Справа 336/6146/21
Провадження 3/336/2492/2021
30 серпня 2021 року м. Запоріжжя
Суддя Шевченківського районного суду м. Запоріжжя Дмитрюк О.В., за участю прокурора Тамаркова Р.Є., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з Управління стратегічних розслідувань в Запорізькій області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України відносно:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м.Запоріжжя, громадянки України, яка працює головним бухгалтером СКП «Запорізька ритуальна служба», зареєстрована та проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 172-6 КУпАП, -
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення, пов'язаного з корупцією № 395 від 26.07.2021 року, ОСОБА_1 , будучи, згідно з п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3, ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», приміткою до ст. 172-6 КУпАП суб'єктом відповідальності за адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, у порушення вимог ч. 1 ст 45 Закону України «Про запобігання корупції», рішення Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 № 2 несвоєчасно подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2020 рік - лише 12.04.2021.
У судове засідання ОСОБА_1 не з'явилась, подала заяву про розгляд справи без її участі.
Прокурор у судовому засіданні зазначив, що матеріали справи доводять повністю провину ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП. Просив притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, відповідно до вимог законодавства.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши позицію прокурора, суд приходить до наступного.
Відносно ОСОБА_1 складено протокол за вчинення правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, а саме: за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
У протоколі № 395 від 26 липня 2021 року, складеному відносно ОСОБА_1 зазначено, що остання, будучи згідно з п.п. «а» п.2 ч.1 ст.3, ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», приміткою до ст.172-6 КУпАП суб'єктом відповідальності за адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП, несвоєчасно подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2020 р., лише 12.04.2021, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Відповідно до вимог ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у підпункті "а" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Згідно з п.п. «а» п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є посадові особи юридичних осіб публічного права.
Відповідно до ч.2 ст.81 ЦК України юридичною особою публічного права визначається юридична особа, яка створюється розпорядчим актом Президента України, органу державної влади, органу влади АРК чи органу місцевого самоврядування. Так, відповідно до статуту, спеціалізоване комунальне підприємство «Запорізька ритуальна служба» Запорізької міської Ради, засновником та власником підприємства є територіальна громада міста Запоріжжя в особі Запорізької міської Ради. Таким чином, СКП «Запорізька ритуальна служба» ЗМР є юридичною особою публічного права, а ОСОБА_1 , відповідно до пп. «а» п.2 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», є суб'єктом відповідальності за адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» передбачено, що особи, зазначені у п.1, п.п. «а» і «в» п.2, п.5 ч.1 ст.3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агенства декларацію, за минулий рік за формою, що визначається Національним агенством.
Частиною першою ст.172-6 КУпАП передбачена відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Вказане правопорушення відноситься до правопорушень, пов'язаних з корупцією.
Фактичні обставини, викладені в протоколі, підтверджені матеріалами справи.
Таким чином, у справі про адміністративне правопорушення є достатньо достовірних, належних та допустимих доказів, які вказують на доведеність вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення пов'язаного з корупцією, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП.
При вирішенні питання про накладення адміністративного стягнення, суд приймає до уваги характер вчиненого правопорушення та конкретні обставини справи, зокрема те, що ОСОБА_1 12.04.2021 р. подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави, за минулий 2020 рік, її дії не потягли за собою тяжких наслідків, оскільки відомості про доходи та майновий стан ОСОБА_1 внесені з пропуском незначного строку та були відображені у реєстрі.
Також судом враховуються дані про особу правопорушника, яка вперше притягується до адміністративної відповідальності, її відношення до скоєного, яке полягає у визнанні вини та щиросердному розкаянні, про що зазначено в письмових поясненнях, майновий стан останньої.
Наведені обставини визнаються судом такими, що пом'якшують відповідальність особи та значно знижують ступінь суспільної небезпеки скоєного правопорушення.
Обставин, що обтяжують відповідальність ОСОБА_1 , судом не встановлено.
Враховуючи, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності та застосовується з метою виховання особи, що вчинила адміністративне правопорушення, у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, запобігання вчинення нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами, враховуючи наведені вище дані про особу правопорушника, визнання вини та щире розкаяння, те, що ОСОБА_1 адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6-КУпАП, вчинила вперше та раніше до адміністративної відповідальності не притягувалась, негативних наслідків в результаті її дій не наступило, а допущене порушення усунуто нею самостійно, відсутність обставин, які обтяжують відповідальність, суд приходить до висновку про можливість звільнення ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності, передбаченої ч.1 ст.172-6 КУпАП на підставі ст.22 КУпАП, у зв'язку із малозначністю скоєного адміністративного правопорушення.
Керуючись ст. ст. 22, 247 КУпАП, суд, -
Провадження у справі про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП, відносно ОСОБА_1 - закрити, звільнивши її адміністративної відповідальності на підставі ст.22 КУпАП, у зв'язку із малозначністю вчиненого адміністративного правопорушення, та обмежитись усним зауваженням.
Постанову може бути оскаржено протягом 10 днів з моменту її винесення, шляхом подачі апеляційної скарги в Запорізький апеляційний суд через Шевченківський районний суд м. Запоріжжя.
Суддя О.В. Дмитрюк