Справа № 581/486/21
Провадження № 3/581/243/21
07 вересня 2021 року селище Липова Долина
Суддя Липоводолинського районного суду Сумської області Сізов Д.В., у присутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши у відкритому судовому засіданніу залі суду матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно
ОСОБА_1 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрований по АДРЕСА_1 , проживає по АДРЕСА_2 , паспорт НОМЕР_1 , офіційно не працює,
про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 173-2 КУпАП,
13 серпня 2021 року близько 10 год. ОСОБА_1 по АДРЕСА_3 вчинив відносно своєї матері ОСОБА_2 домашнє насильство, а саме: висловлювався в адресу останньої нецензурною лайкою та погрожував фізичною розправою, чим завдав психологічної шкоди здоров'ю потерпілої.
У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину визнав повністю та пояснив, що 13 серпня 2021 року близько 10 год., перебуваючи в господарстві своєї матері по АДРЕСА_3 , вчинив домашнє насильство відносно своє матері, а саме: висловлювався в її адресу нецензурною лайкою та погрожував фізичною розправою.
Факт вчинення ОСОБА_1 вказаного адміністративного правопорушення при зазначених вище обставинах, стверджується такими доказами:
протоколом про адміністративне правопорушення від 13 серпня 2021 року, в якому викладена узагальнена сутність вчиненого домашнього насильства відносно потерпілої;
письмовими поясненнями потерпілої ОСОБА_2 , з яких вбачається, що близько 10 год. 13 серпня 2021 року її син ОСОБА_1 , перебуваючи в стані алкогольного сп'яніння, висловлювався в її адресу нецензурною лайкою та погрожував фізичною розправою;
письмовими та наданими в суді показами ОСОБА_1 .
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» домашнє насильство - діяння (дії або бездіяльність) фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, що вчиняються в сім'ї чи в межах місця проживання або між родичами, або між колишнім чи теперішнім подружжям, або між іншими особами, які спільно проживають (проживали) однією сім'єю, але не перебувають (не перебували) у родинних відносинах чи у шлюбі між собою, незалежно від того, чи проживає (проживала) особа, яка вчинила домашнє насильство, у тому самому місці, що й постраждала особа, а також погрози вчинення таких діянь.
Заслухавши особу, що притягується до адміністративної відповідальності, дослідивши письмові докази, з'ясувавши обставини вчинення правопорушення, суд вважає, що ображаючи свою матір нецензурними словами, ОСОБА_1 своїми діями завдав шкоди психічному здоров'ю потерпілої, які суд кваліфікує за ч. 1 ст. 173-2 КУпАП України, як вчинення домашнього насильства.
Обставин, які пом'якшують або обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, відповідно до ст. 34, 35КУпАП, суд не вбачає.
Враховуючи положення ст. 33 КУпАП та беручи до уваги характер вчиненого правопорушення, особу порушника, майновий стан (не працює), вважаю доцільним застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір.
Керуючись ст. 221, 245, 280, 283, 284 КУпАП, суд
Притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 173-2 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді у виді штрафу в розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 170 грн.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави 454 грн. 00 коп. судового збору, який підлягає зарахуванню до державного бюджету за наступними реквізитами: отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106; код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001; код класифікації доходів бюджету: 22030106.
Постанова судді може бути оскаржена до Сумського апеляційного суду через Липоводолинський районний суд Сумської області шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Д. В. Сізов