Справа №463/9556/21
Провадження №3/463/2024/21
31 серпня 2021 року суддя Личаківського районного суду м. Львова Головатий Р. Я., розглянувши справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст.122-4 КпАП України,-
як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення серії ААБ №284865 від 12.08.2021, ОСОБА_1 11.08.2021 об 11 год. 53 хв. у м.Львові по вул.Зеленій, 115, керуючи транспортним засобом «Audi A7», д.н.з. НОМЕР_1 , будучи причетним до дорожньо-транспортної пригоди, залишив місце події та не повідомив про дорожньо-транспортну пригоду орган чи уповноважений підрозділ Національної поліції, чим порушив вимоги п. 2.10 а Правил дорожнього руху.
ОСОБА_1 на розгляд справи не з'явився, разом з тим подав заяву про розгляд такої без його участі, вину визнав та просив його суворо не карати. Зазначив, що на місці ДТП він зупинився після його настання для подальшого оформлення, однак через непорозуміння із діями іншого водія, зрозумів, що пошкодження не значні і водій не має наміру оформляти ДТП, тому проїхав на автомобілі 50-60 метрів до місцезнаходження підприємства, де він працює на вул.Зеленій, 115 б, та припаркував свій автомобіль. Після того, як з'ясувалось, що потерпілим повідомлено про ДТП в поліцію, він з'явився за першим викликом отриманим по телефону, визнав вину у настанні ДТП та повністю відшкодував завдану шкоду потерпілому, що підтверджується розпискою, копію якої долучив до клопотання. Наміру покидати місце ДТП з метою уникнення відповідальності він не мав.
Статтею 122-4 КпАП України передбачено відповідальність за залишення водіями транспортних засобів, іншими учасниками дорожнього руху на порушення встановлених правил місця дорожньо-транспортної пригоди, до якої вони причетні.
При цьому, згідно з п.1.10 Правил дорожнього руху залишення місця дорожньо-транспортної пригоди - це дії учасника дорожньо-транспортної пригоди, спрямовані на приховання факту такої пригоди або обставин її скоєння, які спричинили необхідність проведення поліцейськими заходів щодо встановлення (розшуку) цього учасника та (або) розшуку транспортного засобу.
Відповідно до ст.251 КпАП України доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Як вбачається з письмових пояснень особи, що притягається до адміністративної відповідальності, наміру приховати факт пригоди або обставин її скоєння не мав, а місце пригоди залишив через непорозуміння з діями іншого водія, з яких помилково зрозумів, що пошкодження не значні і водій не має наміру оформляти ДТП.
Не може бути взятий до уваги як доказ вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення сам лише протокол про адміністративне правопорушення серії ААБ №284865 від 12.08.2021, оскільки викладені у ньому обставини спростовуються поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Враховуючи вищенаведене, приходжу до висновку, що у діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст.122-4 КпАП України, а тому у відповідності до вимог п.1 ч.1 ст.247 КпАП України провадження у справі підлягає закриттю.
Керуючись ст.ст.33, 122-4, 251, 283, 284, 289, 294 КпАП України, -
постановив:
провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 до відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст.122-4 КпАП України закрити у зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Львівського апеляційного суду через Личаківський районний суд м. Львова протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя: Р.Я. Головатий