Справа № 606/1702/21
27 серпня 2021 року м. Теребовля
Теребовлянський районний суд Тернопільської області в складі:
головуючого судді Марціцкої І.Б.
при секретарі с/з Пасько І.Б.
за участю прокурора Гук Р.
Кучми Б.А.
розглянувши матеріали, що надійшли з Управління стратегічних розслідувань в Тернопільської області Департаменту стратегічних розслідувань про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , українця, громадянина України, фізична особа - суб'єкт підприємницької діяльності, раніше до адміністративної відповідальності не притягувався,
за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
ОСОБА_1 будучи особою, яка припинила діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах «а» і «в» пункту 2 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» а саме 08.12.2020 року припинивши повноваження депутата Микулинецької селищної ради Теребовлянського району Тернопільської області та, будучи особою, на яку відповідно до п.п. «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» поширюється дія Закону та є суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог абз. 2 ч.2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин, після встановленого строку подання щорічної декларації ( з 01.01.2020 року по 01.04.2021 року)а саме 27.05.2021 року подав на офіційний веб сайт Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування яка припинила діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, наступного року після припинення такої діяльності за минулий рік (після звільнення). Вказаними діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.172-6 КУпАП.
ОСОБА_1 будучи депутатом Микулинецької селищної ради Теребовлянського району Тернопільської області та, будучи особою, на яку відповідно до п.п. «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» поширюється дія Закону та є суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, пізніше двадцяти робочих днів з дня припинення діяльності, без поважних причин, а саме 18.05.2021 року подав на офіційний веб сайт Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, яка припиняє діяльність, пов'язану з виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, що не охоплений раніше поданими деклараціями. Вказаними діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Прокурор в судовому засіданні вказав, що вина ОСОБА_1 доведена доказами, які долучені до протоколів про адміністративні правопорушення та просить притягнути його до адміністративної відповідальності, накласти адміністративне стягнення у виді штрафу.
ОСОБА_1 в судовому засіданні свою вину визнав частково та вказав, що не знав про те, що таку декларацію треба подавати, хоча якість попередження підписував, просив суворо його не карати так як вперше притягується до відповідальності.
Суд, заслухавши думку прокурора, особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, дослідивши матеріали справи, приходить до таких висновків.
10.12.2015 року почався початок повноважень депутата Микулинецької селищної ради Теребовлянського району Тернопільської області ОСОБА_1 та відповідно до п.п. «б» п.1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», був суб'єктом декларування.
Відповідно до рішення Микулинецької селищної ради №1 від 08.12.2020 року повноваження депутатів Микулинецької селищної ради сьомого скликання, в тому числі Кучми припинено. припинено.
Згідно з ч.1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» , особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством. Відповідно до частини 2 ст. 45 вказаного Закону особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
ОСОБА_1 в порушення вказаних вимог несвоєчасно, без поважних причин, після встановленого строку подав декларацію у зв'язку з припиненням діяльності та декларацію після припинення такої діяльності за минулий рік (після звільнення).
Частиною 1 статті 172-6 КУпАП встановлена відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Винуватість ОСОБА_1 у вчиненні вищевказаних адміністративних правопорушень повністю підтверджена доказами, а саме: відомостями протоколу про адміністративне правопорушення від 06.08.2021 року №334, відомостями протоколу про адміністративне правопорушення № 335 від 06.08.2021 року; витягом (скріншотом) з офіційного сайту «https://public.nazk.gov.ua/search» щодо подання ОСОБА_1 декларацій; рішенням Микулинецької селищної ради Теребовлянського району Тернопільської області №1 від 10.12.2015 року, рішенням Микулинецької селищної ради Теребовлянського району Тернопільської області №1 від 08.12.2020 року
За вказаних обставин суд приходить до переконання про наявність в діях ОСОБА_1 ознак адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, тобто несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави.
За таких обставин, суд приходить до переконання, що ОСОБА_1 слід притягнути до адміністративної відповідальності за вчинення адміністравтиних правопорушень передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, наклавши на нього адміністративне стягнення в межах її санкції.
Відповідно до ч. 2 ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом, стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення.
При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь її вини, майновий стан, відсутність обставин, які обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, а тому, суд приходить до переконання, що до ОСОБА_2 слід застосувати стягнення у виді штрафу.
Згідно ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення підлягає стягненню з особи, на яку накладено стягнення.
Тому, у відповідності до ч.5 ст.4 Закону України «Про судовий збір», з ОСОБА_1 слід стягнути судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму.
На підставі наведеного та керуючись статтями 33, 36,172-6, 283, 284 КУпАП України, суд
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень передбачених ч.1 ст. 172-6 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 (п"ятдесяти) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850 грн. в дохід держави.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 454 (чотириста п'ятдесят чотири) грн. в дохід держави.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбаченихчастиною пятою статті 7та частиною першою статті 287КУпАП. Апеляційна скарга подається до Тернопільського апеляційного суду через Теребовлянський районний суд Тернопільської області.
Головуючий суддя І.Б. Марціцка