Справа № 755/13647/21
Провадження №: 3/755/7220/21
"25" серпня 2021 р. суддя Дніпровського районного суду м. Києва Федосєєв С.В. розглянувши матеріали складені ДОП Дніпровського УП ГУНП у м. Києві Мельником І., що надійшли з Дніпровського УП ГУНП у м. Києві про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 ,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 173-2 КУпАП,
встановив:
Як вбачається з даних, що містяться у протоколі про адміністративне правопорушення від 03.08.2021 року, ОСОБА_1 , 03.08.2021 року, о 23 годин 00 хвилин, за адресою: АДРЕСА_2 , вчинила домашнє насильство психологічного характеру, відносно свого співмешканця - ОСОБА_2 , чим вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 173-2 КУпАП.
У судовому засіданні ОСОБА_1 пояснила, що 03.08.2021 року конфлікт на побутовому грунті у неї стався з її дочкою, яка проживає разом з нею, а не з ОСОБА_2 .
ОСОБА_2 , який зазначений у протоколі про адміністративне правопорушення, як потерпілий, пояснив, що не звертався 03.08.2021 року до поліції з приводу конфлікту з ОСОБА_1 , а пояснення додані до протоколу, він не надавав та не підписував. На підтвердження своїх доводів надав паспорт громадяника України аби підтвердити, що підпис у поясненнях доданих до протоколу не його.
Заслухавши пояснення учасників справи, дослідивши матеріали справи, а саме, протокол про адміністративне правопорушення та додані матеріали, встановлено не відповідність вимогам ст. 256 КУпАП. Згідно з ч. 2 ст. 7 КУпАП, провадження в справах про адміністративне правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Відповідно до ст. 251 Кодексу України про адміністративні правопорушення доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами. При цьому, як зазначено в частині 2 статті 251 Кодексу України про адміністративні правопорушення, обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 КУпАП.
Відповідно до ст. 252 КпАП України орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю. В зв'язку з вищевикладеним, даний адміністративний матеріал не може бути розглянутий в суді і підлягає поверненню для дооформлення.
Крім того, провести перевірку за фактом звернення від 03.08.2021 року за адресою: АДРЕСА_2 , про вчинення домашнього насильства та з'ясувати особу потерпілого.
На підставі викладеного, керуючись ст. 256, 278 КУпАП, суддя, -
Адміністративний матеріал про притягнення до адміністративної ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 за ч. 1 ст. 173-2 КУпАП повернути до Дніпровського УП ГУНП України у м. Києві для дооформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя