Виноградівський районний суд Закарпатської області
Справа № 299/4209/21
01.09.2021 м.Виноградів
Виноградівський районний суд Закарпатської області в особі судді Леньо В.В. з участю особи яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши справу про адміністративне правопорушення за матеріалами, які надійшли із відділу прикордонної служби «Вилок» Державної прикордонної служби України, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с.Колибаївка, Кам'янець-подільського району, Хмельницької області, мешканця АДРЕСА_1 , молодший інспектор прикордонної служби ВПСЧ «Вилок», до адміністративної відповідальності раніше не притягався,
за ч. 1 ст. 172-18 КУпАП України,
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ЗхРУ № 007805 від 26.08.2021 року ОСОБА_1 26.08.2021 року в період з 03 години 00 хвилин по 11 годину 00 хвилин солдат ОСОБА_1 спільно з солдатом ОСОБА_2 виконував наказ на охорону державного кордону в прикордоиному наряді «Прикордонний патруль» в районі 100 прикордонного знаку (територія Вилоцької територіальної громади Берегівського району Закарпатської області).
О 07 годині 00 хвилин 26.08.21 полковником ОСОБА_3 спільно з лейтенантом ОСОБА_4 було здійснено перевірку організації несення служби вищевказаним прикордонним нарядом, за результатами якої було виявлено вищевказаних військовослужбовців в горизонтальному положенні у стані сну, зброя та предмети екіпіровки при цьому були залишені без нагляду. Тобто солдат ОСОБА_1 свідомо допустив невиконання наказу на охорону державного кордону України, що призвело до можливого порушення державного кордону України та прикордонного режиму. Своїми діями порушив вимоги підпунктів 1,3. 13 пункту 7розділу 2 (Під час несення служби прикордонні наряди зобов'язані: нести службу відповідно до вимог отриманого наказу на торону державного кордону, постійно підтримувати зв'язок з підрозділом охорони кордону. здійснювати контроль за дотриманням режиму державного кордону, прикордонного режиму) та підпункти 7,1-4 пункту 11 розділу 2 (залишати без нагляду зброю та предмети екіпіровки, учиняти інші дії, заборонені законодавством України та наказом на охорону державного кордону, відволікатися від несення служби) інструкції про службу прикордонних нарядів Державної прикордонної служби України, затвердженої Наказом $ Міністерства внутрішніх справ України МІ261 від 06.11.2015 року, тобто вчинив адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст. 172-18 КУпАП,, а саме порушив правила несення прикордонної служби під час несення служби в складі наряду з охорони державного кордону України,
ОСОБА_1 , в судовому засіданні ствердив обставини викладені в протколі про адміністративне правопорушення та визнав вину в допущеному правопорушенні.
У відповідності до положення ст. 9 КУпАП - адміністративним правопорушенням визнається протиправна, винна(умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до вимог ст.280 КУпАП при розгляді справи суд зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Ст. 251 КУпАП визначає, що доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів,що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Згідно зі ст. ст. 245, 252, 280 КУпАП завданням провадження у справах про адміністративні правопорушення є всебічне, повне та об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Вина ОСОБА_1 у скоєному правопорушенні підтверджується даними протоколу про адміністративне правопорушення ЗхРУ № 007805 від 26.08.2021 року, письмовими поясненнями, тощо.
Дослідивши матеріали адміністративної справи, оцінивши докази у справі в їх сукупності, приходжу до висновку, що дії ОСОБА_1 вірно кваліфіковано за ч.1 ст. 172-18 КУпАП, оскільки він будучи особою, яка входить до складу наряду з охорони державного кордону України, допустив порушення правил несення прикордонної служби.
Обставини, зафіксовані у протоколі про адміністративне правопорушення, знайшли підтвердження сукупністю належних та допустимих доказів, зібраних службовою особою, що склала протокол, дані з яких узгоджуються між собою.
Обставин, що виключають адміністративну відповідальність та провадження в справі про адміністративні правопорушення, не встановлено, підстав для звільнення від адміністративної відповідальності немає. Відтак, правопорушник підлягає притягненню до адміністративної відповідальності.
Пом'якшуючих відповідальність обставин не встановлено. Обставин, які б обтяжували відповідальність, не встановлено.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, ступінь вини, відсутність обтяжуючих та пом'якшуючих обставин, суддя застосовує до правопорушника адміністративне стягнення у межах санкції, передбаченої ч.1 ст.172-18 КУпАП, у виді штрафу.
Згідно з п.12 ст. 5 Закону України «Про судовий збір» від 8 липня 2011 року №3674-VI військовослужбовці, військовозобов'язані та резервісти, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори, - у справах, пов'язаних з виконанням військового обов'язку, а також під час виконання службових обов'язків, звільняються від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях.
Керуючись ст.ст. 283, 284, 289, 307, 308 КУпАП, суддя,-
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с.Колибаївка, Кам'янець-подільського району, Хмельницької області, мешканця АДРЕСА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-18 КУпАП та застосувати до нього стягнення у виді штрафу у розмірі 70 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1190 грн (одна тисяча сто дев'яносто гривень).
Судові витрати віднести за рахунок держави.
Строк пред'явлення постанови до виконання протягом трьох місяців з моменту її винесення.
Постанова набирає законної сили після закінчення 10-тиденного строку її оскарження.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Закарпатського апеляційного суду через місцевий суд
СуддяВ. В. Леньо