справа №176/1569/21
провадження №3/176/435/21
02 вересня 2021 року Суддя Жовтоводського міського суду Дніпропетровської області Кучма В.В., розглянувши матеріали справи, яка надійшла із відділення поліції №5 Кам'янського РУП ГУНП в Дніпропетровській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, працюючого електромонтажником ЦГЗК, зареєстрованого та фактично проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ст. 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення,- В С Т А Н О В И В:
01 вересня 2021 року до Жовтоводського міського суду Дніпропетровської області із відділення поліції №5 Кам'янського РУП ГУНП в Дніпропетровській області, після доопрацювання, надійшли матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП.
Ознайомившись із зазначеними матеріалами справи, вважаю, що складений уповноваженою особою протокол про адміністративне правопорушення не відповідає вимогам Закону.
Відповідно до ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Відповідно дост. 251 КпАП доказами при розгляді справ по адміністративним правопорушенням є фактичні дані, на підставі яких відповідно до закону встановлюються наявність або відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи у його вчиненні, та інші обставини, які мають значення для вірного та об'єктивного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями потерпілих, свідків, висновками, речовими доказами, а також іншими доказами.
Стаття 124 КУпАП передбачає відповідальність за порушення правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна.
Однак, у протоколі про адміністративне правопорушення, представленому на розгляд суду зазначено лише, що в результаті порушення правил дорожнього руху ОСОБА_1 , останній не впорався з кермуванням та своїм автомобілем скоїв наїзд на електроопору та паркан території домоволодіння АДРЕСА_2 , але не зазначено чи спричинив водій даними діями механічні пошкодження чи то транспортного засобу, чи електроопори, чи паркану.
Крім того в протоколі про адміністративне правопорушення потерпілим зазначено лише юридичну особу ПАТ "Центральна енергетична компанія", однак не зазначено потерпілим власника домоволодіння АДРЕСА_2 , що порушує його права.
Окрім того, в матеріалах доданих до протоколу про адміністративне правопорушення містяться пояснення свідків ОСОБА_2 та ОСОБА_3 .
Проте, в протоколі про адміністративне правопорушення дані особи зазначені не були.
Про ці та інші недоліки було неодноразово зазначено в постановах Жовтоводського міського суду Дніпропетровської області від 02.07.2021 року, 14.07.2021 року, 20.08.2021 року.
Після доопрацювання, матеріали справи, повторно, були направлені на адресу суду для прийняття рішення відповідно до вимог чинного законодавства.
Однак, недоліки, на які вказував суд у вищезазначених постановах, усунуті не були.
Даний факт свідчить про неналежне виконання працівниками поліції своїх посадових обов'язків та некомпетентність особи, яка склала протокол щодо правил складання протоколів про адміністративні правопорушення та оформлення матеріалів справи, що фактично унеможливлює повний та обєктивний розгляд справи судом, а потерпіла сторона позбавлена можливості вчасно отримати страхове відшкодування.
Відповідно до ч. 2 ст. 278 КУпАП, орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує, в тому числі, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
При складанні протоколу про адміністративне правопорушення, уповноважена на це посадова особа повинна неухильно дотримуватися вимог закону.
Враховуючи відсутність в матеріалах справи зазначених вище відомостей, приходжу до висновку про невиконання посадовою особою, що склала протокол про адміністративне правопорушення, вимог ст. 256 КУпАП, що унеможливлює призначення справи до розгляду.
Керуючись ст. ст. 254, 256, 278 КУпАП, суддя, -
Матеріали справи про вчиненняОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого, передбаченого ст. 124 КУпАП - повернути органу, що його склав, без розгляду для дооформлення.
Постанова апеляційному оскарженню не підлягає.
Суддя