07 липня 2021 року Справа № 160/7013/21
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Кальника В.В., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, -
30.04.2021 року до Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Головного управління ПФУ у Дніпропетровській області, в якій позивач просить суд:
- визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного Фонду України у Дніпропетровській області щодо не зарахування до загального трудового стажу періодів роботи ОСОБА_1 з 21.03.1984 року по 10.02.1985 року та з 18.02.1985 року по 30.03.1988 року;
- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Дніпропетровській області зарахувати ОСОБА_1 до загального трудового стажу його роботи періоди роботи з 21.03.1984 року по 10.02.1985 року та з 18.02.1985 року по 30.03.1988 року;
- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Дніпропетровській області здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1 з урахуванням зарахування до загального трудового стажу його роботи періодів роботи з 21.03.1984 року по 10.02.1985 року та з 18.02.1985 року по 30.03.1988 року та виплатити недоотримані грошові кошти, визначені за результатами перерахунку пенсії.
В обґрунтування позовної заяви зазначено, що на адвокатський запит ОСОБА_1 було надано відповідь ГУ ПФУ в Дніпропетровській області від 15.04.2021 року за вих.№0400-010309-8/54208, з якої позивач дізнався про не зарахування до його загального страхового стажу періодів роботи з 21.03.1984 по 10.02.1985, з 18.02.1985 по 30.03.1988. Такі дії відповідача позивач вважає протиправними з огляду на те, що положеннями ст. 62 ЗУ «Про пенсійне забезпечення» визначено, що основним документом, який підтверджує стаж роботи, є трудова книжка, яка у позивача наявна та в ній містяться відповідні записи, а тому відповідач протиправно не зарахував певні періоди роботи до загального страхового стажу. Окрім того, ОСОБА_1 наголошує на тому, що відповідно до положень чинного законодавства, пенсійний орган має право вимагати відповідні документи від підприємств та організацій для перевірки достовірності відомостей, наданих заявником. Позивач вважає, що формальні неточності у документах не можуть бути підставою для органів пенсійного фонду для обмеження особи у реалізації його права на соціальний захист.
Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 07.05.2021 року відкрито провадження в адміністративній справі та ухвалено здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін
23.06.2021 року до суду надійшов відзив на позовну заяву, згідно якого відповідач висловлює незгоду з вимогами позову та вказує, що на запит представника позивача ГУ ПФУ в Дніпропетровській області надало відповідь листом від 15.04.2021 року за вих.№0400/010309-8/ НОМЕР_1 , якою було повідомлено про не зарахування періодів роботи ОСОБА_1 , оскільки записи в трудовій книжці позивача не відповідають вимогам п. 2.9 розділу 2 та п. 4.1 розділу 4 Інструкції про порядок ведення трудових книжок на підприємствах, установах, організаціях від 20.06.1974 №162. Зокрема, відповідач зазначив, що обов'язок надання документів чинним законодавством покладено на заявника. При цьому за даними трудової книжки, наданої позивачем при подачі заяви про призначення пенсії за віком, щодо спірних періодів роботи, присутні виправлення та розбіжності, а додаткових документів ОСОБА_1 до пенсійного органу на підтвердження роботи не надав. Відповідач вважає, що діяв правомірно та підстав для зарахування ОСОБА_1 періодів роботи з 21.03.1984 по 10.02.1985, з 18.02.1985 по 30.03.1988 - відсутні. За вищенаведених підстав, ГУ ПФУ в Дніпропетровській області просило відмовити в задоволенні позовних вимог. Разом з відзивом відповідачем було надано копію пенсійної справи позивача.
Дослідивши докази, наявні в матеріалах справи, з'ясувавши фактичні обставини справи, на яких ґрунтується адміністративний позов, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.
Судом встановлено, що відповідно до заяви від 06.06.2019 року, ОСОБА_1 з 14.03.2019 року було призначено пенсію за віком.
До заяви від 06.06.2019 року №1193 позивачем було долучено: довідка про присвоєння ідентифікаційного номеру від 01.03.2016, паспорт НОМЕР_2 , трудова книжка НОМЕР_3 або документи про стаж, військовий квиток НОМЕР_4 , довідка з ДПІ про облік як суб'єкта підприємницької діяльності від 19.04.2019, довідка про заробітну плату за період страхового стажу до 01.07.2000 р., довідка про прийняття на роботу (навчання) (03.05.1988-30.11.1993) від 10.04.2019, заява про спосіб виплати пенсії.
13.04.2021 року представник позивача звернувся із запитом до відповідача щодо надання інформації стосовно періодів, які не були враховані до страхового стажу позивача під час призначення пенсії 14.03.2019 року.
Листом від 15.04.2021 року за вих.№0400/010309-8/54208 ГУ ПФУ в Дніпропетровській області повідомило представника позивача, що загальний трудовий стаж ОСОБА_1 становить 33 роки 03 місяці 29 днів. При цьому до загального трудового стажу згідно трудової книжки від 12.08.1977 НОМЕР_5 , не зараховані наступні періоди:
- з 21.03.1984 по 10.02.1985 - період роботи у совхозі «Полековський», оскільки присутні виправлення у наказі про звільнення та невізуалізується печатка у записі про звільнення, чим порушені вимоги розділу 2 пункту 2.9 та розділу 4 пункту 4.1 Інструкції «О порядке ведения трудовых книжек на предприятиях, в учреждениях и организациях» від 20.06.1974 №162;
- з 18.02.1985 по 30.03.1988 - період роботи у совхозі «Букатовский», оскільки присутні розбіжності у даті прийняття на роботу та даті наказу про прийняття, чим порушені вимоги розділу 2 пункту 2.3 вищезазначеної Інструкції.
Не погодившись з діями Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області щодо відмови у призначенні пенсії та зарахування періодів роботи до страхового стажу, позивач звернувся до суду з даним адміністративним позовом.
Надаючи правову оцінку спірним відносинам, суд зазначає наступне.
Згідно з ст. 46 Конституції України, громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Відповідно до статті 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.
Періоди трудової діяльності та інші періоди, що враховувалися до стажу роботи для призначення пенсії до набрання чинності цим Законом, зараховуються до страхового стажу в порядку і на умовах, передбачених законодавством, що діяло раніше, крім випадків, передбачених цим Законом.
Частиною 2 ст. 24 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» передбачено, що страховий стаж обчислюється територіальними органами Пенсійного фонду відповідно до вимог цього Закону за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, а за періоди до впровадження системи персоніфікованого обліку на підставі документів та в порядку, визначеному законодавством, що діяло до набрання чинності цим Законом.
Згідно ст. 40 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», заробітна плата (дохід) за період страхового стажу до 1 липня 2000 року враховується для обчислення пенсії на підставі документів про нараховану заробітну плату (дохід), виданих у порядку, встановленому законодавством, за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами, а за період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року - за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку.
Відповідно до ст. 62 Закону України «Про пенсійне забезпечення», основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Пунктом 3 постанови Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 року за № 637 «Про затвердження Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній» передбачено, що за відсутності трудової книжки, а також у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні необхідні записи або містяться неправильні чи неточні записи про періоди роботи, для підтвердження трудового стажу приймаються дані, наявні в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування, довідки, виписки із наказів, особові рахунки і відомості на видачу заробітної плати, посвідчення, характеристики, письмові трудові договори і угоди з відмітками про їх виконання та інші документи, які містять відомості про періоди роботи.
Згідно з п. 20 вказаної постанови, у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні відомості, що визначають право на пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, установлені для окремих категорій працівників, для підтвердження спеціального трудового стажу приймаються уточнюючі довідки підприємств, установ, організацій або їх правонаступників (додаток № 5). У довідці має бути вказано: періоди роботи, що зараховуються до спеціального стажу; професія або посада; характер виконуваної роботи; розділ, підрозділ, пункт, найменування списків або їх номери, до якого включається цей період роботи; первинні документи за час виконання роботи, на підставі яких видана зазначена довідка. У разі відсутності правонаступника підтвердження періодів роботи, що зараховуються до трудового стажу для призначення пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, установленої для окремих категорій працівників, здійснюється у порядку, визначеному Пенсійним фондом України за погодженням з Мінсоцполітики та Мінфіном.
Аналіз наведених норм права дає змогу дійти висновку, що основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка, тоді як підтвердження трудового стажу на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами можливе лише у випадку її відсутності або відсутності в ній записів.
Матеріалами справи підтверджується, що ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ) відповідно до відомостей трудової книжки серії НОМЕР_3 , дата заповнення 12.08.1977, у спірні періоди працював на посадах:
- з 21.03.1984 по 10.02.1985 - у совхозі «Полековський» на посаді водія (наказ №25 від 20.03.1984 про прийняття на посаду, наказ №6 від 10.02.1985 про звільнення);
- з 18.02.1985 по 27.02.1986 - у совхозі «Букатовский» на посаді завідуючий гаражу (наказ №96к від 24.06.1985);
- з 28.02.1986 по 09.09.1986 - у совхозі «Букатовский» на посаді шофера (наказ №49 від 12.03.1986);
- з 10.09.1986 по 03.03.1987 - у совхозі «Букатовский» на посаді завідуючого МТБ (наказ №169 від 27.10.1986);
- з 04.03.1987 по 30.03.1988 - у совхозі «Букатовский» на посаді шофера (наказ №33 від 04.03.1987 про переведення, наказ №42 від 22.03.1988 про звільнення).
Суд зауважує, що на час первісного заповнення трудової книжки позивача діяла Інструкція про порядок ведення трудових книжок на підприємствах, в установах та організаціях, затверджена постановою Держкомпраці СССР від 20.06.1974 №162 (в редакції постанови Держкомпраці СССР від 02.08.1985 №252 зі змінами, внесеними постановою Державним комітетом СССР з праці та соціальних питань від 19.10.1990 №412.)
Відповідно до п.1.2 вказаної Інструкції, прийом на роботу без трудової книжки не допускається.
Згідно пунктів 2.2, 2.3 Інструкції про порядок ведення трудових книжок на підприємствах, установах, організаціях, затвердженої 20.06.1974 ДК СРСР по праці і соціальним питанням (у редакції, яка діяла на момент заповнення трудової книжки в спірні періоди роботи) заповнення трудової книжки вперше здійснюється адміністрацією підприємства в присутності працівника не пізніше тижневого строку з дня прийому на роботу. Всі записи в трудовій книжці про прийом на роботу, перевід на іншу постійну роботу або звільнення, а також про нагороди вносяться адміністрацією підприємства після видання наказу (розпорядження), але не пізніше тижневого строку, а при звільненні у день звільнення повинні точно відповідати тексту наказу.
Відповідно до пункту 1.4 Інструкції про порядок ведення трудових книжок на підприємствах, установах, організаціях, затвердженої 20.06.1974 ДК СРСР по праці і соціальним питанням (у редакції, яка діяла на момент заповнення трудової книжки в спірні періоди роботи) питання, пов'язані з порядком ведення трудових книжок, їх зберігання, виготовлення, постачання за обліку, врегульовано постановою Ради Міністрів СССР та ВЦСПС від 06.09.1973 №656 «Про трудові книжки робітників та службовців» (надалі - Постанова №656) та даною Інструкцією.
Пунктом 1 Постанови №656 встановлено, що трудова книжка є основним документом про трудову діяльність робочих та державних службовців, кооперативних і громадських підприємств, установ та організацій, що пропрацювали більше 5 днів, в тому числі на сезонних та тимчасових роботах, а також на позаштатних працівників при умові, що вони підлягають державному соціальному страхуванню.
Пунктом 13 Постанови №656 визначено, що всі записи про роботу, нагородження та подяки, занесені до трудової книжки за час роботи на даному підприємстві, в установі, підприємстві засвідчуються підписом керівника або спеціально уповноваженої особи та печаткою.
При цьому, відповідно до пункту 18 Постанови №656, відповідальність за своєчасне та правильне заповнення трудових книжок, за їх облік, зберігання та видачу несуть спеціально уповноважені особи, що призначені наказом керівника підприємства, установи, організації.
Судом встановлено, що у трудовій книжці позивача НОМЕР_3 , дата заповнення 12.08.1977, записи про трудову діяльність оформлені належним чином (мають номера наказів, дати їх винесення, підписи та посади осіб, які вносили вказані записи, печатки підприємств).
Тобто, вказані записи у повному обсязі підтверджують факт роботи позивача на відповідних роботах.
Аналіз зазначених нормативно-правових актів свідчить про те, що посилання відповідача на неможливість включення до стажу спірного періоду праці позивача є безпідставними, оскільки наявний трудовий стаж позивача підтверджено записами в трудовій книжці, яка є основним документом.
Аналогічна правова позиція викладена Верховним Судом, зокрема, у постановах від 14.04.2018 у справі №164/1993/14-а, від 19.06.2018 у справі №592/5846/17, від 25.09.2018 у справі №242/65/17.
Верховним Судом в постанові від 24.05.2018 року у справі №490/12392/16-а викладено правову позицію, відповідно до якої, працівник не може відповідати за правильність та повноту оформлення бухгалтерських документів на підприємстві, та у свою чергу неналежний порядок ведення та заповнення трудової книжки та іншої документації з вини підприємства не може бути підставою для позбавлення особи конституційного права на соціальний захист щодо вирішення питань нарахування/призначення пенсії.
З аналізу наведених норм, судом встановлено, що відповідальність за ведення трудової книжки покладається на підприємство, відтак, певні недоліки в записах не можуть бути підставою для виключення періодів роботи зі страхового стажу позивача.
Доказів визнання недостовірними записів у трудовій книжці відповідачем суду не надано, а тому їх безпідставно не взято до уваги відповідачем при обрахуванні стажу роботи, необхідного для призначення пенсії позивачу.
Таким чином, посилання відповідача при наданні відмови позивачу в частині незарахування періодів трудової діяльності, наведених у трудовій книжці, до страхового стажу позивача, є безпідставними.
Суд зазначає, що не зарахування спірного стажу ОСОБА_1 . буде суперечити принципу правової визначеності, оскільки в п.3.1 Рішення Конституційного Суду України (Справа №1-25/2010 від 29 червня 2010 року) зазначено, що одним з елементів верховенства права є принцип правової визначеності, у якому стверджується, що обмеження основних прав людини та громадянина і втілення цих обмежень на практиці допустиме лише за умови забезпечення передбачуваності застосування правових норм, встановлюваних такими обмеженнями. Тобто обмеження будь-якого права повинне базуватися на критеріях, які дадуть змогу особі відокремлювати правомірну поведінку від протиправної, передбачати юридичні наслідки своєї поведінки.
Крім того, суд наголошує, що згідно п.1.1 Постанови правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 року №22-1, яким затверджено Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», заява про призначення пенсії непрацюючим особам, а також членам сім'ї у зв'язку з втратою годувальника подається заявником особисто або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально, безпосередньо до управління Пенсійного фонду України у районі, місті, районі у місті, об'єднаного управління (далі - орган, що призначає пенсію) за місцем проживання (реєстрації).
Пунктом 4.1 Порядку №22-1 визначено, що орган, який призначає пенсію, розглядає питання про призначення пенсії, перерахунок та поновлення виплати раніше призначеної пенсії, а також про переведення з одного виду пенсії на інший при зверненні особи з відповідною заявою (додаток 3).
Право особи на одержання пенсії установлюється на підставі всебічного, повного і об'єктивного розгляду всіх поданих документів органом, що призначає пенсію. Орган, що призначає пенсію, не пізніше 10 днів після винесення рішення видає або направляє адміністрації підприємства, установи, організації або особі повідомлення про призначення, відмову в призначенні, перерахунку, переведенні з одного виду пенсії на інший із зазначенням причин відмови та порядку його оскарження (п.4.7 Порядку 22-1).
З урахуванням п.4.2. Порядку, при прийманні документів орган, що призначає пенсію:
1) перевіряє правильність оформлення заяви, відповідність викладених у ній відомостей про особу даним паспорта та документам про стаж;
2) перевіряє зміст і належне оформлення наданих документів;
3) перевіряє копії відповідних документів, фіксує й засвідчує виявлені розбіжності (невідповідності).
Орган, що призначає пенсію, має право вимагати від підприємств, установ та організацій, фізичних осіб дооформлення у тримісячний строк з дня подання заяви прийнятих і подання додаткових документів, передбачених законодавством, а також перевіряти обґрунтованість їх видачі.
Аналіз викладених правових норм свідчить про право пенсійного органу вимагати у відповідний строк, в тому числі у фізичних осіб, подання необхідних документів, передбачених законодавством.
Враховуючи наведене, відповідач, як суб'єкт владних повноважень, приймаючи спірне рішення використав повноваження не з метою, з якою це повноваження надано; не обґрунтовано, тобто без урахування усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); без дотриманням принципу рівності перед законом, дискримінаційно; без дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів позивача і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення.
Відповідно ч.2 ст. 9 КАС України, суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
За таких обставин, суд вважає, що відповідачем неправомірно відмовлено позивачу у зарахуванні спірних періодів роботи, а тому з метою ефективного захисту прав позивача порушені права підлягають відновленню судом шляхом визнання протиправними дій Головного управління Пенсійного Фонду України у Дніпропетровській області щодо не зарахування до загального трудового стажу періодів роботи ОСОБА_1 з 21.03.1984 року по 10.02.1985 року та з 18.02.1985 року по 30.03.1988 року та зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України у Дніпропетровській області зарахувати ОСОБА_1 до загального трудового стажу періоди роботи з 21.03.1984 року по 10.02.1985 року та з 18.02.1985 року по 30.03.1988 року, а також здійснення перерахунку пенсії ОСОБА_1 з урахуванням зарахування до загального трудового стажу періодів роботи з 21.03.1984 року по 10.02.1985 року та з 18.02.1985 року по 30.03.1988 року та виплати недоотриманих грошових коштів, визначених за результатами перерахунку пенсії.
Частиною 2 ст. 6 КАС України передбачено, що суд застосовує принцип верховенства права з урахуванням судової практики Європейського суду з прав людини.
Закон України «Про судоустрій і статус суддів» встановлює, що правосуддя в Україні здійснюється на засадах верховенства права відповідно до європейських стандартів та спрямоване на забезпечення права кожного на справедливий суд.
Відповідно до ст. 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» суди застосовують як джерело права при розгляді справ положення Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та протоколів до неї, а також практику Європейського суду з прав людини та Європейської комісії з прав людини.
Так, Європейський суд з прав людини у рішенні по справі «Рисовський проти України» (№ 29979/04) визнав низку порушення пункту 1 статті 6 Конвенції, статті 1 Першого протоколу до Конвенції та статті 13 Конвенції у справі, пов'язаній із земельними правовідносинами; в ній також викладено окремі стандарти діяльності суб'єктів владних повноважень, зокрема, розкрито елементи змісту принципу «доброго врядування».
Цей принцип, зокрема, передбачає, що у разі якщо справа впливає на такі основоположні права людини, як майнові права, державні органи повинні діяти вчасно та в належний і послідовний спосіб (див. рішення у справах «Beyelerv. Italy» № 33202/96, «Oneryildizv. Turkey» № 48939/99, «Moskalv. Poland» № 10373/05).
Відповідно до частин першої, другої статті 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Відповідно до статті 90 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.
На підставі вищевикладеного, розглянувши справу в межах позовних вимог на підставі наданих сторонами доказів, з урахуванням встановлених обставин, суд дійшов до висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню.
Відповідно до ч. 1 ст.139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Керуючись ст. ст. 72-77, 139, 242-246, 250, 255, 257, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити.
Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного Фонду України у Дніпропетровській області щодо не зарахування до загального трудового стажу періодів роботи ОСОБА_1 з 21.03.1984 року по 10.02.1985 року та з 18.02.1985 року по 30.03.1988 року.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Дніпропетровській області зарахувати ОСОБА_1 до загального трудового стажу періоди роботи з 21.03.1984 року по 10.02.1985 року та з 18.02.1985 року по 30.03.1988 року.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Дніпропетровській області здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1 з урахуванням зарахування до загального трудового стажу періодів роботи з 21.03.1984 року по 10.02.1985 року та з 18.02.1985 року по 30.03.1988 року та виплатити недоотримані грошові кошти, визначені за результатами перерахунку пенсії.
Стягнути на користь ОСОБА_1 (р.н.о.к.п.п. НОМЕР_6 ) документально підтверджені судові витрати зі сплати судового збору в розмірі 908,00 грн. за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України у Дніпропетровській області.
Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в строки, передбачені статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя В.В. Кальник