01 вересня 2021 року Справа № 608/1834/21
Номер провадження3/608/1022/2021
Суддя Чортківського районного суду Тернопільської області Парфенюк В. І. , розглянувши матеріали, які надійшли від Чортківського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Тернопільській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця, громадянина України, уродженця і жителя АДРЕСА_1 , непрацюючого, притягувався до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 187 КУпАП,
за ч. 2 ст. 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 476537 від 31 серпня 2021 року, складеного ДОП Чортківського РВП ГУНП в Тернопільській області лейтенантом поліції Гургач А. Є., вбачається, що 17 серпня 2021 року о 22 год. 56 хв. по вул. Нова Штокалівка, 11 в с. Біла Чортківського району ОСОБА_1 порушив правила адміністративного нагляду, а саме був відсутній за місцем свого проживання після 22 год. згідно ухвали суду.
Вислухавши пояснення особи, щодо якої складено протокол про адміністративне правопорушення, ознайомившись з матеріалами справи, суд приходить до висновку, що протокол про адміністративне правопорушення разом із додатками підлягає поверненню до Чортківського РВП ГУНП в Тернопільській області для належного оформлення з наступних підстав.
У відповідності до вимог ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються зокрема протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, а також іншими документами.
Згідно ст. 278 КУпАП під час підготовки до розгляду справи про адміністративне правопорушення, вирішується питання, зокрема, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення, чи витребувані необхідні додаткові матеріали, які мають значення для правильного вирішення справи, чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи про час і місце її розгляду.
Слід зазначити, що частина 1 ст. 187 КУпАП передбачає відповідальність за порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, а саме: 1) неявка за викликом органу внутрішніх справ у вказаний термін і ненадання усних або письмових пояснень з питань, пов'язаних з виконанням правил адміністративного нагляду; 2) неповідомлення працівників органу внутрішніх справ, які здійснюють адміністративний нагляд, про зміну місця роботи чи проживання або про виїзд за межі району (міста) у службових справах; 3) порушення заборони виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу; 4) порушення заборони перебування у визначених місцях району (міста); 5) нереєстрація в органі внутрішніх справ. Частиною другою зазначеної статті передбачена адміністративна відповідальність за вчинення будь-якого з порушень, передбачених частиною першої цієї статті повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення.
Проте в порушення вимог ст. 256 КУпАП в матеріалах справи відсутні будь-які докази про те, що відносно ОСОБА_1 встановлено адміністративний нагляд.
Відповідно до вимог ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушеннямінакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.
Оскільки порушення вимог закону при складанні протоколу про адміністративне правопорушення від 31 серпня 2021 року унеможливлюють судовий розгляд цього протоколу у точній відповідності з законом, а тому матеріали про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності підлягають поверненню для належного оформлення.
Керуючись ст. ст. 7, 251, 256, 283 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
Повернути матеріали справи про адміністративне правопорушення за ч. 2 ст. 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення відносно ОСОБА_1 Чортківському РВП ГУНП в Тернопільській області для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя В. І. Парфенюк