Справа №500/3479/21
30 серпня 2021 рокум. Тернопіль
Тернопільський окружний адміністративний суд, у складі головуючого судді Мартиць О.І. розглянувши у письмовому провадженні за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом Державної екологічної інспекції у Тернопільській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Віконенко" про застосування заходу реагування у сфері державного нагляду (контролю)
Державна екологічна інспекція у Тернопільській області (далі - позивач, Інспекція) звернулася до суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Віконенко" (далі - відповідач, ТОВ "Віконенко") про застосування заходу реагування у сфері державного нагляду (контролю), в якому просить застосувати захід реагування у сфері державного нагляду (контролю) щодо Товариства з обмеженою відповідальністю "Віконенко" у вигляді тимчасової заборони (зупинення) здійснення діяльності, пов'язаної із викидами забруднюючих речовин в атмосферне повітря до моменту отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що на підставі наказу №78 від 15.03.2021 та направлення №102 від 15.03.2021 з метою перевірки раніше виданого припису №1/2-4-11-4319 від 30.11.2020 Інспекцією проведено позапланову перевірку ТОВ "Віконенко". За результатами планової перевірки було складено акт №09/013 від 19.03.2021 уніфікованої форми, яким зафіксовано, що пункт 1 вищезгаданого припису не виконаний, а саме: дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря від стаціонарних джерел викидів не отримано. Оскільки діяльність відповідача завдає шкоди навколишньому природному середовищу, позивач звернувся з позовом про застосування заходу реагування у сфері державного нагляду (контролю) у вигляді тимчасової заборони (зупинення) діяльності підприємства до моменту отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря.
Ухвалою Тернопільського окружного адміністративного суду від 18.06.2021 позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи.
Відповідно до статей 162-164 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) встановлено відповідачу 15-денний строк з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі для подання відзиву на позовну заяву.
20.07.2021 відповідач подав до суду відзив на позовну заяву, в якому зазначив, що відповідачем вчинялися та вчиняються на даний час усі необхідні передбачені чинним природоохоронним законодавством дії, направлені на отримання ТОВ "Віконенко" дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами. Такі поетапні дії в тій послідовності, що визначені Порядком, вчинялися відповідачем ще до дати звернення позивача до суду з позовною заявою про застосування до відповідача заходу реагування у сфері державного нагляду (контролю). Зазначене свідчить про фактичне виконання відповідачем необхідного алгоритму дій та етапів, кінцевою метою яких є отримання дозволу на викиди, а не лише намір на отримання дозволу на викиди, як про це вказує у позовній заяві позивач. Вважає позовну заяву безпідставною, необґрунтованою та передчасною, а позовні вимоги позивача такими, що не підлягають до задоволення.
27.07.2021 позивач подав до суду відповідь на відзив в якій вказав, що Інспекція вважає доводи наведені у відзиві на позов безпідставними, оскільки усі доводи Підприємства свідчать про визнання і розуміння своєї вини та що Підприємством вживаються дії щодо отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря. На думку відповідача дані твердження фактично підтверджують намір Підприємства одержати дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря, а також про розуміння необхідності (обов'язку) щодо одержання даного дозволу з метою законного здійснення своєї господарської діяльності.
30.07.2021 від відповідача до суду поступили заперечення на відповідь на відзив, в яких просить у задоволенні позову Державної екологічної інспекції у Тернопільській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Віконенко" про застосування заходу реагування у сфері державного нагляду (контролю) у вигляді тимчасової заборони (зупинення) здійснення діяльності, пов'язаної із викидами забруднюючих речовин в атмосферне повітря, до моменту отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря відмовити повністю та зазначає, що підстав для застосування до відповідача заходу реагування у сфері державного нагляду (контролю) у вигляді тимчасової заборони (зупинення) здійснення діяльності, пов'язаної із викидами забруднюючих речовин в атмосферне повітря немає.
Дослідивши письмові докази та письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, суд встановив таке.
Згідно даних з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань Товариство з обмеженою відповідальністю "Віконенко" зареєстроване, як суб'єкт господарювання з 22.12.2010 та здійснює наступні види діяльності: виробництво будівельних виробів із пластмас (основний); виробництво інших дерев'яних будівельних конструкцій і столярних виробів; формування й оброблення листового скла; установлення столярних виробів; неспеціалізована оптова торгівля; роздрібнена торгівля іншими невживаними товарами в спеціалізованих магазинах; надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна; рекламні агенства; посередництво в розміщенні реклами в засобах масової інформації; надання в оренду вантажних автомобілів.
На підставі наказу №78 віл 15.03.2021 та направлення №102 від 15.03.2021 з метою перевірки раніше виданого припису №1/2-4-11-4319 від 30.11.2020 Державною екологічною інспекцією у Тернопільській області проведено позапланову перевірку Товариства з обмеженою відповідальністю "Віконенко".
Згідно пункту 1 припису від 30.11.2020 №1/2-4-11-4319 винесеного Державною екологічною інспекцією у Тернопільській області директору Товариства з обмеженою відповідальністю "Віконенко" ОСОБА_1, зобов'язано отримати дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря від стаціонарних джерел викидів до 01.02.2021.
За результатами перевірки встановлено, що пункт 1 припису №1/2-4-11-4319 від 30.11.2020 не виконаний, а саме: дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря від стаціонарних джерел викидів не отримано, про що складено акт №09/013 від 19.03.2021.
Акт перевірки від 19.03.2021 №09/013 підписано директором Товариства з обмеженою відповідальністю "Віконенко" ОСОБА_1 без будь яких заперечень та зауважень, у встановлені законодавством терміни акт не оскаржувався, до акту директором ОСОБА_1 надано пояснення наступного змісту: "здійснюються необхідні дії з метою отримання дозволу на викиди" та засвідчено його особистим підписом.
Старшим державним інспектором з охорони навколишнього природного середовища у Тернопільській області Лужецькою С.Ф. 19.03.2021 щодо директора Товариства з обмеженою відповідальністю "Віконенко" ОСОБА_1 складено протокол про адміністративне правопорушення за №005029, в якому також зазначено, що пункт 1 припису №1/2-4-11-4319 від 30.11.2020 не виконано.
За результатами розгляду протоколу про адміністративне правопорушення №005029, 19.03.2021 винесено постанову про накладення адміністративного стягнення, якою ОСОБА_1 визнано винним у вчиненні правопорушення, відповідальність за яке передбачена статтею 188-5 КУпАП та накладено на нього адміністративного стягнення у вигляді штрафу, в розмірі 765, 00 грн.
Згідно квитанції №0.02071978374.1 від 31.03.2021 штраф сплачено в повному обсязі.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає, що відповідно до частини другої статті 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Правові та організаційні засади, основні принципи і порядок здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, повноваження органів державного нагляду (контролю), їх посадових осіб і права, обов'язки та відповідальність суб'єктів господарювання під час здійснення державного нагляду (контролю) визначає Закон України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" від 05.04.2007 №877-V (надалі - Закон №877-V).
Статтею 1 Закону №877-V визначено, що державний нагляд (контроль) - діяльність уповноважених законом центральних органів виконавчої влади, їх територіальних органів, державних колегіальних органів, органів виконавчої влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування (далі - органи державного нагляду (контролю) в межах повноважень, передбачених законом, щодо виявлення та запобігання порушенням вимог законодавства суб'єктами господарювання та забезпечення інтересів суспільства, зокрема належної якості продукції, робіт та послуг, прийнятного рівня небезпеки для населення, навколишнього природного середовища.
Відповідно до частини четвертої статті 4 Закону №877-V виключно законами встановлюються: органи, уповноважені здійснювати державний нагляд (контроль) у сфері господарської діяльності; види господарської діяльності, які є предметом державного нагляду (контролю); повноваження органів державного нагляду (контролю) щодо зупинення виробництва (виготовлення) або реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг; вичерпний перелік підстав для зупинення господарської діяльності; спосіб та форми здійснення заходів здійснення державного нагляду (контролю); санкції за порушення вимог законодавства і перелік порушень, які є підставою для видачі органом державного нагляду (контролю) припису, розпорядження або іншого розпорядчого документа. Орган державного нагляду (контролю) не може здійснювати державний нагляд (контроль) у сфері господарської діяльності, якщо закон прямо не уповноважує такий орган на здійснення державного нагляду (контролю) у певній сфері господарської діяльності та не визначає повноваження такого органу під час здійснення державного нагляду (контролю). Виключно законами встановлюються, зокрема, повноваження органів державного нагляду (контролю) щодо зупинення виробництва (виготовлення) або реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг; вичерпний перелік підстав для зупинення господарської діяльності.
Виробництво (виготовлення) або реалізація продукції, виконання робіт, надання послуг суб'єктами господарювання можуть бути зупинені повністю або частково виключно за рішенням суду. Відновлення виробництва (виготовлення) або реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг суб'єктами господарювання після призупинення можливе з моменту отримання органом державного нагляду (контролю), який ініціював призупинення, повідомлення суб'єкта господарювання про усунення ним усіх встановлених судом порушень (частина п'ята статті 4 Закону №877-V).
За нормами частини шостої статті 7 Закону №877-V за результатами здійснення планового або позапланового заходу посадова особа органу державного нагляду (контролю) складає акт, який повинен містити такі відомості: дату складення акта; тип заходу (плановий або позаплановий); форма заходу (перевірка, ревізія, обстеження, огляд тощо); предмет державного нагляду (контролю); найменування органу державного нагляду (контролю), а також посаду, прізвище, ім'я та по батькові посадової особи, яка здійснила захід; найменування юридичної особи або прізвище, ім'я та по батькові фізичної особи - підприємця, щодо діяльності яких здійснювався захід. Посадова особа органу державного нагляду (контролю) зазначає в акті стан виконання вимог законодавства суб'єктом господарювання, а в разі невиконання - детальний опис виявленого порушення з посиланням на відповідну вимогу законодавства. В останній день перевірки два примірники акта підписуються посадовими особами органу державного нагляду (контролю), які здійснювали захід, та суб'єктом господарювання або уповноваженою ним особою, якщо інше не передбачено законом. Якщо суб'єкт господарювання не погоджується з актом, він підписує акт із зауваженнями. Один примірник акта вручається керівнику чи уповноваженій особі суб'єкта господарювання - юридичної особи, її відокремленого підрозділу, фізичній особі - підприємцю або уповноваженій ним особі в останній день заходу державного нагляду (контролю), а другий зберігається в органі державного нагляду (контролю).
Згідно з частиною сьомою статті 7 Закону №877-V на підставі акта, складеного за результатами здійснення заходу, в ході якого виявлено порушення вимог законодавства, орган державного нагляду (контролю) за наявності підстав для повного або часткового зупинення виробництва (виготовлення), реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг звертається у порядку та строки, встановлені законом, з відповідним позовом до адміністративного суду. У разі необхідності вжиття інших заходів реагування орган державного нагляду (контролю) протягом п'яти робочих днів з дня завершення здійснення заходу державного нагляду (контролю) складає припис, розпорядження, інший розпорядчий документ щодо усунення порушень, виявлених під час здійснення заходу.
Припис - обов'язкова для виконання у визначені строки письмова вимога посадової особи органу державного нагляду (контролю) суб'єкту господарювання щодо усунення порушень вимог законодавства. Припис не передбачає застосування санкцій щодо суб'єкта господарювання. Припис видається та підписується посадовою особою органу державного нагляду (контролю), яка здійснювала перевірку ( частина восьма статті 7 Закону №877-V).
Частиною першою статті 8 Закону №877-V орган державного нагляду (контролю) в межах повноважень, передбачених законом, під час здійснення державного нагляду (контролю) має право, зокрема, вимагати від суб'єкта господарювання усунення виявлених порушень вимог законодавства; надавати (надсилати) суб'єктам господарювання обов'язкові для виконання приписи про усунення порушень і недоліків тощо.
Відповідно до абзац 3 статті 11 Закону №877-V суб'єкт господарювання під час здійснення державного нагляду (контролю) зобов'язаний, зокрема, виконувати вимоги органу державного нагляду (контролю) щодо усунення виявлених порушень вимог законодавства.
Правові, економічні та соціальні основи організації охорони навколишнього природного середовища в інтересах нинішнього і майбутніх поколінь визначає Закон України "Про охорону навколишнього природного середовища" від 25.06.1991 №1264-XII (далі - Закон №1264-XII).
Згідно з частиною першою статті 20-2 Закону №1264-XII до компетенції центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів, у сфері охорони навколишнього природного середовища належить, зокрема:
а) організація і здійснення у межах компетенції державного нагляду (контролю) за додержанням центральними органами виконавчої влади та їх територіальними органами, місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування в частині здійснення делегованих їм повноважень органів виконавчої влади, підприємствами, установами та організаціями незалежно від форми власності та господарювання, громадянами України, іноземцями та особами без громадянства, а також юридичними особами - нерезидентами вимог законодавства, в тому числі, про екологічну та радіаційну безпеку, про оцінку впливу на довкілля, про моніторинг, звітність та верифікацію викидів парникових газів; щодо наявності дозволів, лімітів та квот на спеціальне використання природних ресурсів, дотримання їх умов; (абзаци другий та вісімнадцятий пункту "а");
в) обмеження чи зупинення (тимчасове) діяльності підприємств і об'єктів незалежно від їх підпорядкування та форми власності, якщо їх експлуатація здійснюється з порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища, законодавства про оцінку впливу на довкілля, вимог дозволів на використання природних ресурсів, з перевищенням нормативів гранично допустимих викидів впливу фізичних та біологічних факторів і лімітів скидів забруднюючих речовин;
е) надання обов'язкових до виконання приписів щодо усунення виявлених порушень вимог законодавства з питань, що належать до його компетенції, інформування дозвільних органів про надані приписи суб'єктам господарювання, що здійснюють діяльність на підставі дозволів у сфері охорони навколишнього природного середовища, та здійснення контролю за їх виконанням.
Екологічна безпека є такий стан навколишнього природного середовища, при якому забезпечується попередження погіршення екологічної обстановки та виникнення небезпеки для здоров'я людей. Екологічна безпека гарантується громадянам України здійсненням широкого комплексу взаємопов'язаних політичних, економічних, технічних, організаційних, державно-правових та інших заходів. Діяльність фізичних та юридичних осіб, що завдає шкоди навколишньому природному середовищу, може бути припинена за рішенням суду (стаття 50 Закону №1264-XII).
Відповідно до Положення про територіальні та міжрегіональні територіальні органи Держекоінспекції, затвердженого наказом Міністерства енергетики та захисту довкілля України від 07 квітня 2020 року №230, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 16 квітня 2020 р. за №350/34633, державна екологічна інспекція відповідної області (далі - Інспекція) є територіальним органом Держекоінспекції та їй підпорядковується (пункт 1 розділу І цього Положення).
Відповідно до пункту 2 розділу ІІ Положення функціями Інспекції є, зокрема, здійснення державного нагляду (контролю) за додержанням територіальними органами центральних органів виконавчої влади, місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування в частині здійснення делегованих їм повноважень органів виконавчої влади, підприємствами, установами та організаціями незалежно від форми власності і господарювання, громадянами України, іноземцями та особами без громадянства, а також юридичними особами - нерезидентами вимог законодавства: 1) про екологічну та радіаційну безпеку, зокрема: щодо виконання умов висновків з оцінки впливу на довкілля; 4) про охорону атмосферного повітря, зокрема щодо: наявності та додержання умов дозволів на викиди забруднюючих речовин.
Інспекція звертається до суду із позовом щодо: обмеження чи зупинення діяльності суб'єктів господарювання і об'єктів незалежно від їх підпорядкування та форми власності, якщо їх експлуатація здійснюється з порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища, вимог дозволів на використання природних ресурсів, з перевищенням нормативів гранично допустимих викидів в атмосферне повітря забруднюючих речовин, впливу фізичних та біологічних факторів, лімітів скидів забруднюючих речовин (пункт 6 розділу ІІ Положення).
Із системного аналізу наведених законодавчих приписів вбачається, що чинним законодавством передбачено право Державної екологічної інспекції у Тернопільській області на звернення до суду із позовом про застосування заходів реагування в сфері державного нагляду (контролю), а саме, щодо повного або часткового зупинення виробництва (виготовлення), реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг.
Судом встановлено, що пункт 1 припису №1/2-4-11-4319 від 30.11.2020 не виконаний, а саме: дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря від стаціонарних джерел викидів не отримано, що і стало підставою звернення позивача до суду з цим позовом.
В поданому відзиві та запереченнях на відповідь на відзив відповідач зазначає, що ним вчинялися та вчиняються на даний час усі необхідні передбачені чинним природоохоронним законодавством дії, направлені на отримання Товариством з обмеженою відповідальністю "Віконенко" дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами, однак суду не надано суду доказів виконання вказаного припису.
Отже предметом розгляду у даній справі є наявність законних підстав для застосування до відповідача заходів реагування у сфері державного нагляду внаслідок не усунення останнім порушень вимог вказаного законодавства, правомірність яких підтверджується приписом №1/2-4-11-4319 від 30.11.2020, актом перевірки №09/013 від 19.03.2021 та протоколом про адміністративне правопорушення від 19.03.2021 №005029.
При цьому, суд зазначає, що відповідач не заперечує щодо відсутності дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря.
На збереження та відновлення природного стану атмосферного повітря, створення сприятливих умов для життєдіяльності, забезпечення екологічної безпеки та запобігання шкідливому впливу атмосферного повітря на здоров'я людей та навколишнє природне середовище спрямований Закон України "Про охорону атмосферного повітря" від 16.10.1992 № 2707-XII (далі - Закон № 2707-XII).
Джерело викиду - об'єкт (підприємство, цех, агрегат, установка, транспортний засіб тощо), з якого надходить в атмосферне повітря забруднююча речовина або суміш таких речовин ( стаття перша Закону № 2707-XII ).
За нормами частини першої статті 7 Закону №2707-XII нормативи гранично допустимих викидів забруднюючих речовин та їх сукупності, які містяться у складі пилогазоповітряних сумішей, що відводяться від окремих типів обладнання, споруд і надходять в атмосферне повітря від стаціонарних джерел, встановлюються з метою забезпечення дотримання нормативів екологічної безпеки атмосферного повітря з урахуванням економічної доцільності, рівня технологічних процесів, технічного стану обладнання, газоочисних установок.
Відповідно до абзацу другого частини першої статті 10 Закону №2707-XII підприємства, установи, організації та громадяни - суб'єкти підприємницької діяльності, що здійснюють викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря та діяльність яких пов'язана з впливом фізичних та біологічних факторів на його стан, зобов'язані здійснювати організаційно-господарські, технічні та інші заходи щодо забезпечення виконання вимог, передбачених стандартами та нормативами екологічної безпеки у галузі охорони атмосферного повітря, дозволами на викиди забруднюючих речовин тощо.
Згідно з частиною першою статті 10 Закону №2707-XII для забезпечення екологічної безпеки, створення сприятливого середовища життєдіяльності, запобігання шкідливому впливу атмосферного повітря на здоров'я людей та навколишнє природне середовище здійснюється регулювання викидів найбільш поширених і небезпечних забруднюючих речовин, перелік яких встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами можуть здійснюватися після отримання дозволу, виданого суб'єкту господарювання, об'єкт якого належить до другої або третьої групи, обласними, Київською, Севастопольською міськими державними адміністраціями, органом виконавчої влади Автономної Республіки Крим з питань охорони навколишнього природного середовища за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення (частина п'ята статті 11 Закону №2707-XII).
За змістом статті 12 Закону №2707-XII господарська чи інші види діяльності, пов'язані з порушенням умов і вимог до викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря і рівнів впливу фізичних та біологічних факторів на його стан, передбачених дозволами, може бути обмежена, тимчасово заборонена (зупинена) або припинена відповідно до законодавства.
Отже, оскільки за результатами позапланового заходу державний інспектор встановив невиконання відповідачем пункту 1 припису №1/2-4-11-4319 від 30.11.2020, а саме: дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря від стаціонарних джерел викидів не отримано, суд доходить висновку про наявність підстав для застосування заходу реагування у сфері державного нагляду (контролю) щодо Товариства з обмеженою відповідальністю "Віконенко" у вигляді тимчасової заборони (зупинення) діяльності підприємства до моменту отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря.
Суд також вказує, що застосування заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю) є необхідним оперативним та превентивним способом впливу на порушника з метою усунення існування загрози життю та здоров'ю людей. Застосування таких заходів обумовлюється виключно наявністю підстав, які свідчать про наявність для життя і здоров'я людей загрози внаслідок забруднення довкілля.
Водночас, суд зазначає, що застосування заходів реагування є тимчасовим заходом, який направлений на попередження настання негативних наслідків, викликаних наявністю на об'єкті порушень вимог у сфері природоохоронного законодавства, які створюють загрозу життю та здоров'ю людей.
Відповідно до частин першої, другої статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення (частина друга статті 73 КАС України).
Приписами частини другої статті 74 КАС України встановлено, що обставини справи, які за законом мають бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.
Суд, відповідно до статті 90 КАС України, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.
Зважаючи на те, що станом на момент розгляду справи відповідачем не усунуто порушення, виявлені Державною екологічною інспекцією у Тернопільській області, які створюють загрозу життю та здоров'ю людей, та з огляду на приписи норм чинного законодавства, які регулюють спірні правовідносини, суд доходить висновку про обґрунтованість заявлених позовних вимог та наявність підстав для застосування заходу реагування у сфері державного нагляду.
Керуючись статтями 139, 241-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Позов Державної екологічної інспекції у Тернопільській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Віконенко" про застосування заходу реагування у сфері державного нагляду (контролю) задовольнити повністю.
Застосувати захід реагування у сфері державного нагляду (контролю) до Товариства з обмеженою відповідальністю "Віконенко" у вигляді тимчасової заборони (зупинення) здійснення діяльності, пов'язаної із викидами забруднюючих речовин в атмосферне повітря до моменту отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Повне судове рішення складено 30 серпня 2021 року.
Реквізити учасників справи:
позивач:
- Державна екологічна інспекція у Тернопільській області (місцезнаходження: вул. Шашкевича, 3, м Тернопіль, 46008, код ЄДРПОУ: 37977693);
відповідач:
- Товариство з обмеженою відповідальністю "Віконенко" (місцезнаходження: вул. Хмельницького, 8, с. Озерна, Зборівський район, Тернопільська область, 47264, код ЄДРПОУ: 37345655).
Головуючий суддя Мартиць О.І.