Ухвала від 03.09.2021 по справі 761/27203/21

Ухвала

03 серпня 2021 року

м. Київ

справа №761/27203/21

провадження №22-ц/824/13576/2021

Київський апеляційний суд у складі колегії суддів судової палати з розгляду цивільних справ Кравець В.А., вирішуючи питання про відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою позивача ОСОБА_1 на ухвалу Шевченківського районного суду м. Києва від 02 серпня 2021 року про відмову у забезпеченні позову у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - нотаріус Гайдамака Олена Миколаївна про визнання розміру частки у праві спільної сумісної власності та визнання права власності в порядку спадкування за законом, -

ВСТАНОВИВ:

У липні 2021 року позивач ОСОБА_1 звернулася до суду із заявою про забезпечення позову.

Ухвалою Шевченківського районного суду м. Києва від 02 серпня 2021 року у задоволенні заяви відмовлено.

Не погоджуючись з указаною ухвалою, 30 серпня 2021 року позивач ОСОБА_1 звернувся безпосередньо до Київського апеляційного суду з апеляційною скаргою.

Згідно з вимогами статті 354 ЦПК України апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом 15 днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення не було вручене у день його складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Отже, апелянтом пропущено строк на апеляційне оскарження ухвали суду першої інстанції.

Безпосередньо в апеляційній скарзі ОСОБА_1 порушує питання про поновлення строку на апеляційне оскарження ухвали суду першої інстанції та зазначає, що повний текст вказаної ухвали ОСОБА_1 станом на дату звернення до суду з апеляційною скаргою не отримано, а про її існування стало відомо з Єдиного державного реєстру судових рішень.

З огляду на викладене, суд доходить висновку, що апелянт пропустив строк на апеляційне оскарження рішення суду з поважних причин, що є підставою для його поновлення.

Судовий збір за подання апеляційної скарги на ухвалу суду першої інстанції сплачено в порядку та розмірі, визначених законом.

Київським апеляційним судом перевірено зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України відповідно до ч. 2 ст. 9 Закону України «Про судовий збір».

Положеннями статті 55 Конституції України закріплено, що права і свободи людини і громадянина захищаються судом. Кожен має право будь-якими не забороненими законом засобами захищати свої права і свободи від порушень і протиправних дій.

Відповідно до статті 129 Конституції України однією з основних засад судочинства є забезпечення права на апеляційний перегляд справи, а згідно зі статтею 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод таке конституційне право забезпечується судовими процедурами, які повинні бути справедливими.

Отже, з урахуванням наведеного, суд уважає, що апелянт має право на апеляційний перегляд справи, подана ним апеляційна скарга відповідає вимогам щодо форми та змісту, встановлених статтею 356 ЦПК України.

Перешкод для відкриття апеляційного провадження у справі судом апеляційної інстанції не встановлено.

Відповідно до вимог статті 359 ЦПК України про відкриття апеляційного провадження у справі суд апеляційної інстанції постановляє ухвалу.

Керуючись ст. ст. 354, 356, 359, 360 ЦПК України, -

УХВАЛИВ:

Поновити позивачу ОСОБА_1 строк на апеляційне оскарження ухвали Шевченківського районного суду м. Києва від 02 серпня 2021 року.

Відкрити апеляційне провадження за апеляційною скаргою позивача ОСОБА_1 на ухвалу Шевченківського районного суду м. Києва від 02 серпня 2021 року про відмову у забезпеченні позову у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - нотаріус Гайдамака Олена Миколаївна про визнання розміру частки у праві спільної сумісної власності та визнання права власності в порядку спадкування за законом.

Копії ухвали про відкриття провадження, апеляційної скарги та додані до неї матеріали надіслати учасникам справи.

Витребувати з Шевченківського районного суду м. Києва матеріали цивільної справи № 761/27203/21, необхідні для розгляду апеляційної скарги.

Відзив на апеляційну скаргу у письмовій формі, з урахуванням вимог статті 360 ЦПК України, учасники справи мають право подати до Київського апеляційного суду протягом 5 днів з дня отримання копії ухвали про відкриття апеляційного провадження. До відзиву додаються докази надсилання (надання) копій відзиву та доданих до нього документів іншим учасникам справи.

Відсутність відзиву на апеляційну скаргу не перешкоджає перегляду рішення суду першої інстанції.

Ухвала набирає законної сили з дня її постановлення, оскарженню в касаційному порядку не підлягає.

Суддя В.А. Кравець

Попередній документ
99402028
Наступний документ
99402030
Інформація про рішення:
№ рішення: 99402029
№ справи: 761/27203/21
Дата рішення: 03.09.2021
Дата публікації: 08.09.2021
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Київський апеляційний суд
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто: рішення набрало законної сили (20.05.2024)
Дата надходження: 29.07.2021
Предмет позову: за позовом Линник О.С. до Линник Т.В., третя особа: нотаріус Гайдамака О.М. про визнання розміру частки у праві спільної сумісної власності та визнання права власності в порядку спадкування за законом
Розклад засідань:
06.02.2026 08:58 Шевченківський районний суд міста Києва
06.02.2026 08:58 Шевченківський районний суд міста Києва
06.02.2026 08:58 Шевченківський районний суд міста Києва
06.02.2026 08:58 Шевченківський районний суд міста Києва
06.02.2026 08:58 Шевченківський районний суд міста Києва
06.02.2026 08:58 Шевченківський районний суд міста Києва
06.02.2026 08:58 Шевченківський районний суд міста Києва
06.02.2026 08:58 Шевченківський районний суд міста Києва
06.02.2026 08:58 Шевченківський районний суд міста Києва
08.11.2021 10:30 Шевченківський районний суд міста Києва
08.02.2022 09:30 Шевченківський районний суд міста Києва
21.04.2022 11:00 Шевченківський районний суд міста Києва
13.10.2022 11:00 Шевченківський районний суд міста Києва
22.03.2023 09:00 Шевченківський районний суд міста Києва
01.04.2024 14:00 Шевченківський районний суд міста Києва
20.05.2024 15:00 Шевченківський районний суд міста Києва