Справа № 458/709/21
3/458/391/2021
31.08.2021 м. Турка
Суддя Турківського районного суду Львівської області Кшик О.І., перевіривши матеріали справи, які надійшли від Департаменту з питань дотримання законодавства про конфлікт інтересів та обмежень щодо запобігання корупції Національного агентства з питань запобігання корупції про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.2 ст. 172-7 КУпАП,
встановив:
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення №33-02/648 від 19.08.2021 - ОСОБА_1 11.01.2021, перебуваючи у приміщенні Турківського відділення поліції Головного управління Національної поліції у Львівській області (далі - Турківське ВП Самбірського ВП ГУНП) за адресою вул. В.Стуса,14, м.Турка, Львівська область, як заступник начальника слідчого відділення, діючи всупереч вимогам п.3 ч.1 ст.28 Закону в умовах реального конфлікту інтересів прийняв рішення про невнесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань (далі - ЄРДР) у відповідності до ст. 214 Кримінального процесуального кодексу України (далі - КПК України), за телефонним повідомленням ОСОБА_2 від 04.01.2021, зареєстрованим в Журналі єдиного обліку заяв і повідомлень про вчинені кримінальні правопорушення та інші події Турківського ВП Самбірського ВП ГУНП від 04.01.2021 № 36, та про направлення його для розгляду згідно Закону України «Про звернення громадян» або в порядку, визначеному Кодексом України про адміністративне правопорушення на ім'я начальника Турківського ВП Самбірського ВП ГУНП майора поліції ОСОБА_3 , тобто вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.
Відповідно до вимог п.1 ч.1 ст.278 КУпАП передбачено, що орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує питання про те, чи належить до його компетенції розгляд даної справи.
Так, під час підготовки до розгляду справи суд встановив наступне.
Відповідно до ст. 256 КУпАП, в протоколі про адміністративне правопорушення, серед іншого, зазначається місце вчинення адміністративного правопорушення.
За загальним правилом, яке встановлено нормами ч.1 ст.276 КУпАП, справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення.
Також, згідно з ч. 2 ст. 257 КУпАП протокол про вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, разом з іншими матеріалами у триденний строк з моменту його складення надсилається до місцевого загального суду за місцем вчинення такого правопорушення.
Як видно з протоколу про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, за №33-02/647 від 19.08.2021, який складено відносно заступника начальника слідчого відділення Турківського ВП Самбірського ВП ГУНП Бринь В.М., місцем вчинення правопорушення зазначено місце його роботи ОСОБА_1 - АДРЕСА_1 .
Однак, згідно з повідомленням т.в.о начальника Відділення №2 Самбірського районного ВП ГУНП у Львівській області В.Личко від 31.08.2021 за №2436/01/60-2021, відповідно до наказу НПУ №994 від 18.12.2020 року "Про організаційно-штатні зміни в Головному управлінні Національної поліції у Львівській області" згідно штатного розпису з 01.01.2021 у ВП №2 Самбірського РВП ГУНП у Львівській області відсутній слідчий підрозділ, обслуговування території здійснює слідче відділення Самбірського РВП ГУНП у Львівській області.
Беручи до уваги те, що справа про адміністративне правопорушення за ч. 2 ст. 172-7 КУпАП розглядається за місцем вчинення такого праовопорушення, альтернативної підсудності для розгляду такої справи нормами КУпАП не визначено, враховуючи те, що з 01.01.2021 у ВП №2 Самбірського РВП ГУНП у Львівській області відсутній слідчий підрозділ, обслуговування території здійснює слідче відділення Самбірського РВП ГУНП у Львівській області, яке розташоване за адресою Львівська обл., місто Самбір, вул. Ст.Бандери, буд.4, що не належить до територіальної пісудності Турківського районного суду Львівської області, тому з метою забезпечення права особи на справедливий і публічний розгляд його справи незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, яке гарантоване ч.1 ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, враховуючи те, що чинний КУпАП не містить норми, яка передбачає можливість направлення справи про притягнення до адміністративної відповідальності за підсудністю до іншого суду, суд вважає за необхідне матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 2 ст.172-7 КУпАП, повернути органу, що їх надіслав, для вирішення питання про направлення матеріалів справи до органу, уповноваженого згідно з вимогами ст. 257, 276 КУпАП розглядати таку справу.
Керуючись ст. 256, 278 КУпАП,
постановив:
Матеріали справи про адміністративне правопорушення про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 172-7 КУпАП повернути до Департаменту з питань дотримання законодавства про конфлікт інтересів та обмежень щодо запобігання корупції Національного агентства з питань запобігання корупції для вирішення питання про направлення матеріалів справи до органу, уповноваженого розглядати таку справу.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя О.І. Кшик