Справа № 496/3492/21
Провадження № 3/496/2101/21
31 серпня 2021 року суддя Біляївського районного суду Одеської області Галич О.П., розглянувши матеріали, які надійшли від Березівського районного відділу поліції Головного управління національної поліції в Одеській області, про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , працюючого по найму,
за ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
До Біляївського районного суду Одеської області 05 серпня 2021 року надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП (протокол про адміністративне правопорушення Серії ОБ № 099258 від 18 липня 2021 року, інформація про особу, довідка Драгер, постанова серії БАБ №940082 від 18 липня 2021 року, диск з відеозаписом, пояснення ОСОБА_2 , ОСОБА_1 , ОСОБА_3 ).
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення, зазначено, 18 липня 2021 року о 13-13 годин в Одеській області, Березівського району, с. Вікторівка на автодорозі Р 55, водій ОСОБА_1 керував транспортним засобом Mazda BONGO, державний номер НОМЕР_1 , в стані алкогольного сп'яніння. Огляд на стан алкогольного сп'яніння зі згоди водія проводився із застосуванням приладу «Drager», у присутності двох свідків, результат якого становить 0,97 % проміле, в зв'язку з чим порушив п. 2.9 (а) Правил дорожнього руху України.
ОСОБА_1 у судове засідання не з'явився, про причини неявки суд не повідомив, був повідомлений шляхом надіслання судової повістки.
Відповідно до ст. 19 Закону України «Про міжнародні договори України», ст. 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» стала практика Європейського суду з прав людини є частиною національного законодавства та обов'язкова до застосування судами як джерело права.
Суд вважає зазначити, що обов'язок швидкого здійснення правосуддя покладається, в першу чергу, на відповідні державні судові органи. Розумність тривалості судового провадження оцінюється в залежності від обставин справи та з огляду на складність справи, поведінки сторін, предмету спору. Нездатність суду ефективно протидіяти недобросовісно створюваним учасниками справи перепонам для руху справи є порушенням ч. 1 ст. 6 даної Конвенції (§ 66 - 69 рішення Європейського суду з прав людини від 08.11.2005 р. у справі "Смірнова проти України").
В своїх рішеннях Європейський суд також наголошує, що сторона, яка задіяна в ході судового розгляду, зобов'язана з розумним інтервалом сама цікавитись провадженням у її справі, добросовісно користуватися належними їй процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов'язки.
Таким чином, суд вжив всіх заходів для повідомлення правопорушника та дотримання ст. 268 КУпАП та з огляду на вищевикладене, ігнорування ОСОБА_1 виклику до суду, суд доходить висновку про розгляд справи за наявними в матеріалах справи доказами.
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення, порушення було скоєно в Одеській області, Березівського району, с. Вікторівка на автодорозі Р 55.
З не відомих суду причин матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 надійшли до Біляївського районного суду Одеської області.
Ознайомившись з матеріалами справи, виконуючи положення ст. 278 КУпАП про підготовку до розгляду справи про адміністративне правопорушення, суд проходить до висновку про необхідність повернення протоколу про адміністративне правопорушення для вирішення питання підсудності до Березівського районного відділу поліції Головного управління національної поліції в Одеській області і, виходячи з наступного.
Статтею 245 КУпАП визначено завдання провадження в справах про адміністративні правопорушення. Такими, зокрема, є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Особа, яка складає протокол про адміністративне правопорушення повинна ретельно з'ясувати характер правопорушення та правильно кваліфікувати дії винної особи.
Згідно з ч. 2 ст. 7 КУпАП, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Відповідно до положень ст. 276 КУпАП, справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення.
Приписами статті 276 КУпАП визначена виключна підсудність розгляду справ про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 130 КУпАП, тобто або за місцем вчинення адміністративного правопорушення.
Відповідно до роз'яснень, що містяться в п.2 постанови Пленуму Верховного Суду України №11 від 11.06.2004 «Про окремі питання, що виникають при застосуванні судами положень ст. 276КУпАП», у випадках, коли законом передбачається альтернативна підсудність (ч. 2 ст. 276 КУпАП), питання про те, в який саме суд надіслати протокол про адміністративне правопорушення, вирішується відповідним органом внутрішніх справ.
За таких обставин, адміністративний матеріал щодо притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 підлягає поверненню до Березівського районного відділу поліції Головного управління національної поліції в Одеській області для вирішення питання про направлення адміністративного матеріалу до належного суду за підсудністю.
Керуючись ст.ст. 21, 23, 24, 30, 33, 40-1, 130, 221, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд -
Адміністративний матеріал відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , про притягнення до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 130 КУпАП - повернути на доопрацювання до Березівського районного відділу поліції Головного управління національної поліції в Одеській області.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя О.П. Галич