Рішення від 03.09.2021 по справі 560/1938/21

Копія

Справа № 560/1938/21

РІШЕННЯ

іменем України

03 вересня 2021 рокум. Хмельницький

Хмельницький окружний адміністративний суд в особі головуючого-судді Тарновецького І.І. розглянувши в письмовому провадженні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління ДПС у Хмельницькій області про визнання протиправними та скасування рішень,

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з позовом до Головного управління ДПС у Хмельницькій області, в якому просить суд визнати протиправними та скасувати рішення про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату єдиного внеску №000/1981/0416 від 10 грудня 2020 року та №000/1980/0416 від 10 грудня 2020 року.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що оскаржувані рішення прийняті відповідачем протиправно, за відсутності на те правових підстав, а позивачем, в свою чергу, своєчасно сплачувався єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Ухвалою Хмельницького окружного адміністративного суду від 01.03.2020 відкрито провадження у адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи.

Відповідачем надано відзив на позов, в якому останній просив у задоволенні позову відмовити, оскільки не погоджується з позовними вимогами та вважає їх необґрунтованими, посилаючись на відповідність оскаржуваних рішень вимогам чинного законодавства.

Позивачем на адресу суду подано додаткові пояснення по справі, в яких ОСОБА_1 зазначила, що згідно, поданого відповідачем витягу з інтегрованої картки платника видно, що ОСОБА_1 постійно сплачує податки, і намагається платити їх на перед, про що свідчить постійна переплата. Також з ІКП видно, що нарахована самостійно платником сума 1632,62 грн. від 05.07.2019 була помилково сплачена на інший рахунок тим самим 05.07.2019, платіжне доручення № 794, в результаті чого по даному рахунку виникла переплата в сумі 3468,78 грн., яка повністю перекриває недоїмку у сумі 1377,42 грн. Така ж ситуація сталася і в квітні 2019 року коли сума 2571,18 грн. по платіжному дорученню №789 була сплачена не на той рахунок і виникла переплата у сумі 3305,82 грн., яка в свою чергу перекриває повністю суму недоїмки 1507,36 грн. Аналогічна ситуація і по іншим місяцям. А отже суми податків перераховані в повному обсязі і навіть більшому до Державного бюджету, але не на правильні коди класифікації доходів бюджету 71040000 та 7101000. Як видно з ІКП поданого відповідачем, на кінець 2019 року сплати вирівнялися і становлять повну сплату та переплату. Враховуючи викладене просила суд адміністративний позов задовольнити.

Розглянувши документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлено наступне.

Позивач - ОСОБА_1 перебуває на обліку у Шепетівському управлінні ГУ ДПС у Хмельницькій області з 29.08.2006 (номер державної реєстрації 2674000000000240) як фізична особа - підприємець.

Основним видом діяльності позивача є 46.90 «Неспеціалізована оптова торгівля».

З 01.01.2016 позивач перебуває на спрощеній системі оподаткування та являвся платником єдиного податку другої групи.

З 31.08.2006 позивач зареєстрований платником єдиного внеску за номером 6915/22223, код КВЕД по якому призначено клас ризику 46.90.

Згідно з рішенням ГУ ДПС у Хмельницькій області про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску від 10.12.2019 №000/1980/0416 на підставі частини десятої та пункту 2 частини одинадцятої статті 25 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" вирішено застосувати до ОСОБА_1 штраф за період з 20.10.2015 по 21.05.2019 у розмірі 842,07 грн. та нарахувати пеню у розмірі 95,14 грн. (0,1 % від суми недоїмки).

Згідно з рішенням ГУ ДПС у Хмельницькій області про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску від 10.12.2019 №000/1981/0416 на підставі частини десятої та пункту 2 частини одинадцятої статті 25 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" вирішено застосувати до ОСОБА_1 штраф за період з 22.01.2019 по 07.08.2019 у розмірі 955,01 грн. та нарахувати пеню у розмірі 47,56 грн. (0,1 % від суми недоїмки).

Рішенням ГУ ДПС у Хмельницькій області від 15.02.2021 № 1165/6/22-01-24-02-02 про результати розгляду скарги рішення від 10.12.2019 №000/1981/0416 та №000/1980/0416 залишено без змін, а скаргу позивача - без задоволення.

Вважаючи зазначені рішення протиправними, позивач звернувся з даним позовом до суду.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, що виникли між сторонами, суд виходить з наступного.

Правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку визначає Закон України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування".

За визначенням пункту другого частини першої статті 1 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) - консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Відповідно до статті 8 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" єдиний внесок не входить до системи оподаткування. Кошти, що надходять від сплати єдиного внеску та застосування фінансових санкцій відповідно до цього Закону, не можуть зараховуватися до Державного бюджету України, бюджетів інших рівнів та використовуватися на цілі, не передбачені законодавством про загальнообов'язкове державне соціальне страхування. Порядок нарахування, обчислення і сплати єдиного внеску визначається цим Законом, в частині адміністрування - Податковим кодексом України, та прийнятими відповідно до них нормативно-правовими актами центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику.

Згідно з частиною п'ятою статті 9 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" сплата єдиного внеску здійснюється на рахунки органів доходів і зборів, відкриті в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, для його зарахування, крім єдиного внеску, який сплачується у іноземній валюті розташованими за межами України підприємствами, установами, організаціями (у тому числі міжнародними) за працюючих у них громадян України, які працюють або постійно проживають за межами України, відповідно до договорів про добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Частина восьма статті 9 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" встановлює, що єдиний внесок сплачується за календарний місяць, не пізніше 20 числа наступного місяця. При цьому платники, зазначені у пункті першому частини першої статті 4 цього Закону, під час кожної виплати заробітної плати (доходу, грошового забезпечення), на суми якої (якого) нараховується єдиний внесок, одночасно з видачею зазначених сум зобов'язані сплачувати нарахований на ці виплати єдиний внесок у розмірі, встановленому для таких платників (авансові платежі).

Відповідно до статті 6 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" платник єдиного внеску зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати та сплачувати єдиний внесок.

Відповідно до частини одинадцятої статті 9 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" у разі несвоєчасної або не в повному обсязі сплати єдиного внеску до платника застосовуються фінансові санкції, передбачені цим Законом (частина одинадцята).

Нарахування штрафу і пені за несплату або несвоєчасну сплату страхувальниками страхових внесків передбачено статтею 25 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування".

Так, на суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення платежу (частина 10).

Процедура нарахування і сплати єдиного внеску страхувальниками, визначеними Законом України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", нарахування і сплати фінансових санкцій, стягнення заборгованості зі сплати страхових коштів органами доходів і зборів визначена Інструкцією про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 20 квітня 2015 року № 449 (далі - Інструкція).

Згідно з пунктами 1, 2 розділу VII Інструкції за порушення норм законодавства про єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до платників, на яких згідно із Законом покладено обов'язок нараховувати, обчислювати та сплачувати єдиний внесок, застосовуються фінансові санкції (штрафи та пеня) відповідно до Закону.

Відповідно до частини одинадцятої статті 25 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" до платників, визначених підпунктами 1- 4 пункту 1 розділу II цієї Інструкції, органи доходів і зборів застосовують штрафні санкції у таких розмірах: за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску на платників, які допустили зазначене порушення у період до 01 січня 2015 року, накладається штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум; за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску на платників, які допустили зазначене порушення, починаючи з 01 січня 2015 року накладається штраф у розмірі 20 відсотків своєчасно не сплачених сум.

При цьому складається рішення про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску за формою згідно з додатком 12 до цієї Інструкції.

Розрахунок цієї фінансової санкції здійснюється на підставі даних інформаційної системи органу доходів і зборів.

Пункт 4 Інструкції передбачає, що факти порушень законодавства, крім тих, що є предметом акта документальної перевірки, та тих, що зазначені у підпункті 2 пункту 2 цього розділу, посадова особа органу доходів і зборів оформляє актом довільної форми, в якому чітко викладається зміст порушення з обґрунтуванням порушених норм законодавчих актів. Такий акт про порушення надсилається (вручається) платнику разом із рішенням про застосування штрафних санкцій.

Відповідно до пункту 5 Інструкції на суму недоїмки платнику єдиного внеску нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотка на суму фактично сплаченої недоїмки за кожний день прострочення платежу.

Нарахування пені починається з першого календарного дня, що настає за днем закінчення строку внесення відповідного платежу, до дня його фактичної сплати (перерахування) включно.

Документи, які є підставою для нарахування пені: документи, що підтверджують суму єдиного внеску та строк її сплати, - звіт платника щодо нарахування єдиного внеску (з додатним значенням); вимога про донараховані суми єдиного внеску за актами документальних перевірок або повідомленням-розрахунком; рішення суду; документи, що підтверджують суму та дату погашення недоїмки за єдиним внеском, - виписки з рахунків у вигляді електронного реєстру розрахункових документів; корінець прибуткового документа про приймання установою банку платежів готівкою; звіт платника щодо нарахування єдиного внеску з від'ємним значенням; відомості або довідка (витяг) з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань; свідоцтво про смерть фізичної особи. Таким чином, а несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску на платників, які допустили зазначене порушення у період до 01 січня 2015 року, накладається штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум.

Таким чином, у разі несплати (неперерахування) або несвоєчасної сплати (несвоєчасного перерахування) єдиного внеску на платників єдиного внеску накладається штраф, розрахунок якого здійснюється на підставі даних інформаційної системи органу доходів і зборів, а на суму недоїмки платнику єдиного внеску нараховується пеня; при цьому факти порушень законодавства щодо несплати (неперерахування) або несвоєчасної сплати (несвоєчасного перерахування) єдиного внеску, оформлюються актом довільної форми, в якому чітко викладається зміст порушення з обґрунтуванням порушених норм законодавчих актів.

Разом із тим, у постановах Верховного Суду від 12.07.2019 у справі №813/753/18 та від 05.05.2020 у справі №813/933/17 висловлено позицію, що визначальним для вирішення справи є встановлення фактів несплати (несвоєчасної) сплати позивачем єдиного соціального внеску на підставі даних інформаційної системи органу доходів і зборів, а саме зворотного боку облікової картки платника єдиного соціального внеску.

Згідно копії інтегрованої картки платника податку - фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 , яка відображає оперативний облік нарахованих та сплачених сум до бюджету, а також суми штрафних санкцій та пені (нарахування яких здійснюється в автоматичному режимі), сплата ЄСВ здійснювалась з порушенням законодавчо встановлених термінів, що мало наслідком виникнення недоїмки.

Суд встановив, що позивачу за 3 квартал 2015 року нараховано єдиний внесок в сумі 1323,47 грн., граничний термін сплати ЄСВ - 19.10.2015, враховуючи переплату, що виникла на день подачі звітності, із нарахованої суми своєчасно сплачено - 1267,94 грн.

Станом на 20.10.2015 року виникла недоїмка в сумі 55,55 грн., яка погашена позивачем 12.11.2015.

На суму недоїмки нараховано штрафні санкції у сумі 11,11 грн. та пеню у сумі 1,33 грн.

Станом на 20.01.2016 у платника виникла недоїмка в сумі 55 грн., яка погашена 16.02.2016. Зазначена недоїмка виникла у зв'язку із тим, що позивачем при нарахуванні 19.01.2016 єдиного внеску в сумі 1434,51 грн. - своєчасно сплачено 1378,98 грн. На суму недоїмки - 55 грн., нараховано штрафні санкції у сумі 11,11 грн. та пеню у сумі 1,55 грн.

Станом на 20.04.2016 у платника виникла недоїмка в сумі 55 грн., яка погашена 12.05.2016. Зазначена недоїмка виникла у зв'язку із тим, що позивачем при нарахуванні 19.04.2016 єдиного внеску в сумі 909,48 грн. - своєчасно сплачено 853,95 грн. На суму недоїмки - 55 грн., нараховано штрафні санкції у сумі 11,11 грн. та пеню у сумі 1,28 грн.

Станом на 20.07.2016 у платника виникла недоїмка в сумі 39,70 грн., яка погашена -12.08.2016. Зазначена недоїмка виникла у зв'язку із тим, що позивачем при нарахуванні 19.07.2016 єдиного внеску в сумі 941,16 грн. - своєчасно сплачено 901,47 грн. На суму недоїмки - 39,69 грн., нараховано штрафні санкції у сумі 7,94 грн. та пеню у сумі 0,95 грн.

Станом на 20.10.2016 у платника виникла недоїмка в сумі 39,70 грн., яка погашена 16.11.2016. Зазначена недоїмка виникла у зв'язку із тим, що позивачем при нарахуванні 19.10.2016 єдиного внеску в сумі 957 грн. - своєчасно сплачено 917,31 грн. На суму недоїмки - 39,69 грн., нараховано штрафні санкції у сумі 7,94 грн. та пеню у сумі 1,11 грн.

Станом на 20.01.2018 у платника виникла недоїмка в сумі 703,75 грн., яка погашена 22.01.2018. Зазначена недоїмка виникла у зв'язку із тим, що позивачем при нарахуванні 19.01.2018 єдиного внеску в сумі 2112 грн. - своєчасно сплачено 1408,27 грн. На суму недоїмки - 703,73 грн., нараховано штрафні санкції у сумі 140,75 грн. та пеню у сумі 2,11 грн.

Станом на 22.01.2019 у платника виникла недоїмка в сумі 1753,2 грн., яка погашена 12.02.2019. Зазначена недоїмка виникла у зв'язку із тим, що позивачем при нарахуванні 21.01.2019 єдиного внеску в сумі 2457,18 грн. - своєчасно сплачено 704,00 грн. На суму недоїмки - 1753,18 грн., нараховано штрафні санкції у сумі 350,64 грн. та пеню у сумі 38,57 грн.

Станом на 20.04.2019 у платника виникла недоїмка в сумі 1507,35 грн., яка погашена 21.05.2019. Зазначена недоїмка виникла у зв'язку із тим, що позивачем при нарахуванні 19.05.2019 єдиного внеску в сумі 2754,18 грн. - своєчасно сплачено 1246,82 грн. На суму недоїмки - 1507,35 грн., нараховано штрафні санкції у сумі 301,47 грн. та пеню у сумі 4824 грн.

Зазначене підтверджується витягом із інтегрованої картки платника.

Також, з матеріалів справи судом встановлено, що позивачем подавалися до контролюючого органу Звіти по ЄСВ, де визначено базу нарахування та суму ЄСВ, що підлягала сплаті до бюджету, що відповідає інформації, що міститься в інтегрованій картці платника.

У зв'язку із несвоєчасною сплатою нарахованої суми єдиного соціального внеску, контролюючим органом прийнято рішення №000/1980/0416 відповідно до якого нараховано штрафні санкції в сумі 842,07 грн. та нараховано пеню у розмірі 95,14 грн.

Стосовно правомірності винесення рішення ГУ ДПС у Хмельницькій області про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску від 10.12.2019 №000/1981/0416, суд встановив наступне.

Як вбачається із інтегрованої картки платника станом на 22.01.2019 у позивача виникла недоїмка в сумі 1196,60 грн., яка погашена 25.01.2019. Зазначена недоїмка виникла у зв'язку із тим, що позивачем при нарахуванні 21.01.2019 єдиного внеску в сумі 1638,56 грн. - своєчасно сплачено 441,98 грн. На суму недоїмки - 1196,58 грн., нараховано штрафні санкції у сумі 239,32 грн. та пеню у сумі 4,79 грн.

Станом на 21.02.2019 у платника виникла недоїмка в сумі 640 грн., яка погашена 28.02.2019. Зазначена недоїмка виникла у зв'язку із тим, що позивачем при нарахуванні 20.02.2019 єдиного внеску в сумі 1836,56 грн. - своєчасно сплачено 1196,58 грн. На суму недоїмки - 639,98 грн., нараховано штрафні санкції у сумі 128 грн. та пеню у сумі 5,12 грн.

Станом на 21.05.2019 у платника виникла недоїмка в сумі 1561,05 грн., яка погашена 30.05.2019. Зазначена недоїмка виникла у зв'язку із тим, що позивачем при нарахуванні 20.05.2019 єдиного внеску в сумі 2295,70 грн. - своєчасно сплачено 734,64 грн. На суму недоїмки - 1561,05 грн., нараховано штрафні санкції у сумі 312,21 грн. та пеню у сумі 15,61 грн.

Станом на 23.07.2019 у платника виникла недоїмка в сумі 1377,4 грн., яка погашена 07.08.2019. Зазначена недоїмка виникла у зв'язку із тим, що позивачем при нарахуванні 22.07.2019 єдиного внеску в сумі 1632,62 грн. - своєчасно сплачено 225,20 грн. На суму недоїмки - 1377,42 грн., нараховано штрафні санкції у сумі 275,48 грн. та пеню у сумі 22,04 грн.

Зазначене вище підтверджується витягом із інтегрованої картки платника, звітами по ЄСВ, що подані до контролюючого органу, де визначено базу нарахування та суму ЄСВ, що підлягала сплаті до бюджету у зв'язку із перебуванням у трудових відносинах із найманими працівниками, що відповідає інформації, що міститься в інтегрованій картці платника.

Суд зазначає, що правовим наслідком несвоєчасної сплати сум єдиного внеску для платника податків є застосування до нього штрафних санкцій та нарахування пені.

Оскільки в інформаційній системі ГУ ДПС у Хмельницькій області міститься інформація про недоїмку позивача щодо сплати єдиного соціального внеску, а також нарахування штрафних санкцій та пені, відповідачем правомірно сформовано оскаржувані рішення. Відповідачем також надано розрахунок штрафної санкції та пені, який підтверджує їх розмір, визначений в оскаржуваних рішеннях.

При цьому, суд зазначає, що доводи позивача про подвійне нарахування єдиного соціального внеску у одному і тому ж періоді є необґрунтованими, з огляду на наступне.

Позивач являється платником єдиного соціального внеску як роботодавець, відповідно до частини 1 статті 4 Закону №2464 та зобов'язаний своєчасно, до 20 числа місяця наступного за звітним сплачувати ЄСВ за найманих працівників. Оскільки позивачем не дотримано вимоги законодавства то контролюючим органом прийнято ППР №000/1981/0416.

Крім того, відповідно до частини 4 статті 4 Закону №2464 позивач являється платником єдиного внеску як фізичні особи - підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування і також зобов'язаний своєчасно, до 20 числа місяця наступного за звітним сплачувати ЄСВ за себе як фізичну особу-підприємця. Оскільки позивачем не дотримано вимоги законодавства то контролюючим органом прийнято ППР №000/1980/0416.

Згідно із частинами першою, другою статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Відповідачем, як суб'єктом владних повноважень, доведено правомірність та обґрунтованість прийнятих ним оскаржуваних рішень.

Натомість, позивачем не доведено та не надано достатньо належних та допустимих доказів в підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги.

Системно проаналізувавши норми законодавства, оцінивши докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, та враховуючи всі наведені обставини, суд вважає позовні вимоги є необґрунтованими, а позов таким, що задоволенню не підлягає.

Оскільки позивач звільнений від сплати судового збору, тому судові витрати відповідно до статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України розподілу не підлягають.

Керуючись ст. ст. 6, 9, 72-77, 90, 241-246, 257-262 Кодексу адміністративного судочинства України суд, -

ВИРІШИВ:

В задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до Головного управління ДПС у Хмельницькій області про визнання протиправними та скасування рішень - відмовити.

Судові витрати в порядку статті 139 КАС України розподілу між сторонами не підлягають.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Позивач:ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер - НОМЕР_1 )

Відповідач:Головне управління ДПС у Хмельницькій області (вул. Пилипчука, 17, м. Хмельницький, Хмельницька область, 29000 , код ЄДРПОУ - 44070171)

Головуючий суддя /підпис/ І.І. Тарновецький

Згідно з оригіналом

Суддя І.І. Тарновецький