Справа № 755/11071/21
про залишення апеляційної скарги без руху
01 вересня 2021 року м. Київ
Суддя Шостого апеляційного адміністративного суду Бєлова Л.В., перевіривши апеляційну скаргу Управління інспекції та контролю Броварської міської ради Броварського району Київської області на рішення Дніпровського районного суду м. Києва від 10 серпня 2021 року у справі за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Южен», ОСОБА_1 до Управління інспекції та контролю Броварської міської ради Броварського району Київської області, третя особа: Начальник управління інспекції та контролю Броварської міської ради Броварського району Київської області Мельниченко Богдан Миколайович про скасування постанови про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності, -
Рішенням Дніпровського районного суду м. Києва від 10 серпня 2021 року позовні вимоги задоволено частково.
Не погоджуючись з таким рішенням суду першої інстанції, Управлінням інспекції та контролю Броварської міської ради Броварського району Київської області подано апеляційну скаргу, яку зареєстровано судом апеляційної інстанції 26 серпня 2021 року за вх.№57271.
Разом з тим, дана апеляційна скарга була прийнята відділенням поштового зв'язку 20 серпня 2021 року, що підтверджується штампом на поштовому конверті.
Перевіривши апеляційну скаргу Управління інспекції та контролю Броварської міської ради Броварського району Київської області на рішення Дніпровського районного суду м. Києва від 10 серпня 2021 року, суд вважає, що вона не може бути прийнята до апеляційного провадження та підлягає залишенню без руху, оскільки не відповідає вимогам ст. 296 КАС України з наступних підстав.
Так, правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначено Законом України «Про судовий збір» від 08.07.2011 №3674-VI (далі за текстом - Закон «Про судовий збір»).
Відповідно до частини першої статті 1 Закону «Про судовий збір», судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.
Згідно з частиною першою, другою статті 9 Закону «Про судовий збір» судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України. Суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.
Судовий збір перераховується у безготівковій або готівковій формі, у тому числі з використанням електронного платіжного засобу або за допомогою платіжних пристроїв. (відповідно до частини першої статті 6 Закону «Про судовий збір»).
Постановою Правління Національного банку України № 22 від 21.01.2004 затверджена Інструкція про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті (далі за текстом - Інструкція), якою встановлені загальні правила, види і стандарти розрахунків клієнтів банків та банків у грошовій одиниці України на території України, що здійснюються за участю банків. Нормами Інструкції встановлені вимоги щодо заповнення розрахункових документів.
Відповідно до пункту 3.1. Інструкції платіжне доручення оформляється платником за формою, наведеною в додатку 3 до цієї Інструкції, згідно з вимогами щодо заповнення реквізитів розрахункових документів, що викладені в додатку 9 до цієї Інструкції, та подається до банку, що обслуговує його, у кількості примірників, потрібних для всіх учасників безготівкових розрахунків.
З додатків 3, 9 до Інструкції вбачається, що одним із реквізитів платіжного доручення є «Призначення платежу», який заповнюється з урахуванням вимог, установлених главою 3 Інструкції.
Пунктом 3.8. Інструкції визначено, що реквізит «Призначення платежу» платіжного доручення заповнюється платником так, щоб надавати повну інформацію про платіж та документи, на підставі яких здійснюється перерахування коштів отримувачу. Повноту інформації визначає платник з урахуванням вимог законодавства України. Платник відповідає за дані, що зазначені в реквізиті платіжного доручення «Призначення платежу».
Платіжне доручення на безготівкове перерахування судового збору, квитанція установи банку про прийняття платежу готівкою додаються до позовної заяви (заяви, скарги) і мають містити відомості про те, яка саме позовна заява (заява, скарга, дія) оплачується судовим збором.
Необхідними реквізитами ідентифікації позовної заяви (заяви, скарги), а у цій ситуацій - апеляційної скарги є, зокрема, правильне зазначення позивача та/або апелянта , номеру справи, у межах якої подається апеляційна скарга та дати оскаржуваного рішення.
На виконання вимог вищенаведеної норми суд перевірив зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України за наданою заявником квитанцією від 19 серпня 2021 року №154 у сумі 3 405 грн. та встановив, що надана апелянтом квитанція вищезазначеним вимогам не відповідає.
Так, додана апелянтом квитанція містить лише зазначення у призначенні платежу «Судовий збір за позовом Управління інспекції та контролю БМР».
Однак, у межах адміністративної справи №755/11071/21, Управління інспекції та контролю Броварської міської ради є відповідачем.
Окрім того, надана апелянтом квитанція не містить жодних інших реквізитів призначення платежу, зокрема номеру справи, в межах якої подається апеляційна скарга та дати оскаржуваного рішення, з огляду на що Шостий апеляційний адміністративний суд не може встановити оплату судового збору у даній справі за цією квитанцією.
Отже, долучена до апеляційної скарги квитанція від 19 серпня 2021 року №154 про сплату судового збору у розмірі 3 405 грн. не може вважатися належним доказом сплати судового збору за подання апеляційної скарги у даній справі.
Згідно з ч. 2 ст. 298 КАС України до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 296 Кодексу, застосовуються положення статті 169 Кодексу, відповідно до яких апеляційна скарга залишається без руху і апелянту надається строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали.
Тому, у зв'язку з викладеним, вважаю необхідним апеляційну скаргу Управління інспекції та контролю Броварської міської ради Броварського району Київської області залишити без руху та запропонувати усунути вказані недоліки апеляційної скарги шляхом подання до апеляційного суду оригіналу документу (квитанції) про сплату судового збору у встановленому Законом України "Про судовий збір" порядку в розмірі 3405 грн. 00 коп. за наступними реквізитами: Отримувач коштів: ГУК у м.Києві/Печерс.р-н, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача: UA638999980313171206081026007, код класифікації доходів бюджету: 22030101, призначення платежу: Судовий збір, за позовом ___________ (ПІБ чи назва установи, організації позивача), на рішення від ______ (дата оскаржуваного рішення) по справі _________ (номер справи), Шостий апеляційний адміністративний
Керуючись ст.ст. 169, 283, 298, 328 КАС України, суд
Апеляційну скаргу Управління інспекції та контролю Броварської міської ради Броварського району Київської області на рішення Дніпровського районного суду м. Києва від 10 серпня 2021 року - залишити без руху.
Встановити Управлінню інспекції та контролю Броварської міської ради Броварського району Київської області строк для усунення недоліків 7 (сім) днів з моменту отримання копії даної ухвали для усунення вказаних недоліків апеляційної скарги.
У разі невиконання вимог ухвали у зазначений вище строк, апеляційну скаргу буде повернено особі, яка її подала.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею є остаточною та оскарженню не підлягає.
Суддя Л. В. Бєлова