243/3244/21
Номер провадження № 2/243/2233/2021
26 серпня 2021 року Слов'янський міськрайонний суд Донецької області у складі:
Головуючого судді Мірошниченко Л.Є.
за участю
секретаря судового засідання Мірошниченко В.В.
позивача ОСОБА_1
представника відповідача ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду № 7 м. Слов'янська цивільну справу за
позовною заявою ОСОБА_1
до Виконавчого комітету Слов'янської міської ради
за участю третьої особи на стороні позивача, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору
Департаменту стратегічного розслідування Національної поліції України
про визнання незаконним та скасування п. 7 Рішення виконкому Слов'янської міської ради від 17.03.2021 року № 294 і зобов'язати виконавчий комітет Слов'янської міської ради прийняти рішення про виключити квартири з числа службових, -
І. Стислий виклад позиції позивача та заперечень відповідачів.
1. У квітні 2021 року позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Виконавчого комітету Слов'янської міської ради про визнання незаконним та скасування п. 7 Рішення виконкому Слов'янської міської ради від 17.03.2021 року № 294 і зобов'язати виконавчий комітет Слов'янської міської ради прийняти рішення про виключити квартири з числа службових.
Свої вимоги позивач обґрунтував тим, що з 15 серпня 1998 року по теперішній час він працює в ОВС (національній поліції України), в тому числі з 09.10.2019 року в управлінні стратегічних розслідувань в Донецькій області департаменту стратегічних розслідувань НП України.
20 лютого 2019 року виконавчий комітет Слов'янської міської ради прийняв рішення № 310 щодо взяття його на облік громадян, потребуючих поліпшення житлових умов.
16 вересня 2020 року виконавчий комітет Слов'янської ради прийняв рішення № 1129 про внесення змін до рішення виконкому від 21.02.2018 року № 105 щодо включення до числа службових двокімнатної квартири АДРЕСА_1 та закріплення її за департаментом стратегічних розслідувань НП України.
1 жовтня 2020 року Департамент стратегічних розслідувань Національної поліції України, у відповідності до протоколу Житлової комісії Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України звернувся з клопотанням № 9 про розподіл службової двокімнатної квартири за адресою: АДРЕСА_2 , позивачу як старшому оперуповноваженому в особливо важливих справах 5-го відділу (боротьби з організованими групами з ознаками корупції) управління стратегічних розслідувань в Донецькій області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, та його родині у складі трьох осіб (він, його дружина та син).
11 листопада 2020 року виконавчий комітет Слов'янської міської ради прийняв рішення № 1564 щодо затвердження клопотання Житлової комісії Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про розподіл службової двокімнатної квартири за адресою: АДРЕСА_2 , позивачу як старшому оперуповноваженому в особливо важливих справах 5-го відділу (боротьби з організованими групами з ознаками корупції) управління стратегічних розслідувань в Донецькій області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, та його родині у складі трьох осіб.
13 листопада 2020 року виконавчий комітет Слов'янської міської ради надав позивачу ордер № 69 на службове приміщення, а саме квартиру за адресою: АДРЕСА_2 , щодо вселення його особисто, його дружини ОСОБА_3 та сина ОСОБА_4 . 11 грудня 2020 року, родина позивача - вищезазначені особи - відділом з ведення реєстраційного обліку місця проживання та місця перебування фізичних осіб Слов'янської міської ради зареєстровані у зазначеній квартирі.
9 лютого 2021 року Департамент стратегічних розслідувань Національної поліції України, у відповідності до протоколу № 10 засідання житлової комісії Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України від 25.01.2021 року, звернувся з клопотанням № 1294/55/02- 2021 щодо виключення з розряду службових квартири АДРЕСА_1 , у зв'язку з тим, що відпала потреба у використанні її, як службового житла. До клопотання долучена довідка про склад родини, що зареєстровані у вказаній квартирі та довідка управління стратегічних розслідувань в Донецькій області від 11 лютого 2021 року № 11 щодо вислуги років у календарному обчисленні, для розрахування строків передбачених п. 2 ч. 1 ст. 125 Житлового кодексу Української РСР, станом на 15.02.2021 - 22 роки, 6 місяців, 1 день.
17 березня 2021 року виконавчий комітет Слов'янської міської ради прийняв рішення № 294 в п. 7 якого відмовив у затвердженні клопотання Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України від 25.01.2021 року № 1294/55/02-202 щодо виключення з розряду службових квартири АДРЕСА_1 , у зв'язку з відсутністю підстав.
Вважає зазначене рішення незаконним у зв'язку з тим, що воно не ґрунтується на нормах ст. 47 Конституції України, ст.ст. 1 «Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод», ст. 2 Закону України «Про приватизацію державного житлового фонду», Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ст. 118 Житлового кодекс УРСР та п. 6 Положення про порядок надання службових жилих приміщень і користування ними в Українській РСР, затверджене постановою Ради Міністрів УРСР від 04.02.1988 року № 37 (із змінами).
Вважає, що він особисто (позивач) та його родина є єдиними та повноправними користувачами квартири АДРЕСА_1 , так як у відповідності до рішення виконавчого комітету Слов'янської міської ради від 11.11.2020 року № 1564 вона була розподілена йому та його родині у якості службової; вони були вселені до неї на підставі ордеру виконавчого комітету Слов'янської міської ради від 13.11.2020 року № 69 та зареєстровані відділом з ведення реєстраційного обліку місця проживання та місця перебування фізичних осіб Слов'янської міської ради 11.12.2021 року.
Департамент стратегічних розслідувань Національної поліції України, у відповідності до протоколу № 10 засідання житлової комісії Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України від 25.01.2021 року, звернувся з клопотанням № 1294/55/02-2021 щодо виключення з розряду службових квартири АДРЕСА_1 , у зв'язку з тим, що відпала потреба у використанні її, як службового житла. У відповідності до довідки управління стратегічних розслідувань в Донецькій області від 11.02.2021 № 11 - вислуга років у календарному обчисленні, для розрахування строків передбачених п. 2 ч. 1 ст. 125 Житлового кодексу Української РСР, станом на 15.02.2021 року складає - 22 роки, 6 місяців, 1 день.
Отже, при вирішенні питання зміни статусу службового приміщення Департаментом стратегічних розслідувань Національної поліції України повністю дотримано вимоги чинного законодавства України. Таким чином подальше перебування даної квартири на обліку в якості службової, є неправомірним і таким, що порушує право позивача на приватизацію житла.
Рішення виконавчого комітету Слов'янської міської ради від 17.03.2021 року № 294 в п. 7 якого відмовлено у затвердженні клопотання Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України від 25.01.2021 року № 1294/55/02-202 щодо виключення з розряду службових квартири АДРЕСА_1 , у зв'язку з відсутністю підстав, не узгоджується з нормами чинного законодавства, яке регулює спірні правовідносини, оскільки нормами Житлового кодексу Української РСР, постановою Ради Міністрів УРСР від 4 лютого 1988 № 37, не передбачено подання разом з клопотанням про виключення жилого приміщення з числа службових додаткових документів, а тому відповідач повинен був вирішити питання щодо виключення зі складу службових квартири АДРЕСА_1 .
Вважає, що аналогічні правовідносини виниклі у справі № 636/1514/19, де була висловлена правова позиція Верховного Суду у складі колегії суддів Першої судової палати Касаційного цивільного суду, який ухваливши постанову від 04.03.2020 року у якій зазначив, що громадянин, при дотриманні певних умов (таких самих які склались у випадку якого стосується зазначена позовна заява): має право на забезпечення житлом, зокрема право на виключення житла з числа службового та забезпечення ним для постійного проживання.
Відмовою у задоволенні клопотання Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України від 09.02.2021 № 1294/55/02-2021 щодо виключення з розряду службових квартири АДРЕСА_1 , у зв'язку з тим, що відпала потреба у використанні її, як службового житла, виконавчий комітет Слов'янської міської ради діє невчасно (питання зняття статусу службового залишилось не розглянутим та відкладено на невизначений строк) та не в належний (діючим законодавством зазначений безальтернативний порядок дій органу місцевого самоврядування виключити жиле приміщення з числа службового, в разі якщо потреба в такому його використанні відпала після звернення з клопотанням підприємства, установи чи організації) і не в послідовний спосіб (виконавчим комітетом Слов'янської міської ради прийняті попередні рішення щодо закріплення зазначеної квартири за Департаментом стратегічних розслідувань Національної поліції та видані позивачу та його родині ордера, але після отримання клопотання про зняття з неї статусу службового, складеного у відповідності до закону, в затвердженні цього клопотання відмовлено; ні в рішенні «у зв'язку з відсутністю підстав», ні у відповіді на звернення щодо роз'яснення цього не зазначені які саме підстави «відсутні» для задоволення клопотання, тобто в них відсутні мотиви).
У зв'язку з зазначеним, з метою досудового врегулювання спору, 22.03.2021 року позивач звернувся зі скаргою до Слов'янської міської ради. На це звернення він отримав відповідь від 30.03.2021 №1-С-927-2, в якій, як він вважає, жодного питання вирішено не було, незважаючи на те, що всі вони входять до компетенції Слов'янської міської ради. Також йому не було роз'яснено формулювання рішення виконавчого комітету Слов'янської міської ради: наявність чи відсутність підстав для задоволення чи відмови у задоволенні - не аргументовано.
У зв'язку із зазначеним, просить:
?Визнати незаконним та скасувати п. 7 Рішення виконкому Слов'янської міської ради від 17.03.2021 року № 294 про відмову у затверджені клопотання Департаменту стратегічних розслідувань НП України від 25.01.2021 року № 1294/55/02-202 щодо виключення з розряду службових квартири АДРЕСА_1 .
?Зобов'язати виконавчий комітет Слов'янської міської ради виключити квартиру АДРЕСА_1 із числа службових та надати їй статус квартири для постійного проживання ОСОБА_1 , 1981 року народження та членів його родини (дружина - ОСОБА_3 , 1983 року народження, син - ОСОБА_4 , 2014 року народження) та оформити ордер.
? Стягнути з відповідача на його користь понесені судові витрати.
2. Позивач ОСОБА_1 в судовому засіданні підтвердив заявлені вимоги, навів доводи аналогічні доводам викладеним в уточненій позовній заяві та просив її задовольнити.
3. Представник відповідача виконавчого комітету Слов'янської міської ради - Кучеренко О.Ю., що діє на підставі довіреності від 03.12.2020 року № 01.01-12/1713 (а.с. 97) надала відзив від 28.07.2021 року на позовну заяву, у якому зазначила, що квартира АДРЕСА_3 знаходиться у комунальній власності територіальної громади м. Слов'янська. Тобто дана квартира належить на праві комунальної власності громаді м. Слов'янська, а не Департаменту стратегічних розслідувань національної поліції України, тому виконавчий комітет не може бути примушений до неправомірних дій, які не передбачені чинним законодавством України. Статтею 118 ЖК України, передбачено, що жилі приміщення призначаються для заселення громадянами, які у зв'язку з характером їх трудових відносин повинні проживати за місцем роботи або поблизу від нього. Таким чином службове житло - це тимчасове житло, яке надається на час виконання службових обов'язків. Житловою комісією Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України наданий на розгляд Виконавчому комітету Слов'янської міської Ради Протокол №10 від 25.01.2021 року щодо виключення з числа службового жилого приміщення квартири АДРЕСА_1 , в той же час жодних правових підстав з посиланням на законодавчі акти України, які б надавали право на виключення квартири з числі службового житлового приміщення для подальшого набуття у приватну власність квартири, яка є власністю територіальної громади м. Слов'янська не вказано. Рішення виконавчого комітету Слов'янської міської ради №294 в п. 7 якого відмовлено у затвердженні клопотання Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України від 25.01.2021 року щодо виключення з розряду службових квартири АДРЕСА_1 . Крім того, сам по особі факт проживання в службових жилих приміщеннях робітників не є підставою для виключення цих приміщень з числа службових. Враховуючи, що ОСОБА_1 користується службовим житловим приміщенням під час виконання його службових обов'язків, працює у Департаменті стратегічних розслідувань НП України, за яким закріплена квартира як службова, підстав для виключення квартири АДРЕСА_1 з числа службових не має, тому п.7 рішення виконавчого комітету Слов'янської міської ради від 17.03.2021 року №294 не порушується житлові права позивача, воно видано відповідності з діючим законодавством і підстав для визнання його недійсним с та скасування немає. Крім того, позивачем не зазначено жодних підстав незаконності п.7 рішення виконавчого комітету Слов'янської міської ради від 17.03.2021 року №294. Також безпосередньо Департамент стратегічних розслідувань національної поліції України, за ким закріплена спірна квартира до ради не звертався про незгоду з прийнятим рішенням, в тому числі про скасування п.7. Таким чином, просили відмовити у задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 , у зв'язку з їх безпідставністю. (а.с.94-96 том 1).
В судовому засіданні представник відповідача підтримала відзив, просить відмовити у задоволенні позову, як необґрунтованого.
4. Представник третьої особи - Департаменту стратегічного розслідування національної поліції України до суду не з'явився, повідомлений про час дату та місце розгляду справи, надав пояснення за позовом від 19.08.2021 року (а.с.128-131), відповідно до яких зазначив, що враховуючи, що виключення жилого приміщення з числа службових проводиться на підставі клопотання підприємства, установи, організації рішенням виконавчого комітету відповідної районної, міської, районної у місті ради, вважає що Департамент при вирішенні питання про виключення з числа службових квартири АДРЕСА_1 , шляхом звернення до відповідача з відповідним клопотанням в інтересах ОСОБА_1 , діяв в межах законодавства. Суд вважає за можливе розглянути справу у відсутності представника третьої особи.
ІІ. Заяви (клопотання) учасників справи
5. Ухвалою суду від 28.07.2021 року задоволено клопотання позивача ОСОБА_1 про залучення до участі у справі у якості третьої особи , яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача - Департамент стратегічного розслідування національної поліції України (а.с. 111-113).
ІІІ. Процесуальні дії у справі.
6. Ухвалою підготовчого засідання від 11 липня 2021 року закрите підготовче провадження, призначено справу до судового засідання, встановлено порядок з'ясування обставин по справі (а.с. 121).
ІV. Фактичні обставини, встановлені Судом та зміст спірних правовідносин.
7. Відповідно до довідки № 11 від 11.02.2021 року позивач ОСОБА_1 з 15 серпня 1998 року по теперішній час працює в ОВС (національній поліції України), з 07.11.2015 року переведений на службу до Національної поліції України, і на теперішній час перебуває на посаді оперуповноваженого 5-го відділу (боротьби з організованими групами з ознаками корупції) управління стратегічних розслідувань в Донецькій області Департаменту стратегічних розслідувань НП України. Вислуга років у календарному обчисленні, в тому числі для розрахування років, передбачених п. 2 ч. 1 ст. 125 ЖК УРСР станом на 15.02.2021 року складає 22 роки 6 місяців 1 день (а.с.44).
8. 20 лютого 2019 року виконавчий комітет Слов'янської міської ради прийняв рішення № 310 щодо взяття позивача ОСОБА_1 на облік громадян, потребуючих поліпшення житлових умов (а.с. 24-25).
9. 16 вересня 2020 року виконавчий комітет Слов'янської ради прийняв рішення № 1129 про внесення змін до рішення виконкому від 21.02.2018 року № 105 «Про розгляд житловий питань» та до числа службових була внесена двокімнатної квартири АДРЕСА_1 та закріплення її за департаментом стратегічних розслідувань НП України (а.с. 26).
10. 01 жовтня 2020 року Департамент стратегічних розслідувань Національної поліції України, у відповідності до протоколу Житлової комісії Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України звернувся з клопотанням № 9 про розподіл службової двокімнатної квартири за адресою: АДРЕСА_2 , позивачу як старшому оперуповноваженому в особливо важливих справах 5-го відділу (боротьби з організованими групами з ознаками корупції) управління стратегічних розслідувань в Донецькій області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, та його родині у складі трьох осіб (він, його дружина та син). 11 листопада 2020 року виконавчий комітет Слов'янської міської ради прийняв рішення № 1564 щодо затвердження клопотання Житлової комісії Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України № 9 від 01.10.2020 року про розподіл службової двокімнатної квартири за адресою: АДРЕСА_2 , позивачу як старшому оперуповноваженому в особливо важливих справах 5-го відділу (боротьби з організованими групами з ознаками корупції) управління стратегічних розслідувань в Донецькій області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, та його родині у складі трьох осіб (а.с. 27-28).
11. 13 листопада 2020 року виконавчий комітет Слов'янської міської ради надав позивачу ордер № 69 на службове приміщення, а саме квартиру за адресою: АДРЕСА_2 , щодо вселення його особисто, його дружини ОСОБА_3 та сина ОСОБА_4 . 11 грудня 2020 року, родина позивача - вищезазначені особи - відділом з ведення реєстраційного обліку місця проживання та місця перебування фізичних осіб Слов'янської міської ради зареєстровані у зазначеній квартирі (а.с.29-34).
12. 9 лютого 2021 року Департамент стратегічних розслідувань Національної поліції України, у відповідності до протоколу № 10 засідання житлової комісії Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України від 25.01.2021 року (а.с. 36-39), звернувся з клопотанням № 1294/55/02- 2021 щодо виключення з розряду службових квартири АДРЕСА_1 , у зв'язку з тим, що відпала потреба у використанні її, як службового житла. До клопотання долучена довідка про склад родини, що зареєстровані у вказаній квартирі та довідка управління стратегічних розслідувань в Донецькій області від 11 лютого 2021 року № 11 щодо вислуги років у календарному обчисленні, для розрахування строків передбачених п. 2 ч. 1 ст. 125 Житлового кодексу Української РСР, станом на 15.02.2021 - 22 роки, 6 місяців, 1 день (а.с. 35, 44).
13. 17 березня 2021 року виконавчий комітет Слов'янської міської ради прийняв рішення № 294 в п. 7 якого відмовив у затвердженні клопотання Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України від 25.01.2021 року № 1294/55/02-202 щодо виключення з розряду службових квартири АДРЕСА_1 , у зв'язку з відсутністю підстав (а.с. 40-43).
14. У зв'язку з відмовою та з метою досудового врегулювання спору, 22.03.2021 року позивач звернувся зі скаргою до Слов'янської міської ради (а.с. 46-49).
15. 30.03.2021 року відповідач надіслав на адресу позивача відповідь №1-С-927-2, в якій, зазначав, що чинним законодавством не визначено правових норм, які зобов'язують підприємства, організації, яким належить службовий фонд, змінювати статус квартири. Питання клопотання про виключення з житла з числа службового не є обов'язком, а є правом, яке установа може реалізувати, якщо відпала потреба в його використанні як службового. Крім того, звернули увагу на те, що спірна квартира знаходиться у комунальній власності територіальної громади м. Слов'янська і не належить Департаменту стратегічних розслідувань національної поліції України. Посилаючись на Закон «Про місцеве самоврядування в Україні» зазначили, що право комунальної власності - право територіальної громади володіти, доцільно, економно, ефективно користуватися і розпоряджатися на свій розсуд і в своїх інтересах майном, що належить їй, як безпосередньо, так і через органи місцевого самоврядування. До виключної компетенції сільських, селищних, міських рад пунктами 30, 31 частини першої ст. 26 Закону віднесено, зокрема, прийняття рішень щодо відчуження відповідно до закону комунального майна.
Право комунальної власності територіальної громади захищається законом на рівних умова з правами власності інших суб'єктів. Об'єкти права комунальної власності не можуть бути вилучені у територіальних громад і передані іншим суб'єктам права власності без згоди безпосередньо територіальної громади або відповідного рішення ради чи уповноваженого нею органу, за винятком випадків, передбачених законом.
У зв'язку з викладеним, вважають, що рішення не порушує житлових прав Свенського та прийнято у відповідності з діючим законодавством (а.с.50-51).
V. Оцінка Суду.
16. Вирішуючи питання стосовно обґрунтованості та законності рішення відповідача, суд виходить з наступного.
17. Відповідно до ст. 47 Конституції України, кожен має право на житло. Держава створює умови, за яких кожний громадянин матиме змогу побудувати житло, придбати його у власність або взяти в оренду.
18. Статтею 19 Конституції України визначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
19. Згідно зі ст. 1 «Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод» кожна фізична та юридична особа має право володіти своїм майном. Ніхто не може бути позбавлений свого майна інакше як в інтересах суспільства і на умовах, передбачених законом або загальними принципами міжнародного права, стаття 8 Конвенції передбачає, що кожен має право на повагу до свого приватного і сімейного життя, до свого житла і кореспонденції.
20. Відповідно до ст. 2 Закону України «Про приватизацію державного житлового фонду», не підлягають приватизації квартири, визнані у встановленому порядку службовими житловими приміщеннями.
21. У відповідності до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», за рішенням відповідних рад, квартири зі статусом службових можуть бути переведені до державного житлового фонду, після чого громадяни України отримують можливості постійно користуватися ними та приватизувати їх.
22. Нормативно-правовими актами, які визначають правовий статус службового житла, є Житловий кодекс УРСР та Положення про порядок надання службових жилих приміщень і користування ними в Українській РСР, затверджене постановою Ради Міністрів УРСР від 04.02.1988 року № 37 (із змінами).
23. Статтею 96 Закону України «Про національну поліцію України» визначено, що поліцейські забезпечуються житлом на підставах і в порядку, визначених житловим законодавством. Поліцейським, які згідно із законом визнані такими, що потребують поліпшення житлових умов, житлова площа надається в першочерговому порядку. Поліцейським та членам їхніх сімей можуть надаватися житлові приміщення в гуртожитках та службові житлові приміщення в порядку і на умовах, визначених житловим законодавством. Поліцейські, які перебувають на обліку громадян, що потребують поліпшення житлових умов, під час звільнення зі служби в поліції за станом здоров'я, за віком, у зв'язку із скороченням штату залишаються на цьому обліку до одержання житла з державного житлового фонду до настання визначених законом підстав для зняття із зазначеного обліку. Керівники органів поліції мають право виплачувати поліцейським, які не мають власного житла в населеному пункті, де вони проходять службу, і винаймають житло на підставі договору житлового найму, компенсацію за найм у розмірі і порядку, що визначаються Кабінетом Міністрів України.
24. Відповідно до ч. 1 ст. 118 ЖК УРСР, службові жилі приміщення призначаються для заселення громадянами, які у зв'язку з характером їх трудових відносин повинні проживати за місцем роботи або поблизу від нього. Жиле приміщення включається до числа службових рішенням виконавчого комітету районної, міської, районної в місті Ради народних депутатів. Під службові жилі приміщення виділяються, як правило, окремі квартири.
25. Відповідно до п. 6 Положення «Про порядок надання службових жилих приміщень і користування ними в Українській РСР», жиле приміщення виключається з числа службових, якщо відпала потреба в такому його використанні, а також у випадках, коли в установленому порядку воно виключено з числа жилих. Сам по собі факт проживання в службових жилих приміщеннях робітників і службовців, які припинили трудові відносини з підприємством, установою, організацією, а також громадян, яких виключено з членів колгоспу, або тих, які вийшли з колгоспу за власним бажанням, не є підставою для виключення цих приміщень з числа службових. Виключення жилого приміщення з числа службових провадиться на підставі клопотання підприємства, установи, організації рішенням виконавчого комітету відповідної районної, міської, районної в місті Ради народних депутатів.
26. В судовому засіданні достовірно встановлено, що на час звернення з клопотанням Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України від 25.01.2021 року № 1294/55/02-202 щодо виключення з розряду службових квартири АДРЕСА_1 та на час розгляду справи позивач працює у Департаменті стратегічних розслідувань Національної поліції України, за яким закріплена службова квартира.
АДРЕСА_4 . Як вбачається з клопотання Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України (а.с. 35) підстав для виключення цієї квартири з числа службових не зазначено.
28. Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 125 ЖК УРСР, без надання іншого жилого приміщення у випадках, зазначених у статті 124 цього Кодексу, не може бути виселено: осіб, які пропрацювали на підприємстві, в установі, організації, що надали їм службове жиле приміщення, не менш як десять років.
29. Таким чином в судовому засіданні встановлено, що позивач на теперішній час вільно користується квартирою АДРЕСА_1 , перешкод у користуванні йому не чинить.
30. Разом з тим, Закон України «Про місцеве самоврядування», визначає систему та гарантії місцевого самоврядування в Україні, засади організації та діяльності, правового статусу і відповідальності органів та посадових осіб місцевого самоврядування
31. Статтею 1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» зазначено, що право комунальної власності - це право територіальної громади володіти, доцільно, економно, ефективно користуватися і розпоряджатися на свій розсуд і в своїх інтересах майном, що належить їй, як безпосередньо, так і через органи місцевого самоврядування.
33. До виключної компетенції сільських, селищних, міських рад пунктами 30, 31 ч. 1 ст. 26 цього Закону віднесено , зокрема, прийняття рішень щодо відчуження відповідно до закону комунального майна. Право комунальної власності територіальної громади захищається законом на рівних умовах з правами власності інших суб'єктів. Об'єкти права комунальної власності не можуть бути вилучені у територіальних громад і передані іншим суб'єктам права власності без згоди безпосередньо територіальної громади або відповідного рішення ради чи уповноваженого нею органі, за винятком випадів, передбачених законом.
33. Аналізуючи вищевикладені норми права та обставини справи, суд приходить до висновку, що пунктом 7 рішення виконавчого комітету Слов'янської міської ради від 17.03.2021 року № 294 права позивача на житло не порушені та дотриманий баланс як приватних, так і інтересів територіальної громади та державних інтересів.
34. Посилання позивача на поставу Верховного Суду Першої судової палати Касаційного цивільного суду від 04.03.2020 року у справі № 636/1514/19 є не коректним та суд вважає помилковим, оскільки не стосується даних правовідносин.
VІ. Розподіл судових витрат між сторонами.
35. Відповідно до ч. 1 ст. 133 ЦПК України, судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи.
36. Оскільки позивач ОСОБА_1 звільнений від сплати судового збору, в позові йому відмовлено, то на підставі частин 6 та 7 ст. 141 ЦПК України, суд вважає за необхідне компенсувати витрати по сплаті судового збору за рахунок держави.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 4, 76-81, 258, 259, 264, 265, 268 ЦПК України,суд -
В задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Слов'янської міської ради, за участю у справі у якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача - Департамент стратегічного розслідування національної поліції України, про визнання незаконним та скасування п. 7 Рішення виконкому Слов'янської міської ради від 17.03.2021 року № 294 і зобов'язати виконавчий комітет Слов'янської міської ради прийняти рішення про виключити квартири з числа службових - відмовити, у зв'язку з відсутністю підстав.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку безпосередньо до Донецького апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення, або в порядку п.15.5 Перехідних Положень ЦПК України. У разі якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Відповідно до п. 3 розділу XII "Прикінцеві положення» ЦПК України, під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), суд за заявою учасників справи та осіб, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, інтереси та (або) обов'язки (у разі наявності у них права на вчинення відповідних процесуальних дій, передбачених цим Кодексом), поновлює процесуальні строки, встановлені нормами цього Кодексу, якщо визнає причини їй пропуску поважними і такими, що зумовлені обмеженнями, впровадженими у зв'язку з карантином. Суд може поновити відповідний строк як до, так і після його закінчення. Суд за заявою особи продовжує процесуальний строк, встановлений судом, якщо неможливість вчинення відповідної процесуальної дії у визначений строк зумовлена обмеженнями, впровадженими у зв'язку з карантином.
Повний текст рішення складений 01.09.2021 року.
Суддя Слов'янського
міськрайонного суду Л.Є. Мірошниченко