Є.у.н.с. 512/546/21
Провадження № 3/512/332/21
"02" вересня 2021 р. смт. Саврань
Суддя Савранського районного суду Одеської області Брюховецький О.Ю., розглянувши матеріали адміністративних справи, які надійшли від Сектору поліцейської діяльності № 2 Відділу поліції № 1 Подільського РУП ГУНП в Одеській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який працює водієм голови Савранської селищної ради Одеської області, який зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 130 КУпАП, -
18.08.2021 до Савранського районного суду Одеської області від Сектору поліцейської діяльності № 2 Відділу поліції № 1 Подільського РУП ГУНП в Одеській області надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 130 КУпАП.
З протоколу про адміністративне правопорушення серії ОБ № 097252 від 18.08.2021 вбачається, що ОСОБА_1 18.08.2021 близько 07 години 19 хвилин в смт. Саврань по вулиці Мар'янівська керував автомобілем Skoda Fabia з державним номерним знаком НОМЕР_1 , у стані алкогольного сп'яніння. Від проходження огляду на стан сп'яніння за допомогою спеціального технічного пристрою Драгер та у медичному закладі ОСОБА_1 відмовився в присутності двох свідків. Крім того, ОСОБА_1 відмовився від надання письмових пояснень та відмовився від підпису в протоколі про адміністративне правопорушення. Своїми діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення за яке передбачена відповідальність за частиною 1 статті 130 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину не визнав, вказав, що від проходження огляду на стан сп'яніння не відмовлявся, проте не надав суду будь - яких доказів в підтвердження цього. Крім того, зазначив, що працює водієм голови Савранської селищної ради Одеської області та зареєстрований і проживає в АДРЕСА_1 .
Згідно зі статтею 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються, зокрема, протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, та іншими документами.
Винність ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, доведена та підтверджується наступними доказами.
Так протокол про адміністративне правопорушення серії ОБ № 097252 від 18.08.2021 відповідає вимогам статті 256 КУпАП, оскільки в ньому зазначені всі необхідні данні.
З письмових пояснень свідків ОСОБА_2 вбачається, що 18.08.2021 близько 7 години 20 хвилин він бачив як на АЗС, яка розташована в смт. Саврань на вулиці Мар'янівській заїхав автомобіль Шкода Фабія з номерним знаком НОМЕР_1 яким Керував ОСОБА_1 . Одразу за ним заїхав автомобіль співробітників поліції, які запропонували ОСОБА_1 пройти огляд на стан алкогольного сп'яніння. Від проходження огляду на стан сп'яніння ОСОБА_1 відмовився. Після чого зачинив свій автомобіль та пішов у невідомому напрямку(а.с.3).
З письмових пояснень ОСОБА_3 вбачається, що 18.08.2021 близько 07 години 20 хвилин він перебував на своєму робочому місці на АЗС на вулиці Мар'янівській в смт. Саврань. На АЗС заїхав автомобіль Шкода Фабія за кермом якого був знайомий йому громадянин ОСОБА_1 . Слідом за ним на територію АЗС заїхав службовий автомобіль поліції. Співробітники поліції підійшли до ОСОБА_1 та запропонували йому пред'явити посвідчення водія та свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу на що ОСОБА_1 відмовився. Крім того, він відмовився від проходження огляду на стан алкогольного сп'яніння. (а.с.4).
З наявного в матеріалах справи Рапорта, складеного інспектором РПП СПД № 2 ВП № 1 Подільського РУП ГУНП в Одеській області старшим лейтенантом поліції Дорошевський І. вбачається, що згідно з базою МВС «Цунамі» водій ОСОБА_1 має посвідчення водія серії НОМЕР_2 , яке видане ВРЕР № 12 м. Любашівка 10.10.2014 (а.с.5).
Зміст диску з відеозаписом підтверджує обставини викладені в протоколі про адміністративне правопорушення.
При цьому посилання в судовому засіданні ОСОБА_1 на те, що його не зупиняли працівники поліції та він не відмовлявся від проходження огляду на стан сп'яніння відхиляються судом, оскільки альтернативного обґрунтованого пояснення щодо зафіксованих на відео подій, зокрема свого стану, знаходження автомобіля на територію АЗС, а також подій, які їм передували суду не було надано.
Диспозицією частини першої статті 130 КУпАП встановлено, що відповідальність за вказаною нормою закону настає у разі, керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння, або під впливом лікарських препаратів що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває у стані такого сп'яніння, чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння, або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Стосовно вказаної справи суд застосовує редакцію частини 1 статті 130 КУпАП після змін до неї, які були внесені Законом України від 16.02.2021 №1231-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за окремі правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху», який набрав чинності 17.03.2021.
Так із 17.03.2021 визначено, що за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння, або під впливом лікарських препаратів що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває у стані такого сп'яніння, чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння, або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції - тягнуть за собою накладення штрафу на водіїв у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.
Пунктом 2.5 ПДР визначений обов'язок водія на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Процедура проведення огляду особи на визначення стану сп'яніння регулюється вимогами статті 266 КУпАП та Інструкцією про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої наказом МВС та МОЗ від 09.11.2015 № 1452/735.
Відповідно до частини 2 статті 266 КУпАП, огляд водія (судноводія) на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, проводиться поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів. Під час проведення огляду осіб поліцейський застосовує технічні засоби відеозапису, а в разі неможливості застосування таких засобів огляд проводиться у присутності двох свідків. Матеріали відеозапису обов'язково долучаються до протоколу про адміністративне правопорушення.
На вимогу положень статті 266 КУпАП до протоколу про адміністративне правопорушення додано диск з відеозаписом, зміст якого підтверджує обставини викладені в протоколі про адміністративне правопорушення.
Отже, суд приходить до висновку, що працівниками поліції було дотримано процедуру проведення огляду на визначення перебування особи, яка керує транспортним засобом, в стані алкогольного сп'яніння.
Дослідивши матеріали справи, суддя дійшов висновку, що в діях ОСОБА_1 присутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 130 КУпАП.
Обставин, які відповідно до статей 34, 35 КУпАП пом'якшують чи обтяжують відповідальність ОСОБА_1 за вчинене адміністративне правопорушення, суд не вбачає.
Суддя, з урахуванням викладеного, при визначенні виду адміністративного стягнення, що підлягає накладенню на особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, ступінь його вини, з метою виховання цієї особи в дусі додержання законів України, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як ОСОБА_1 так і іншими особами, вважає за необхідне накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу.
Вивчивши докази в їх сукупності, суддя, враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, вважає необхідним накласти на нього адміністративне стягнення у межах санкції частини 1 статті 130 КУпАП, з позбавленням права керування транспортними засобами на один рік.
Крім того, відповідно до частини 5 статті 4 Закону України «Про судовий збір», а також статті 40-1 КУпАП у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення особа, на яку накладено таке стягнення, сплачує судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Керуючись статтями 9, 13, 23, 33, 40-1, 130, 283-285, 294 КУпАП, частиною 5 статті 4 Закону України «Про судовий збір», суддя, -
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який працює водієм голови Савранської селищної ради Одеської області, який зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 130 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 1000 (однієї тисячі) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто 17 000 (сімнадцять тисяч) грн. з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.
Стягнення проводити на рахунок №UА848999980313080149000015001, назва рахунку: рахунок для зарахування адміністративних штрафів у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, КОД БК - 21081300, отримувач - ГУК в Одеській області /Одеська обл./21081300, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), ЄДРПОУ 37607526, призначення платежу - адміністративний штраф у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який працює водієм голови Савранської селищної ради Одеської області, який зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , в дохід держави судовий збір в розмірі 454 (чотириста п'ятдесят чотири) грн на розрахунковий рахунок №UА908999980313111256000026001, КЕКД 22030106, отримувач - ГУК у м.Києві /м.Київ/, банк отримувач Казначейство України (ЕАП), ЄДРПОУ 37993783, призначення платежу - судовий збір у справах про адміністративне правопорушення.
Постанова судді набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова судді може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником. Апеляційна скарга подається до Одеського апеляційного суду через Савранський районний суд Одеської області. Постанова підлягає зверненню до виконання протягом трьох місяців з моменту її винесення. В разі ж оскарження постанови перебіг строку давності звернення її до виконання зупиняється до розгляду скарги.
Суддя: О.Ю. Брюховецький