Справа № 697/1680/21
Провадження № 3/697/846/2021
31 серпня 2021 року м. Канів
Канівський міськрайонний суд Черкаської області в складі:
головуючого судді - Колісник Л.О.
за участю секретаря с/з - Титар Ю.В.
прокурора - Лук'ященка Ю.І.,
особи, яка притягується до адмінвідповідальності - ОСОБА_1 ,
розглянувши матеріали, які надійшли з Управління стратегічних розслідувань в Черкаській області Департамента стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 ,
за вчинення правопорушення, передбаченого за ч.1 ст. 172-6 КУпАП,-
ОСОБА_1 будучи депутатом Потапцівської сільської ради Канівського району Черкаської області, та відповідно до підпункту «б» п.1 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, у порушення вимог ч.2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», без поважних причин, несвоєчасно подала до Національного агенства з питань запобігання корупції декларацію особи, яка припинила діяльність пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування (перед звільненням), чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч.1 ст. 172-6 КУпАП, про що старшим оперуповноваженим управління стратегічних розслідувань в Черкаській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України майором поліції Блізніковим В.С. було складено протокол №305/2021 від 09.08.2021 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією.
У судовому засіданні ОСОБА_1 пояснила, що не подала вчасно декларації, оскільки хворіла. Під час перерви в судовому засіданні подала заяву про розгляд справи без її участі, вину визнала, просила суворо не карати.
Прокурор Лук'ященко Ю.І. в судовому засіданні підтримав обставини, викладені у протоколі про вчинення адміністративного корупційного правопорушення, та враховуючи обставини справи, просив накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Суд, заслухавши думку прокурора, враховуючи заяву ОСОБА_1 , дослідивши матеріали адміністративної справи приходить до наступного.
Судом встановлено, що відповідно до рішення № 7-11/VІІІ від 22.02.2021 «Про затвердження передавального акту щодо передачі майна Литвинецької сільської ради, Потапцівської сільської ради, та їх виконавчих комітетів, відділу освіти, культури, молоді та спорту виконавчого комітету Литвинецької сільської ради, які припиняють свою діяльність в результаті приєднання до Бобрицької сільської ради» затверджено передавальні акти щодо передачі майна Литвинецькою сільською радою, Потапцівською сільською радою та їх виконавчими комітетами, відділом освіти, культури, молоді та спорту виконавчого комітету Литвинецької сільської рад, які припиняють свою діяльність в результаті приєднання до Бобрицької сільської ради Черкаської області.
Згідно з відомостями, які розміщені на офіційному сайті ЦВК, а саме щодо обрання депутатів VII скликання Потапцівської сільської ради Канівського району Черкаської області ОСОБА_1 була обрана депутатом Потапцівської сільської ради на чергових виборах 25.10.2015.
Відповідно до рішення № 1-1/VIII від 20.11.2020 «Про початок повноважень депутатів Бобрицької сільської ради» прийнято до відома факт початку повноважень депутатів Бобрицької сільської ради VIII скликання, серед яких відсутня ОСОБА_1 .
Згідно із ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», ОСОБА_1 , як депутат Потапцівської сільської ради Канівського району Черкаської області є суб'єктом декларування та зобов'язана подавати декларацію відповідно до цього Закону.
Згідно із ч.2 ст. 45 Закону особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
За результатами моніторингу загальнодоступних даних Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які розміщені на веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції установлено, що ОСОБА_1 14.05.2021 в порушення вимог ч.2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно подала без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, яка припинила свою діяльність.
Відповідно до ст. 251 КУпАП проведено заходи з метою встановлення фактичних даних, на основі яких у визначеному законом порядку встановлюється наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
ОСОБА_1 подавались електронні декларації до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які розміщені на веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, а саме: 20.03.2017 декларація (щорічна) за 2016 рік; 29.03.2018 декларація (щорічна) за 2017 рік; 13.03.2019 декларація (щорічна) за 2018 рік; 12.03.2020 декларація (щорічна) за 2019 рік; 09.12.2020 декларація (після звільненням); 14.05.2021 декларація (після звільнення).
У зв'язку з заповненням ОСОБА_1 поданих електронних декларацій їй відомий порядок заповнення та подачі електронних декларацій.
Таким чином, ОСОБА_1 , будучи депутатом Потапцівської сільської ради Канівського району Черкаської області, не виконала вимоги розділу VII «Фінансовий контроль» Закону України «Про запобігання корупції».
Частиною 1 ст. 172-6 КУпАП передбачена відповідальність за адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Під поважними причинами слід розуміти неможливість особи подати вчасно декларацію у зв'язку з хворобою, перебуванням особи на лікуванні, внаслідок стихійного лиха (повені, пожежі, землетрусу), технічних збоїв офіційного веб-сайту Національного агентства з питань запобігання корупції, витребуванням відомостей, необхідних для внесення в декларацію, перебуванням (триманням) під вартою тощо, - із долученням підтверджуючих документів для їх належної оцінки та аналізу.
Судом встановлено, що вище перелічених поважних причин несвоєчасного подання електронних декларацій ОСОБА_1 встановлено не було.
На підставі ст. 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
ОСОБА_1 зобов'язана була подати до Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, яка припинила свою діяльність до 31.03.2021, а подала вказану декларацію 14.05.2021.
Розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд вважає, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП, доведена повністю.
Підстав, що виключають адміністративну відповідальність згідно ст. 17 КУпАП, у справі не встановлено. Терміни притягнення до адміністративної відповідальності не збігли.
Відповідно до ст. 23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень.
Відповідно до ст. 33 КУпАП, при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
З урахуванням характеру вчиненого правопорушення, особи, ступеня її вини, майнового стану, щирого каяття, як обставини, що пом'якшує відповідальність за правопорушення, суд вважає за необхідне застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.
Відповідно до ч.1 ст. 307 КУпАП, штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня вручення її постанови про накладення штрафу.
Згідно ст. 308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна у встановленому порядку. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу.
Відповідно до Закону України «Про судовий збір» та в порядку ст. 40-1 КУпАП на ОСОБА_1 , необхідно покласти сплату судового збору.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 15, 40-1, ч 1 ст. 172-6, 283-285 КУпАП, суддя,-
Визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП.
За вчинене правопорушення накласти на ОСОБА_1 , адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п'ятдесят неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850,00 грн.
Розрахункові рахунки для сплати штрафу (по справах про адмінправопорушення): ЄДРПОУ: 37930566, одержувач: ГУК у Черкаській області/тг м.Канів/21081100, розрахунковий рахунок: UA778999980314030542000023717, МФО: 899998, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету: 21081100.
На підставі частини другої статті 308 КУпАП у разі несплати громадянином штрафу протягом 15 днів з метою примусового виконання цієї постанови органами державної виконавчої служби стягнути з правопорушника подвійний розмір штрафу.
Стягнути з ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , судовий збір на користь держави в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що складає 454,00 грн.
Стягувач: Державна судова адміністрація України, вул. Липська 18/5, м. Київ, 016001, отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, код за ЄДРПОУ: 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача: 899998, рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена до Черкаського апеляційного суду через Канівський міськрайонний суд протягом 10 днів з дня її винесення.
Строк пред'явлення постанови до виконання три місяці.
Суддя Л. О. Колісник