Постанова від 02.09.2021 по справі 444/2372/21

Справа № 444/2372/21

Провадження № 3/444/1154/2021

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02 вересня 2021 року суддя Жовківського районного суду Львівської області Олещук М. М., з участю з участю особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , його захисника Панюра Н.Ф., прокурора Ненчин Р.П., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Жовква Львівської області cправу про адміністративне правопорушення, яка надійшла з Управління стратегічних розслідувань у Львівській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_2 , працює: ветеринарний фельдшер Туринківської дільничної ветеринарної лікарні, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ,

за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , припинивши повноваження голови Деревнянської сільської ради Жовківського району Львівської області, відповідно до підпункту «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», будучи суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язане з корупцією, в порушення вимог абзацу 2 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин подав декларацію (після звільнення) особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2020 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачене частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

ОСОБА_1 в судовому засіданні свою вину у пред'явленому йому адміністративному правопорушенні, пов'язаному з корупцією, визнав повністю та пояснив, що дійсно не подав своєчасно декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2020 рік, оскільки як йому роз'яснили, що він має подати декларацію після звільнення протягом двадцяти днів після звільнення, яку він і подав. Також пояснив, що 12.04.2021 року він теж подав декларацію, однак вибрав но той вид декларації. Щиро розкаявся у вчиненому, просить не накладати суворого стягнення.

Захисник ОСОБА_1 - адвокат Панюра Н.Ф. в судовому засіданні пояснила, що ОСОБА_1 не має юридичної освіти, після проведення реформи місцевого самоврядування припинилися його повноваження голови Деревнянської сільської ради. Після звільнення з посади, як йому пояснили, він мав подати декларацію протягом двадцяти днів після звільнення, яку він і подав. Потім, коли він зрозумів, що необхідно подати ще одну декларацію після звільнення, він таку подав 12.04.2021 року, однак вибрав і подав не такий вид декларації. Коли він дізнався, що ним допущену помилку, він подав належну декларацію лише 23.07.2021 року. Умислу щодо приховування доходів в нього не було. Він вважав, що достатньо подання лише однієї декларації після звільнення.

Прокурор Ненчин Роман Павлович в судовому засіданні пояснив, що Закон України «Про запобігання корупції» визначає коло осіб, які зобов'язані подавати декларацію, ОСОБА_1 є тією особою, яка відповідно до Закону повинна подати декларацію особи після звільнення, а тому просив притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності.

Заслухавши думку особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 , його захисника Панюра Н.Ф., прокурора Ненчин Р.П., вивчивши матеріали справи, з'ясувавши дійсні обставини справи, приходжу до наступного висновку.

Крім повного визнання вини ОСОБА_1 , факт вчинення ним адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення та його вина у ньому підтверджується зібраними доказами, зокрема: 1) протоколом № 542 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією від 05.08.2021 року; 2) копією декларації (після звільнення) особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2020 рік; 3) інформацією з сайту https://portal.nazk.gov.ua, з якої встановлено, що ОСОБА_1 подав декларацію за 2020 рік особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування 23.07.2021 року; 4) розпорядженням від 25.11.2020 року №55 відповідно до якого припинено повноваження голови Деревнянської сільської ради - ОСОБА_1 .

Згідно зі статтею 68 Конституції України, кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

Відповідно до частини 2 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, які припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3, зобов'язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

Відповідно до пункту 5 частини 1 статті 12 Закону України «Про запобігання корупції», Національне агентство з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належать до його компетенції, обов'язкові для виконання нормативно-правові акти.

Відповідно до підпункту 3 пункту 5 розділу II Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції №3 від 10.06.2016, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 за №959/29089, декларація суб'єкта декларування, який припинив діяльність пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах «а», «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 Закону, подається до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітнім роком, у якому було припинено таку діяльність. Така декларація охоплює звітній рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.

Враховуючи те, що ОСОБА_1 зобов'язаний був подати декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2020 рік (після звільнення) до Єдиного реєстру осіб уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування Національного агентства з питань запобігання корупції в період з 00:00 год. 01.01.2021 до 00 годин 00 хвилин 01 квітня 2021 року. Однак, як встановлено з даних Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_1 подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2020 рік, лише 23.07.2021 року о 11 год. 45 хв., тобто несвоєчасно.

Поважні причини щодо несвоєчасного подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2020 рік у ОСОБА_1 відсутні.

Місцем вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого частиною 1 статті 172-6 КУпАП ОСОБА_1 є Деревнянська сільська рада Жовківського району Львівської області, яка знаходилась за адресою: АДРЕСА_3 , оскільки обов'язок подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2020 рік виник у ОСОБА_1 зв'язку із припиненням повноважень голови Деревнянської сільської ради Жовківського району Львівської області.

Датою виявлення правопорушення є дата складання протоколу, 05 серпня 2021 року, так як лише на момент складання протоколу були зібрані всі необхідні докази, що в сукупності свідчать про всі ознаки правопорушення.

Вина ОСОБА_1 у вчиненому ним правопорушенні полягає в тому, що він несвоєчасно подав без поважних причин декларацію після звільнення особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а тому його дії правильно кваліфіковані за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Обставин, які б обтяжували відповідальність ОСОБА_1 не встановлено.

Щире розкаяння є обставиною, що пом'якшує відповідальність ОСОБА_1 .

Стягнення може бути накладено на ОСОБА_1 , оскільки не закінчився шестимісячний строк з дня виявлення правопорушення та двохрічний строк з дня його вчинення.

Враховую, що одним з основоположних принципів діяльності із запобігання і протидії правопорушенням, пов'язаним з корупцією є невідворотність відповідальності за вчинення таких правопорушень, оскільки ці правопорушення несуть негативні наслідки, які можуть виявитися у підриві авторитету державних органів та органів місцевого самоврядування та зашкодити суспільним інтересам, а отже не можуть бути визнані як малозначні.

А тому, підстави для визнання вчиненого ОСОБА_1 корупційного адміністративного правопорушення малозначним відсутні.

Санкцією ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено стягнення у виді накладення штрафу в розмірі від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Призначаючи вид та міру стягнення правопорушнику, враховую наявність пом'якшуючої відповідальність обставини, відсутність обтяжуючих відповідальність обставин, а також характер та ступінь суспільної небезпеки скоєного правопорушення, особу правопорушника, який працює, вперше протягом року притягується до адміністративної відповідальності, а відтак приходжу до висновку, що на ОСОБА_1 необхідно накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в межах санкції ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, за якою він притягується до відповідальності, що буде достатнім для його виправлення та запобігатиме вчиненню ним в подальшому адміністративних правопорушень.

Відповідно до ст.40-1 КУпАП, пункту 5 ч. 2 ст.4 Закону України "Про судовий збір з останніми змінами та доповненнями, у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення з правопорушника стягується судовий збір - 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Станом на 01.01.2021 року прожитковий мінімум для працездатних осіб відповідно до ст. 7 Закону України "Про державний бюджет України на 2021 рік" становить 2 270, 00 грн., а тому з правопорушника в користь держави належить стягнути судовий збір в розмірі 454 грн. 40 коп.

Керуючись ст.ст.40-1, ч. 1 ст. 172-6, ст. ст. 280, 283, 284, 307, 308-310 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя,

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) грн. 00 коп., в дохід держави.

Стягнути з ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_2 , працює: ветеринарний фельдшер Туринківської дільничної ветеринарної лікарні, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ) 454 /чотириста п'ятдесят чотири/ грн. судового збору, який сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України.

Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 та частиною першою статті 287 цього Кодексу. Апеляційна скарга, подана після закінчення цього строку, повертається апеляційним судом особі, яка її подала, якщо вона не заявляє клопотання про поновлення цього строку, а також якщо у поновленні строку відмовлено.

Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного суду через Жовківський районний суд Львівської області.

Штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтею 300-1 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

У разі несплати правопорушником штрафу у цей строк, постанова про накладення штрафу надсилається до виконання органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.

Строк виконання постанови протягом трьох місяців з наступного дня після набрання постановою законної сили.

У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується:

подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу;

витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.

Суддя: Олещук М. М.