ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
про призначення судового засідання
01 вересня 2021 року м. Київ № 640/19287/19
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Балась Т.П., розглянувши заяву представника Товариства з обмеженою відповідальністю «Люкстрейдкомпані Київ» про визнання бездіяльності протиправною, вчиненою відповідачем на виконання рішення суду та застосування заходів процесуального примусу у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Люкстрейдкомпані Київ» до Головного управління ДПС у м. Києві, Головного управління ДФС у м. Києві про визнання протиправними та скасування податкової вимоги, рішення про опис майна у податкову заставу, зобов'язання вчинити дії,
До Окружного адміністративного суду міста Києва звернулось Товариство з обмеженою відповідальністю «Люкстрейдкомпані Київ» (далі - позивач або ТОВ «Люкстрейдкомпані Київ») до Головного управління ДПС у м. Києві (далі - відповідач-1), Головного управління ДФС у м. Києві (далі - відповідач-2), в якому позивач просить суд:
- визнати протиправною та скасувати податкову вимогу №6767-10 від 05.09.2019, прийняту Головним управлінням ДПС у м. Києві;
- визнати протиправним та скасувати рішення про опис майна у податкову заставу №6767-10 від 05.09.2019, прийняту Головним управлінням ДПС у м. Києві та як наслідок вилучити відповідні записи про обтяження майна податковою заставою з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та з Державного реєстру обтяжень рухомого майна;
- визнати податкові зобов'язання ТОВ «Люкстрейдкомпані Київ» зі сплати податку на додану вартість за лютий 2015 року в сумі 2 092 130,00 грн. припиненими у зв'язку з їх виконанням;
- зобов'язати Головне управління ДПС у м. Києві та/або Головне управління ДФС у м. Києві привести у відповідність інтегровану картку платника ТОВ «Люкстрейдкомпані Київ» шляхом сторнування (зменшення) та/або скасування та/або списання:
- суми податкового боргу зі сплати податку на додану вартість за лютий 2015 року у розмірі 2 092 130,00 грн.;
- штрафних (фінансових) санкцій (штрафи) та пені, які виникли у звязку з несплатою такого податкового боргу за весь час нарахування та обліку;
- здійснити перерахунок платежів ТОВ «Люкстрейдкомпані Київ» з податку на додану вартість, які було зараховано в рахунок часткового зменшення податкового боргу зі сплати податку на додану вартість за лютий 2015 року.
Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 27.02.2020 адміністративний позов задоволений частково, вирішено:
- визнати протиправною та скасувати податкову вимогу прийняту Головним управлінням ДПС у м. Києві №6767-10 від 05.09.2019;
- визнати протиправним та скасувати рішення про опис майна у податкову заставу прийняте Головним управлінням ДПС у м. Києві №6767-10 від 05.09.2019;
- зобов'язати Головне управління ДПС у м. Києві привести у відповідність інтегровану картку платника ТОВ «Люкстрейдкомпані Київ» шляхом сторнування (зменшення) та/або скасування та/або списання суми податкового боргу зі сплати податку на додану вартість за лютий 2015 року у розмірі 2 092 130,00 грн., штрафних (фінансових) санкцій (штрафи) та пені. які виникли у зв'язку з несплатою такого податкового боргу за весь час нарахування та обліку;
- зобов'язати Головне управління ДПС у м. Києві здійснити перерахунок платежів ТОВ «Люкстрейдкомпані Київ» з податку на додану вартість, які було зараховано в рахунок часткового зменшення податкового боргу зі сплати податку на додану вартість за лютий 2015 року.
Від представника позивача до суду надійшла заява про встановлення судового контролю за виконання судового рішення у справі № 640/19287/19 шляхом зобов'язання відповідача подати звіт про виконання рішення суду від 27.02.2020.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 03.06.2021 встановлено відповідачу строк для подання звіту про виконання рішення суду в адміністративній справі №640/19287/19; зобов'язано Головне управління ДПС у м. Києві надати Окружному адміністративному суду міста Києва звіт про виконання рішення суду в адміністративній справі № 640/19287/19 у п'ятнадцятиденний термін з дня отримання копії даної ухвали.
25.06.2021 на адресу суду від Головного управління ДПС у м. Києві надійшла заява про продовження строку на виконання судового рішення.
30.06.2021 на адресу суду від Головного управління ДПС у м. Києві надійшов звіт про виконання судового рішення.
Від представника позивача до суду надійшла заява про визнання бездіяльності протиправною, вчиненою відповідачем на виконання рішення суду та застосування заходів процесуального примусу, у якій зазначено, що на даний час рішення Окружного адміністративного суду м. Києва від 27.02.2020 у справі №640/19287/19 Головним управлінням ДПС у м. Києві не виконане.
Вирішуючи питання щодо розгляду заяви представника Товариства з обмеженою відповідальністю «Люкстрейдкомпані Київ» про визнання протиправною бездіяльності, вчиненою відповідачем на виконання рішення суду та застосування заходів процесуального примусу в порядку статті 383 Кодексу адміністративного судочинства України у справі №640/19287/19, суд вказує на таке.
Згідно з частинами 1, 4, 5, 6 статті 383 Кодексу адміністративного судочинства України особа-позивач, на користь якої ухвалено рішення суду, має право подати до суду першої інстанції заяву про визнання протиправними рішень, дій чи бездіяльності, вчинених суб'єктом владних повноважень - відповідачем на виконання такого рішення суду, або порушення прав позивача, підтверджених таким рішенням суду.
Заяву, зазначену у частині першій цієї статті, може бути подано протягом десяти днів з дня, коли позивач дізнався або повинен був дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів, але не пізніше дня завершення строку пред'явлення до виконання виконавчого листа, виданого за відповідним рішенням суду.
У разі відповідності заяви вимогам, зазначеним у цій статті, вона підлягає розгляду та вирішенню в порядку письмового провадження або в судовому засіданні на розсуд суду протягом десяти днів з дня її отримання. Неприбуття в судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені, не перешкоджає розгляду такої заяви.
За відсутності обставин протиправності відповідних рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень - відповідача та порушення ним прав, свобод, інтересів особи-позивача, суд залишає заяву без задоволення. За наявності підстав для задоволення заяви суд постановляє ухвалу в порядку, передбаченому статтею 249 цього Кодексу.
Відповідно до частини 1 статті 249 Кодексу адміністративного судочинства України суд, виявивши під час розгляду справи порушення закону, може постановити окрему ухвалу і направити її відповідним суб'єктам владних повноважень для вжиття заходів щодо усунення причин та умов, що сприяли порушенню закону.
У разі необхідності суд може постановити окрему ухвалу про наявність підстав для розгляду питання щодо притягнення до відповідальності осіб, рішення, дії чи бездіяльність яких визнаються протиправними (частина 2 статті 249 Кодексу адміністративного судочинства України).
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про необхідність призначення судового засідання з розгляду заяви про визнання протиправною бездіяльності відповідача по виконанню рішення суду та застосування заходів процесуального примусу в порядку статті 383 Кодексу адміністративного судочинства України у справі №640/19287/19.
Керуючись статтями 243, 248, 383 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
Призначити розгляд заяви представника Товариства з обмеженою відповідальністю «Люкстрейдкомпані Київ» про визнання протиправною бездіяльності відповідача по виконанню рішення суду та застосування заходів процесуального примусу на 08 вересня 2021 року о 15:00 за адресою: м. Київ, вул. Велика Васильківська, 81-А, зал судового засідання № 120.
Копію ухвали направити сторонам.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя Т.П. Балась