СПРАВА № 712/9039/21
Провадження № 3/712/2756/21
30 серпня 2021 м. Черкаси
Суддя Соснівського районного суду м. Черкаси Рябуха Ю.В., розглянувши адміністративну справу, яка надійшла від головного спеціаліста відділу контролю за своєчасністю подання декларацій Управління проведення спеціальних перевірок та моніторингу способу життя Національного агентства з питань запобігання корупції (далі - Національне агентство) Цюкало Романа Володимировича , як уповноважена особа Національного агентства відповідно до наказу голови Національного агентства від 03.03.2021 № 142/21 «Про визначення уповноважених осіб Національного агентства з питань запобігання корупції» відносно ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженець м. Черкаси, українець, громадянин України, раніше несудимий, зареєстрований та мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , колишній заступник Департаменту - начальник управління житлово-комунального господарства Департаменту будівництва Черкаської обласної державної адміністрації , РНОКПП НОМЕР_1 ,-
за ч.1 ст. 172-6КпАП України , -
На розгляд Соснівського райсуду м. Черкаси надійшли матеріали адміністративної справи про порушення вимог ч.1 ст. 172-6КпАП України відносно ОСОБА_2 .
ОСОБА_2 обвинувачується в скоєнні адміністративного правопорушення, а саме: в тому, що несвоєчасно, 23.04.2021 року, без поважних причин, подав декларацію особи яка припинила діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за 2020 рік, що є порушенням вимог ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 1726 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
В судовому засіданні ОСОБА_2 вину визнав, але пояснив, що умислу не мав. Установлено, що згідно наказу директора Департаменту будівництва Черкаської обласної державної адміністрації Р. Бохіна від 13.03.2020 №21-ОС ОСОБА_2 звільнено з посади заступника директора Департаменту - начальника управління житлово-комунального господарства Департаменту будівництва Черкаської обласної державної адміністрації.
Відповідно до п. 15.4 особової картки ОСОБА_2 з вимогами Закону України «Про запобігання корупції» ознайомлений.
Посада заступника директора Департаменту - начальника управління житлово-комунального господарства Департаменту будівництва Черкаської обласної державної адміністрації відноситься до посад державної служби категорії «Б».
Згідно примітки ст. 56 Закону України «Про запобігання корупції» особа ліо займає посаду державної служби категорії «Б» відноситься до службових осіб які займають відповідальне та особливо відповідальне становище.
Таким чином, відповідно до пп. «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону, ОСОБА_2 є суб'єктом, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції».
Тому, згідно з абз. 15 ч. 1 ст. 1, ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», приміткою до ст. 1726 КУпАП ОСОБА_2 є суб'єктом декларування та суб'єктом правопорушення.
Згідно ст. 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
У відповідності до ч. 1 ст. 65 і даного Закону за вчинення корупційного або пов'язаного з корупцією правопорушення особи, зазначені в частині першій статті 3 цього Закону, притягаються до кримінальної, адміністративної, цивільно-правової та дисциплінарної відповідальності у встановленому законом порядку.
Ч. 2 ст. 45 Закону встановлено, що особи, які припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а" і "в" п. 2 ч. 1 ст. З, зобов'язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому ч. 1 цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
Відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону встановлено, що особи, зазначені у ц. 1, пп. «а» і «в» п. 2, ч. 1 ст. 3 Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Відповідно до пп. 3 п. 5 розділу II Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого рішенням Національного агентства від 10.06.2016 № 3 «Про функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», - зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 за №959/29089 (далі - Порядок), декларація після звільнення - декларація, яка подається відповідно до абзацу другого частини другої статті 45 Закону до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком у якому було припинено діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах «а», «в» пункту 2 частини першої статті 3 Закону. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року. Інформація про місце роботи (проходження служби) та займану посаду суб'єкта декларування у такій декларації зазначається відповідно до місця роботи (проходження служби) та займаної посади, перебування (проходження) на яких зумовили обов'язок подання такої декларації.
Декларанти, які перебувають у трудових відносинах, та і ті, що припинили діяльність у звітному періоді, зобов'язані подати декларацію за минулий 2020 рік.
За даними публічної частини Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функції держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_2 подав декларацію за 2020 рік 23.04.2021 року о 12 годині 48 хвилин.
Відповідно до послідовності дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», які вчинив ОСОБА_2 , останній навіть не намагався в період з 01.01.2021 по 01.04.2021 вчиняти дії по заповненню декларації за 2020 рік.
Листами № 47-01/39112/21 від б 1.06.2021 (вручений 11.06.2021), №47- 01/46722/21 від 23.06.2021, №47-01/49547/21 від 02.07.2021 (вручений 13.07.2021), №47-01/52174/21 від 13.07.2021, №47-01/55687/21 від 23.07.2021 (вручений 04.08.2021) ОСОБА_2 неодноразово було запрошено до Національного агентства, для надання пояснень щодо несвоєчасної подачі декларації та складення протоколу про адміністративне правопорушення пов'язане з корупцією. Також вказані листи направлялись на особисту електронну скриньку ОСОБА_2 , що вказана в особистому кабінеті користувача Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функції держави або місцевого самоврядування lypkanandrey@ukr.net.
Згідно зі ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність. Згідно зі ст. 11 КУпАП адміністративне правопорушення визнається вчиненим з необережності, коли особа, яка його вчинила, передбачала можливість настання шкідливих наслідків своєї дії чи бездіяльності, але легковажно розраховувала на їх відвернення або не передбачала можливості настання таких наслідків, хоч повинна була і могла їх передбачити. Відповідно до ст. 23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами. Згідно з ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, відповідальність за вказаною статтею настає за умови не подання та несвоєчасного подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Виходячи з викладеного, суд приходить до висновку про наявність у діях ОСОБА_2 складу правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6КпАП України. Враховуючи обставини, передбачені ст.280 КУпАП, ступінь вини та відношення до скоєного, його особу, майновий стан, від вчиненого правопорушення суспільно-небезпечних наслідків не настало, приходжу до висновку, що з огляду на дотримання принципу співвідношення між тяжкістю вчиненого адміністративного правопорушення і заходом державного примусу, про доцільність звільнення від адміністративної відповідальності, обмежившись усним зауваженням. На підставі викладеного, керуючись ч.1 ст. 12 Закону України «Про запобігання корупції», ч. 1ст. 172-6, ст.22 КУпАП, -
ОСОБА_2 визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1ст. 172-6 КУпАП.
Звільнити ОСОБА_2 від адміністративної відповідальності за ч.1ст.172-6 КпАП України за малозначністю, обмежившись усним зауваженням.
Провадження в справі закрити.
Постанова може бути оскаржена до Черкаського апеляційного суду Черкаської області через суд першої інстанції протягом 10 днів з дня винесення.
Суддя Соснівського
районного суду м. Черкаси Рябуха Ю.В.