Рішення від 22.06.2021 по справі 646/1500/20

Справа № 646/1500/20

№ провадження 2/646/360/2021

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22.06.2021 м.Харків

Червонозаводський районний суд міста Харкова в складі:

головуючий суддя Єжов В.А.

при секретарі Літвінової А.С.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в порядку спрощеного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Акціонерного товариства «Оператор газорозподільної системи «Харківгаз» про скасування донарахування об'єму та вартості не облікованого (донарахованого) природного газу,

ВСТАНОВИВ

Позивач звернувся до суду із позовом, яким просить скасувати акт-розрахунок необлікованого (донарахованого) об'єму та обсягу природного газу і його вартості від 25.02.2020 про донарахування ОСОБА_1 вартості об'єму та обсягу природного газу в розмірі 18652,42 гривень.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що він є споживачем природного газу за адресою: АДРЕСА_1 . 29 січня 2020 року представниками оператора ГРМ Чугуївського відділення АТ «Харківгаз» було проведено обстеження системи газопостачання за вказаною адресою, складено акт про порушення № 22/000262, в якому зазначено, що в результаті перевірки було виявлене несанкціоноване втручання в роботу ЗВТ, а саме - ознак зняття мастичних пломб або порушення повірочного тавра (відбиток повірочного тавра). 29 січня 2020 року лічильник газу «ВР», зав. № 0601950 було демонтовано для проведення повірки та експертизи, а також запрошено позивача для присутності при проведенні експертизи. Комісією з розгляду актів про порушення Чугуївського відділення АТ «Харківгаз» винесено рішення щодо задоволення акту про порушення, за період з 30.07.2019 по 29.01.2020 донарахований обсяг, визначений за граничними нормами споживання в сумі 18652,42 грн. Позивач заперечує проти втручання в дію лічильника, зазначає, що відсутні докази втручання позивача в лічильник, не встановлено, що таке втручання спричинило викривлення даних обліку природного газу, яке є обов'язковим наслідком несанкціонованого втручання у роботу ЗВТ/лічильника газу. Позивач вважає, що невідповідність пломби лічильника заводській не є фактом встановлення втручання в роботу лічильника, що спричинило викривлення облікованих даних газу, в той час як викривлення цих даних є обов'язковим наслідком несанкціонованого втручання у роботу ЗВТ.

Ухвалою Червонозаводського районного суду м. Харкова від 12.03.2020 позовна заява залишена без руху.

Ухвалою Червонозаводського районного суду м. Харкова від 28.05.2020 провадження у справі відкрито, справу призначено до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження.

З боку відповідача до суду у встановлений законом строк надано відзив, яким від заперечує проти позовних вимог та просить відмовити у зв'язку з їх недоведеністю.

Відповідно до правил ч. 8 ст. 178 ЦПК України, у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений законом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.

Суд, дослідивши матеріали справи та надані докази, встановив наступні факти та відповідні їм правовідносини.

Позивач ОСОБА_1 є побутовим споживачем послуг з розподілу природного газу по об'єкту, розташованому за адресою: АДРЕСА_1 , на його ім'я відкрито особовий рахунок № НОМЕР_1 .

Відносини між газопостачальними організаціями та громадянами - споживачами газу регламентуються «Правилами постачання природного газу», затвердженими Постановою Кабінету Міністрів України від 30 вересня 2015 року № 2496 та Кодексом газорозподільних систем, затверджених постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 30 вересня 2015 року № 2494. Позивач є оператором ГРМ, що здійснює діяльність з розподілу природного газу в рамках Кодексу газорозподільних систем, отриманої ліцензії та діючого законодавства України. Відповідач є побутовим споживачем газу, який несе передбачену діючим законодавством відповідальність за свої дії.

Підставами для постачання природного газу побутовому споживачу є:

наявність у побутового споживача договору розподілу природного газу, укладеного з Оператором ГРМ, до газорозподільної системи якого підключений об'єкт споживача, та присвоєння споживачу Оператором ГРМ персонального ЕІС-коду як суб'єкту ринку природного газу;

Постачання природного газу відбулось в результаті господарсько-правових відносин.

Тобто, сторони угоду на постачання природного газу оформили шляхом вчинення конклюдентних дій, а саме - в силу загальних приписів цивільного законодавства замість відповіді про прийняття пропозиції укласти договір контрагент може вчинити дії по виконанню зазначених в пропозиції (оферті) умов договору, зокрема, прийняти товар, сплатити відповідні суми тощо. Вчинення таких конклюдентних дій означає згоду на укладання договору.

Для забезпечення приєднання до умов договору постачання природного газу побутовим споживачам усіх діючих побутових споживачів, об'єкти яких знаходяться в межах закріпленої території постачальника із спеціальними обов'язками, останній в установленому порядку надсилає кожному побутовому споживачу заяву-приєднання до умов договору постачання природного газу побутовим споживачам з персоніфікованими даними щодо споживача та його об'єкта за формою, встановленою додатком 1 до Типового договору постачання природного газу побутовим споживачам, затвердженого постановою НКРЕКП від 30 вересня 2015 року № 2500, разом із супровідним листом за формою, встановленою додатком 2 до Типового договору постачання природного газу побутовим споживачам, затвердженого постановою НКРЕКП від 30 вересня 2015 року № 2500.

За відсутності зауважень до персоніфікованих даних у заяві-приєднанні та її змісту побутовий споживач зобов'язаний підписати заяву-приєднання та повернути один її примірник постачальнику. Якщо споживач не повернув постачальнику заяву-приєднання, фактом згоди споживача про приєднання до умов договору (акцептування заяви-приєднання) є сплачений споживачем рахунок (квитанція) постачальника за поставлений природний газ, а щодо постачальника із спеціальними обов'язками - і факт фактичного споживання природного газу після офіційного опублікування договору таким постачальником відповідно до вимог цих Правил, що має підтверджуватися документально, за умови, що у споживача відсутній інший діючий постачальник.

29 счня 2020 року в ході перевірки обліку природного газу в будинку за адресою: АДРЕСА_1 , за участю споживач ОСОБА_1 , було виявлено ознаки мастичних пломб або порушення повірочного тавра (відсутній відбиток повірочного тавра), про що представниками АТ «Харківгаз» складено акт про порушення № 22000262. З вказаного акту вбачається, що споживач ознайомлений з виявленими порушеннями, зауважень споживача до складення акту або виявлених порушень - не зазначено.

На підставі виявлених порушень представниками відповідача лічильник газу в домоволодінні за адресою: АДРЕСА_1 було демонтовано та направлено на експертизу в лабораторію з ТО та ремонту побутових та промислових ЛГ ПАТ «Харківгаз», м. Харків, вул. Безлюдівська, 1-а, про що складено Акт (протокол) від 29.01.2019 щодо направлення ЗВТ на експертизу, який підписаний представником АТ «Харківгаз» та споживачем ОСОБА_1 , який своїм підписом засвідчив про відсутність зауважень до дій працівників АТ «Харківгаз».

Для захисту лічильника від зовнішнього втручання до дня проведення експертизи представник АТ «Харківгаз» додатково опломбовувало вхідні та вихідні патрубки лічильника газу та пакет пломбами газопостачальної організації та повідомило споживачу про дату, час та місце проведення експертизи.

Комісією АТ «Харківгаз» спільно з ДП «Укрметртестстандарт» проведено експертизу лічильна, про що складено акт експертизи лічильника № 84 від 07 лютого 2020 року, за висновками експертизи встановлено невідповідність ідентифікаційних ознак захисного опломбування, що застосовується виробником лічильника, інсує доступ до відлікового механізму, пошкодження лако-фарбового покриття личильника.

За результатами експертизи лічильник газу визнанонепридатним до застосування, висновки комісії: несанкціоноване втручання в роботу газового лічильника.

Також, згідно Довідки ДП «Укрметртестстандарт» про непридатність законодавчо регульованого засобу вимірювальної техніки від 07 лютого 2020 року № 39-1-3/04727 лічильник газу ВР. G4, зав.№ 0601950 визнаний непридатним. За результатами повірки встановлено, що засіб вимірювальної техніки не відповідає вимогам п.п. 6.4 Р50-071-98 «Лічильники газу побутові. Методи та засоби повірки». Підстави для визнання ЗВТ непридатним: невідповідність індентифікаційних ознак захисного пломбування, що зстосовується виробником лічильника. Наявність пошкоджень та дефектів лакофарбового покриття лічильника.

25 лютого 2020 року на засіданні комісії з розгляду актів про порушення, проведення донарахування споживачам природного газу за порушення вимог Кодексу газорозподільних систем по Зміївському відділенню АТ «Харківгаз» ухвалено акт про порушення № 22/000262 від 29.01.2020 визнати таким, що відповідає вимогам Кодексу ГРМ, провести донарахування об'ємів необлікованого природного газу, нарахувати споживачу втрати за роботи, пов'язані з демонтажем, транспортуванням газового лічильника та витрати, пов'язані з експертизою.

Відповідно розрахунку вартості необлікованого (донарахованого) об'єму природного газу за період з 30.07.2019 по 29.01.2020 розмір вартості необлікованого (донарахованого) об'єму природного газу за граничними об'ємами споживання становить 18652,42 грн. Донарахований обсяг визначений за граничними нормами споживання та складає 2856,73 кв.м.

Відповідно до статті 77 ЦПК України належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Сторони мають право обґрунтовувати належність конкретного доказу для підтвердження їхніх вимог або заперечень. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування.

Статтею 78 ЦПК України передбачено, що суд не бере до уваги докази, які одержані з порушенням порядку, встановленого законом. Обставини справи, які за законом мають бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.

Відповідно з ч. ч. 1,5,6 ст. 81 ЦПК України кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Докази подаються сторонами та іншими особами, які беруть участь у справі. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.

Як вбачається з положень ч. 1 ст. 89 ЦПК України, суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об'єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.

Обґрунтовуючи позовні вимоги, АТ «Оператор газорозподільної системи «Харківгаз» зазначало, що позивач здійснює діяльність з розподілу природного газу та діє на підставі Кодексу газорозподільних систем. За результатами перевірки, проведеної за адресою позивача виявлені порушення Кодексу, а саме - підозру на несанкціоноване втручання в роботу ЗВТ, а саме: пошкодження скла суматора, просверлення отвору, на підставі чого демонтовано лічильник газу, який направлено на експертизу, про що складено відповідний акт. За підсумками експертизи встановлено несанкціонованре втручання в роботу газового лічильника, а саме - виявлено сквозний отвір у корпусі (склі) відлікового механізму, механічні пошкодження колес відлікового механізму, що свідчить про порушення цілісності газового лічильника.

Суд вважає встановленим факт порушення позивачем вимог Кодексу газорозподільних систем, а саме - несанкціоноване втручання в роботу ЗВТ, також обґрунтованим є висновок суду про відсутність доказів, які б спростовували факт виявленого порушення.

Кодексом газорозподільних систем визначено взаємовідносини оператора газорозподільних систем із суб'єктами ринку природного газу, а також визначає правові, технічні, організаційні та економічні засади функціонування газорозподільних систем.

Положенням частини 1, 4 ст. 17 Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» законодавчо регульовані засоби вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, підлягають періодичній повірці та повірці після ремонту.

Відповідно до положень п 1 глави 9 розділу X Кодексу суміжні суб'єкти ринку природного газу (на час виникнення спірних правовідносин) , зокрема Оператор ГРМ та споживач, під час введення в експлуатацію або протягом експлуатації комерційного ВОГ та його складових, у тому числі в разі позаштатної ситуації чи виникнення спірних питань щодо результатів вимірювань об'єму природного газу, мають право здійснювати з дотриманням вимог цього Кодексу перевірку комерційного ВОГ та його складових, зокрема, щодо працездатності та/або придатності ЗВТ до застосування на підставі результатів перевірки їх метрологічних характеристик, зокрема загальної похибки вимірювання; ) відсутності ознак пошкодження ЗВТ та/або пошкодження пломб; відсутності несанкціонованого втручання в роботу ЗВТ та/або несанкціонованого газопроводу.

Оператор ГРМ повинен здійснювати контрольний огляд вузла обліку у строки, визначені цим Кодексом.

Пунктом 4 глави 6 розділу 10 Кодексу газорозподільних систем за збереження і цілісність комерційних та дублюючих ВОГ та пломб (відбитків їх тавр) відповідає власник (користувач), на території або у приміщенні якого вони встановлені, що має бути зафіксовано у відповідному акті про пломбування.

Керуючись п. 5. Глави 5 розділу III Оператор ГРМ має право безперешкодного та безкоштовного доступу до земельних ділянок та інших об'єктів всіх форм власності, на яких розташована газорозподільна система, для виконання службових обов'язків, передбачених законодавством.

Для належного виконання Оператором ГРМ функцій щодо забезпечення гарантованого рівня надійності, безпеки, якості та величини тиску газу, запобігання можливим витокам газу та недопущення аварійних ситуацій споживач зобов'язаний забезпечити доступ на власні об'єкти представникам Оператора ГРМ за їх службовими посвідченнями для виконання службових обов'язків, зокрема, для:

перевірки, локалізації і ліквідації витоків газу та аварійних ситуацій;

перевірки, повірки та/або експертизи комерційного вузла обліку (лічильника газу), а також перевірки показань лічильників газу;

виконання робіт з припинення та відновлення газопостачання.

Відповідно до п. 4 глави 6 розділу X Кодексу за збереження і цілісність комерційних та дублюючих ВОГ та пломб (відбитків їх тавр) відповідає власник (користувач), на території або у приміщення якого вони встановлені.

Порядок періодичної повірки ЗВТ по об'єктах побутових споживачів (населенню) регламентується главою 8 розділу X Кодексу. Відповідно до п.7. глави 8 розділу X:

До демонтажу лічильника газу на періодичну повірку або до/під час його періодичної повірки на місці встановлення Оператор ГРМ має право проводити контрольний огляд вузла обліку та/або його перевірку в порядку, визначеному главою 9 цього розділу, а також ініціювати проведення експертизи або експертної чи позачергової повірки лічильника газу в порядку, визначеному главою 10 або 11 цього розділу. У такому разі споживач зобов'язаний забезпечити представникам Оператора ГРМ (разом з їх засобами і матеріалами) відповідний доступ до лічильника газу.

Згідно із п.2.1 розділу 9 глави X Кодексу ГРМ. Перевірка комерційного ВОГ, а також контрольний огляд вузла обліку здійснюються у будь-який час доби та у присутності споживача або його представника, крім випадків, передбачених цим розділом. У разі якщо перевірку ініціює сторона, на території якої знаходиться комерційний ВОГ, або якщо комерційний ВОГ знаходиться на території, яка не забезпечена наявністю представників суміжного суб'єкта природного газу (споживача), сторона, яка ініціює перевірку, повинна не пізніше ніж за дві доби до перевірки (вихідні та святкові дні не враховуються) письмово повідомити суміжного суб'єкта ринку природного газу про дату і час проведення перевірки та про необхідність забезпечити доступ на територію, де встановлений комерційний ВОГ, та/або бути присутнім при перевірці комерційного ВОГ.

Як визначено в абзаці 16 п. 4 розділу 1 глави 1 Кодексу ГРМ контрольний огляд вузла обліку виконання комплексу робіт з метою візуального обстеження цілісності ЗВТ (корпусу, скла, кріплення, з'єднання тощо), цілісності встановлених згідно з актом про пломбування пломб та наявності відбитків їх тавр, зняття показань ЗВТ, а також з метою виявлення без використання спеціальних технічних засобів та/або часткового демонтажу будівельних конструкцій чи оздоблювальних матеріалів несанкціонованого втручання в роботу ГРМ та/або ЗВТ/лічильника газу.

Згідно із п. 6 розділу 9 глави X Кодексу ГРМ за підсумками перевірки комерційного ВОГ та за умови відсутності зауважень представник Оператора ГРМ на місці перевірки повинен скласти відповідний акт обстеження/акт контрольного огляду вузла обліку (по одному екземпляру для кожної сторони), що має бути підписаний споживачем (суміжним суб'єктом ринку природного газу).

Пунктом 7 розділу 9 розділу X Кодексу ГРМ передбачено, що уразі виявлення під час перевірки комерційного ВОГ чи його складових або контрольного огляду вузла обліку' ознак нижченаведених порушень представник Оператора ГРМ на місці перевірки складає у порядку, визначеному цим Кодексом, акт про порушення, зокрема про: пошкодження пломб; пошкодження ЗВТ (лічильника газу); наявність ознак несанкціонованого втручання в роботу ЗВТ.

При виявленні ознак пошкодження пломб (крім факту їх відсутності чи розірвання пломбувального матеріалу, на якому встановлено пломбу) та/або несанкціонованого втручання в роботу ЗВТ, що має бути зазначено в акті про порушення, за домовленістю сторін або за ініціативою Оператора ГРМ може бути ініційована їх експертиза у порядку, визначеному цим розділом. До отримання результатів експертизи або позачергової чи експертної повірки розрахунок необлікованого або облікованого частково об'єму природного газу внаслідок порушення не здійснюється.

Відповідно до Положення про проведення експертизи лічильників газу, установлених у споживачів і призначених для обліку природного газу в побуті, затвердженого наказом Міністерства палива та енергетики України № 619 від 27.12.2005, лічильники газу під час експлуатації підлягають експертизі у разі виявлення представником газопостачальної (газотранспортної) організації, зокрема, ознак порушень конструкції лічильника газу, у тому числі справності лічильного механізму, або порушень у роботі лічильника; ознак зняття мастичних пломб або порушення повірочного тавра; пристроїв, які застосовані для навмисного заниження показів лічильника газу.

Таким чином, при сумнівах щодо роботи ЗВТ, ПАТ «Харківміськгаз» відповідно до закону мало право ініціювати проведення експертизи ЗВТ, що і мало місце в даному випадку.

Так, 07 лютого 2020 року представниками відповідача було проведено перевірку газового обладнання, контрольний огляд лічильника газу та перевірку дотримання вимог Кодексу газорозподільних систем за адресою: АДРЕСА_1 , та було встановлено порушення Розділу XI Глави 2 п.1 п.п.З Кодексу ГРМ, а саме: пошкодження скла суматора, просверлення отвору. Було складено акт про порушення № 1731 (що регламентовано Розділом XI Глави 5 п.1 Кодексу ГРМ) в присутності відповідача ОСОБА_1 акт підписаний з обох сторін.

На підставі виявлених порушень представниками позивача за адресою відповідача було демонтовано лічильник газу та позивач забезпечив доставку демонтованого лічильника газу на експертизу в лабораторію з ТО та ремонту побутових та промислових ЛГ ПАТ «Харківгаз», м. Харків, вул. Безлюдівська, 1-а.

Замість демонтованого лічильника газу встановлено лічильник з підмінного фонду, про що зроблено позначку в протоколі, демонтований лічильник направлено для проведення експертизи та запрошено споживача.

Експертизою лічильника газу ВР зав. 0601950 встановлено невідповідність ідентифікаційних ознак захисного опломбування, що застосовується виробником лічильника, інсує доступ до відлікового механізму, пошкодження лако-фарбового покриття личильника.

Відповідно до Розділу І Глави 1 пункту 4 Кодексу ГРМ визначенням вказано, що несанкціоноване втручання в роботу ЗВТ/лічильника газу - це втручання в роботу або конструкцію чи складові комерційного вузла обліку (зокрема лічильника газу), у тому числі шляхом їх підробки, пошкодження чи пошкодження на них пломб, впливу дії спрямованого постійного магнітного поля або зміни конфігурації даних обчислювача/коректора об'єму газу (первинного програмування чи протоколу параметризації), внаслідок чого витрата (споживання) природного газу комерційним вузлом обліку не обліковується (обліковується частково чи з порушенням законодавства), та інші дії, що призводять до викривлення даних обліку природного газу.

Згідно пункту 10 Глави 10 Розділу X Кодексу ГРМ - після проведення експертизи ЗВТ проводиться його позачергова повірка відповідно до Порядку проведення повірки законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, та оформлення її результатів, затвердженого наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 08 лютого 2016 року № 193 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 24 лютого 2016 року за № 278/28408.

Для ЗВТ, які визнані за результатами повірки такими, що не відповідають установленим вимогам відповідно до пп.18 п.З Розділу IV Порядку, що затверджений наказом № 193 Міністерства економічного розвитку і торгівлі України - оформлюють довідку про непридатність ЗВТ за формою згідно з додатком 4 до Порядку.

Факт доступу до відлікового пристрою на лічильнику газу сам по собі є кваліфікуючою ознакою того, що лічильник експлуатується з порушенням вимог Кодексу газорозподільних систем, порушення цілісності газового лічильника в розумінні Кодексу газорозподільних систем, свідчить про несанкціоноване втручання в роботу ЗВТ. шо підтверджено актом експертизи лічильника від 07 лютого 2020 року.

Отже, суд вважає, що доводи відповідача не містять доказів, які б спростовували висновок експертизи лічильника газу.

В пункті 3 глави 2 розділу XI Кодексу ГРМ закріплено, що до порушень споживача та несанкціонованого споживача, які кваліфікуються як несанкціонований відбір природного газу з ГРМ (крадіжка газу) та наслідок яких щодо них здійснюється нарахування не облікованих об'ємів (обсягів) природного газу, належить також і несанкціоноване втручання в роботу ЗВТ.

Згідно з пунктом 10 глави 5 розділу XI Кодексу газорозподільних систем, споживач (несанкціонований споживач) зобов'язаний бути присутнім на засіданні комісії з розгляду актів про порушення, на якому буде розглядатися складений на нього акт про порушення. За неможливості бути присутнім на засіданні особисто споживач (несанкціонований споживач) має право дати письмову згоду у довільній формі на проведення засідання без його присутності або у присутності його уповноваженої особи. У разі неприбуття споживача (несанкціонованого споживача) та/або уповноваженої ним особи на засідання комісії остання розглядає складений акт про порушення без його (її) участі.

За пунктом 10 глави 5 розділу XI Кодексу, за результатами розгляду акту про порушення на засіданні комісії може бути прийнято рішення про його задоволення (повністю або частково), або необхідність додаткового обстеження чи перевірки, або додаткових пояснень тощо, або скасування акту про порушення. При задоволенні комісією акту про порушення складається акт-розрахунок необлікованого (донарахованого) об'єму та обсягу природного газу і його вартості.

На підставі пункту 12 глави 5 розділу XI Кодексу, вартість необлікованого (донарахованого) об'єму природного газу, яка пред'являється до сплати споживачу (несанкціонованому споживачу) в результаті задоволення акту про порушення, зазначається в окремому платіжному рахунку оператора ГРМ, який надається під особистий підпис споживача (несанкціонованого споживача) або надсилається йому рекомендованим поштовим відправленням разом із супровідним листом, що оформлюється у довільній формі.

Згідно пункту 1 глави 2 розділу XI Кодексу газорозподільних систем, у разі виявлення Оператором ГРМ несанкціонованого газопроводу або несанкціонованого втручання в роботу лічильника газу розрахунок об'єму необлікованого природного газу здійснюється за граничними об'ємами споживання природного газу населенням з урахуванням усіх газових приладів і пристроїв споживача (фізичної особи) за період з дня останнього контрольного зняття показань лічильника (контрольного огляду вузла обліку або його перевірки) до дня виявлення порушення (але не більше ніж за 6 місяців) та з урахуванням строку на його усунення.

Оскільки розрахунок необлікованого або облікованого частково об'єму природного газу внаслідок порушення здійснено за наявності акту про порушення та у порядку, визначеному в розділі XI Кодексу ГРМ, то вартість необлікованого (донарахований) об'єму природного газу, що припадає на період до 01 числа місяця, в повному обсязі має бути компенсована споживачем (несанкціонованим споживачем) Оператору ГРМ.

Матеріалами справи не спростовується наявність заборгованості у позивача за використання необлікованого об'єму природного газу, визначеного за граничними об'ємами споживання на загальну вартість 18652,42 грн за період 30.07.2019 по 29.01.2020.

Відповідно до положень ч.ч.1, 3, 5 п.3, 4 ст. 12, ч. 1 ст. 76 ЦПК України цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Суд, зберігаючи об'єктивність і неупередженість: роз'яснює у випадку необхідності учасникам судового процесу їхні процесуальні права та обов'язки, наслідки вчинення або не вчинення процесуальних дій; сприяє учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених цим Кодексом.

Доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Згідно п.2 ч.2 цієї статті ці данні встановлюються в т. ч. на підставі висновків експертів.

Згідно із п.п. 1- 3 ч. 1 ст. 43, п. 1 ч.1 ст. 44 ЦПК України. Учасники справи мають право, подавати заяви та клопотання, надавати пояснення суду, наводити свої доводи, міркування щодо питань, які виникають під час судового розгляду, і заперечення проти заяв, клопотань, доводів і міркувань інших осіб; ознайомлюватися з матеріалами справи, робити з них витяги, копії, одержувати копії судових рішень; подавати докази; брати участь у судових засіданнях, якщо інше не визначено законом; брати участь у дослідженні доказів; ставити питання іншим учасникам справи, а також свідкам, експертам, спеціалістам;

Учасники судового процесу та їхні представники повинні добросовісно користуватися процесуальними правами; зловживання процесуальними правами не допускається.

Позивач не надав доказів на спростування висновків експертизи лічильника газу, проведеної 07 лютого 2020 року, не зверталася до суду з клопотанням про призначення судової експертизи щодо відповідності ідентифікаційних рзнак захисного пломбування, що застосовуєится виробником лічильника, цілісності лічильника газу та технічної можливості

Оскільки, позовні вимоги позивача не підлягають задоволенню, то не підлягають і стягненню з відповідача на користь позивача судові витрати понесені останнім при зверненні до суду.

На підставі вищевикладеного та керуючись ст. ст. 2, 5, 12, 19, 76, 77, 81, 89, 131, 141, 263, 265, 273, 353, 354 ЦПК України,

ВИРІШИВ:

У задоволенні позову ОСОБА_1 до Акціонерного товариства «Оператор газорозподільної системи «Харківгаз» про скасування акту-розрахунку донарахування об'єму та вартості нае облікованого (донарахованого) природного газу від 25 лютого 2020 року на суму 18652,42 гривень - відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом тридцяти днів з дня його проголошення або з дня складання повного судового рішення у разі оголошення вступної та резолютивної частини рішення або розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи.

Учасник справи, якому повне рішення суду не були вручені у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду. Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у ч.2 ст.358 ЦПК України.

Відповідно до п. 15.5 Перехідних положень ЦПК України (в редакції від 03.10.2017): до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи: апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу, а саме, відповідно до ч.1 ст. 296 ЦПК України: апеляційна скарга подається апеляційному суду (Харківський апеляційний суд) через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення (Червонозаводський районний суд м.Харкова).

Позивач: ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 ;

Відповідач: Акціонерне товариство «Оператор газорозподільної системи «Харківгаз», код ЄДРПОУ 03359500, місце знаходження: вул. Безлюдівська, 1, м. Харків.

Суддя: В.А. Єжов