Справа №635/6763/21
Провадження по справі №3/635/2189/2021
31 серпня 2021 року сел. Покотилівка
Суддя Харківського районного суду Харківської області Лук'яненко С.А.., розглянувши матеріали, що надійшли з відділення поліції №1 Харківського управління поліції №2 Головного Управління Національної поліції в Харківській області про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.187 КУпАП ОСОБА_1 ,-
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ №606689 від 17 серпня 2021 року, 06 серпня 2021 року в період часу з 09-00 години до 13-00 години ОСОБА_1 не з'явився на реєстрацію до відділення поліції №1 Харківського управління поліції №2 Головного Управління Національної поліції в Харківській області без поважних причин,чим порушив встановлені відносно нього правила адміністративного нагляду, тобто вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 187 КУпАП.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку про необхідність повернення адміністративного матеріалу для належного оформлення органу, який його склав, виходячи з наступного.
Відповідно до ст. 278 КУпАП, суддя при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує питання про те, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Частиною 1 ст. 187 КУпАП встановлена відповідальність за порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено адміністративний нагляд.
До протоколу про адміністративне правопорушення додано копію ухвали Харківського районного суду Харківської області від 20 січня 2021 року про встановлення відносно ОСОБА_1 адміністративного нагляду строком на 1 рік, яка не завірена належним чином. Отже, матеріали справи не містять рішення суду, що набрало законної сили про встановлення відносно ОСОБА_1 адміністративного нагляду станом на час вчинення адміністративного правопорушення, вчинення якого інкримінується останньому.
Статтею 73 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» передбачено, що осіб, щодо яких встановлений адміністративний нагляд, беруть на облік.
Відповідно до ст..11 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» контроль за здійсненням адміністративного нагляду на органи Національної поліції.
Разом з тим, жодних відомостей на підтвердження взяття ОСОБА_1 на облік у відділенні поліції №1 Харківського управління поліції №2 Головного Управління Національної поліції в Харківській області матеріали справи не містять.
Згідно п.п. 5.4, 5.5 «Інструкції про порядок організації здійснення адміністративного нагляду за особами, звільненими з місць позбавлення волі», затвердженої наказом МВС України, Державного департаменту України з питань виконання покарань 04.11.2003 №1303/203 (далі - Інструкція), контроль за додержанням піднаглядними правил адміністративного нагляду і встановлених судом обмежень дій піднаглядного здійснюється дільничними інспекторами міліції із суворим дотриманням прав особи на повагу до її приватного та сімейного життя, недоторканності житла. Про результати перевірок додержання піднаглядними правил і обмежень, дій адміністративного нагляду працівники міліції здійснюють запис у листку контролю за дотриманням встановлених обмежень дій піднаглядним та рапортом доповідають начальнику райвідділу.
Згідно Додатку 7 до п.п 3.9 Інструкції справа адміністративного нагляду має містити відомості про: особу, яка здійснює адміністративний нагляд (старший дільничний, дільничний, інспектор поліції), а до самої справи мають додаватись матеріали про порушення правил адміністративного нагляду та встановлених обмежень, листок контролю за дотриманням піднаглядним правил адміністративного нагляду, реєстраційний листок.
Відповідно до п.5.6 Інструкції у разі якщо піднаглядному судом встановлені обмеження дій у вигляді реєстрації в міліції, та за письмовим рішенням начальника міськ-, райвідділу така реєстрація здійснюється працівником відділення (відділу) дільничних інспекторів міліції, дільничним інспектором міліції, працівником карного розшуку або черговим міськ-, райвідділу, про що здійснюється запис у реєстраційному листку (додаток 13). Час явок установлюється з таким розрахунком, щоб це не впливало на роботу і навчання піднаглядного.
Разом з тим, до протоколу про адміністративне правопорушення ВАБ №606689 від 17 серпня 2021 року не додано жодного з перелічених вище документу на підтвердження викладених в протоколі обставин, зокрема щодо: ознайомлення ОСОБА_1 з порядком реєстрації у відділенні поліції №1 Харківського управління поліції №2 Головного Управління Національної поліції в Харківській області з визначеним часом, числом місяця чи днем тижня та кількістю явок на місяць, на які він має з'являтися до органу поліції. А також результатів перевірки додержання ОСОБА_1 встановлених обмежень.
У відповідності до ст. 280 КУпАП, при розгляді справи про адміністративне правопорушення, зокрема, слід з'ясувати обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Враховуючи викладене суд вважає, що протокол про адміністративне правопорушення підлягає поверненню органу, який направив матеріал, для з'ясування зазначених обставин.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 256, 278 КУпАП, -
Протокол про адміністративне правопорушення серії ВАБ №606689 від 17 серпня 2021 року відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.187 КУпАП повернути до відділення поліції №1 Харківського управління поліції №2 Головного Управління Національної поліції в Харківській області для належного оформлення.
Постанова оскарженню в апеляційному порядку не підлягає.
Суддя С.А.Лук'яненко