Справа № 359/7459/21
Провадження № 3/359/3545/2021
Бориспільський міськрайонний суд Київської області
17 серпня 2021 року м. Бориспіль
Суддя Бориспільського міськрайонного суду Київської області Кабанячий Ю.В., розглянувши за участі представника особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , за довіреністю Голоденка В.В., адміністративний матеріал, що від Батальйону патрульної поліції в місті Борисполі Управління патрульної поліції у Київській області Департаменту патрульної поліції Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 130 КУпАП, по відношенню до ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , паспорт серія НОМЕР_1 виданий Бориспільським МРВ ГУ МВД України від 14.03.2000 року, реєстраційний номер облікової картки платника податків фізичної особи НОМЕР_2 ,
Згідно протоколу серії ААБ18 № 269541, від 03.08.2021 року, о 04 год. 35 хв. а/д Київ-Харків водій ОСОБА_1 керував автомобілем марки «Volkswagen» д.н.з. НОМЕР_3 , з ознаками наркотичного сп'яніння, а саме: зіниці очей звужені, не реагують на світло, сповільнення мови та рухів, виражене тремтіння пальців рук. Огляд на стан сп'яніння не проводився у медичному закладі, у зв'язку з відмовою водія від проходження огляду, чим водій порушив п. 2.5 ПДР України, за що передбачена відповідальність за ч. 1 ст. 130 КУпАП.
У судовому засіданні представник за довіреністю ОСОБА_2 повідомив, що ОСОБА_1 не перебував у стані наркотичного сп'яніння, жодних наркотичних засобів він не вживає. Відмовився від проходження огляду у зв'язку з тим, що поспішав додому після робочої зміни. В подальшому пройшов огляд у порядку самозвернення. Провадження у справі просив закрити за відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Заслухавши думку представника за довіреністю особи, яка притягується до відповідальності, ознайомившись з матеріалами про адміністративне правопорушення встановлено, що вина ОСОБА_1 у скоєнні адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, не знаходить свого підтвердження, а провадження у справі підлягає закриттю, з наступних підстав.
У відповідності до вимог ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Відповідно до положень ст. 266 КУпАП огляд водіїв на стан сп'яніння проводиться працівником поліції, з використанням спеціальної техніки у присутності двох свідків, а огляд на стан сп'яніння у закладах охорони здоров'я може бути проведений у виключних випадках, а саме коли водій не згоден з оглядом проведеним поліцейським з використанням спеціальної техніки на місці, у присутності двох понятих або у разі відмови від такого проходження, тільки тоді огляд може бути проведений у закладі охорони здоров'я.
Перелік закладів охорони здоров'я, яким надається право проведення огляду особи на стан алкогольного, наркотичного чи іншого спяніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, затверджується управлінням охорони здоровя місцевих державних адміністрації.
ОСОБА_1 звернувся до медичного закладу для проведення огляду на стан сп'яніння, що підтверджується долученим у судовому засіданні протоколом медичного огляду для встановлення чи спростування факту вживання наркотичної речовини та стану сп'яніння № 34 від 03.08.2021 року.
Згідно вищевказаного протоколу лікарем КНП «ББЛІЛ» було встановлено, що ОСОБА_1 не перебуває у стані наркотичного сп'яніння. Висновок лікаря - ознак сп'яніння не виявлено.
Таким чином, будь-яких об'єктивних даних щодо перебування ОСОБА_1 в стані наркотичного сп'яніння матеріали справи не містять, відсутні такі дані і в протоколі медичного огляду для встановлення факту вживання наркотичної речовини та стану сп'яніння № 34 від 03.08.2021 року.
Відповідно до вимог ст.7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу у зв'язку з адміністративним правопорушенням не інакше як на підставах і в порядку встановленому законом.
Провадження у справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого дотримання законності.
Особа, яка скоїла правопорушення, відповідно до вимог ч. 1 ст. 8 КУпАП, підлягає відповідальності на підставі закону, діючого в час і по місцю здійснення правопорушення.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія або бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачена адміністративна відповідальність.
Згідно ст. 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному досліджені всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Відповідно до ч. 3 ст.62 КонституціїУкраїни усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Відповідно до п. 1 ст. 247 КУпАП, провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Таким чином, у суду відсутні підстави для притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, зважаючи на те, що достатніх доказів вчинення ним адміністративного правопорушення, визначеного ч. 1 ст. 130 КУпАП під час розгляду адміністративного матеріалу в суді не здобуто.
За таких обставин та враховуючи зазначені норми Закону, суд приходить до висновку, що провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 130 КУпАП слід закрити, у зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого даною статтею.
На підставі викладеного, керуючись ч. 1 ст.130, ст.251, ст.256, п. 1 ч. 1 ст.247, ст.284 КУпАП України, суд
Провадження в справі про притягнення ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , паспорт серія НОМЕР_1 виданий Бориспільським МРВ ГУ МВД України від 14.03.2000 року, реєстраційний номер облікової картки платника податків фізичної особи НОМЕР_2 , до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 130 КУпАП, закрити у зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржено протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Апеляційна скарга подається до Київського апеляційного суду через місцевий суд, який виніс постанову.
Постанова суду у справі про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку оскарження цієї постанови і може бути пред'явлена до виконання протягом трьох місяців з дня набрання нею законної сили.
Суддя Ю.В. Кабанячий
Постанова суду набрала законної сили ___________________.