Справа № 686/15274/21
Провадження № 2/686/4803/21
30 серпня 2021 року м. Хмельницький
Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області
в складі: головуючого - судді Стефанишина С.Л.,
при секретарі судового засідання - Кшановській Є.З.,
за участю: позивача - ОСОБА_1 ,
представника відповідача - ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі суду м.Хмельницького справу за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Хмельницької міської ради про визнання протиправною бездіяльності Управління праці та соціального захисту населення Хмельницької міської ради щодо невиплати компенсації та зобов'язання виплатити компенсацію послуги,
встановив:
ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до Управління праці та соціального захисту населення Хмельницької міської ради про визнання протиправною бездіяльності Управління праці та соціального захисту населення Хмельницької міської ради щодо невиплати компенсації та зобов'язання виплатити компенсацію послуги.
Представник відповідача у судовому засіданні надала пояснення, що справа не належить до розгляду в порядку цивільного судочинства та підсудна Хмельницькому окружному адміністративному суду.
Позивач у судовому засіданні заперечила щодо пояснень представника відповідача.
Заслухавши пояснення позивача та представника відповідача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що провадження у справі №686/15274/21 підлягає закриттю відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 255 ЦПК України, оскільки справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства, виходячи з наступного.
Відповідно до ст. 19 ЦПК України суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи, що виникають із цивільних, земельних, трудових, сімейних, житлових та інших правовідносин, крім справ, розгляд яких здійснюється в порядку іншого судочинства.
Згідно із ч. 1 ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Виходячи з положень ч. 1 ст. 4 КАС України, адміністративна справа - це переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір , у якому хоча б одна сторона здійснює публічно-владні управлінські функції, в тому числі на виконання делегованих повноважень, і спір виник у зв'язку із виконанням або невиконанням такою стороною зазначених функцій; або хоча б одна сторона надає адміністративні послуги на підставі законодавства, яке уповноважує або зобов'язує надавати такі послуги виключно суб'єкта владних повноважень, і спір виник у зв'язку із наданням або ненаданням такою стороною зазначених послуг.
Позивачка підставою позову зазначила порушення відповідачем вимог Порядку відшкодування вартості послуг з догляду за дитиною до трьох років «муніципальна няня», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.01.2019 №68.
З наведеного вбачається, що спір, який виник між сторонами, є публічно-правовим, тому його вирішення відноситься до юрисдикції адміністративних судів, оскільки заявлені вимоги стосуються визнання протиправною бездіяльності Управління праці та соціального захисту населення Хмельницької міської ради як суб'єкта владних повноважень та зобов'язання виплатити компенсацію.
Статтею 20 КАС України визначено, що місцевим загальним загальним судам як адміністративним судам підсудні: 1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності; 2) адміністративні справи, пов'язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо: оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій; уточнення списку виборців; оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум; оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб; 3) адміністративні справи, пов'язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо: примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства; примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію; 4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті. Окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.
Отже, з наведеного вбачається, що дана цивільна справа не підсудна Хмельницькому міськрайонному суду Хмельницької області, а підсудна Хмельницькому окружному адміністративному суду.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 255 ЦПК України, суд своєю ухвалою закриває провадження у справі, якщо справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
Відповідно до ст. 7 Закону України «Про судовий збір», сплачена сума судового збору повертається за ухвалою суду у разі закриття провадження у справі.
Враховуючи наведене, суд приходить до висновку, що провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Хмельницької міської ради про визнання протиправною бездіяльності Управління праці та соціального захисту населення Хмельницької міської ради щодо невиплати компенсації та зобов'язання виплатити компенсацію послуги, слід закрити та повернути позивачці судовий збір у розмірі 908 грн. згідно квитанції АТ «ПриватБанк» №0.0.2171233253.1 від 22.06.2021 року.
Керуючись ст.ст. 19, 255, 258-261 ЦПК України, ст.ст. 4, 19-20 КАС України, ст. 7 Закону України «Про судовий збір» суд, -
постановив:
Провадження в справі за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Хмельницької міської ради про визнання протиправною бездіяльності Управління праці та соціального захисту населення Хмельницької міської ради щодо невиплати компенсації та зобов'язання виплатити компенсацію послуги, закрити.
Повернути ОСОБА_1 судовий збір в сумі 908 (дев'ятсот вісім) грн., сплачений згідно квитанції АТ «ПриватБанк» №0.0.2171233253.1 від 22.06.2021 року.
Зобов'язати Управління Державної казначейської служби у Хмельницькому районі Хмельницької області повернути ОСОБА_1 (ІПН: НОМЕР_1 ) сплачений судовий збір в сумі 908 (дев'ятсот вісім) грн., сплачений згідно квитанції АТ «ПриватБанк» №0.0.2171233253.1 від 22.06.2021 року.
Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана до Хмельницького апеляційного суду через Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження , якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя: С.Л. Стефанишин