Справа № 504/3066/21
Провадження № 1-кс/504/841/21
03.09.2021смт.Доброслав
Комінтернівський районний суд Одеської області у складі:
слідчого судді - ОСОБА_1 ,
секретаря - ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні смт. Доброслав Одеської області клопотання прокурора Доброславської окружної прокуратури ОСОБА_3 , про продовження строку досудового розслідування до повідомлення особі про підозру по кримінальному провадженню №12020160330000610 від 17.06.2020, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 239 КК України,-
01.09.2021 року до Комінтернівського районного суду Одеської області надійшло клопотання прокурора Доброславської окружної прокуратури ОСОБА_3 , про продовження строку досудового розслідування до повідомлення особі про підозру по кримінальному провадженню №12020160330000610 від 17.06.2020, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 239 КК України.
Досудовим слідством встановлено, що 1до чергової частини Лиманського ВП ГУНП в Одеській області надійшла заява від голови громадської організації «Центр Екологічної безпеки», щодо бездіяльності органів місцевої та державної влади з приводу створення несанкціонованого сміттєзвалища, яке загрожує життю та безпеці людей на території селища Іванове, Одеського району Одеської області.
17.06.2020 за даним фактом відповідні відомості внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12020160330000610.
Правова кваліфікація кримінального правопорушення ч. 1 ст. 239 КК України, а саме - забруднення або псування земель речовинами, відходами чи іншими матеріалами, шкідливими для життя, здоров'я людей або довкілля, внаслідок порушення спеціальних правил, якщо це створило небезпеку для життя, здоров'я людей чи довкілля, що відповідно до ст.12 КК України, відноситься до категорії не тяжких злочинів.
З метою встановлення обставин, які підлягають доказуванню у даному кримінальному провадженні, у ході досудового розслідування проведено ряд слідчих (розшукових) дій, а саме: витребувано з установ та організацій документи, які цікавлять орган досудового розслідування та крім цього допитано ряд осіб у процесуальному статусі свідків, які, в свою чергу, в силу короткого строку досудового розслідування не надали змоги встановити причетних осіб до вчинення злочину.
Також, у ході досудового слідства було проведено ряд оперативно-розшукових заходів та слідчих дій, направлених на встановлення особи, яка вчинила вищевказаний злочин для притягнення її до відповідальності, а також встановлення свідків та очевидців вищевказаного злочину, однак, інформації, яка має інтерес для слідства добуто не було.
Враховуючи викладене, виникла необхідність у продовженні строків досудового розслідування у кримінальному провадженні №12020160330000610 від 17.06.2020 до повідомлення особі про підозру.
Відповідно до ч. 1ст. 219 КПК України, строк досудового розслідування з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня повідомлення особі про підозру становить дванадцять місяців - у кримінальному провадженні щодо нетяжкого злочину.
Відповідно до ч. 1ст. 294 КПК України, якщо досудове розслідування злочину до моменту повідомлення особі про підозру неможливо закінчити у строк, зазначений у частині другій КПК України, вказаний строк може бути продовжений неодноразово слідчим суддею за клопотанням прокурора або слідчого, погодженого з прокурором, на строк, встановлений пунктами 2 і 3 частини четвертої статті 219 цього Кодексу.
Відповідно до п. 2 ч. 4ст. 219 КПК України, загальний строк досудового розслідування не може перевищувати шести місяців із дня повідомлення особі про підозру у вчиненні нетяжкого злочину.
Враховуючи вищезазначене, а також те, що проведеними оперативно-розшуковими заходами встановити особу, яка вчинила даний злочин та повідомити їй про підозру не надалося можливим, строк досудового розслідування спливає, однак, закінчити розслідування кримінального провадження в терміни, передбачені 219 КПК України, не надається можливим внаслідок складності провадження, значного обсягу запланованих процесуальних та слідчих (розшукових) дій, результати яких мають значення для судового розгляду, тому прокурор просить слідчого суддю продовжити строк досудового розслідування у кримінальному провадженні №12020160330000610 від 17.06.2020 року до 6 (шести) місяців.
В судове засіданні слідчий та прокурор не з'явилися, надали заяви про розгляд клопотання за їх відсутності.
Дослідивши клопотання та додатки, додані до нього, вважаю, що є підстави для продовження строку досудового розслідування, так як за вчинений ним злочин покарання передбачено у виді позбавлення волі, враховуючи те, що для виконання зазначених слідчих (розшукових) та інших процесуальних дій і закінчення кримінального провадження необхідний строк не шести місяців, а також з метою забезпечення виконання процесуальних рішень.
Строк досудового розслідування з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня повідомлення особі про підозру становить:
1) дванадцять місяців - у кримінальному провадженні щодо нетяжкого злочину;
2) вісімнадцять місяців - у кримінальному провадженні щодо тяжкого або особливо тяжкого злочину.
Досудове розслідування повинно бути закінчено:
1) протягом сімдесяти двох годин - у разі повідомлення особі про підозру у вчиненні кримінального проступку або затримання особи в порядку, передбаченому частиною четвертою статті 298-2цього Кодексу;
2) протягом двадцяти діб - у разі повідомлення особі про підозру у вчиненні кримінального проступку у випадках, якщо підозрюваний не визнає вину або необхідності проведення додаткових слідчих (розшукових) дій, або вчинення кримінального проступку неповнолітнім;
3) протягом одного місяця - у разі повідомлення особі про підозру у вчиненні кримінального проступку, якщо особою заявлено клопотання про проведення експертизи у випадку, передбаченому частиною другою статті 298-4цього Кодексу;
4) протягом двох місяців з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні злочину.
Строк досудового розслідування може бути продовжений у порядку, передбаченому параграфом 4глави 24 цього Кодексу. При цьому загальний строк досудового розслідування не може перевищувати:
1) одного місяця з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні кримінального проступку у випадках, передбачених пунктами 1 і 2 частини третьої цієї статті;
2) шести місяців із дня повідомлення особі про підозру у вчиненні нетяжкого злочину;
3) дванадцяти місяців із дня повідомлення особі про підозру у вчиненні тяжкого або особливо тяжкого злочину.
Відповідно до ч. 1ст. 294 КПК України, якщо досудове розслідування злочину до моменту повідомлення особі про підозру неможливо закінчити у строк, зазначений у частині другій статті 219 цього Кодексу, вказаний строк може бути продовжений неодноразово слідчим суддею за клопотанням прокурора або слідчого, погодженого з прокурором, на строк, встановлений пунктами 2 і 3 частини четвертої статті 219 цього Кодексу.
У відповідності дост.295 КПК України продовження строку досудового розслідування кримінального правопорушення, у випадку, визначеному пунктом 1 частини третьої статті 294 цього Кодексу, здійснюється за клопотанням слідчого або прокурора, який здійснює нагляд за додержанням законів під час проведення цього досудового розслідування.
У випадках, передбачених статтею 294 цього Кодексу, продовження строку досудового розслідування здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, постановленої за відповідним клопотанням прокурора або слідчого.
Якщо з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні злочину досудове розслідування (досудове слідство) неможливо закінчити у строк, зазначений у пункті 2 частини другої статті 219 цього Кодексу, він може бути продовжений в межах строків, встановлених пунктами 2 і 3 частини четвертої статті 219 цього Кодексу.
Керуючись ст.ст.219,294,295,295-1 КПК України, слідчий суддя-
Клопотання прокурора Доброславської окружної прокуратури ОСОБА_3 , про продовження строку досудового розслідування до повідомлення особі про підозру по кримінальному провадженню №12020160330000610 від 17.06.2020, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 239 КК України - задовольнити.
Продовжити строк досудового розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань №12020160330000610 від 17.06.2020, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 239 КК України строком на 6 (шість) місяців, тобто до 12.03.2022.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя: ОСОБА_1