Справа № 674/995/21
Провадження № 3/674/421/21
іменем України
31 серпня 2021 року м.Дунаївці
Суддя Дунаєвецького районного суду Хмельницької області ШклярукВ.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м.Дунаївці матеріали Відділення поліції №2 Кам'янець-Подільського РУП ГУНП в Хмельницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 ,
ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, мешканця АДРЕСА_1 , не працюючого, РНОКПП НОМЕР_1 .
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
ОСОБА_1 15.07.2021 близько 22 год. в м.Дунаївці по вул.Б.Хмельницького перебував без документів, що посвідчують особу, чим порушив підпункт 2 пункту 2-2 постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2020 №1236 "Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2" та вчинив адміністративне правопорушення передбачене ч.1 ст.44-3 КУпАП.
ОСОБА_1 винуватість визнав, проти вказаного правопорушення не заперечив.
Дослідивши матеріали адміністративної справи, приходжу до наступник висновків.
Статтею 280 КУпАП визначено, що при розгляді справи про адміністративне правопорушення суд зобов'язаний з'ясувати, чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа у його вчиненні, чи підлягає адміністративній відповідальності та встановити інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Так, об'єктивна сторона, інкримінованого ОСОБА_1 правопорушення за ч.1 ст.44-3 КУпАП передбачає відповідальність за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України "Про захист населення від інфекційних хвороб", іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.
Вказана норма носить бланкетний характер, а тому серед ознак суті такого адміністративного правопорушення обов'язково повинно бути посилання на конкретний нормативно-правовий акт, яким встановлюються відповідні правила та якого не дотрималась особа, яка притягається до адміністративної відповідальності.
З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_2 не виконав вимоги підпункту 2 пункту 2-2 постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2020 №1236 "Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2", яким з 17.06.2021 на території України встановлюється “зелений” рівень епідемічної небезпеки, відповідно до якого забороняється перебування на вулицях без документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство чи її спеціальний статус, без посвідчення про взяття на облік бездомної особи, довідки про звернення за захистом в Україні.
З'ясувавши фактичні обставини справи, дослідивши докази, що містяться в матеріалах справи, які узгоджуються між собою, оцінивши їх у сукупності, суд приходить до висновку про наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.44-3 КУпАП.
Так, винуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення доведена та підтверджена протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАБ №523683 від 15.07.2021, а також оглянутим відеозаписом, з якого вбачається, що ОСОБА_1 дійсно перебував на вулиці без документів, що посвідчують особу.
З врахуванням викладеного, вважаю, що достатнім та необхіднимдля виховання особи правопорушника, а також запобігання вчиненню ним нових правопорушень, буде безальтернативне адміністративне стягнення у вигляді штрафу в мінімальному розмірі в межах санкції ч.1 ст.44-3 КУпАП.
Підстав для застосування до ОСОБА_1 більш м'якого покарання не знаходжу, враховуючи ситуацію з поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19, що склалась на території Дунаєвецького району.
Відповідно до ст.ст.34, 35 КУпАП обставин, що обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, не встановлено.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП з правопорушника підлягає стягненню судовий збір у розмірі 454 грн.
Керуючись та на підставі ч.1 ст.44-3, ст.ст.283-285 КУпАП,-
Визнати ОСОБА_1 винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 1000 (однієї тисячі)неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 17000 (сімнадцять тисяч) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір в розмірі 454 грн. (чотириста п'ятдесят чотири гривні).
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Хмельницького апеляційного суду через Дунаєвецький районний суд Хмельницької області в десятиденний строк з дня винесення постанови.
Суддя В. М. Шклярук