вул. Володимира Винниченка 1, м. Дніпро, 49027
E-mail: inbox@dp.arbitr.gov.ua, тел. (056) 377-18-49, fax (056) 377-38-63
про результати розгляду заяви конкурсного кредитора
про грошові вимоги до банкрута у справі про банкрутство
30.08.2021м. ДніпроСправа № 904/2216/21
за заявою Головного управління ДПС у Дніпропетровській області, м. Дніпро
до боржника Товариства з обмеженою відповідальністю "Агро-Філд", с. Старолозуватка
про визнання грошових вимог
Суддя Мартинюк С.В.
за участю секретаря судового засідання Ільєнко В.Ю.
Представники:
Від заявника: Горбань Р.С., посв. ОН №000354 від 18.02.2020, головний державний інспектор;
Від боржника: не з'явився;
Від розпорядника майна ТОВ "Агро-Філд": не з'явився.
09.03.2021 ТОВ "Агріі Україна" звернулось до Господарського суду Дніпропетровської області із заявою про порушення провадження у справі про банкрутство ТОВ "Агро-Філд" на підставі ст. 34 Кодексу України з процедур банкрутства.
Ухвалою господарського суду від 22.03.2021 прийнято заяву ТОВ "Агріі Україна" про відкриття провадження у справі про банкрутство ТОВ "Агро-Філд" до розгляду в підготовчому засіданні 05.04.2021.
Ухвалою господарського суду від 19.04.2021 відкрито провадження у справі №904/2216/21 за заявою ТОВ "Агріі Україна". Введено процедуру розпорядження майном боржника строком на сто сімдесят календарних днів до 06.10.2021. Призначено розпорядником майна боржника - ТОВ "Агро-Філд" арбітражного керуючого Бурцеву Ірину Юріївну.
23.07.2021 до суду від Головного управління ДПС у Дніпропетровській області надійшла заява про визнання конкурсних грошових вимог до боржника у розмірі 188 219, 15 грн. та судового збору у розмірі 4 540,00 грн.
Ухвалою господарського суду від 26.07.2021 прийнято заяву Головного управління ДПС у Дніпропетровській області до боржника Товариства з обмеженою відповідальністю "Агро-Філд" про визнання грошових вимог у розмірі 188 219, 15 грн. та судового збору у розмірі 4 540,00 грн. по справі про банкрутство №904/2216/21 до розгляду в судовому засіданні на 30.08.2021.
27.08.2021 до суду від розпорядника майна боржника Бурцевої І.Ю. надійшло повідомлення про розгляд кредиторських вимог ГУ ДПС у Дніпропетровській області до боржника, за змістом яких грошові вимоги визнає в повному обсязі.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши присутніх в судовому засіданні учасників справи, встановлено наступне.
Товариство з обмеженою відповідальністю "Агро-Філд" перебуває на обліку Головного управління ДПС у Дніпропетровській області.
У підприємства Товариства з обмеженою відповідальністю "Агро-Філд" рахується податковий борг у сумі 188 219, 15 грн., який виник внаслідок несплати грошових зобов'язань, а саме:
1) єдиний податок з сільськогосподарських товаровиробників:
- згідно ППР (форма "Ш") №0039395330 від 10.07.2020 у сумі 837,13 грн.;
- згідно податкової декларації №9027118702 від 17.02.2020 (термін сплати 30.10.2020) у сумі 89062,44 грн.;
- нарахування пені у сумі 62,19 грн. (в порядку ст. 129 ПК України).
2) податок на доходи фізичних осіб:
- згідно ППР №0031085340 від 26.05.2020 у сумі 102,00 грн.
3) єдиний соціальний внесок:
- звіт про нарахування єдиного внеску №9049474288 від 12.03.2020 (термін сплати 20.03.2020) у сумі 812,58 грн.;
- звіт про нарахування єдиного внеску №9069502887 від 03.04.2020 (термін сплати 21.04.2020) у сумі 4 213, 00 грн.;
- рішення про застосування штр.санкцій та нарахування пені №0020185340 від 19.03.2020 у сумі 764, 32 та пеня 97, 49 грн.;
- рішення про застосування штр.санкцій та нарахування пені №0020185340 від 19.03.2020 у сумі 77, 92 грн.;
- звіт про нарахування єдиного внеску №9099257529 від 08.05.2020 (термін сплати 20.05.2020) у сумі 4 213, 00 грн.;
- звіт про нарахування єдиного внеску №9130819828 від 11.06.2020 (термін сплати 22.06.2020) у сумі 4 213, 00 грн.;
- звіт про нарахування єдиного внеску №9157802102 від 08.07.2020 (термін сплати 20.07.2020) у сумі 4 213, 00 грн.;
- звіт про нарахування єдиного внеску №9198413337 від 13.08.2020 (термін сплати 20.08.2020) у сумі 4 213, 00 грн.;
- звіт про нарахування єдиного внеску №9233082586 від 15.09.2020 (термін сплати 21.09.2020) у сумі 4 213, 00 грн.;
- звіт про нарахування єдиного внеску №9253548556 від 06.10.2020 (термін сплати 20.10.2020) у сумі 4 422, 00 грн.;
- звіт про нарахування єдиного внеску №9296863116 від 12.11.2020 (термін сплати 20.11.2020) у сумі 4 422, 00 грн.;
- звіт про нарахування єдиного внеску №9331317255 від 14.12.2020 (термін сплати 21.12.2020) у сумі 4 422, 00 грн.;
- звіт про нарахування єдиного внеску №9353294994 від 05.01.2021 (термін сплати 20.01.2021) у сумі 4 422, 00 грн.
Згідно із п.п 41.1.-41.3 ст. 41 Податкового кодексу України контролюючими органами є центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову, державну митну політику, державну політику з адміністрування єдиного внеску, державну політику у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового та митного законодавства, законодавства з питань сплати єдиного внеску та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючий орган (далі - центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику), його територіальні органи. Органами стягнення є виключно контролюючі органи, уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску у межах повноважень, а також державні виконавці у межах своїх повноважень. Стягнення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску за виконавчими написами нотаріусів не дозволяється. Повноваження і функції контролюючих органів визначаються цим Кодексом, Митним кодексом України та законами України.
Розмежування повноважень і функціональних обов'язків контролюючих органів визначається законодавством України.
Відповідно до п.п. 19 1.1.45 п. 19 1.1 ст. 19 1 Податкового кодексу України однією із функцій контролюючих органів є звернення до суду у випадках, передбачених законодавством.
Відповідно до п. 2 ст. 1 ЗУ "Про Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (єдиний внесок) - консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Відповідно до ст. 14.1.39. Податкового кодексу України, грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету або на єдиний рахунок як податкове зобов'язання та/або інше зобов'язання, контроль за сплатою якого покладено на контролюючі органи, та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності та пеня.
Відповідно до ч. 3 ст. 549 Цивільного кодексу України, пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов'язання за кожен день прострочення виконання.
Згідно ст. 14.1.156-1 ПК України, податкове зобов'язання (для цілей розділу V цього Кодексу) - це загальна сума податку на додану вартість, одержана (нарахована) платником податку в звітному (податковому) періоді, та/або сума коштів, сформована за рахунок податкових пільг, що були використані платником податків не за цільовим призначенням чи з порушенням порядку їх надання, встановленим цим Кодексом.
Положенням ст. 14.1.39. ПК України визначено, що грошове зобов'язання платника податків - це сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету або на єдиний рахунок як податкове зобов'язання та/або інше зобов'язання, контроль за сплатою якого покладено на контролюючі органи, та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності та пеня.
Згідно ст. 129.1. Податкового кодексу України, нарахування пені розпочинається:
1) при нарахуванні контролюючим органом податкового зобов'язання у встановлених цим Кодексом випадках, не пов'язаних з проведенням перевірки, або при нарахуванні контролюючим органом грошового зобов'язання, визначеного за результатами перевірки, - починаючи з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати платником податків такого зобов'язання, визначеного в податковому повідомленні-рішенні згідно із цим Кодексом;
2) при нарахуванні контролюючим органом за результатами перевірки податкового зобов'язання та/або іншого зобов'язання, контроль за сплатою якого покладено на контролюючі органи, у разі виявлення його заниження - на суму такого заниження, починаючи з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати платником податків цього зобов'язання за відповідний податковий (звітний) період, щодо якого виявлено заниження, та за весь період заниження (у тому числі за період адміністративного та/або судового оскарження);
3) при нарахуванні суми грошового зобов'язання, визначеного платником податків або податковим агентом, у тому числі у разі внесення змін до податкової звітності внаслідок самостійного виявлення платником податків помилок відповідно до статті 50 цього Кодексу, - після спливу 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов'язання.
4) при виявленні контролюючим органом за результатами перевірки заниження податковим агентом податкового зобов'язання при нарахуванні (виплаті) оподатковуваного доходу на користь нерезидентів або інших платників податків та/або несвоєчасної сплати, несплати (неперерахування) податковим агентом утриманих (нарахованих) податків до або під час виплати оподатковуваного доходу на користь нерезидента або іншого платника податків - починаючи з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати податковим агентом суми податкового зобов'язання, визначеного цим Кодексом;
5) у випадку несвоєчасного повернення надміру/помилково сплачених платежів, а також несвоєчасного відшкодування сум податку на додану вартість - починаючи з першого дня, наступного за останнім днем граничного строку повернення таких коштів.
Згідно із ст. 1 Кодексу України з процедур банкрутства - кредитор - юридична або фізична особа, а також контролюючий орган, уповноважений відповідно до Податкового кодексу України здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у межах своїх повноважень, та інші державні органи, які мають вимоги щодо грошових зобов'язань до боржника; забезпечені кредитори - кредитори, вимоги яких до боржника або іншої особи забезпечені заставою майна боржника; конкурсні кредитори - кредитори за вимогами до боржника, що виникли до відкриття провадження у справі про банкрутство і виконання яких не забезпечено заставою майна боржника; поточні кредитори - кредитори за вимогами до боржника, що виникли після відкриття провадження у справі про банкрутство.
Крім того, відповідно до платіжного доручення, Головне управління ДПС у Дніпропетровській області здійснило перерахування у розмірі 4 540, 00 грн. судового збору за подання заяви про визнання кредитором у справі №904/2216/21.
Згідно абз.4 п.п.1 ч.1 ст.64 Кодексу з процедур банкрутства зазначено, що витрати, пов'язані з провадженням у справі про банкрутство в господарському суді задовольняються у першу чергу.
За змістом положень статті 1 Кодексу України з процедур банкрутства конкурсними кредиторами є кредитори за вимогами до боржника, що виникли до відкриття провадження у справі про банкрутство і виконання яких не забезпечено заставою майна боржника
Згідно ч.1 ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства конкурсні кредитори за вимогами, що виникли до дня відкриття провадження у справі про банкрутство, зобов'язані подати до господарського суду письмові заяви з вимогами до боржника, а також документи, що їх підтверджують, протягом 30 днів з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство.
Відлік строку на заявлення грошових вимог кредиторів до боржника починається з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство.
За змістом частини 1 статті 64 Кодексу України з процедур банкрутства кошти, одержані від продажу майна банкрута, спрямовуються на задоволення вимог кредиторів у порядку, встановленому цим Кодексом. При цьому:
1) у першу чергу задовольняються: вимоги щодо виплати заборгованості із заробітної плати працюючим та звільненим працівникам банкрута, грошові компенсації за всі невикористані дні щорічної відпустки та додаткової відпустки працівникам, які мають дітей, інші кошти, належні працівникам у зв'язку з оплачуваною відсутністю на роботі (оплата часу простою не з вини працівника, гарантії на час виконання державних або громадських обов'язків, гарантії і компенсації при службових відрядженнях, гарантії для працівників, які направляються для підвищення кваліфікації, гарантії для донорів, гарантії для працівників, які направляються на обстеження до медичного закладу, соціальні виплати у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності за рахунок коштів підприємства тощо), а також вихідна допомога, належна працівникам у зв'язку з припиненням трудових відносин, та нараховані на ці суми страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та інше соціальне страхування, у тому числі відшкодування кредиту, отриманого на ці цілі; вимоги щодо виплати заборгованості із компенсації збитків, завданих Державному бюджету України внаслідок виконання рішень Європейського суду з прав людини, постановлених проти України; вимоги кредиторів за договорами страхування; витрати, пов'язані з провадженням у справі про банкрутство в господарському суді; витрати кредиторів на проведення аудиту, якщо аудит проводився за рішенням господарського суду за рахунок їхніх коштів;
2) у другу чергу задовольняються: вимоги із зобов'язань, що виникли внаслідок заподіяння шкоди життю та здоров'ю громадян, шляхом капіталізації у ліквідаційній процедурі відповідних платежів, у тому числі до Фонду соціального страхування України за громадян, які застраховані в цьому фонді, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, зобов'язань із сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та інше соціальне страхування, крім вимог, задоволених позачергово, з повернення невикористаних коштів Фонду соціального страхування України, а також вимоги громадян - довірителів (вкладників) довірчих товариств або інших суб'єктів підприємницької діяльності, які залучали майно (кошти) довірителів (вкладників);
3) у третю чергу задовольняються: вимоги щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів); вимоги центрального органу виконавчої влади, що здійснює управління державним резервом;
4) у четверту чергу задовольняються вимоги кредиторів, не забезпечені заставою;
5) у п'яту чергу задовольняються вимоги щодо повернення внесків членів трудового колективу до статутного капіталу підприємства;
6) у шосту чергу задовольняються інші вимоги.
Відповідно до ч. 4 ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства, для кредиторів, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, усі дії, вчинені у судовому процесі, є обов'язковими так само, як вони є обов'язковими для кредиторів, вимоги яких були заявлені протягом встановленого строку.
Вимоги кредиторів, заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, задовольняються в порядку черговості, встановленої цим Кодексом.
Кредитори, вимоги яких заявлені після завершення строку, визначеного частиною першою цієї статті, є конкурсними, однак не мають права вирішального голосу на зборах та комітеті кредиторів.
Отже, Головне управління ДПС у Дніпропетровській області як кредитор, вимоги якого заявлені після завершення строку, визначеного ч.1 ст. 45 КУзПБ, є конкурсним, однак не має права вирішального голосу на зборах та комітеті кредиторів.
Грошові вимоги Головного управління ДПС у Дніпропетровській області, зазначені в заяві, залишаються повністю неоплаченими збоку Боржника.
З огляду на обґрунтованість вимог заяви Головного управління ДПС у Дніпропетровській області, яка подана до господарського суду після закінчення строку, встановленого для їх подання, визначеного приписами ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства, господарський суд, дійшов висновку щодо наявності підстав для визнання його конкурсним кредитором без права вирішального голосу на зборах та комітеті кредиторів з грошовими вимогами до Товариства з обмеженою відповідальністю "Агро-Філд" на суму 188 219, 15 грн. та судового збору на суму 4540, 00 грн., яка підлягає погашенню у наступному порядку:
- 1 черга - 4 540, 00 грн. (витрати по сплаті судового збору);
- 2 черга - 43 778, 58 грн. (збов'язання із сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та інше соціальне страхування);
- 3 черга - 142 499, 52 грн. (вимоги щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів);
- 6 черга - 1 941, 05 грн. (вимоги щодо сплати штрафних санкцій та пені).
Керуючись ст.ст. 2, 73-74, 76-79, 86, 91, 234-235 Господарського процесуального кодексу України, ст.ст. 45, 64 Кодексу України з процедур банкрутства, суд
Визнати грошові вимоги Головного управління ДПС у Дніпропетровській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Агро-Філд" (52520, Дніпропетровська область, Синельниківський район, с. Старолозуватка, вул. Центральна, б. 1-А, ідентифікаційний номер юридичної особи 36910643), а саме:
- 1 черга - 4 540, 00 грн. (витрати по сплаті судового збору);
- 2 черга - 43 778, 58 грн. (збов'язання із сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та інше соціальне страхування);
- 3 черга - 142 499, 52 грн. (вимоги щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів);
- 6 черга - 1 941, 05 грн. (вимоги щодо сплати штрафних санкцій та пені).
Ухвала набирає законної сили - 30.08.2021 та може бути оскаржена в порядку, передбаченому статтями 256, 257 Господарського процесуального кодексу України, з урахуванням підпункту 17.5 пункту 17 Розділу XI Перехідних положень ГПК України, до Центрального апеляційного господарського суду через Господарський суд Дніпропетровської області шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня набрання ухвалою законної сили.
Повний текст ухвали складено 02.09.2021
Суддя С.В. Мартинюк