Постанова від 01.09.2021 по справі 425/2683/21

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01.09.2021 Провадження № 3/425/1220/21

Справа № 425/2683/21

Суддя Рубіжанського міського суду Луганської області Козюменська В.В., розглянувши матеріали, що надійшли від Сєвєродонецького районного управління ГУ ДСНС України у Луганській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, працюючого директором ТОВ «СХІДГАЗТРЕЙД», мешкаючого за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , за ст. 185-14 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

До Рубіжанського міського суду Луганської області надійшов матеріал про адміністративне правопорушення у відношенні ОСОБА_2 за ст. 185-14 КУпАП.

Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ЛГ № 005131 від 25.08.2021, 25.08.2021 о 14 год. 30 хв. на території автомобільного газозаправного пункту ТОВ «СХІДГАЗТРЕЙД» за адресою: Луганська область, м. Рубіжне, вул. Миру, буд. 37-Б, ОСОБА_1 порушив вимоги статті 185-14 КУпАП та статті 11 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності № 877 від 05.04.2007, а саме - створив перешкоду органу державного нагляду (контролю) та їх посадовим особам при здійсненні державного нагляду (контролю) - не допустив посадових осіб ГУДСНС України у Луганській області при здійсненні державного нагляду (контролю) на підставі доручення Прем'єр-міністра України від 11.03.2021 № 10033/1/1-21, що підтверджується актом про неможливість здійснення державного нагляду (контролю) від 25.08.2021 № 18 та посвідчення на проведення державного нагляду (контролю) від 08.07.2021 № 637, чим вчинив правопорушення, передбачене ст. 185-14 КУпАП.

Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що матеріали адміністративної справи відносно ОСОБА_1 підлягають поверненню до Сєвєродонецького районного управління ГУ ДСНС України у Луганській області для належного оформлення, з наступних підстав.

У відповідності з п. 2 ч. 1 ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує питання, зокрема, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.

Відповідно до вимог ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.

При проведенні підготовки до розгляду адміністративної справи було виявлено, що протокол не відповідає вимогам ст. 256 КУпАП, а саме: у протоколі про адміністративне правопорушення не вказано частину статті, за якою особа притягається до адміністративної відповідальності, оскільки ст. 185-14 КУпАП містить дві частини, що впливає на кваліфікацію інкримінованого ОСОБА_1 правопорушення та унеможливлює притягнення останнього до адміністративної відповідальності.

Водночас, з рішення ЄСПЛ «Малофєєва проти Росії» вбачається, що у випадку, коли викладена в протоколі фабула адміністративного правопорушення не відображає всіх істотних ознак складу правопорушення, суд не має права самостійно редагувати її, а так само не може відшукувати докази на користь обвинувачення, оскільки це становитиме порушення права на захист (особа не може належним чином підготуватися до захисту) та принципу рівності сторін процесу (оскільки особа має захищатися від обвинувачення, яке підтримується не стороною обвинувачення, а фактично судом).

Відповідно до п. 24 постанови Пленуму Верховного Суду України № 14 від 23.12.2005, Верховним судом України визнано правильну практику тих суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог ст. 256 КУпАП, відповідному правоохоронному органу для належного оформлення.

Таким чином, звертаючи увагу на неповноту матеріалів про адміністративне правопорушення, яка не може бути усунена самим судом в силу його диспозитивності та унеможливлює прийняття законного й обґрунтованого рішення на підставі зазначеного протоколу та доданих матеріалів, суд вважає, що адміністративний матеріал слід повернути на дооформлення для усунення вищезазначених недоліків.

На підставі викладеного і керуючись ст. ст. 7, 185-14, 245, 256, 278, 280 КУпАП,

ПОСТАНОВИВ:

Справу про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 за ст. 185-14 КУпАП, повернути до Сєвєродонецького районного управління ГУ ДСНС України у Луганській області, для належного оформлення.

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя В.В. Козюменська