Справа №: 671/1272/21
17 серпня 2021 року м. Волочиськ
Суддя Волочиського районного суду Хмельницької області Бабій О.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Волочиську справу про адміністративні правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , працює водієм ПП «ВІКОМ», за ч. 4 ст. 121 КУпАП,
29 липня 2021 року о 01 год. 08 хв. на 215 км. а/д Стрий-Знам'янка (Хмельницька область, Хмельницький район) ОСОБА_1 , якого 31 березня 2021 року було притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 3 ст. 121 КУпАП, керував транспортним засобом «MAN TGA 18.480», номерний знак НОМЕР_1 , з напівпричепом «KOGEL SN24», номерний знак НОМЕР_2 , у якого відсутній передбачений інструкцією правий бризковик, порушив пункт 31.4.7. «е» Правил дорожнього руху України.
В діях ОСОБА_1 вбачається склад правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 121 КУпАП.
ОСОБА_1 , належним чином повідомлений про час та місце розгляду справи, в судове засідання не з'явився з невідомих суду причин, клопотань про відкладення розгляду справи від ОСОБА_1 не надходило, тому на підставі ст. 268 КУпАП вважаю за можливе розгляд справи провести у його відсутності.
Винність ОСОБА_1 у скоєнні правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 121 КУпАП, підтверджується наявними у справі доказами: даними протоколу про адміністративне правопорушення серії ДПР18 № 331437 від 29 липня 2021 року, в якому зафіксовані обставини вчинення ОСОБА_1 правопорушення (з додатками до вказаного протоколу, а.с. 1-7).
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушника та конкретні обставини справи, вважаю, що на ОСОБА_1 слід накласти адміністративне стягнення в межах санкції, передбаченої ч. 4 ст. 121 КУпАП, у виді позбавлення права керування транспортними засобами на три місяці.
Крім цього, з ОСОБА_1 на користь держави підлягає стягненню судовий збір в розмірі 454 грн. 00 коп. (відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір»).
Щодо письмового клопотання адвоката Яцишина А.В. про направлення матеріалів адміністративної справи для розгляду до Франківського районного суду м. Львова - слід зазначити наступне.
Відповідно до ст. 245 КпАП України завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є зокрема: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи та вирішення її в точній відповідності з законом.
Порядок провадження в справах про адміністративні правопорушення в районних, районних у місті, міських чи міськрайонних судах визначається цим Кодексом та іншими законами України (ч. 2 ст. 246 КпАП ).
Статтею 276 КпАП України, якою визначене місце розгляду справи про адміністративне правопорушення, встановлено правило, згідно із яким справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення.
Справи про адміністративні правопорушення, передбачені статтями 80, 81, 121-126, 127-1 -129 і статтею 139 (коли правопорушення вчинено водієм) цього Кодексу, можуть також розглядатися за місцем обліку транспортних засобів або за місцем проживання порушників (ч. 2 ст. 276 КУпАП).
Пленум Верховного Суду України у п. 2 своєї постанови № 11 від 11.06.2004 року «Про окремі питання, що виникають при застосуванні судами положень ст. 276 Кодексу України про адміністративні правопорушення» зазначив, що у випадках, коли законом передбачається альтернативна підсудність (ч. 2 ст. 276 КУпАП), питання про те, в який саме суд надіслати протокол про адміністративне правопорушення, вирішується відповідним органом внутрішніх справ.
Зміст наведених вище вимог закону зводиться до того, що дискреція щодо обрання підсудності розгляду справи належить виключно органу внутрішніх справ та відповідно, суд до якого надійшов відповідний протокол про адміністративне правопорушення, повинен розглядати справу про адміністративне правопорушення.
Як видно із змісту протоколу про адміністративне правопорушення, складеного щодо ОСОБА_1 , місце вчинення правопорушення - 215 км. а/д М-30 Стрий-Знам'янка (Хмельницька область, Хмельницький район).
Особою, яка склала відповідний протокол, у відповідності до ст. 276 КУпАП визначено підсудність розгляду справи за місцем вчинення правопорушення, що територіально відноситься до Волочиського районного суду Хмельницької області, куди орган внутрішніх справ і скерував протокол про адміністративне правопорушення для розгляду.
Місце проживання ОСОБА_1 - АДРЕСА_1 , як підстава для зміни судом підсудності, не узгоджується із нормами КУпАП України та не наділяє суд повноваженнями визначити підсудність розгляду справи. Окрім того, чинний КУпАП не містить правову норму щодо зміни підсудності справ про адміністративне правопорушення.
Враховуючи викладене, клопотання адвоката Яцишина А.В. в інтересах ОСОБА_1 про направлення матеріалів адміністративної справи для розгляду до Франківського районного суду м. Львова задоволенню не підлягає, а неявка ОСОБА_1 в судове засідання не перешкоджає розгляду справи, зважаючи на його належне повідомлення про час та місце розгляду справи та відсутність заяв про відкладення розгляду справи.
Керуючись ст. ст. 283, 284 КУпАП, -
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 121 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді позбавлення права керування транспортними засобами строком на 3 (три) місяці.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави 454 грн. 00 коп. судового збору.
На постанову може бути подана апеляційна скарга протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя О.М. Бабій