01.09.2021 м. Ужгород Справа № 907/572/21
Суддя Господарського суду Закарпатської області Пригуза П.Д., розглянувши у порядку спрощеного позовного провадження справу
за позовом: Заступника керівника Закарпатської обласної прокуратури в інтересах держави в особі Відділу з питань освіти Берегівської районної державної адміністрації, вул.Мукачівська, 6 м.Берегово Закарпатської області,
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю "УКРТРАНССЕРВІС-ГРУП", вул.Швабська, 53 м.Ужгород,
про стягнення 246795,25 грн
за участю:
секретаря судового засідання Штундер Д.Л.
представників сторін: не викликались,
Заступник керівника Закарпатської обласної прокуратури в інтересах держави в особі Відділу з питань освіти Берегівської районної державної адміністрації звернувся до суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "УКРТРАНССЕРВІС-ГРУП" про стягнення безпідставно сплачених коштів у розмірі 246 795,25 грн.
Згідно протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 20.07.2021 року визначено головуючого суддю по справі - Пригузу П.Д.
Ухвалою від 23.07.2021 року позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі. Постановлено розгляд справи здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін та встановлено строки для подання заяв по суті спору.
Товариство з обмеженою відповідальністю "УКРТРАНССЕРВІС-ГРУП" відзиву на позовну заяву не подало, хоча була належним чином повідомлене шляхом скерування ухвали суду про відкриття провадження у справі на його офіційно зареєстровану адресу місцезнаходження, яка повернута на адресу суду без вручення.
І. Позиція позивача.
В обґрунтування заявлених вимог прокурор покликається на те, що 04 лютого 2019 року між Відділом освіти, молоді та спорту Берегівської районної державної адміністрації та Товариством з обмеженою відповідальністю "УКРТРАНССЕРВІС-ГРУП", як переможцем відкритих торгів на закупівлю природного газу ДК 021:2015:09120000-6 - газове паливо - обсягом 360000 мі з очікуваною вартістю 5760000,00 грн укладено договір про закупівлю та постачання природного газу №19-396.
Відповідно до п.4.2 Договору, сума договору становить 3155040,00 грн, у т.ч. ПДВ - 20% - 525840,00 грн.
Ціна газу є звичайною та становить 7303,33 грн. за 1000,0 мі, крім того ПДВ 1460,67 грн., всього з ПДВ - 8764,00 грн.
Згідно до п. 4.4. Договору сторони домовились, що ціна природнього газу, розрахована відповідно до пунктів 4.1. та 4.2. цього розділу, є обов'язковою для сторін з дати набрання нею чинності. Визначена на її основі вартість газу буде застосовуватись сторонами при складанні актів приймання-передачі газу та розрахунках за газ згідно з умовами Договору.
Відповідно до пп. 2 п. 10.8 Договору, ціна газу може змінюватися за одиницю товару не більше ніж на 10 % у разі коливання, ціни такого товару на ринку, за умови, що зазначена зміна не призве до збільшення суми, визначеної у договорі. Внесення таких змін можливе за наявності пред'явленого учасником обґрунтованого документального підтвердження коливання ціни такого товару на ринку.
20.02.2019 року між сторонами було укладено Додаткову угоду №1 до Договору про закупівлю та постачання природного газу №19-396 від 04.02.2019 року, згідно якої збільшено ціну природного газу за 1000 мі до 9610,00 грн. з ПДВ (збільшено на 9,65 %) та зменшено річний плановий обсяг постачання газу до 328,308 мі (зменшено на 8,8%).
Документальним обґрунтуванням для укладення Додаткової угоди № 1 був експертний висновок Черкаської торгово-промислової палати №87 від 31.01.2019 року, у якому зазначено вартість природного газу на європейських хабах до кордону України, яка становить - TTF - 9 582,00 грн, NCG - 9 908,00 грн, Gaspоо1 - 9 701,00 грн.
26.02.2019 року між Відділом освіти, молоді та спорту Берегівської районної державної адміністрації та Товариством з обмеженою відповідальністю "УКРТРАНССЕРВІС-ГРУП" укладено Додаткову угоду №2 до Договору про закупівлю та постачання природного газу №19-396 від 04.02.2019 року, якою внесено зміни до п. 4.2. Договору та збільшено ціну газу за 1000 мі до 10570,00 грн з ПДВ (збільшено на 9,98%) та зменшено річний плановий обсяг постачання газу до 298,490 мі (зменшено на 9%).
Обґрунтуванням для укладення Додаткової угоди № 2 стала надана постачальником довідка Харківської торгово-промислової палати за № 140/19 від 12.02.2019 року, у якій зазначено середню ринкову ціну природного газу - 11458,80 грн за 1000 мі.
На думку прокурора, наведені вище Додаткові угоди є нікчемними, а отже недійсними, оскільки укладені з порушенням вимог ч.4 ст.36 Закону України «Про публічні закупівлі», згідно якої підвищення ціни природного газу в умовах договору для потреб непобутових споживачів відбувається у випадку коливання цін на ринку товару у бік збільшення, тому кошти отримані постачальником ТОВ "УКРТРАНССЕРВІС-ГРУП" безпідставно.
У зв'язку з відсутністю змін на ринку природного газу України у бік збільшення у січні-лютому 2019 року реалізація природного газу споживачу повинна була здійснюватися за ціною визначеною Договором, а саме 8 764,00 грн з ПДВ за 1000 мі.
Відповідно до виставлених рахунків на оплату споживач за спожитий у січні-лютому 2019 року газ мав сплатити - 1 197 635,66 грн, при цьому фактично споживачем було сплачено постачальнику 1 444 430,91 грн, що підтверджується відповідними платіжними дорученнями.
Таким чином, Відділом освіти, молоді та спорту Берегівської районної державної адміністрації проведено зайву оплату за спожитий газ у січні-лютому 2019 року на загальну суму 246 795,25 грн.
Щодо підстав для представництва прокурором інтересів держави в особі Відділу освіти, молоді та спорту Берегівської районної державної адміністрації, то прокурором зазначено наступне.
Статтею ст. 131-1 Конституції України передбачено, що на прокуратуру покладено представництво інтересів держави в суді у випадках, визначених законом.
Відповідно до ч.3 ст.23 Закону "Про прокуратуру" представництво в суді законних інтересів держави у разі порушення або загрози порушення інтересів держави, якщо захист цих інтересів не здійснює або неналежним чином здійснює орган державної влади, орган місцевого самоврядування чи інший суб'єкт владних повноважень, до компетенції якого віднесені відповідні повноваження, а також у разі відсутності такого органу.
Згідно з ч. 4 ст. 23 Закону "Про прокуратуру" наявність підстав для представництва має бути обґрунтована прокурором у суді.
Прокурор здійснює представництво інтересів громадянина або держави в суді виключно після підтвердження судом підстав для представництва.
Відповідно до ч. 4 ст. 53 ГПК прокурор, який звертається до суду в інтересах держави, в позовній чи іншій заяві, скарзі обґрунтовує: 1) в чому полягає порушення інтересів держави, 2) необхідність їх захисту, 3) визначені законом підстави для звернення до суду прокурора, а також зазначає 4) орган, уповноважений державою здійснювати відповідні функції у спірних правовідносинах.
Прокурором на виконання вимог ст.23 Закону України «Про прокуратуру» направлено відповідний лист-повідомлення №24-252вих-21 від 06.04.2021 року до Відділу освіти, молоді та спорту Берегівської районної державної адміністрації, на який отримано відповідь №02.20/167 від 29.04.2021 року, з якої вбачається, що Відділ освіти, молоді та спорту Берегівської районної державної адміністрації до суду з позовом про визнання нечинними (скасування) Додаткових угод №1 та №2 до Договору про закупівлю та постачання природного газу №19-396 від 04.02.2019 року не звертався.
Вказані обставини прокурором розцінені як бездіяльність уповноваженого органу владних повноважень щодо захисту інтересів держави.
II. Позиція відповідача.
Відповідач у встановлений судом строк відзиву на позовну заяву не надав.
Як вбачається із відомостей із Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань місцезнаходження юридичної особи Товариство з обмеженою відповідальністю "УКРТРАНССЕРВІС-ГРУП", код ЄДРПОУ 39869593, є вул.Швабська, 53 м.Ужгород Закарпатської області.
Ухвала про відкриття провадження у справі від 23.07.2021 року була скерована на вищезазначену адресу відповідача, що підтверджується конвертом з рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення, який повернувся на адресу суду без вручення.
Згідно з ч. 1 ст. 251 ГПК України, відзив подається протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі.
Відповідно до статті 93 ЦК України місцезнаходженням юридичної особи є фактичне місце ведення діяльності чи розташування офісу, з якого проводиться щоденне керування діяльністю юридичної особи (переважно знаходиться керівництво) та здійснення управління і обліку.
Суд виходить з того, що згідно імперативних приписів Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань" (ст. 10 Статус документів та відомостей, внесених до Єдиного державного реєстру) якщо документи та відомості, що підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, внесені до нього, такі документи та відомості вважаються достовірними і можуть бути використані у спорі з третьою особою.
Якщо відомості, що підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, є недостовірними і були внесені до нього, третя особа може посилатися на них у спорі як на достовірні. Третя особа не може посилатися на них у спорі у разі, якщо вона знала або могла знати про те, що такі відомості є недостовірними.
Відповідно до ч. 9 ст. 165 ГПК України, у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Суд керується приписами статті 2 ГПК України, згідно яких завданням господарського судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів, пов'язаних із здійсненням господарської діяльності, та розгляд інших справ, віднесених до юрисдикції господарського суду, з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб, держави.
Суд та учасники судового процесу зобов'язані керуватися завданням господарського судочинства, яке превалює над будь-якими іншими міркуваннями в судовому процесі.
Згідно ст. 4 та ст. 1 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань" державна реєстрація базується, зокрема, таких основних принципах: 1) обов'язковості державної реєстрації в Єдиному державному реєстрі; 2) публічності державної реєстрації в Єдиному державному реєстрі та документів, що стали підставою для її проведення; 7) об'єктивності, достовірності та повноти відомостей у Єдиному державному реєстрі.
Державна реєстрація визначається як - офіційне визнання і засвідчення державою, зокрема, факту місцезнаходження юридичної особи.
Відповідно до приписів статті 27 ГПК України позов пред'являється до господарського суду за місцезнаходженням чи місцем проживання відповідача, якщо інше не встановлено цим Кодексом. Для цілей визначення підсудності відповідно до цього Кодексу місцезнаходження юридичної особи та фізичної особи - підприємця визначається згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.
При таких обставинах, правовому регулюванні та наявних у справі матеріалів суд виходить з того, що ухвала про відкриття цієї справи була надіслана відповідачеві за офіційною, останньою відомою усім учасникам справи та суду адресою, а тому, відповідно до правової презумпції, встановленій законодавцем у нормі ч. 7 ст. 120 ГПК України, оскільки у суду відсутні можливості сповістити відповідача за допомогою інших засобів зв'язку, ухвала вважається врученою.
Отже, відповідач повідомлений про строк подання відзиву належним чином, не скористався своїм правом на подання відзиву на позовну заяву у встановлений судом строк, відтак суд, керуючись нормами-принципами та завданнями ГПК України, виходить з того, що здійснюючи правосуддя, господарський суд захищає права та інтереси фізичних і юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законом або договором, тому суд вирішує справу за наявними матеріалами, яких достатньо для прийняття рішення.
III. Мотивувальна частина рішення.
Судом встановлено, що 04 лютого 2019 року між Відділом освіти, молоді та спорту Берегівської районної державної адміністрації та Товариством з обмеженою відповідальністю "УКРТРАНССЕРВІС-ГРУП" укладено договір про закупівлю та постачання природного газу №19-396 (далі - Договір).
Відповідно до п. 1.1. Договору постачальник зобов'язується поставити природний газ споживачу у необхідних для споживача об'ємах (обсягах), а споживач зобов'язується своєчасно оплачувати постачальнику вартість природного газу у розмірі, строки та порядку, що визначені цим договором
Згідно з п. 4.2. Договору ціна природного газу визначається відповідно до діючих цін постачальника, з врахуванням тарифу на транспортування природного газу, податків та зборів передбачених чинним законодавством України.
Сума Договору становить 3 155 040,00 грн, у т.ч. ПДВ - 20% - 525 840 грн.
Ціна газу є звичайною та становить 7 303,33 грн за 1000 куб. м., крім того ПДВ 1 460,67 грн, всього з ПДВ - 8 764,00 грн.
20.02.2019 року між Відділом освіти, молоді та спорту Берегівської районної державної адміністрації та Товариством з обмеженою відповідальністю "УКРТРАНССЕРВІС-ГРУП" було укладено Додаткову угоду №1 до Договору про закупівлю та постачання природного газу №19-396 від 04.02.2019 року, згідно якої збільшено ціну природного газу за 1000 мі до 9610,00 грн. з ПДВ та зменшено річний плановий обсяг постачання газу до 328,308 мі.
26.02.2019 року між Відділом освіти, молоді та спорту Берегівської районної державної адміністрації та Товариством з обмеженою відповідальністю "УКРТРАНССЕРВІС-ГРУП" укладено Додаткову угоду №2 до Договору про закупівлю та постачання природного газу №19-396 від 04.02.2019 року, якою збільшено ціну газу за 1000 мі до 10570,00 грн з ПДВ та зменшено річний плановий обсяг постачання газу до 298,490 мі.
Згідно з акту на оплату №550 від 26.02.2019 року обсяг переданого природного газу Відділу освіти, молоді та спорту Берегівської районної державної адміністрації у січні 2019 року становить 79,512 мі на суму 840440,20 грн.
27.02.2019 року Відділом освіти, молоді та спорту Берегівської районної державної адміністрації перераховано на рахунок ТОВ "УКРТРАНССЕРВІС-ГРУП" 840440,20 грн в якості оплати за природній газ за січень 2019 року, що підтверджується платіжними дорученнями №24, №75 та №177.
Згідно акту прийому-передачі природного газу №1002 від 12.03.2019 року, у лютому 2019 року постачальник передав, а споживач Відділ освіти, молоді та спорту Берегівської районної державної адміністрації прийняв 57,142 мі природного газу, на суму 603990,71 грн з ПДВ.
Відповідно до платіжних доручень №240 від 13.03.2019 року, №139 від 13.03.2019 року та №28 від 13.03.2019 року Відділ освіти, молоді та спорту Берегівської районної державної адміністрації перерахував на рахунок ТОВ "УКРТРАНССЕРВІС-ГРУП" 603990,71 грн в якості оплати за природній газ за лютий 2019 року.
Як вбачається висновку експерта №8569-8570 судової товарознавчої експертизи від 12.09.2019 року ринкова вартість природного газу для не побутових споживачiв на нерегульованому сегментi ринку природного газу з січня по червень 2019 року мала тенденцiю до зниження. Отже, укладення Додаткових угод №1 та №2 відбулося без наявності правових підстав, що суперечать ст. 36 Закону України «Про публiчнi закупiвлi».
При цьому документи, на підставі яких були укладені Додаткові угоди №1 та №2, а саме експертний висновок Черкаської торгово-промислової палати № О-87 від 31.01.2019 року (а.с 54) та довідка Харківської торгово-промислової палати за № 140/19 від 12.02.2019 року (а.с. 56), не містять iнформацiї про коливання ціни на ринку газу.
За результатами дій учасників договору від оголошеної вартості природного газу, що визначена п.4.2 Договору про закупівлю та постачання природного газу №19-396 від 04.02.2019 року, укладення між сторонами Додаткових угод № 1 та №2 призвело до переплати Відділом освіти, молоді та спорту Берегівської районної державної адміністрації за спожитий газ на загальну суму 246 795,25 грн, що суперечить приписам Закону України "Про публічні закупівлі" та відрізняється від змісту тендерної пропозиції.
Частиною 4 ст. 36 Закону України «Про публічні закупівлі», що діяла на час укладання Договору 04.02.2019 року та укладання Додаткових угод №1 та №2 передбачалося, що умови договору про закупівлю не повинні відрізнятися від змісту тендерної пропозиції за результатами аукціону (у тому числі ціни за одиницю товару) переможця процедури закупівлі або ціни пропозиції учасника у разі застосування переговорної процедури. Істотні умови договору про закупівлю не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов'язань сторонами в повному обсязі, крім випадків:
1) зменшення обсягів закупівлі, зокрема з урахуванням фактичного обсягу видатків замовника;
2) зміни ціни за одиницю товару не більше ніж на 10 відсотків у разі коливання ціни такого товару на ринку, за умови, що зазначена зміна не призведе до збільшення суми, визначеної в договорі;
3) покращення якості предмета закупівлі за умови, що таке покращення не призведе до збільшення суми, визначеної в договорі;
4) продовження строку дії договору та виконання зобов'язань щодо передання товару, виконання робіт, надання послуг у разі виникнення документально підтверджених об'єктивних обставин, що спричинили таке продовження, у тому числі непереборної сили, затримки фінансування витрат замовника, за умови, що такі зміни не призведуть до збільшення суми, визначеної в договорі;
5) узгодженої зміни ціни в бік зменшення (без зміни кількості (обсягу) та якості товарів, робіт і послуг);
6) зміни ціни у зв'язку із зміною ставок податків і зборів пропорційно до змін таких ставок;
7) зміни встановленого згідно із законодавством органами державної статистики індексу споживчих цін, зміни курсу іноземної валюти, зміни біржових котирувань або показників Platts, регульованих цін (тарифів) і нормативів, які застосовуються в договорі про закупівлю, у разі встановлення в договорі про закупівлю порядку зміни ціни;
8) зміни умов у зв'язку із застосуванням положень частини п'ятої цієї статті.
Як встановлено судом, наведених у ч. 4 ст. 36 Закону України «Про публічні закупівлі» підстав для відступлення від імперативного припису закону щодо незмінності істотних умов договору про закупівлю після його підписання до виконання зобов'язань сторонами в повному обсязі, не було.
Відповідно до статті 37 Закону України «Про публічні закупівлі», договір про закупівлю є нікчемним у разі: його укладення з порушенням вимог частини четвертої статті 36 цього Закону; його укладення в період оскарження процедури закупівлі відповідно до статті 18 цього Закону; його укладення з порушенням строків, передбачених частиною другою статті 32 та абзацом восьмим частини третьої статті 35 цього Закону, крім випадків зупинення перебігу строків у зв'язку з розглядом скарги органом оскарження відповідно до статті 18 цього Закону.
Суд зазначає, що законодавство про публічні закупівлі встановлює спеціальний порядок зміни істотних умов договору, укладеного на відкритих торгах. Відділ освіти, молоді та спорту Берегівської районної державної адміністрації як сторона договору розпоряджався не власними коштами, а коштами держави, коштами платників податків. І суд погоджується з доводами прокурора, що таке розпорядження було неефективним, здійсненим на шкоду інтересам держави та всіх платників податків до бюджету з порушенням норм Закону "Про публічні закупівлі" та засад цивільного законодавства (добросовісного користування правами).
Суд доходить висновку, що сторони допустили зловживання своїм правом на зміну умов договору, здійснивши збільшення ціни і зменшення об'єму, що вказує на те, що відповідач усвідомлено та цілеспрямовано діяв з метою збільшення ціни договору та на зменшення на об'ємів поставки природного газу. Такі дії явно є недобросовісними.
Згідно правової позиції Верховного Суду у постанові від 12.09.2019 у справі №915/1868/18 вказано, що можливість зміни ціни договору внаслідок недобросовісних дій сторін (сторони) договору робить результат закупівлі невизначеним та тягне за собою неефективне використання бюджетних коштів, що є прямим порушенням принципів процедури закупівлі, визначених преамбулою та ст.3 Закону України "Про публічні закупівлі".
Відповідно до ст.12 Закону України "Про ринок природного газу" постачання природного газу здійснюється відповідно до договору, за яким постачальник зобов'язується поставити споживачеві природний газ належної якості та кількості у порядку, передбаченому договором, а споживач зобов'язується оплатити вартість прийнятого природного газу в розмірі, строки та порядку, передбачених договором. Права та обов'язки постачальників і споживачів визначаються цим Законом, ЦК і ГК, правилами постачання природного газу, іншими нормативно-правовими актами, а також договором постачання природного газу.
Частиною 2 статті 712 ЦК передбачено, що до договору постачання застосовуються загальні положення про купівлю-продаж, якщо інше не встановлено договором, законом або не випливає з характеру відносин сторін.
Відповідно до ст.655 ЦК України, за договором купівлі-продажу одна сторона (продавець) передає або зобов'язується передати майно (товар) у власність другій стороні (покупцеві), а покупець приймає або зобов'язується прийняти майно (товар) і сплатити за нього певну грошову суму.
Статтею 669 ЦК України визначено, що кількість товару, що продається, встановлюється у договорі купівлі-продажу у відповідних одиницях виміру або грошовому вираженні.
Відповідно до ч.1 ст.670 ЦК України, якщо продавець передав покупцеві меншу кількість товару, ніж це встановлено договором купівлі-продажу, покупець має право вимагати передання кількості товару, якої не вистачає, або відмовитися від переданого товару та його оплати, а якщо він оплачений, - вимагати повернення сплаченої за нього грошової суми.
Нікчемність додаткових угод означає, що зобов'язання сторін регулюються укладеним сторонами Договором без тих змін, які були внесені до нього Додатковими угодами №1 та №2.
Відповідно до Додатку №1 Договору про закупівлю та постачання природного газу №19-396 від 04.02.2019 року, відповідач як постачальник зобов'язувався поставити споживачеві у січні-лютому 2019 року природний газ в обсязі 200000 мі за ціною 8764,00 грн. 00 коп. з ПДП за 1000 мі, однак ТОВ "УКРТРАНССЕРВІС-ГРУП" поставило лише 136,654 мі природного газу. Відповідно отримана постачальником оплата у сумі 246795,25 грн за товар, який не був поставлений, підлягає стягненню з ТОВ "УКРТРАНССЕРВІС-ГРУП" на підставі ч.1 ст.670 ЦК України.
Положеннями статей 13-14 ГПК України унормовано, що судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності сторін. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом.
Суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках. Збирання доказів у господарських справах не є обов'язком суду, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
В той же час, кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов'язаних з вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій.
Відповідно до статей 73, 74, 76-80 Господарського процесуального кодексу України, доказами у справі є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність чи відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
В ході судового розгляду відповідач не спростував доводів позовної заяви, не надав суду належних та допустимих доказів про наявність інших обставин ніж ті, що досліджені судом.
За таких обставин, розглянувши спір на підставі поданих прокурором доказів, суд дійшов висновку, що позовні вимоги про стягнення 246795,25 гривень є обґрунтованими і такими, що підлягають задоволенню.
IV. Розподіл судових витрат:
Згідно платіжного доручення №806 від 15.07.2021 року позивачем при поданні позовної заяви позивачем сплачено судовий збір у розмірі 3702,00 грн.
Відповідно до п. 1 ч. 4 ст. 129 ГПК України, судові витрати слід покласти на відповідача.
Відтак, на відповідача покладається 3702,00 грн. витрат на оплату судового збору.
Враховуючи наведене вище, керуючись статтями 2, 13, 73, 74, 129, 236, 238, 248 Господарського процесуального кодексу України, суд, -
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "УКРТРАНССЕРВІС-ГРУП" (код ЄДРПОУ 39869593, вул.Швабська, 53 м.Ужгород Закарпатської області) на користь Відділу з питань освіти Берегівської районної державної адміністрації (код ЄДРПОУ 40297811, вул.Мукачівська, 6 м.Берегово Закарпатської області) грошові кошти у сумі 246795 (двісті сорок шість тисяч сімсот дев'яносто п'ять) грн 25 коп.
3. Судові витрати покласти на відповідача.
4. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "УКРТРАНССЕРВІС-ГРУП" (код ЄДРПОУ 39869593, вул.Швабська, 53 м.Ужгород Закарпатської області) витрати на оплату судового збору в сумі 3702 (три тисячі сімсот дві) грн 00 коп на користь Закарпатської обласної прокуратури (одержувач - ЄДРПОУ 02909967, розрахунковий рахунок UA228201720343130001000018475, ДКСУ м. Київ, МФО 820172, КЕКВ 2800).
5. Видати наказ після набрання рішенням законної сили.
6. Копію рішення надіслати сторонам.
Згідно з ч. 1, 2 ст. 241 ГПК України рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене протягом двадцяти днів з дня складання повного тексту рішення у порядку, передбаченому ст. 257 ГПК України.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, апеляційна скарга подається до Західного апеляційного господарського суду через Господарський суд Закарпатської області (підпункт 17.5 пункту 1 Розділу XI Перехідні положення Господарського процесуального кодексу України).
Повний текст рішення складено та підписано 01.09.2021 року.
Суддя П.Д. Пригуза