Постанова від 01.09.2021 по справі 634/924/21

Справа №: 634/924/21

Провадження № 3/634/515/21

Категорія 289

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01.09.2021 року

Сахновщинський районний суду Харківської області у складі судді- Зимовського О.С., за участю секретаря судового засідання - Лісняк С.П., прокурора - Костогризова О.В., особи, щодо якої розглядається справа про адміністративне правопорушення - ОСОБА_1 , розглянувши матеріалами справи про корупційне адміністративне правопорушення, які надійши з Управління стратегічних розслідувань в Харківській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Шевченкове Сахновщинського району Харківської області, громадянина України, пенсіонера, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 ,

за вчинення правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП,

встановив:

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, № 424 від 05.08.2021 року, ОСОБА_1 , будучи депутатом Шевченківської сільської ради Сахновщинського району Харківської області VII скликання, являючись суб'єктом декларування відповідно абз.15 ч.1 ст.1 Закону України «Про запобігання корупції» від 14 жовтня 2014 року № 1700-VІІ та згідно з п.п. «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону № 1700-VІІ та суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог ч.1 ст. 45, п. 2-1 р. ХІІІ «Прикінцеві положення» Закону № 1700-VІІ, несвоєчасно подав декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2019 рік, а саме 03.06.2020 року, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст. 172-6 КУпАП. (справа №634/928/21)

Крім того, відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, №423 від 05.08.2021 року, ОСОБА_1 , будучи депутатом Шевченківської сільської ради Сахновщинського району Харківської області VII скликання, являючись суб'єктом декларування відповідно абз.15 ч.1 ст.1 Закону України «Про запобігання корупції» від 14 жовтня 2014 року № 1700-VІІ та згідно з п.п. «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону № 1700-VІІ є суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог абз.1 ч.2 ст. 45, вищевказаного Закону, без поважних причин, несвоєчасно подав декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями «перед звільненням», а саме 07.04.2021 року, за період з 01.01.2020 - 04.12.2020 року, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст. 172-6 КУпАП. (справа №634/924/21)

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, №425 від 05.08.2021 року, ОСОБА_1 , будучи депутатом Шевченківської сільської ради Сахновщинського району Харківської області VII скликання, являючись суб'єктом декларування відповідно абз.15 ч.1 ст.1 Закону України «Про запобігання корупції» від 14 жовтня 2014 року № 1700-VІІ та згідно з п.п. «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону № 1700-VІІ є суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог абз.2 ч.2 ст. 45, вищевказаного Закону, без поважних причин, несвоєчасно подав декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2020 рік (після звільнення), а саме 07.04.2021 року, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст. 172-6 КУпАП. (справа №634/925/21)

Відповідно до ч.2 ст.36 КУпАП - якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом, стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.

З огляду на викладене суд вважає за доцільне об'єднати адміністративні матеріали, відносно ОСОБА_1 вчиненні ним адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП в одне провадження, присвоївши справі №634/924/21.

В судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненні адміністративних правопорушень визнав, щиро розкаявся та пояснив, що він дійсно будучі депутатом Шевченківської сільської ради Сахновщинського району Харківської області VII скликаннятобто суб'єктом декларування, несвоєчасно подав щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік, а саме 03.06.2020 року. Крім того, несвоєчасно подав декларацію перед звільненням та після звільнення.

Прокурор Костогризов О.В. у судовому засіданні зазначив, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, тому просив суд накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу та незаперечував проти об'єднання адміністративних матеріалів.

Заслухавши учасників справи, дослідивши матеріали справ, судом встановлено таке.

Згідно з вимогами ст. 7 КпАП України, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу проводиться в межах їх компетенції, у точній відповідності із законом.

Відповідно до ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Так, згідно рішення Шевченківської сільської ради Сахновщинського району Харківської області від 05 листопада 2015 року про результати виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів ОСОБА_1 був обраний депутатом Шевченківської сільської ради Сахновщинського району Харківської області VII скликання.

Згідно розпорядження КМУ від 12.06.2020 року №725-р «Про визначення адміністратиних центрів та затвердження територій територіальних громад Харківської області» Шевченківська сільська рада Сахновщинського району Харківської області увійшла до складу Сахновщинської селищної ради Красноградського району Харківської області.

Відповідно до рішення І сесії Сахновщинської селищної ради Красноградського району Харківської області VІІІ скликання від 04.12.2020 року визнано повноваження депутатів цієї ради, серед яких ОСОБА_1 відсутній.

У відповідності до абзацу 14 статті 1 Закону № 1700-VІІ, суб'єкти декларування - особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 4 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов'язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.

Відповідно до частини 1 статті 1 Закону № 1700-VІІ правопорушення, пов'язане з корупцією - це діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у частині першій статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

У відповідності до частини 1 статті 65 Закону № 1700-VІІ за вчинення корупційних або пов'язаних з корупцією правопорушень особи, зазначені в частині першій статті 3 цього Закону, притягаються до кримінальної, адміністративної, цивільно-правової та дисциплінарної відповідальності у встановленому законом порядку.

Згідно підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону № 1700-VІІ депутата сільської ради віднесено до суб'єктів на яких поширюється дія цього Закону.

Диспозицією ч. 1 ст. 172-6 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Зазначена диспозиція за своїм змістом є бланкетною нормою, тобто нормою, яка лише називає або описує правопорушення, а для повного визначення його ознак відсилає до інших норм. Так, примітка до ст. 172-6 КУпАП, вміщує вказівку на суб'єкт цього правопорушення, відсилає до норм спеціального антикорупційного закону, зокрема частин 1 і 2 ст. 45 Закону, в яких, крім іншого, передбачено певну деталізацію відповідних положень нормативно- правових актів, що наповнює норму ч. 1 ст. 172-6 КУпАП більш конкретним змістом для встановлення саме тих ознак, які мають значення для правової кваліфікації зазначеного діяння.

Для кваліфікації діяння за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП необхідним є встановлення несвоєчасності подання декларації, тобто подання поза строком, визначеним законом.

Об'єктивною стороною вищевказаного адміністративного правопорушення, яка має активну форму прояву, є несвоєчасне подання без поважних причин декларації.

Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції (далі по тексту НАЗК) від 10.06.2016 року № 2 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15 липня 2016 року за № 958/29088) 1930 «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» (Із змінами, внесеними згідно з Рішенням НАЗК з питань запобігання корупції № 1 від 18.08.2016) визначено, що система подання та оприлюднення відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, розпочала свою роботу в два етапи: перший етап з 00 годин 00 хвилин 01 вересня 2016 року, в тому числі і для таких типів декларацій (повідомлень) та суб'єктів декларування: щорічні декларації за 2015 рік службових осіб, які станом на 01 вересня 2016 року займають згідно зі статтею 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище. Зазначені декларації подаються протягом 60 календарних днів; декларації, передбачені абзацом першим частини другої статті 45 Закону (декларації осіб, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування), службових осіб, які 01 вересня 2016 року чи пізніше цієї дати припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, та станом на день такого припинення займають згідно зі статтею 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище; повідомлення про суттєві зміни в майновому стані суб'єкта декларування, передбачені частиною другою статті 52 Закону, службових осіб, які станом на 01 вересня 2016 року чи пізніше цієї дати займають згідно зі статтею 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище. Другий етап починається - з 00 годин 00 хвилин 01 січня 2017 року для всіх інших суб'єктів декларування та декларацій (повідомлень), передбачених Закону № 1700-VІІ.

Згідно частини 1 статті 45 Закону № 1700-VІІ, особи зазначені у пункті 1, підпункті «а» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства Е - декларацію, за минулий рік за формою, що визначається НАЗК.

Відповідно до ч.2 статті 45 Закону № 1700-VІІ особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями. Особи, які припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3, зобов'язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

Згідно п. 2-1 р.ХІІ «Прикінцеві положення» Закону № 1700-VІІ декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які відповідно до ст. 45 цього Закону подаються за минулий рік до 1 квітня, у 2020 році суб'єкти декларування подають до 1 червня.

Відповідно до роз'яснень НАЗК від 03.02.2021 року «Щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю)»:

-декларація особи, яка припиняє діяльність (декларація «перед звільненням») - декларація, яка подається відповідно до абз. 1 ч. 2 ст. 45 Закону не пізніше 20 робочих днів з дня припинення діяльності;

-декларація особи, яка припинила діяльність (декларація «після звільнення») - декларація, яка подається відповідно до абз. 2 ч. 2 ст. 45 Закону з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком, у якому було припинено діяльність. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація.

Таким чином, ОСОБА_1 , виконуючи повноваження депутата Шевченківської сільської ради Сахновщинського району Харківської області VII скликання, був зобов'язаний подати щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави та місцевого самоврядування за 2019 рік у строк з 01 січня 2020 року по 31 травня 2020 року включно.

Крім того, ОСОБА_1 , будучи депутата Шевченківської сільської ради Сахновщинського району Харківської області VII скликання у якого закінчилися повноваження 04.12.2020 року повинен був подати декларацію особи, яка припиняє діяльність (декларація «перед звільненням») не пізніше 20 робочих днів з дня припинення діяльності, а також декларація особи, яка припинила діяльність (декларація «після звільнення») - з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня 2021 року.

Відповідно до інформації з офіційного веб-сайту Національного агентства, Е-декларацію ОСОБА_1 подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави та місцевого самоврядування за 2019 рік 03.06.2020 року, декларацію особи, яка припиняє діяльність (декларація «перед звільненням») та декларацію особи, яка припинила діяльність (декларація «після звільнення») ним було подано 07.04.2021 року, тобто з порушенням встановлених строків.

Таким чином, дії ОСОБА_1 викладені у протоколі від 05.08.2021 року № 424 вірно кваліфіковані за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, як несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Також дії ОСОБА_1 викладені у протоколі від 05.08.2021 року № 423 вірно кваліфіковані за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, як несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Дії ОСОБА_1 викладені у протоколі від 05.08.2021 року № 425 також вірно кваліфіковані за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, як несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування

Вивченням відомостей про особу ОСОБА_1 встановлено, що він одружений, є пенсіонером та отримує пенсію в розмірі 1780 грн.

Згідно ст. 34 КУпАП обставиною, що пом'якшує відповідальність ОСОБА_1 щире розкаяння винного.

Відповідно до ст. 35 КУпАП обставин, які обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, не встановлено.

При накладенні стягнення суд, враховуючи обставини справи, характер вчиненого правопорушення, данні про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, тому вважає за можливе застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Приймаючи до уваги положення ст. 40-1 КУпАП, ст. 4 Закону України «Про судовий збір», суддя вважає необхідним також стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у сумі 454 грн.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 34, 36, 40-1, ч.1 ст. 172-6, 283, 284 КУпАП, суддя,

постановив:

Об'єднати адміністративні матеріали відносно ОСОБА_1 у вчиненні ним адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП в одне провадження, присвоївши справі №634/924/21.

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень 00 копійок.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 судовий збір у розмірі 454 грн. (чотириста п'ятдесят чотири гривні).

Постанова може бути оскаржена через Сахновщинський районний суд до Харківського апеляційного суду шляхом подачі в 10 денний строк, після її винесення, апеляційної скарги.

Повний текст постанови складено 02.09.2021 року.

Суддя: /підпис/

Копія вірна. Суддя: