю алкогольними напоями чи тютюновими виробами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, без марок акцизного податку чи з підробленими марками цього податку.
Об'єктивна сторона правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 156 КУпАП полягає у порушенні правил роздрібної чи оптової торгівлі алкогольними напоями чи тютюновими виробами рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, без марок акцизного податку чи з підробленими марками цього податку.
Таким чином, враховуючи вище викладене, провівши аналіз досліджених та ретельно перевірених у судовому засіданні доказів в їх сукупності, вважаю, що у діях ОСОБА_1 відсутні подія і склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 156 КУпАП.
Відповідно до п. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.
З огляду на вище наведене, провадження в справі про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 підлягає закриттю на підставі п. 1 ст. 247 КУпАП, а саме у зв'язку з відсутністю в її діях подій і складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 156 КУпАП.
Враховуючи викладене та керуючись ч. 1 ст. 9, п. 1 ст. 247, ч. 1 ст. 156, ст. 245, 251, 252, 280, 283-285, 294 КУпАП, суддя,
Провадження в справі про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 156 КУпАП, стосовно ОСОБА_1 закрити на підставі п. 1 ст. 247 КУпАП - у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення. Апеляційна скарга подається до Апеляційного суду міста Києва через Святошинський районний суд міста Києва.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя Святошинського
районного суду міста Києва В.О. Жмудь