Справа № 635/5763/21
Провадження по справі № 3/635/1874/2021
31 серпня 2021 року Суддя Харківського районного суду Харківської області Бобко Т.В. розглянувши матеріали, що надійшли з Головного управління ДПС у Харківській області про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.163-1 КУпАП,
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , керівника ТОВ «Терра енерджі», проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , -
Згідно з протоколом №22 про адміністративне правопорушення від 08 липня 2021 року, ОСОБА_1 будучи керівником Товариства з обмеженою відповідальністю «Терра енерджі», юридична адреса: Харківська область, Харківський район, с.Циркуни, вул.Соборна, буд.24, не подав аудиторський висновок, чим порушив п.46.2 ст.46 Податкового кодексу України, чим вчинила адміністративне правопорушення передбачене ч.1 ст.163-1 КУпАП.
Згідно ст.256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі. Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами. У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання. При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснюються його права і обов'язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.
Відповідно до Інструкції з оформлення органами доходів і зборів матеріалів про адміністративні правопорушення, затвердженої наказом Міністерства фінансів України 02.07.2016 № 566, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 27.07.2016 за №1046/29176, особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право надати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу. Пояснення та зауваження за суттю вчиненого правопорушення вносяться до протоколу і засвідчуються підписом особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Пояснення та зауваження можуть додаватися до протоколу окремо, про що у протоколі робиться запис.
При складанні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснюються її права й обов'язки, передбачені статтею 63 Конституції України та статтею 268КУпАП, про що робиться відмітка у протоколі. Про ознайомлення із протоколом особа, щодо якої він складений, ставить у протоколі свій підпис. У разі відмови поставити підпис про це робиться відповідний запис у протоколі, який засвідчується підписом посадової особи органу доходів і зборів.
Протокол складається у двох примірниках, що підписується посадовою особою, яка склала протокол, особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, а також свідками і понятими, якщо такі є. У разі відмови особи, щодо якої складається протокол, від підписання протоколу посадова особа органу доходів і зборів робить про це відповідний запис, який засвідчує своїм підписом та підписами свідків у разі їх наявності.
У відповідності до п. 11 Інструкції один примірник протоколу про адміністративне правопорушення під підпис вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності.
В протоколі про адміністративне правопорушення немає жодних відміток про відмову особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, від отримання протоколу. Разом з тим, матеріали, додані до протоколу про адміністративне правопорушення, не містять жодних даних про отримання ОСОБА_1 другого примірника протоколу про адміністративне правопорушення або ж відомостей щодо направлення останній такого примірника поштовим відправленням.
Крім того, в протоколі не зазначено пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, щодо протоколу, або відмови надати такі пояснення, відсутні відомості про роз'яснення їй прав та обов'язків, передбачених статтею 63 Конституції України та статтею 268 КУпАП.
Пунктом 12 Інструкції передбачено, що у разі неможливості складання протоколу за місцем вчинення адміністративного правопорушення протокол складається в органі доходів і зборів. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, запрошується до органу доходів і зборів для складання та підписання протоколу. У запрошенні зазначаються дата, час та місце складання протоколу. Запрошення вважається належним чином врученим, якщо воно надіслано за адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, рекомендованим листом з повідомленням про вручення або вручено особисто такій особі.
Так, в матеріалах справи міститься повідомлення про запрошення платника податків, зборів, платежів або його представників до контролюючого органу від 18.06.2021 за №24156/10/20-40-18-13-10, та акт неявки особи, яка притягається до адміністративної відповідальності від 08 липня 2021 року, зі змісту яких вбачається, що ОСОБА_1 був запрошений до органу доходів і зборів для складання та підписання протоколу, однак у визначений у запрошенні час не з'явився. Разом з тим, такі документи не підтверджують факту вручення запрошення, як це передбачено вказаним пунктом Інструкції, в матеріалах справи відсутні відомості, щодо направлення за адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, рекомендованим листом з повідомленням про вручення.
Крім того, в протоколі про адміністративне правопорушення не конкретно визначена об'єктивна сторона адміністративного правопорушення, яке інкримінується ОСОБА_1 , зокрема не зазначені строки подання такого висновку, що позбавляє суд можливості розглянути адміністративний матеріал. Також до протоколу про адміністративне правопорушення не додано жодних доказів на підтвердження обставин, викладених в протоколі про адміністративне правопорушення.
Враховуючи викладене суд вважає, що адміністративна справа не може бути розглянута і підлягає поверненню органу, який направив матеріал, для з'ясування зазначених обставин.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 27, 254, 256, 278 КУпАП, суд,-
Протокол про адміністративне правопорушення серії №22 від 08 липня 2021 року відносно ОСОБА_1 повернути до Головного управління ДПС у Харківській області для належного оформлення.
Постанова оскарженню в апеляційному порядку не підлягає.
Суддя Т.В. Бобко