про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі
Справа № 2а-2650/10/1770
"11" червня 2010 р. м.Рівне
Суддя Рівненського окружного адміністративного суду Боймиструк С.В.., розглянувши матеріали за заявою
ОСОБА_1
доГоловне управління Пенсійного фонду України в Рівненській області Управління Пенсійного фонду України в місті Кузнецовськ
Третя особа на стороні відповідача - ВАТ "Укренергозахист"
про зобов'язання встановити факт трудового стажу,
До Рівненського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області, Управління Пенсійного фонду України в місті Кузнецовськ, третя особа на стороні відповідача - ВАТ "Укренергозахист", про зобов'язання встановити факт трудового стажу.
Розглянувши позовну заяву та додані до неї матеріали, суд дійшов висновку, що у відкритті провадження у адміністративній справі слід відмовити з підстав, передбачених п. 1 ч. 1 ст.109 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до ч.1 ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади. Це значить, що завданням адміністративного судочинства є розгляд і вирішення спору про поновлення порушених суб'єктивних прав громадян і організацій, вирішення адміністративно-правових спорів у сфері державної влади та управління.
Згідно ч. 2 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України, до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень дій чи бездіяльності Конституцією чи Законами України встановлений інший порядок судового провадження
Зі змісту поданої до суду позовної заяви з викладених обставин та вимог, які ставить позивач у своїй позовній заяві,-суд не вбачає публічно-правового спору, а йдеться про цивільно-правові відносини.
Статтею 17 Кодексу адміністративного судочинства України, визначено вичерпний перелік спорів, на які поширюється компетенція адміністративних судів, до цього переліку не відносяться спори, що виникають із цивільних правовідносин.
В даному випадку законом встановлено інший порядок захисту порушеного права, а саме: згідно Закону України від 18.02.2010 р. № 1691-VI "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов'язаних із соціальними виплатами" був виключений п 3. ч. 1 ст. 18 КАС України, яким було встановлено підсудність адміністративним судам адміністративних справ у спорах фізичних осіб з суб'єктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат та інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.
Цим Законом № 1691-VI було викладено в новій редакції ч. 1 ст. 15 Цивільного процесуального кодексу України, згідно з якою загальні суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи щодо спорів з приводу призначення, обчислення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням та інших соціальних виплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг, речового майна, пайків або грошової компенсації замість них.
Враховуючи вищевикладене, дану позовну заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства, спір не підсудний Рівненському окружному адміністративному суду, а його слід розглядати в порядку цивільного судочинства.
Керуючись ст. 17, п. 1 ч. 1 ст. 109, ст. 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя,-
1. Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі № 2а-2650/10/1770 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області , Управління Пенсійного фонду України в місті Кузнецовськ, третя особа на стороні відповідача - ВАТ "Укренергозахист", про зобов'язання встановити факт трудового стажу.
2. Ухвалу про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами надіслати позивачу невідкладно.
3. Роз'яснити позивачу, що повторне звернення тієї ж особи до адміністративного суду з таким самим адміністративним позовом, щодо якого постановлено ухвалу про відмову у відкритті провадження, не допускається.
4. Ухвала може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду. Заява про апеляційне оскарження ухвали суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії ухвали. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. < Текст >
Суддя < Текст > Боймиструк С.В.
< Текст >