Постанова від 01.09.2021 по справі 489/4425/21

Справа № 489/4425/21

Номер провадження 3/489/1948/21

Постанова

Іменем України

01 вересня 2021 року місто Миколаїв

Суддя Ленінського районного суду м. Миколаєва Кокорєв Вячеслав Валентинович, розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань № 10 Ленінського районного суду м. Миколаєва, матеріали, що надійшли від Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України Управління стратегічних розслідувань в Миколаївській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 (далі - особа), ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_1 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2 ,

за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення(надалі -КУпАП)

встановив

Відповідно до протоколу № 375 від 29.06.2021 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, ОСОБА_1 , якого відповідно до наказу Директора з персоналу та НТІ НВКГ «Зоря-Машпроект» № 921-08-к від 28.04.2016, було призначено на посаду майстра виробничої дільниці механоскладального цеху № 140, подав щорічну декларацію за 2020 рік 04.04.2021 року. ОСОБА_1 отримав електронний цифровий підпис 04.04.2021 через Акредитований центр сертифікації ключів «ПриватБанк», який діє до 04.04.2022, можна зробити висновок, що ОСОБА_1 мав змогу вчасно подати декларацію, але до 04.04.2021 не вчиняв жодних дій, для того, щоб вчасно подати електронну декларацію за 2020 рік. Крім того, ОСОБА_1 , раніше вже подавав електронну декларацію, а саме щорічну за 2019, рік, що засвідчує обізнаність з положеннями та обов'язками ЗУ «Про запобігання корупції».

В протоколі зазначено, що особа вчинила адміністративне правопорушення пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172 -6 КУпАП.

ОСОБА_1 пояснив, що не своєчасно подав щорічну декларацію, у зв'язку з тим, що виникли складності при отриманні електронного цифрового підпису через «ПриватБанк». Також виникли проблеми із входом до реєстру, подаючи декларацію. Несвоєчасність подачі декларації усвідомлює. Вину визнав.

Прокурор в судовому засіданні просив визнати особу винним та притягти до відповідальності.

Абзацом 2 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» встановлено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Частиною 1 ст. 172-6 КУпАП передбачена відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Відповідно до наказу Директора з персоналу та НТІ НВКГ «Зоря-Машпроект» № 921-08-к від 28.04.2016 ОСОБА_1 було призначено на посаду виробничої дільниці механоскладального цеху № 140.

Відповідно до Роз'яснення НАЗК щодо застосування окремих положень Закону стосовно заходів фінансового контролю», затвердженого Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції №1 від 03.02.2021, організаційно-розпорядчі функції (обов'язки) - це обов'язки щодо здійснення керівництва галуззю промисловості, трудовим колективом, ділянкою роботи, виробничою діяльністю окремих працівників на підприємствах, в установах чи організаціях незалежно від форм власності. Такі функції виконують, зокрема, керівники міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, державних, комунальних підприємств, установ або організацій, їхні заступники, керівники структурних підрозділів (начальники цехів, завідуючі відділами, лабораторіями, кафедрами), їхні заступники, особи, які керують ділянками робіт (майстри, виконроби, бригадири тощо).

Адміністративно-господарські функції (обов'язки) - це обов'язки з управління або розпорядження державним, комунальним майном (установлення порядку його зберігання, переробки, реалізації забезпечення контролю за цими операціями тощо). Такі повноваження в різному обсязі є у начальників планово-господарських, постачальницьких, фінансових відділів і служб, завідуючих складами. Магазинами, майстернями, ательє, їхніх заступників, керівників відділів підприємств, відомчих ревізорів та контролерів тощо.

Відповідно до пп. «а» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» особа є суб'єктом декларування та на нього поширюється дія цього Закону, оскільки він є посадовою особою юридичної особи публічного права.

З протоколу та доданих документів встановлено, що декларація за 2020 рік подана ОСОБА_1 несвоєчасно, а саме 04.04.2021 при необхідності подачі до 01.04.2021.

Вина особи у вчиненому правопорушенні за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП підтверджується протоколом № 375 від 29.06.2021, поясненнями наданими особою в судовому засіданні, копією наказу Директора з персоналу та НТІ НВКГ «Зоря-Машпроект» № 921-08-к від 28.04.2016 про призначення на посаду, скрін-шотом з Єдиного державного реєстру декларацій осіб уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Пояснення особи про те, що несвоєчасність подачі декларації сталася з причин виникнення проблем з отриманням цифрового підпису та входом до реєстру декларацій не є поважними, оскільки електронний цифровий підпис він мав можливість отримати завчасно і як вбачається з матеріалів справи ЕЦП був оформлений до цього 16.09.2020 і діяв до 16.09.2021.

Дослідивши докази, долучені до матеріалів справи щодо їх належності і допустимості, достатності і достовірності, суддя дійшов висновку, що ОСОБА_1 порушив вимоги ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», а його дії кваліфіковано вірно за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, як несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Керуючись ст. ст.278,283,284 КУпАП, суддя

постановив

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 850 (вісімсот п'ятдесят) грн. 00 коп. в дохід держави, який перерахувати на р/р UA448999980313070106000014482, отримувач коштів: УК у м.Миколаїв/Інгульський р-н/21081100, МФО 899998, ЄДРПОУ 37992781, код класифікації доходів бюджету : 21081100.

Стягнути із ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 454, 00 грн., в дохід держави, який перерахувати на р/р UA908999980313111256000026001, отримувач коштів: ГУК у м.Києві /м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету: 22030106.

Постанову може бути оскаржено протягом десяти днів з дня її винесення до Миколаївського апеляційного суду через Ленінський районний суд м. Миколаєва.

Суддя В. В. Кокорєв